Szerző Téma: Kihez kell imádkozni?  (Megtekintve 14952 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Kihez kell imádkozni?
« Dátum: 2011 Július 03, 16:11:47 »
Szükségesnek láttam egy ilyen topicot is.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Kihez kell imádkozni?
« Válasz #1 Dátum: 2011 Július 05, 22:27:23 »
Nagyon jó téma, nagyon sok embert foglalkoztat. Most ér véget lassan egy levelezésem egy fiatalemberrel éppen ebben a témában.

Az Úr Jézus tanította tanítványait imádkozni:


Idézet
Mt 6:9 "Ti tehát így imádkozzatok: Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a te neved,
Mt 6:10 jöjjön el a te országod, legyen meg a te akaratod, amint a mennyben, úgy a földön is;
Mt 6:11 mindennapi kenyerünket add meg nékünk ma,
Mt 6:12 és bocsásd meg vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek;
Mt 6:13 és ne vigy minket kísértésbe, de szabadíts meg a gonosztól; mert tied az ország, a hatalom és a dicsőség mindörökké. Ámen."

Az első kérdésem az volt ebben a beszélgetésben, hogy Ki szólíthatja meg Istent Atyaként, apuciként? Ha erre értjük a választ, akkor a többi már gyerekjáték lesz.

Ha megengeditek had legyen ez egy körkérdés: Ki szólíthatja meg Istent Atyaként, apuciként?
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Kihez kell imádkozni?
« Válasz #2 Dátum: 2011 Július 08, 10:15:06 »
Hú! Ez nagyon jó kérdés.
Nem teljesen ( és akkor szerényen fogalmaztam ) látok
tisztán ebben a kérdésben.
Most, hogy elgondolkodtam újra rajtam,
valami ilyesmit gondolok.
Imádkozom az Atyához (drága szerető Mennyei Atyához, nagyon szeretlek)
a Jézus Krisztus nevében,
és a Szent Szellem közösségében.

De szerintem, ez így túl egyszerű! Nagyon kíváncsi vagyok.
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Kihez kell imádkozni?
« Válasz #3 Dátum: 2011 Július 08, 10:46:04 »
Nagyon jó téma, nagyon sok embert foglalkoztat. Most ér véget lassan egy levelezésem egy fiatalemberrel éppen ebben a témában.

Az Úr Jézus tanította tanítványait imádkozni:


Idézet
Mt 6:9 "Ti tehát így imádkozzatok: Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a te neved,
Mt 6:10 jöjjön el a te országod, legyen meg a te akaratod, amint a mennyben, úgy a földön is;
Mt 6:11 mindennapi kenyerünket add meg nékünk ma,
Mt 6:12 és bocsásd meg vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek;
Mt 6:13 és ne vigy minket kísértésbe, de szabadíts meg a gonosztól; mert tied az ország, a hatalom és a dicsőség mindörökké. Ámen."

Az első kérdésem az volt ebben a beszélgetésben, hogy Ki szólíthatja meg Istent Atyaként, apuciként? Ha erre értjük a választ, akkor a többi már gyerekjáték lesz.

Ha megengeditek had legyen ez egy körkérdés: Ki szólíthatja meg Istent Atyaként, apuciként?

Kedves Petya!

Szerintem csak azok szólíthatják így Istent, akik Jézust a szívükbe fogadva új teremtéssé, Isten gyermekeivé lettek, azaz az Úr Jézus testvérei, örökös társai.

Dicsőség az Úrnak ezért! Csodálatos a mi mennyei Atyánk!  :05:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

feszter

  • Vendég
Re:Kihez kell imádkozni?
« Válasz #4 Dátum: 2011 Július 08, 13:14:53 »
Ámen!

Apuci megszólítás az olyan bensőséges és valóban csak az tudja igy szólítani a mi Mennyei Édesatyánkat  igy, aki újjászületett SZ.SZ. álltal. Megtapasztalt élete mind testi, mind szellemi színten gondviselését. Ismeri teremtőjét , alkotóját. Hallgat szavára mint egy engedelmes gyermek, szívében ott él az Úr.  :2smitten:

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Kihez kell imádkozni?
« Válasz #5 Dátum: 2011 Július 08, 13:34:06 »
Ámen!
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Kihez kell imádkozni?
« Válasz #6 Dátum: 2011 Július 08, 13:39:46 »
Hát Apucinak, az aki befogadta Jézust

De szerintem ha valaki hívja az Istent kétségbeesésében, akkor azt van mikor meghallgatja, vagy mindig vagy talán mégse, nem tudom....
Vélemény???

Tünde
félreértések elkerülése végett, nem rólam van szó, általánosságban írtam...
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Kihez kell imádkozni?
« Válasz #7 Dátum: 2011 Július 08, 16:40:55 »
Megmondom őszintén nekem eszembe sem jutna apucinak szólítani Istent, Édesatyámnak igen, Gondviselő Istenemnek, igen de nekem ez apuci megszólítás idegen. Mert nekem egyszerre Mindenható Úr és Gondviselő jó Atyám. Hol  úgy ismerem meg:
Mindezek fényében tehát, fussunk neki a témának megint! HA Isten cselekvését megtapasztalom szorultságomban, akkor megismerem-FELISMEREM ŐT, mint:
1. Jahve-Cidkénú - Az Úr a mi igazságunk – bűnbocsánat, szabadulás a bűn uralma alól
2. Jahve-Mekaddés - Az Úr a megszentelő - Az Úr aki elválaszt-megszentel engem
3. Jahve-Salóm - Az Úr az én békém-békességem
4. Jahve-Samma - Ott lakik az Úr ( Bennem lakik az Úr)
5. Jahve-Rófe - Az Úr az én gyógyítóm – egészség és gyógyulás
6. Jahve-Jíre - Az Úr gondoskodik – sikereim záloga, szabadulásom a törvény átkától (is)
7. Jahve-Nisszi - Az Úr az én zászlóm – biztonság, szabadulás Az Úr aki ENGEM diadalra vezet.
8. Jahve-Rói - Az Úr az én pásztorom
És ezeket személyesen KELL MEGTAPASZTALNI-ÁTÉLNI, HOGY A TAPASZTALAT ÁLTAL MEGGYŐZŐDÉSSÉ VÁLJÉK BENNEM AZ ÚR SZABADÍTÁSA,MINDEZEK ÁLTAL PEDIG VALÓDI KÖZÖSSÉGEM LEHESSEN VELE, AZÉRT: MERT Ő ÍGY AKARJA-ERRE HÍVOTT EL!!!

ezt Somer ajin testvéremtől tanultam, és mióta ezt igy szivemben forgatom, valahogy mélyebb, őszintébb tisztelettel és imádattal tdok közeledni az én Mennyei Atyámhoz. Valahogy jobban kinyílt a szivem az Ő fnséges voltára, aki mégis nekem szerető Atyám, aki annyira szeretett, hogy odaadta egyszülött Fiát, hogy mivel hiszek Benne életem legyen. Köszönöm drága Atyám! Köszönöm Jézus Krisztus, hogy engedelmes voltál a halálig a keresztfáig.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Kihez kell imádkozni?
« Válasz #8 Dátum: 2011 Július 08, 17:00:22 »
Pozitív apa kép

Ez jutott eszembe még erről, egyszer valaki azt tanította nekem, az Isten, a szerető Atya, az apánk, úgy lehet Rá nézni mint a lehető leges-legjobb Apára.

S mennyi ember van a világban, akit még Jézus megváltó szeretete nem ragadott magához, aki sajnos a világi apjából kiindulva nem tud kialakítani magában egy pozitív Apa képet.
Az Isten, az Atya,  az akiben ezek a világi emberek is megtalálhatják apjukat, s elfogadva szeretetének hatalmas bizonyságát Jézus megváltásást,  az Atya hatalmas szeretete meggyógyítja lelkük sebeit, s szeretetet ad szívükbe.

Igehírdetésen is elhangzott már, hogy az Atya ölébe kuporodik, ül a hívő ember, s így is átélheti szeretetének szárnya alatt a védelmet, óvást, az apuci ölében, ez csodálatos

T
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Kihez kell imádkozni?
« Válasz #9 Dátum: 2011 Július 08, 17:52:41 »
Bizony nagyon nagy felelősség szülőnek lenni.Ugyanis gyermekeink abból látják először  a mennyei Atya szeretetét,ahogy mi az egész pici gyermekkel szeretettel törődünk,aztán később is,ahogy növekszik ugyanígy.Nagy áldás az,ha valakinek szerető szülei vannak.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Kihez kell imádkozni?
« Válasz #10 Dátum: 2011 Július 08, 18:35:55 »
Mielőtt válaszolnék, had gondolkodjunk el egy kicsit.

Nagyon sok olyan énekünk van, amiben az Úr Jézus Krisztust szólítjuk meg, aztán  vannak olyan énekek amelyben a Szent Szellemet szólítjuk meg. Az énekek imádságok, legalábbis azok kéne legyenek, mert amikor énekelünk, vagy én inkább úgy szeretem mondani, amikor az Urat dicsérjük énekeink által akkor nem csak szájjal kell tenni azt, hanem ezek az énekek a szívünkből kel szóljanak, szellemivé kell váljon bennünk, így énekeink dicsőítő énekekké válnak, imádsággá az Úr felé. 
Hogyan énekelünk, hogyan dicsérjük az Urat?

Az imádkozás számomra, ez a Szent Szellem vezetésén áll.
Legtöbbször az Atyához imádkozok, az Úr Jézus Krisztus nevében a Szent Szellem által.
De tudjuk azt, hogy nem lehet az Atyát a Fiút és a Szent Szellemet teljesen szét választani, ők egyek, ők egy Isten a JHWH. Így számomra természetes, hogy ha a Szent Szellem úgy vezet, akkor a Fiút, az Úr Jézus Krisztust szólítom meg és hozzá imádkozom, de van úgy, hogy a Szent Szellemet szólítom meg és őt kérem. Számomra nem kérdés, hogy bármeikhez szólók az EGY IGAZ ISTENT szólítom meg.

Persze az Úr tanított bennünket imádkozni, és adott egy példát nekünk és ezt nem hiába tette és ehhez kell szabjuk magunkat. Ugyanakkor tudjuk azt, hogy szükségünk van a Szent Szellem segítségére is, sokszor nem tudjuk igazán mit és hogyan kell kérjük, ilyenkor ő az aki kiegészíti imánkat az Atya előtt.

Róm 8:26  Hasonlatosképen pedig a Lélek is segítségére van a mi erőtelenségünknek. Mert azt, a mit kérnünk kell, a mint kellene, nem tudjuk; de maga a Lélek esedezik mi érettünk kimondhatatlan fohászkodásokkal.
Róm 8:27  A ki pedig a szíveket vizsgálja, tudja, mi a Lélek gondolata, mert Isten szerint esedezik a szentekért.


Petya kérdése jó, mert előszőr is ez a legfontosabb. Vajon megszólíthatom e az Urat úgy, hogy Atyám, Apukám, Édesapám? Mert ezt csak azok tehetik, akik újjászülettek, akik Isten gyermekei, Isten családja, Krisztus testvérei.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Kihez kell imádkozni?
« Válasz #11 Dátum: 2011 Július 08, 23:20:46 »
Egyetértek Testvérem! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Kihez kell imádkozni?
« Válasz #12 Dátum: 2011 Július 09, 07:31:21 »
Számomra érthetetlen ez a kérdés:
Hogy miért?
Mert ha hiszek a Szentháromságban, ha hiszem az Atya-Fiú-Szentlélek egységét, az imám, ha őszinte, akárhová is "címzem", egy helyre száll. Az egy másik kérdés, hogy az ember szelektál...Az Atya a fej /nekem az apuci vagy bármilyen becéző forma idegen, kicsit komolytalan, lekezelő - de ez egyéni vélemény, semmiképpen sem mérvadó/
Jézus közelebb áll - ha lehet így mondani - az emberhez, hisz Őt emberi alakban is ismerjük, velünk, köztünk élt, evett, nevetett és sírt...szóval, mint közülünk valóval talán könnyebb megosztani a hétköznapi problémáinkat. A Szentlélekhez akkor imádkozom, ha a gondolkodásomat, a szelélemi törekvéseimet akarom az Ő gondjára bízni.
De azt hiszem, ez részletkérdés és nagyon egyéni. Egy az Isten, három személyben, tehát bárkit szólítok meg, mindíg ugyanazt a szeretetet kapom meg.
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Kihez kell imádkozni?
« Válasz #13 Dátum: 2011 Július 09, 08:35:11 »
Kedves Klári.

Egyet értek azzal amit írsz, így van, mindenki egyénileg tapasztalja meg az imádkozás áldásait, és azt ahogyan a Szent Szellem vezeti.

Azzal is egyet értek, hogy az Atyát tisztelni kell mert ő a Mindenható isten, de éppen az által jött közzel hozzánk, hogy Atyánkká lett, nem maradt csak egy Isten aki uralkodik, hanem családott alapított és mi vagyunk a család tagok.
A családban viszont a szereteten alapuló kapcsolat él  - (legalábbis egy normális családban) - ezért az Úr egy bensőséges kapcsolatra vágyik velünk.
Jézus Krisztusban az Atya jött közénk, hisz az Úr Jézus Krisztus mondta, hogy benne az Atya van, Ugyanakkor a Szent Szellem is. Nem mondhatom, Jézus közelebb van mint az Atya, ugyan olyan közel van hozzánk mind az Atya mind a Szent Szellem mint az Úr Jézus Krisztus,

Mindig azt szoktam megkérdezni ki lakik bennünk, az Atya, a Fiú vagy a Szent Szellem.?
A válasz  .... mind a három. Mert az Úr temploma vagyunk, az Isten lakik bennünk, mind a hárman közel jöttek hozzánk.
Mikor befogadjuk az Úr Jézus Krisztust a szívünkbe a Szent Szellem is és az Atya is jön.

Néz egy érdekes igét a Jn 14-ből.

Ebben a részben a Szent Szellem ígéretéről beszél az Úr Jézus Krisztus, hogy amiután elmegy elküldi a Szent Szellemet aki majd bennünk fog lakni.

Ján 14:16  És én kérem az Atyát, és más vígasztalót ád néktek, hogy veletek maradjon mindörökké.
Ján 14:17  Az igazságnak ama Lelkét: a kit a világ be nem fogadhat, mert nem látja őt és nem ismeri őt; de ti ismeritek őt, mert nálatok lakik, és bennetek marad.


Egy kicsivel tovább pedig arról beszél, hogy akik szeretik őt abban fog lakni de nem csak ő, hanem  az Atya is

Ján 14:23  Felele Jézus és monda néki: Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk.

Tehát Istenben mind a hárman közel jöttek hozzánk.

Az Apukám megszólítástól sem kell idegenkedni, habár én is Atyának szólítom, mert így szoktuk meg, és egy kicsit merevek vagyunk.
De az Atya szó a héberben  "av" - Jézus és az Ige  az "avva" -t használja, és az pedig nem csupán egy atyát jelent hanem az én Atyámat, mármint apukám, édesapám, mert az enyém, az én atyám, mivel az ő családjához tartozom. Az "avva" az egy bensőséges megszólítása volt az atyának.
Ez a legcsodálatosabb, amiről beszél a Biblia, hogy mi akik távol valók voltunk közzel valókká lettünk, micsoda ajándék, micsoda szeretett, az Úr részéről, hogy Ő nem csak az Istenünk akar lenni, nem csak az Urunk és Királyunk, nem csak utasítani és parancsolgatni akar, hanem azt akarja első sorban, hogy egy család legyünk, amely szereteten alapszik, az ő gyermekei. Ő az Atyánkká lett és azt akarja, hogy kapcsolatunk vele  a szereteten alapuljon és nem szabályokon és törvényeken, parancsolatokon.
Azért mondja az ige, hogy az Úr szeretetett vár, mert ő is szeretetett adott.

1Ján 3:1  Lássátok milyen nagy szeretetet adott nékünk az Atya, hogy Isten fiainak neveztetünk!

Ez egy olyan igazság, amit nagyon fontos mégérteni, hogy az Isten szeretette amely irányunkban megnyílvánúl kifejezhetetlen és mérhetetlen mélységei vannak.

Had fejezzem be Pál apostol imájával.

Ef 3:14  Ezokáért meghajtom térdeimet a mi Urunk Jézus Krisztusnak Atyja előtt,
Ef 3:15  A kiről neveztetik minden nemzetség, mennyen és földön,
Ef 3:16  Hogy adja meg néktek az Ő dicsősége gazdagságáért, hogy hatalmasan megerősödjetek az Ő Lelke által a belső emberben;
Ef 3:17  Hogy lakozzék a Krisztus a hit által a ti szívetekben;
Ef 3:18  A szeretetben meggyökerezvén és alapot vevén, hogy megérthessétek minden szentekkel egybe, mi a szélessége és hosszúsága és mélysége és magassága [az Isten jóvoltának],
Ef 3:19  És megismerjétek a Krisztusnak minden ismeretet felül haladó szeretetét, hogy [ekképen] beteljesedjetek az Istennek egész teljességéig.
Ef 3:20  Annak pedig, a ki véghetetlen bőséggel mindeneket megcselekedhetik, feljebb hogynem mint kérjük vagy elgondoljuk, a mi bennünk munkálkodó erő szerint,
Ef 3:21  Annak légyen dicsőség az egyházban a Krisztus Jézusban nemzetségről nemzetségre örökkön örökké. Ámen!


 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Kihez kell imádkozni?
« Válasz #14 Dátum: 2011 Július 09, 09:01:51 »
Örültem a válaszodnak Zoltán, mert úgy látom, nagyban és egészben egyformán vélekedünk. /Ebben is.../ Én is azt tartom mérvadónak, amit te, és abban is egyetértünk, hogy a vélemények különbözősége még nem feltétlen rossz út, csak egyéni - márpedig két egyforma ember, két egyforma út nincsen.
Az meg, hogy te a mondanivalódat bibliai idézetekkel is alátámasztod, külön jó, mert az én bibliai ismereteim jaj, de hiányosak...így tanán könnyebben tanulom azt is.  Köszönöm, hogy segítesz nekem.
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23