Szerző Téma: Facebook, IWIW, Twitter, stb... keresztyén szemmel!  (Megtekintve 15258 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Facebook, IWIW, Twitter, stb... keresztyén szemmel!
« Dátum: 2011 Július 07, 11:23:15 »
 Sziasztok Testvereim!

Itt mindenki leirhatja velemenyet es tapasztalatat ebben a topicban.

:044:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Facebook, IWIW, Twitter, stb... keresztyén szemmel!
« Válasz #1 Dátum: 2011 Július 07, 23:49:39 »
Elég erős igazságalapja van...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Harang

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 246
    • Isten szeret
Re:Facebook, IWIW, Twitter, stb... keresztyén szemmel!
« Válasz #2 Dátum: 2011 Július 08, 14:49:06 »
Ezek az igék jutnak eszembe a témával kapcsolatban :)

 "Minden szabad nekem, de nem minden használ.
Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává."
 Korinthusiakhoz írt levél 6:12

Mindent megpróbáljatok; ami jó, azt megtartsátok!
Mindentől, ami gonosznak látszik, őrizkedjetek!
1 Tessz 5,21-22 ...

"Jézus az út, az igazság és az élet." János 14:6.

Nem elérhető pinkline

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Facebook, IWIW, Twitter, stb... keresztyén szemmel!
« Válasz #3 Dátum: 2011 Július 19, 14:29:09 »
Én fent vagyok Facebookon, de nem vagyok függő. Egy időben nagyon ráálltam, mindent kiírtam, amit csak csináltam. Aztán rájöttem, hogy mennyire eluralkodott ez rajtam, mennyire megváltoztatott. Akkor sokkal idegesebb voltam, türelmetlenebb, fáradtabb, órákig képes voltam elveszni az üzenőfalon és mások adatlapjain. Játszottam is az oldalon, vezettem egy éttermet, farmot, volt akváriumom és kisállatom is, sőt, polgármester is voltam a városomban. Ez először mind szép és jó, de egy idő után tényleg elveszi az ember életkedvét, idejét és energiáját is. Volt, amikor 2 órával korábban (reggel 5-kor) felkeltem, hogy learassam a farmomat, megetessem az állataimat és felrakjam főni az aznapi kaját az étteremben... szóval eluralkodott rajtam. Már nem emlékszem hogyan álltam le róla, de azóta másképpen szemlélem a dolgot. És még ma is látok olyanokat, akik ugyanazt csinálják, mint amit én csináltam.

Azóta csak csendes szemlélője vagyok, sajnos muszáj fent lennem, mert már ott értesítjük egymást a volt osztályommal és a leendő osztályommal, ott beszélgetek régi ismerősökkel... és ez ma már az én fiatalságomban elkerülhetetlen, ha nem akarok több ezres telefonszámlát...  :118:

Néha, ha olyanom van, elrendezem a farmom, megetetem és átöltöztetem a kisállatom, de 10 percnél tovább nem játszok vele... Káros, ezt saját bőrömön tapasztaltam. Mindenesetre semmi rossz nem származhat abból, ha fent vagyunk ilyen oldalakon, de senki, tényleg, senki ne kövesse el ezt a hibát, amit én.

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Facebook, IWIW, Twitter, stb... keresztyén szemmel!
« Válasz #4 Dátum: 2011 Július 19, 14:50:59 »
Az ilyen oldalak akár még hasznosak is lehetnek, ha arra használjuk, amire való. De nagyon vigyázni kell mit rakunk fel, mert ott nagyon sokféle szándékú ember megfordul. A nagy kitárulkozással inkább személyes közösséget kell keresni, ahol esetleg szükség idején segítséget is lehet kapni. Személyes adatok közül nagyon de nagyon vigyázni kell, hogy mit adunk meg. Az sem titok, hogy fejvadász cégek is látogatják ezeket az oldalakat és szereznek innen adatokat még a titkosszolgálatok is. Mert ami egyszer a netre felkerül, azt bárki használhatja saját jó, vagy rossz esetben hátsó szándékaira. Óvatosnak kell lenni a nyilvánossággal!
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető pinkline

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Facebook, IWIW, Twitter, stb... keresztyén szemmel!
« Válasz #5 Dátum: 2011 Július 19, 14:59:14 »
Állítólag a Facebook és az IWIW is a rendőrség által jött létre. Régen az emberek mások leveleit nyitották fel és olvasták el, hogy nincs-e összeesküvés. Ma is ugyanezt teszik, csak az interneten, ahol már majdnem mindenki fent van.  :118:

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Facebook, IWIW, Twitter, stb... keresztyén szemmel!
« Válasz #6 Dátum: 2011 Július 19, 15:03:59 »
Az jó ha látod ennek a hátterét, igen, sokan fenn vagyunk. Én emlékszem mekkora öröm volt amikor az 1967óta nem látott osztálytársamat megtaláltam!!!! Van jó oldala is, csak óvatosan kell bánni vele!
 :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Facebook, IWIW, Twitter, stb... keresztyén szemmel!
« Válasz #7 Dátum: 2011 Július 19, 16:02:01 »
Egyetertek veletek! Lehet hasznos es karos is. Tolunk fugg hogy mire es mennyit hasznaljuk.

:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Facebook, IWIW, Twitter, stb... keresztyén szemmel!
« Válasz #8 Dátum: 2011 Július 19, 16:08:55 »
Az jó ha látod ennek a hátterét, igen, sokan fenn vagyunk. Én emlékszem mekkora öröm volt amikor az 1967óta nem látott osztálytársamat megtaláltam!!!! Van jó oldala is, csak óvatosan kell bánni vele!
 :2smitten:


A sok rossz mellett van jó oldala is a facebooknak: vannak hasznos keresztény oldalak filmekkel, videokkal, jó tanitásokkal...A keresztények a világ minden tájáról egymásra találnak, és jó közösségeket alkotnak, az Úr maga köré gyűjti az övéit. Sok testvért ismertem meg igy, akiket nem ismerhetnék a  földrajzi távolságok  miatt. Jó látni Isten munkáját globálisan az egész Földön, megtapasztalni, hogy mennyire egyformán hiszünk, imádkozunk, EGY SZELLEMMEL ITATTATTUNK MEG. Hazai viszonylatban is gyors az információ a keresztények között a fb-on, szinte minden eseményről azonnal értesülni lehet egymástól, fantasztikusan jó szolgálatokkal lehet megismerkedni, ill. azonnal látni is.  Sok testvért adott igy az Úr, én csak ezt az oldalát ismerem a facebooknak, mert ezt használom. Viszont tagadhatatlan, hogy a net sok veszélyt rejt magában, különösen a gyerekek, a fiatalok számára, őket nem lehet elégszer figyelmeztetni, felkésziteni.
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Facebook, IWIW, Twitter, stb... keresztyén szemmel!
« Válasz #9 Dátum: 2011 Július 19, 17:30:12 »
Vicces dolog: beszélünk valaminek a veszélyeiről, olyan dolognak, amit valamennyien gyakorlunk. Ki jobban, ki kevésbé.

Komolyra fordítva a szót: én nem hiszek az összeesküvés elméletben. De ez az én véleményem, ezzel nem kötelező egyetérteni, (vitatkozni sem).

A magam részéről én használom az említett közösségi oldalakat, van saját honlapom, blogom. Emailjeim aláírásában ezek a sítok szerepelnek, szóval nem törekszem arra, hogy láthatatlan legyek.

Ugyanakkor azt vallom, hogy mindenki saját maga dönti el, hogy mi az, amit megjelentet magáról. Amit leírok, azért vállalom a felelősséget.

Írta lentebb valaki, hogy a fejvadászcégek az önéletrajzot összevetik a közösségi oldalak adataival. Tehát ne írjak le olyan adatot, infót az önéletrajzomba, ami megcáfolható a facebookos, iwiwes hirfolyamon megjelent dolgokkal. Természetesen viszont is igaz. Magyarul az életem legyen áttekinthető. Valamikor a politikának szlogenje volt az üvegzseb (Magyarországon), ránk keresztényekre jellemző kell legyen az üvegélet.

Pál apostol a presbiterekre vonatkoztatva ír olyant, hogy legyenek fedhetetlenek. Tehát keresi az olyan embereket, akiken nem lehet fogást találni.

Ha azt állítom magamról, hogy rendezett kapcsolataim vannak (békességben, harag nélkül élek), s a facebookon a hírfolyamban kiderül, hogy haragban vagyok a Jóskával, akkor máris hiteltelen, s feddhetetlen vagyok. Ez természetesen nem tökéletességet jelent, hanem dolgaimnak a rendezettségét.

A keresztényekről úgy beszél az Úr Jézus, hogy ők a világ világossága. Nos, ez igaz az internetes megjelenésben lévő keresztényekre is. Van egy csomó ember, akivel úgy vagyok kapcsolatban, hogy soha nem találkoztunk, de lájkolta az írásaimat, s nagyon sokan vannak, akik vissza-visszatérnek az oldalaimra. Számukra fontos az, amit olvasnak, s talán építő is.

Vannak veszélyei ezeknek a csatornáknak? Bizonyára. Ezeknek a veszélyeknek a tudatában maradok továbbra is facebook, iwiw, twitter, stb tag.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Facebook, IWIW, Twitter, stb... keresztyén szemmel!
« Válasz #10 Dátum: 2011 Július 19, 17:42:29 »
Kedves Testvérem!

Teljesen egyetértek veled. Amennyit közlök magamról, azt én is vállalom bárhol, ami rólam tudható, az mindenütt ott van. Engem az sem zavar ha a munkáltató elolvassa, hogy én szabad időmben Isten királyságát építem, mert inkább örülök ha ők ezt tudják. De már a címemet nyilván nem írom, ki vagy a munkaidő beosztásomat, mert ez visszaélésre ad okot.
Én is a kapcsolatépítő részét ismerem, mert azt használom, és én örülök, hogy van lehetőség egymásra találni, azzal együtt tudom, hogy az adatok felhasználhatók, és ezért bizony jobb az óvatosság, és tényleg a fiataloknak főleg, akik egyébként is könnyebben kiadják magukat, körülményeiket, erre írtam, hogy jobb ha nem teszik.

„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Facebook, IWIW, Twitter, stb... keresztyén szemmel!
« Válasz #11 Dátum: 2011 Július 19, 18:52:52 »
Nagyon szeretem a Facebook-ot, és számomra igen hasznos.

Csak és kizárólag keresztény ismeroseim vannak, így olyan, mint egy keresztényfórum.
Igék, bizonyságok, keresztény dalok, keresztény filmek, tanítások, keresztény képek, semmi más jellegu anyag nincs is a 'falamon' , ha netalán érkezik, azonnal torlom is!


 :2smitten:

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Facebook, IWIW, Twitter, stb... keresztyén szemmel!
« Válasz #12 Dátum: 2011 Július 19, 19:33:25 »
Drága Testvérem!

Nagyon örülök neked!!!!

 :017:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Facebook, IWIW, Twitter, stb... keresztyén szemmel!
« Válasz #13 Dátum: 2011 Július 19, 19:53:05 »
Drága Móni!
De jó,hogy itt vagy!
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Facebook, IWIW, Twitter, stb... keresztyén szemmel!
« Válasz #14 Dátum: 2011 Július 19, 19:54:32 »
Én is fent vagyok a Facebook-on.Szerintem hasznos.Például régi barátokat,osztálytársakat,akár külföldön is megtalálhatok.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63