Szerző Téma: Hogyan tudjuk hogy a Szentlélek-től van?  (Megtekintve 16466 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Magda

  • Vendég
Re: Hogyan tudjuk hogy a Szentlélek-től van?
« Válasz #30 Dátum: 2008 December 01, 04:41:17 »
ÁMEN és ÁMEN

Magda

  • Vendég
Re: Hogyan tudjuk hogy a Szentlélek-től van?
« Válasz #31 Dátum: 2009 Január 07, 17:11:47 »
Mivel itt a nyilt fórumon kicsit személyeskedésnek tünne a bizonyságom, így sajnos nem tudom veletek megosztani, pedig az elmúlt napokban a 10-ed témakörben volt egy hosszú beszélgetés sorozat, amire ma derült fény és annyira meglepő, hogy azzal készített fel az ÖRÖKKÉVALÓ a mai történésre.

Mi az ami legyőzi a világot?
Ma egy komoly csata dölt el - DICSŐSÉG ISTENNEK!

Akkora békességem és nyugalmam van amit rég mondhattam magaménak.
Tehát biztos, hogy TŐLE van!

 :2smitten:


Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re: Hogyan tudjuk hogy a Szentlélek-től van?
« Válasz #32 Dátum: 2010 Május 23, 05:18:13 »
Pünkösd egyházi ünnep, amelyen a kereszténység a Szentlélek eljövetelének emlékét üli meg. Húsvét után az ötvenedik napon tartják. Görög nevének (πεντηκοστή, pentékoszté) a jelentése is 50, a magyar pünkösd szó ebből származik. Hasonlóan a húsvéthoz, egész héten át tart, de csak két nap nyilvános ünnep. Tertullianus régi ünnepnek nevezi, tehát az apostolok idejéből való. Az ünnepről május hónapot pünkösd havának is nevezik.

A magyar kultúrában több, okkult elemeket tartalmazó népszokás is kötődik a pünkösdhöz. Több elemük a kereszténység előtti időkbe nyúlik vissza. Visszavezethető a római floráliákra: ezek olyan tavaszt köszöntő ünnepi alkalmak voltak, amikor Flóra (görög nevén Khlóris, azaz Zöldellő, Viruló) istennőt, a növényvilág és a virágok (tágabb értelemben a termékenység) istennőjét köszöntötték. De megtalálható a népszokások között a májusfa állítás, pünkösdi király választás, pünkösdi királyné járás, tavaszköszöntés. Ezeknek természetesen az eredeti tartalomhoz, az IGAZI Pünkösdhöz semmi közük sincs.
http://hu.wikipedia.org/wiki/P%C3%BCnk%C3%B6sd
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető paloma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 77
Re:Hogyan tudjuk hogy a Szentlélek-től van?
« Válasz #33 Dátum: 2010 Október 22, 22:54:36 »
sziasztok,
ha még vkit érdekelne ez az eleséses dolog,
találtam egy nagyon tanulságos, értelmes, logikus írást:
http://www.freeweb.hu/iratok/hitgyuli/BR_ELESE.HTM

hogy egy kis kedves csináljak hozzá:
a szerző mottója saját életére nézve:
"In necessariis unitas, in dubiis libertas, in omnibus caritas.") Magyarul: "A lényeges dolgokban egység, a kétségesekben szabadság, és mindenben szeretet."
mert minden Tőle
minden Általa
és minden Reá nézve van

Nem elérhető Rukina

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 56
Re:Hogyan tudjuk hogy a Szentlélek-től van?
« Válasz #34 Dátum: 2012 Szeptember 26, 22:12:04 »
Szombaton este pont ilyen tömeges fetrengés-rángatózás volt a gyülekezetben,és meg is jegyezték hogy 'mi ez,állatkert'? mert tényleg állatkerthez hasonlított a gyülekezet! :D Mellesleg van egy lány az ifjúságiban aki régebben minden egyes összejövetelen a dicséretek alatt a földre esett ő is fetrengett rángatózott be is szóltak neki hogy megjátssz a betöltekezést meg hogy ezt fejezd be - már nem csinálja azt. Szerintetek mindez mennyire van a Szentlélektől?

Nem elérhető Rukina

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 56
Re:Hogyan tudjuk hogy a Szentlélek-től van?
« Válasz #35 Dátum: 2012 Szeptember 26, 22:14:32 »
meg az egyik prédikáció végén felsikított és kiment középre és a földre esett - érdekes volt látni. :igen: ő rendszeresen reszketett mint a nyárfalevél komolyan mondom mintha lázas lenne olyan volt az egész - és mindez úgy hogy egy meg öt méterre tőled  :D

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hogyan tudjuk hogy a Szentlélek-től van?
« Válasz #36 Dátum: 2012 Szeptember 26, 22:16:31 »
Kedves Zsófi, te még igen fiatal vagy, ha teheted, menj el egy másik gyülekezetbe ahol nem csinálnak ilyet.
Mint ahogy már írtam és amint olvashattad is ebben a topicban, ezek a jelenségek nem a Szentlélektől vannak.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Rukina

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 56
Re:Hogyan tudjuk hogy a Szentlélek-től van?
« Válasz #37 Dátum: 2012 Szeptember 26, 22:17:47 »
Aha,honnan tudod hogy nem a Szentlélektől vannak? például a torontói áldás :05:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hogyan tudjuk hogy a Szentlélek-től van?
« Válasz #38 Dátum: 2012 Szeptember 26, 22:21:23 »
Kedves Zsófi, ha szeretnéd megtudni az igazságot, akkor olvasd el a Bibliát. Ha pedig kérdéseid vannak, szívesen válaszolunk rá.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Rukina

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 56
Re:Hogyan tudjuk hogy a Szentlélek-től van?
« Válasz #39 Dátum: 2012 Szeptember 26, 22:23:31 »
jó egy csomó kérdésem van látom ezeket a furcsa jelenségeket a gyülekezetben meg az **** az ifjúságiban a fetrengős rángatózós lány a dicséretek alatt én is így akartam viselkedni LOL.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hogyan tudjuk hogy a Szentlélek-től van?
« Válasz #40 Dátum: 2012 Szeptember 26, 22:28:12 »
Kedves Zsófi, a gyülekezeti nevet moderáltam és a nevet is, többé ne írd ki, mert ez egy felekezettől független fórum.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hogyan tudjuk hogy a Szentlélek-től van?
« Válasz #41 Dátum: 2012 Október 25, 09:36:37 »
János evangéliuma 3,8
"A szél arra fúj, amerre akar; hallod a zúgását, de nem tudod, honnan jön, és hova megy: így van mindenki, aki a Lélektől született."


De kinek is mondta ezt Jézus? Nikodémusnak, aki nem volt újjászületve. Tehát ezek azok számára rejtve vannak, akik nem ismerték meg Istent.

János evangéliuma 8,14
"Jézus így válaszolt nekik: "Még ha én önmagamról teszek is bizonyságot, akkor is igaz a bizonyságtételem, mert tudom, honnan jöttem, és hová megyek, ti azonban nem tudjátok, honnan jövök, vagy hová megyek."


"...ti azonban nem tudjátok, honnan jövök, vagy hová megyek."  - úgy mint a szél.
Ha kapnál egy papírt és egy tollat, hogyan rajzolnád le a szelet? Talán meghajló fákat, felkapart port rajzolnál le? Épp ez a lényeg! A szélnek csupán a munkáit láthatod, nincs mivel meghatározhatnád alakját! Ilyenek legyünk akik nem mutatnak magukra, hanem végzik az Úrtól rendelt munkát.
Tehát akik lélektől születtek, azok Istenéi:

János evangéliuma 1,13
"Akik pedig befogadták, azokat felhatalmazta arra, hogy Isten gyermekeivé legyenek; mindazokat, akik hisznek az ő nevében, akik nem vérből, sem a test, sem a férfi akaratából, hanem Istentől születtek."


Akik tehát Istentől születtek, azok a lelki táplálékot akarják. Akik pedig test szerint, nos, azok a földiekkel vannak elfoglalva:

János evangéliuma 6,26
"Jézus ezt válaszolta nekik: "Bizony, bizony, mondom néktek, nem azért kerestek engem, mert jeleket láttatok, hanem azért, mert ettetek a kenyerekből és jóllaktatok.Ne veszendő eledelért fáradozzatok, hanem az örök életre megmaradó eledelért, amelyet az Emberfia ad majd nektek, mert őt pecsétjével igazolta az Isten."


Sokan keresik Isten áldásait, mert azt hiszik hogy azok által válnak gyermekeivé. De ez nagy tévedés! Az Istentelenek is részesülnek Istennek áldásaiban:

Máté evangéliuma 5,45
"hogy legyetek mennyei Atyátoknak fiai, aki felhozza napját gonoszokra és jókra, és esőt ad igazaknak és hamisaknak."


Isten ígéretei azoké, akik megtartják törvényeit. Ezért vannak istentelenek, akik ugyan nem hisznek Istenben, de megtartván némely parancsolatát, tudatlanul Isten áldásainak a részeseivé válnak. De mi akik Istenért élünk, ne az áldásokat, hanem magát Jézust keressük.

Máté evangéliuma 6,33
"De keressétek először az ő országát és igazságát, és ezek is mind ráadásul megadatnak nektek."


Így Jézussal együtt mindent megkapunk. Ha Jézusból, vagyis az Igéből táplálkozunk, akkor a lelkünk fog növekedni és a testünk gyengülni:

János evangéliuma 6,63
"A lélek az, aki életre kelt, a test nem használ semmit: azok a beszédek, amelyeket én mondtam nektek: lélek és élet."


János evangéliuma 6,48-50
"Én vagyok az élet kenyere. Atyáitok a mannát ették a pusztában, mégis meghaltak. De ez az a kenyér, amely a mennyből szállt le, hogy aki eszik belőle, meg ne haljon:"


Testvérek, legyen bármilyen ember, mielőtt egy ételt elfogyasztana, előtte megnézi hogy ehető-e. Én szuper finnyás vagyok, erről a feleségem bármikor bizonyságot tehet. Megnézem, megszagolom, megkostolom, és ha ízlik, elfogyasztom. De ne rólam legyen szó, hanem azokról, akik csukott szemmel tömik magukba az Istentelen moslékot, amelyet elébük tesznek! Nem nézik meg Istennek igéjében, hogy Isten szerint való eledel-e. Vagy azért eszik mert tetszetős nekik, vagy azért, mert totálisan megbíznak abban aki az ételt elébük teszi. De legyen bármelyik opció is, így is úgy is mérgez, előbb utóbb halott az, aki ezekből étkez.

Apostolok Csel. 17,11,10-11
"A testvérek pedig még akkor éjjel elküldték Pált Szilásszal együtt Béreába. Amikor megérkeztek, bementek a zsidók zsinagógájába. Ezek nemesebb lelkűek voltak, mint a thesszalonikaiak, teljes készséggel fogadták az igét, és napról napra kutatták az Írásokat, hogy valóban így vannak-e ezek a dolgok."
"napról napra kutatták az Írásokat, hogy valóban így vannak-e ezek a dolgok."


Kiktől hallgatták a béreaiak az igét? Páltól és Szilásztól! Mégis összevetették Isten igéjével mindazt, amit tőlük hallottak. Miért van az Testvérek, hogy megannyi ember, Istent nem ismerő tanítók tanításából táplálkoznak? Nyelik mint kacsa a nokedlit, mert Isten igéjét nem ismerik. De a cselekedeteik saját maguk ellen tesznek bizonyságot.

János evangéliuma 7,17-18
"Ha valaki kész cselekedni az ő akaratát, felismeri erről a tanításról, hogy vajon Istentől való-e, vagy én magamtól szólok. Aki magától szól, a saját dicsőségét keresi, aki pedig annak dicsőségét keresi, aki elküldte őt, az igaz, abban nincs hamisság."


Végezetül pedig ez az ige:

Kolosse levél 3,2
"Az odafennvalókkal törődjetek, ne a földiekkel."

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Hogyan tudjuk hogy a Szentlélek-től van?
« Válasz #42 Dátum: 2012 Október 25, 09:45:48 »
Köszönöm áldott Testvérem, Anti a tanítást!

Igen felelösek vagyunk azért, hogy mivel táplálkozunk! Isten Ígéjében Erö van! Nem kivülröl kell szemlélni, hanem bennünk kell, hogy munkálkodjék.

8. Meglássátok, hogy senki ne legyen, a ki bennetek zsákmányt vet a bölcselkedés és üres csalás által, mely emberek rendelése szerint, a világ elemi tanításai szerint, és nem a Krisztus szerint való:
9. Mert Ő benne lakozik az istenségnek egész teljessége testileg,
10. És ti Ő benne vagytok bételjesedve, a ki feje minden fejedelemségnek és hatalmasságnak;
11. A kiben körül is metéltettetek kéz nélkül való körülmetéléssel, levetkezvén az érzéki bűnök testét a Krisztus körülmetélésében;
12. Eltemettetvén Ő vele együtt a keresztségben, a kiben egyetemben fel is támasztattatok az Isten erejébe vetett hit által, a ki feltámasztá Őt a halálból.
13. És titeket, kik holtak valátok a bűnökben és a ti testeteknek körülmetéletlenségében, megelevenített együtt Ő vele, megbocsátván minden bűnötöket,
14. Az által, hogy eltörölte a parancsolatokban ellenünk szóló kézírást, a mely ellenünkre volt nekünk, és azt eltette az útból, odaszegezvén azt a keresztfára;
15. Lefegyverezvén a fejedelemségeket és a hatalmasságokat, őket bátran mutogatta, diadalt vévén rajtok abban.

Kol 2,8-16

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Hogyan tudjuk hogy a Szentlélek-től van?
« Válasz #43 Dátum: 2012 Október 25, 10:26:46 »
Idézet
Apostolok Csel. 17,11,10-11
"A testvérek pedig még akkor éjjel elküldték Pált Szilásszal együtt Béreába. Amikor megérkeztek, bementek a zsidók zsinagógájába. Ezek nemesebb lelkűek voltak, mint a thesszalonikaiak, teljes készséggel fogadták az igét, és napról napra kutatták az Írásokat, hogy valóban így vannak-e ezek a dolgok."
"napról napra kutatták az Írásokat, hogy valóban így vannak-e ezek a dolgok."

Kiktől hallgatták a béreaiak az igét? Páltól és Szilásztól! Mégis összevetették Isten igéjével mindazt, amit tőlük hallottak. Miért van az Testvérek, hogy megannyi ember, Istent nem ismerő tanítók tanításából táplálkoznak? Nyelik mint kacsa a nokedlit, mert Isten igéjét nem ismerik. De a cselekedeteik saját maguk ellen tesznek bizonyságot.

Anti testvérünk írásából idéztem.

Nemrégiben figyeltem fel én is erre az Igére,azaz,hogy tudakozták,hogy valóban úgy van-e?
Nyomatékosan tudatosult bennem,hogy nekem nem csak,hogy szabad de kell is összevessem a hallottakat az Igével,azután fogadjam el,mint tanítást. De az a tapasztalatom,hogy a Szentlélek rögtön jelez,ha valaminek amit hallok (olvasok) jobb,ha utánnanézek.

 :2smitten:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hogyan tudjuk hogy a Szentlélek-től van?
« Válasz #44 Dátum: 2012 November 05, 12:23:21 »
Nagyon sok olyan jelenség van, amit Istennek tulajdonítanak. Ugyanis Istentiszteleti alkalmakon történnek, és ezért megkérdőjelezhetetlen az, hogy Isten volt-e aki megnyilvánult azokban. Nem is jut eszükbe összeegyeztetni az igével vagy megnézni a gyümölcseit. Így sokan jónak mondanak valami olyat, amit Isten rossznak nyilvánít ki. Azokra is vonatkozik ez az ige:

Ézsaiás 5,20
"Jaj azoknak, akik a gonoszt jónak mondják és a jót gonosznak; akik a sötétséget világossággá s a világosságot sötétséggé teszik, és teszik a keserűt édessé, s az édest keserűvé!"

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)