Szerző Téma: Hogyan imádkozzunk?  (Megtekintve 8282 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Hogyan imádkozzunk?
« Válasz #15 Dátum: 2011 Október 28, 15:51:09 »
1Tim 2:9  Hasonlatosképen az asszonyok tisztességes öltözetben, szemérmetességgel és mértékletességgel ékesítsék magokat; nem hajfonatokkal és aranynyal vagy gyöngyökkel, vagy drága öltözékkel,
1Tim 2:10  Hanem, a mint illik az istenfélelmet valló asszonyokhoz, jó cselekedetekkel.
_____________________________________________________________________________________________-

Kedves Zoltán!

Ez nagyon  is a mai századra vonatkozik.Több videó felvételen a youtubon,láttam,hogy sajnos olyan öltözékekben vannak a magukat ,,keresztyének valló nő testvérek,hogy hát az teljesen ellentéte az itt említett Ige versnek.

Számomra is fontos,hogy gyülekezetekben az asszonyok olyan öltözékben jelenjenek meg ami nem botránkoztat meg senkitsem és ami az Urnak tetszésére van.

Ami az imádkozást jelenti,fontos,hogy ne feledjük el,hogy Istenünk mindent tud,és lát.Még gonodlatainkat is tudja.
Igy amikor elé járulunk imádkozásban,akkor mindig őszínte szívvel tegyük.
HIttel és bizodalommal járuljunk a Kegyelem Királyi székéhez.


Én is azt gondolom, hogy Isten a szivünket nézi, nem azt, hogy beszéljük-e a Kánaáni nyelvet. Életem során már nagyon sok szép imádságot hallottam, én magam is sokáig igyekeztem szépen megfogalmazni amit mondani akartam az Úrnak. De gy nap rájöttem, hogy mennyivel közelebb van hozzám az Úr, amikor csak sóhajtani tudok, és csak úgy kimondom ami a szivemben van.

Kedves Irma :2smitten:

Valóban minden helyzetben tudja az Úr,hogy mire van szükségünk.Nem a szép szavak a lényeg,hanem az,hogy amikor könyörgünk valamiért ,hogy meg tegye az Úr az életünkben,akkor azt hittel tegyük.Ha örömünk van az Urban,akkor szívűnk legmélyéből fakadjon a hálánk is.

A lényeg az,hogy mind képmutatás nélkül legyen..

Vagyis röviden:,,hittel és őszíntén kell járulnunk az Úr elé imádságban,,,

Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:Hogyan imádkozzunk?
« Válasz #16 Dátum: 2011 Október 28, 16:36:54 »
 Ámen ! Julika  :2smitten:

Nem elérhető manoka38

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 163
Re:Hogyan imádkozzunk?
« Válasz #17 Dátum: 2014 Augusztus 07, 20:08:29 »
 :312:  Röstellem de csak most találtam rá erre a topikra. Örülök neki mert ez a kėrdės bennem már sokszor felmerült. Annál is inkább mert törtėnt egyszer kb. másfėl ėve hogy lehetősėgem nyílt az Alfa-Omega fórum Skyp alkalmán rėszt venni, mivel korábban sikerült hazaėrnem a munkából. Tettem ezt örömmel,ės szívből.
Eljött a várva várt alkalom,elkezdödőtt,ės a testvėrek egyesėvel mondták el Imáikat.
Vártam az alkalmat amikor rám kerülhet a sor ės elmondhatom az Úrnak ėrzett hálámat.
Hisz tettem ezt már oly sokszor.....igaz csendben, magamban.....

Amikor az egyik Testvėr elmondta Imádságát csend lett az "ėterben".
Akkor szólaltam meg ėn......bár inkább ne tettem volna!
Az törtėnt hogy alig hallható,erőtlen kėt mondat hagyta el a számat...
Nos....nagyon szėgyelltem magam.
Azóta eltelt nėhány alkalom,nėhány hónap.......Mėg most sem tudom akkor mi törtėnt velem.
Abban viszont mėgbizonyosabb lettem,hogy az Ima kizárólag Istenhez kell hogy szóljon!
Szívből,őszintėn......Nem ėkes szólással, hanem Isten fėlelemmel!

Nem elérhető István_2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Hogyan imádkozzunk?
« Válasz #18 Dátum: 2014 Augusztus 07, 20:22:21 »
Hogyan imádkozzunk? Őszintén.
Zsolt. 119,105
Az én lábamnak szövétneke a te igéd, és ösvényemnek világossága.

Nem elérhető István_2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Hogyan imádkozzunk?
« Válasz #19 Dátum: 2014 Augusztus 07, 20:32:09 »
Zsid. 10,22
Járuljunk hozzá igaz szívvel, hitnek teljességével, mint a kiknek szívök tiszta a gonosz lelkiismerettől.
Zsolt. 119,105
Az én lábamnak szövétneke a te igéd, és ösvényemnek világossága.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hogyan imádkozzunk?
« Válasz #20 Dátum: 2014 Augusztus 07, 23:50:47 »
:312:  Röstellem de csak most találtam rá erre a topikra. Örülök neki mert ez a kėrdės bennem már sokszor felmerült. Annál is inkább mert törtėnt egyszer kb. másfėl ėve hogy lehetősėgem nyílt az Alfa-Omega fórum Skyp alkalmán rėszt venni, mivel korábban sikerült hazaėrnem a munkából. Tettem ezt örömmel,ės szívből.
Eljött a várva várt alkalom,elkezdödőtt,ės a testvėrek egyesėvel mondták el Imáikat.
Vártam az alkalmat amikor rám kerülhet a sor ės elmondhatom az Úrnak ėrzett hálámat.
Hisz tettem ezt már oly sokszor.....igaz csendben, magamban.....

Amikor az egyik Testvėr elmondta Imádságát csend lett az "ėterben".
Akkor szólaltam meg ėn......bár inkább ne tettem volna!
Az törtėnt hogy alig hallható,erőtlen kėt mondat hagyta el a számat...
Nos....nagyon szėgyelltem magam.
Azóta eltelt nėhány alkalom,nėhány hónap.......Mėg most sem tudom akkor mi törtėnt velem.
Abban viszont mėgbizonyosabb lettem,hogy az Ima kizárólag Istenhez kell hogy szóljon!
Szívből,őszintėn......Nem ėkes szólással, hanem Isten fėlelemmel!

Köszönöm Testvérem a bizonyságodat! Úgy gondolom, hogy az ima akkor a legbensőségesebb, mikor csak az imádkozó és az Úr van jelen.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2341
Re:Hogyan imádkozzunk?
« Válasz #21 Dátum: 2022 December 28, 08:08:21 »
Böjte Csaba:

"Én gyerekként gyakran kimentem apám sírjához, – mindenkinek volt apja, nekem nem volt –, próbáltam 'megbeszélni' mint apa a fiával a dolgokat. De nagyon hamar rájöttem arra, hogy habár apám meghalt, de van egy másik 'apám' is, a Mennyei Atya, akivel ugyanolyan jól meg lehet vitatni a dolgokat.

Egyszer a csíksomlyói templomban imádkoztam, amikor határozottan úgy hallottam, hogy valaki megkérdezte tőlem: „Tőlem kaptad a hallás képességét. Fiam, hiszed, hogy én is hallom, amit mondasz?” Éreztem, hogy erre igennel vagy nemmel kell válaszolnom, én pedig igent mondtam.
Ezt követően újra megszólalt a hang: „Tőlem kaptad a beszéd készségét, hiszed, hogy én is tudok szólni hozzád?”. Lelkem mélyén éreztem, hogy erre is igennel vagy nemmel kell válaszolnom, erre is igent feleltem.
Mintha ez a Valaki erre úgy felelt volna, hogy „Akkor beszélgessünk!”. "

(internetről - 777blog)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2341
Re:Hogyan imádkozzunk?
« Válasz #22 Dátum: 2023 Szeptember 10, 07:42:59 »
Clyde Lee Herreng: Ha Isten visszabeszélne
(részlet)

"– Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy…
- Igen
- Ne szakíts félbe! Imádkozom.
- De hívtál engem.
- Hívtalak téged? Nem hívtalak. Imádkozom. „Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy …”
- Nos, megint azt tetted.
- Mit tettem?
- Hívtál engem. Ezt mondtad: „Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy.” Itt vagyok. Mi van a fejedben?
- De én ezen semmit nem értettem. Én csak, amint tudod, mondtam a napi imádságomat. Mindig elmondom a Miatyánkot. Jó, kedves érzést okoz, mintha eleget tettem volna kötelességemnek.
- Redben van. Folytasd tovább!
- „Szenteltessék meg a Te neved…”
- Ne felejtsd szavad! Mit értesz ezen?
- Min?
- Azon, hogy „Szenteltessék meg a Te neved!”
- Ez azt jelenti, azt jelenti… Szent Isten. Nem tudom, mit jelent. Honnét is tudnám? Ez csak része az imádságnak. Tényleg ez mit is jelent?
- Azt jelenti, hogy megtisztelt, szent, csodálatos.
- Ó. Ennek már van értelme..."

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2341
Re:Hogyan imádkozzunk?
« Válasz #23 Dátum: 2024 Május 05, 14:57:40 »

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4332
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Hogyan imádkozzunk?
« Válasz #24 Dátum: 2024 Május 10, 18:30:04 »
Puzsér Róbert: Isten látja a szívemet...

https://kotoszo.blog.hu/2024/05/05/puzser_robert_isten_latja_a_szivemet

Nem is tudtam róla, hogy egy szinten komolyan veszi Istent.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.