Szerző Téma: Facebook, IWIW, Twitter, stb... keresztyén szemmel!  (Megtekintve 15256 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Facebook, IWIW, Twitter, stb... keresztyén szemmel!
« Válasz #30 Dátum: 2013 November 02, 19:32:03 »
Egyetértek Testvérem.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Facebook, IWIW, Twitter, stb... keresztyén szemmel!
« Válasz #31 Dátum: 2013 November 04, 07:30:27 »
Hát egyetértek kedves Manóka! mert én is a facebook on tudom tartani a kapcsolatot a lányommal és  a nővéremmel és többi család tagokkal, mert  távol vannak tőlünk,
 az hogy ki mit tesz ki az üzenőfalára  mindenkinek a saját privát dolga, de abból én nem ítélhetek meg senkit ,  lehet valaki keresztény és  nem tesz ki igéket mert például ott vannak a  munkatársai ,  vagy más ok miatt , de ez nem azt jelenti hogy ő nem keresztény,
 ezt inkább Istenre bíznám, ő ismeri mindenki szívét és gondolatait!
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Facebook, IWIW, Twitter, stb... keresztyén szemmel!
« Válasz #32 Dátum: 2013 November 04, 09:03:05 »
Úgy gondolom, hogy keresztény mivoltunkat megvallhatjuk a Facebookon, Iwiwen is.  És Istent a munkatársaim, rokonaim, ismerőseim előtt sem tagadom meg, vagy titkolom. Az más dolog, hogy amíg együtt dolgozunk akkor a munkahelyen a munkám végzem becsületettel. Ezek a közösségi oldalak nagyon alkalmasak arra, hogy hitelveimet megosszam másokkal eröltetés nélkül. Nem eröltetem az evangélizálást, de hozzászólásaim, lájkolásaim a keresztény életvitelemet tükrözik.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Facebook, IWIW, Twitter, stb... keresztyén szemmel!
« Válasz #33 Dátum: 2013 November 04, 09:06:17 »
En is facebockon tartok kapcsolatokat,sajnos nem lehet szemelyesen.Viszont,ha valakit megerinthet pl. egy igevers akkor kiteszem,mert ezzel is megmutatom,hogy en mas ertekrend szerint elek.Ezzel is megvallhatom hitemet.Nekem is vannak olyan ismeroseim akik nem hivok,sot...De ez nem akadalyoz meg abban,hogy egy igeverset vagy egy szep eneket megosszak.
Máté evangéliuma 10,32 
Valaki azért vallást tesz én rólam az emberek előtt, én is vallást teszek arról az én mennyei Atyám előtt;
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Facebook, IWIW, Twitter, stb... keresztyén szemmel!
« Válasz #34 Dátum: 2013 November 04, 09:14:22 »
 :afro:

Jelenések  3, 5   
Aki győz, azt öltöztetik fehér ruhába, annak a nevét nem törlöm ki az élet könyvéből, hanem vallást teszek nevéről az én Atyám előtt és angyalai előtt.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető manoka38

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 163
Re:Facebook, IWIW, Twitter, stb... keresztyén szemmel!
« Válasz #35 Dátum: 2013 November 04, 09:33:35 »
Egyet értek veletek, a hitünket vagyis Istent sehol semmilyen körülmények közt ne tagadjuk meg! Se munkahelyen, se család előtt.
De megismerni senkit nem lehet egy profil oldal megtekintésével.
Itt senkiről nem fog kiderülni hogy mennyire éli a hitét.... :2smitten:

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Facebook, IWIW, Twitter, stb... keresztyén szemmel!
« Válasz #36 Dátum: 2013 November 04, 09:34:22 »
Úgy gondolom, hogy keresztény mivoltunkat megvallhatjuk a Facebookon, Iwiwen is.  És Istent a munkatársaim, rokonaim, ismerőseim előtt sem tagadom meg, vagy titkolom. Az más dolog, hogy amíg együtt dolgozunk akkor a munkahelyen a munkám végzem becsületettel. Ezek a közösségi oldalak nagyon alkalmasak arra, hogy hitelveimet megosszam másokkal eröltetés nélkül. Nem eröltetem az evangélizálást, de hozzászólásaim, lájkolásaim a keresztény életvitelemet tükrözik.


nem arról van szó hogy valaki szégyelli a keresztény mivoltát ,  én is ki ki teszek igéket vagy tanítást  , de nem mindent , és  ez nem azt jelenti hogy szégyellem, és nem is erőltettem rá az én hitemet senkire sem!
 ha nem  is tennék  ki igéket vagy dicséretet vagy  tanítást a facebook ra  nem jelenti azt hogy nem vagyok keresztény sem azt hogy szégyellem , de mindenki eldöntheti hogy mit tesz ki és mit nem , ismét mondom a szíveket az Úr látja :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Facebook, IWIW, Twitter, stb... keresztyén szemmel!
« Válasz #37 Dátum: 2013 November 04, 10:06:40 »
Viszont extrémnek tartom azt is, ha egy munkahelyen nem ismerhetik fel azt, hogy valaki keresztény. Végül is ne a szavakból hanem a tettek tegyék azt nyilvánvalóvá.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Facebook, IWIW, Twitter, stb... keresztyén szemmel!
« Válasz #38 Dátum: 2013 November 04, 10:29:48 »
Az eleg baj,ha egy munkahelyen nem latjak rajtam,hogy keresztyen vagyok.Vilagossag kell elgyek.Hegyen epitett varos.Nem veka ala rejtett mecses.  :05:
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Facebook, IWIW, Twitter, stb... keresztyén szemmel!
« Válasz #39 Dátum: 2013 November 04, 12:04:44 »
Vannak olyan munkahelyek ahol nem szabad hangoztatni a vallási hovatartozást. De nem beszélni kell róla, hanem megélni. A lélek gyümölcseinek bennünk kell lenni. És azok megcselekvését nem tilthatják meg.

A Lélek gyümölcse viszont: szeretet, öröm, békesség, türelem, kedvesség,
jóság, hűség, szelídség, önmegtartóztatás. Ezek ellen nincs törvény.
Gal 5.23-24
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Facebook, IWIW, Twitter, stb... keresztyén szemmel!
« Válasz #40 Dátum: 2013 November 07, 13:51:24 »
Ámen!
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető Rozálka

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Facebook, IWIW, Twitter, stb... keresztyén szemmel!
« Válasz #41 Dátum: 2014 Július 01, 00:02:30 »
Kedves Testvérek!

Majdnem végig olvastam ezt a topicot. Tapasztalataim hasonlóak a tieitekhez de én mégis tudok valamit ami még a facebooknál is veszélyesebb és ez a fórumozás. Persze biztosan vannak annak is lajtosabb formái.
Én sajnos egy elég aktív fórumra keveredtem be. Ami pörgős és még a tetejében egy vitafórum.
Nem az a baj, hogy sokat fent vagyok (habár ez is) hanem az, hogy az eszemet egész nap azon jártatom, hogy kinek mit írjak!? Ha csak napjában egyszer megyek fel és írok, akkor is egész nap töröm a fejem a válaszokon. És ezzel bizony agyilag ott vagyok.

Már két hónapja, hogy eljöttem onnan, de még mindég nincs olyan nap, hogy meg ne nézzem.
Nem beszélve arról, hogy sokszor azon kapom magam, hogy töröm a fejem, hogy nyilván vissza kellene mennem. Persze érvekkel is alá tudom támasztani.

De ha összehasonlítom az akkori életemet a mostanival, egyértelműen jobb ez az életem mint a fórumozós.
1. Többet időt tudok tölteni Istennel.
2. Másra is jut időm. Pl. olvasásra. Azóta már a 3. könyvnél tartok, míg azelőtt semmit.
3. Sokkal nyitottabb vagyok az emberek felé is.
4. A közösségem is jobban előtérbe került. Nem hanyagolom úgy el.

Véleményem szerint agyilag nyomja el az embert. Megkötözi szellemileg.
Fent vagyok a facebookon is de azt nem tapasztalom olyan elnyomónak mint egy vita fórumot.
"Ne félj, csak higgy!"  (Mk.5,36)

Nem elérhető Viz77

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 69
Re:Facebook, IWIW, Twitter, stb... keresztyén szemmel!
« Válasz #42 Dátum: 2014 Július 02, 19:06:02 »
Békesség testvérek

nos szerintem eleg egyszeru erre a valasz  , hogy ki mikor hogyan mutassa meg magat kozossegi oldalakon vagy  munkahelyi csaladi  vagy barati korben .
 "aki vallast tesz rolam az emeberek elott ,arrol en is majd vallast teszek az en  mennyei Atyam elott"
en ezt igy el fogadtam es egyet ertek vele
nem kell veka ala rejteni a  hitbeli meggyozodest
elvegre is  :)
 ahogy irva van:
" ha jot cselekedtel emelt fovel jarhatsz "

szemely szerint rolam szinte mindenki tudja h hivo gyerek vagyok
nem rejtem veka ala a megyozodesem , ebbol kifolyolag tudjak is ,foleg a barati korom /aki nem igazan fogadja el
Isten létet/ hogy bizony engem bizonyos torvenyek kottnek
ez pedig az irgalmassag es  a bekessegre valo torekves torvenye

erre szoktam nekik mondani , hogy majd  a vég -nél eldől ki kibe tette le a bizodalmat
en sok eve tartom magam ahhoz a regi igehez  :

"Nem vallanak szégyent akik Bennem reménykednek"

szoval en batoritok mindenkit  , hogy nyugodtan vallja csak meg  a hitbeli hovatartozasat
ha hallgat ezekrol sokan erthetettlennek ertekelik , nemely  dologra adott reakciojat
 ha tudjak viszont , hogy ö egy hivö akkor erhetobbe valik  a viselkedese

no de ez csak a szemelyes velemenyem

békesség néktek  :afro:




Nem elérhető Fettofetto

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Facebook, IWIW, Twitter, stb... keresztyén szemmel!
« Válasz #43 Dátum: 2015 November 24, 19:51:49 »
Sziasztok!

Új tag vagyok itt, de ha már itt vagyok és van ilyen téma is én kihasználnám, hogy mondjak pár szót, és hirdessek is egyben :)
A facebook sok esetben komoly problémákat jelent a fiatalságban. Az hagyján hogy milyen fokon torzítja a valóságot, de ráadásul az értékrendeket rendre eltörli. Azonban, mit sok mindent lehet ezt a javunkra is fordítani.

Nem kell mindennap fent lenni, vagy minden órában, azonban kilehet használni keresztényként is. Mi ezt tettük, amit hirdetnék is nektek. Sok oldal mellett, mint pl az Ez Az a Nap illetve a Mai Ige, Istenmorzsék stb, akiknek több 1000 kedvelője van nekünk egyenlőre csak 800 körül mozog, javarészt fiatalok és egy kicsit más a funkciója is. A bátorítások nálunk is mindennaposak, azonban célunk a Magyar keresztény fiataloknak egy olyan csoportot kialakítani, ahol interaktívan részt tudnak venni a táplálkozásban. Nem csak kapni, hanem adni is tudnak, megosztani gondolatokat, bátorításokat.

A csoport ugyan zárt, de mégis nyitott mindenki számára, aki szeretne mégtöbbet kapni Istenből. Várunk szeretettel minden fiatalt, de természetesen idősebbeket is. Az hogy később, hová tudjuk magunkat kinőni azt még nem tudjuk, de tervezünk tágítani a csoport profilján.

https://www.facebook.com/groups/1640232629553454/