Szerző Téma: Nők taníthatnak a gyülekezetben?  (Megtekintve 33508 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #45 Dátum: 2011 Július 13, 11:01:38 »
Szia Irma. Szo sincs errol. Csupan a tanitasrol van szo.

:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #46 Dátum: 2011 Július 13, 11:08:38 »
Szia Tunde!

A gyulekezet nem attol gyulekezet, mert gyulekezeti teremben van.
A gyulekezet kozosseg es 2-3 fotol mar gyulekezetrol beszelunk. Velemenyem szerint.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #47 Dátum: 2011 Július 13, 11:18:11 »
Mi a gyülekezet?

Talán megérne erről elmélkednünk kicsit. S ez közelebb vinne ennek a témának a mélyebb megértéséhez is. ;)
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #48 Dátum: 2011 Július 13, 18:43:46 »
Sziasztok.

Most már van időm bővebben kifejteni a fenti hozzászólásomat.
Gyülekezet alatt most természetesen a keresztyén gyülekezést értjük.

A létszám szerintem nem mérvadó, hogy eldöntsük, gyülekezet-e vagy sem.
A gyülekezetekben vannak tagok és vezetők. Van egy egység is, ami által történik a gyülekezés.

De amire a topic címe is utal, az a tanítás, vagyis kell egy táplálék adó is a tagoknak. Ha egy gyülekezethez tartozunk és táplálékért megyünk oda, akkor azt a lelki táplálékot (tanítást) a férfi hivatott megadni.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #49 Dátum: 2011 Július 13, 21:30:58 »
Sziasztok.

Most már van időm bővebben kifejteni a fenti hozzászólásomat.
Gyülekezet alatt most természetesen a keresztyén gyülekezést értjük.

A létszám szerintem nem mérvadó, hogy eldöntsük, gyülekezet-e vagy sem.
A gyülekezetekben vannak tagok és vezetők. Van egy egység is, ami által történik a gyülekezés.

De amire a topic címe is utal, az a tanítás, vagyis kell egy táplálék adó is a tagoknak. Ha egy gyülekezethez tartozunk és táplálékért megyünk oda, akkor azt a lelki táplálékot (tanítást) a férfi hivatott megadni.

Igen Antee! Jó esetben. Csak akkor van másképp, ha Isten valahova nőt állit....biztositva ehhez neki minden képességet, tálentumot - de ezt már elmondtam. (tudok olyan nőt, aki nagyon kemény terepen szolgál tanitással börtönben  bűnözők születnek ujjá általa, és egybentartja őket, mikor szabadulnak, akkor is visszajárnak mint bizonyságtevők, vagy már mint tanitók, netán pásztorok...Dicsőség az Úrnak, hogy vannak ilyenek.)
Nekünk csak férfi tanitóink vannak a gyülekezetünkben,  nagyon jó tanitók.
Mi a gyülekezet?
---    ahol össze"gyülekezünk" Jézus köré, hogy vele és egymással közösségben legyünk, középpontba állitsuk az Irott és az Élő Igét, Jézus Krisztust, és Őt emeljük fel- Ő pedig felemel minket   A gyülekezetben működni kell/ene/ a szolgálati ajándékoknak a mi épülésünkre. A gyülekezet feladata egyrészt a tagok növekedése, másrészt  a kifelé való szolgálat, Jézust megmutatni úgy a világnak, hogy az vonzó legyen, és behozzon embereket Krisztus testébe. Mert Jézus fő célja az emberek mentése. A helyi gyülekezetek betagozódnak az Eklézsiába a Földön, mint Krisztus Testének tagjai, a fej pedig maga Jézus. Jézus épiti , élteti tulajdonképpen az Egyházat Szent Szellem által, és mire visszajön, addigra az Egyház tökéletes lesz, mint egy tiszta, szeplőtelen menyasszony.... :2angel: :063: :2smitten:
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #50 Dátum: 2011 Július 14, 13:02:36 »
Shalom.   
Testvéreim. A gordiuszi Csomó, e mai napon, új értelmet nyert számomra! A Mai napon jutott tudomásomra, hogy az egykori szolgálati csoportomban,(Messiási)
Micsoda problémák voltak! (??? vagy vannak?)
Egy az Úrtól felkent testvér (NŐ!) Egy tanítást vett át az Úrtól, Amit egy másik Testvér ( nő) megtorpedózott! ő a Férje pozícióját kihasználva tehette ezt!
Míg az első, valóban tanító-Addig a másik "lelkes vállalkozó" !!! teheti mert hiszen ő a pásztor felesége. / nekik semmi közük a zsidósághoz, mielőtt megkérdezitek, semmi közöm nem volt a kinevezéshez! Az egykori és eleve kijelölt pásztor különböző okokra hivatkozva - ÁTADTA A SZOLGÁLATÁT NEKIK!!!!!!!!!!!
Az Úrtól küldött tanítás eljutott  hozzám, és megtudva hogy éles kritikát kapott a fentemlített "hatalomtól",minekután "kukázták" az üzenetet, kutakodni kezdtem okáért.Így jutottam hozzá az eredeti "hiteles" levelezéshez, amiben magyarázatot kap az elutasítás.( A levelezést a fent említett Istentől rendelt tanító nő bocsájtotta rendelkezésemre) Az elutasító magyarázatból tökéletesen kitűnik, hogy azért kerülhetet erre sor, mert a "pásztor feleség" Nem rendelt tanító-A Zsidóság történelméről lövése sincs ( Kivonulás)- A Szentírásról felszínes ismerettel rendelkezik ( legalább is akkor így volt) A pásztor, ( akinek szintén semmi köze a zsidósághoz) Mindenben támogatta a feleségét!  Ezek Ismeretében tehát felmerül a kérdés: A Nők Hibái lehtségesek lehetnek-e a férfiak "engedélye és támogatása nélkül"? A Férfiaknak valóban nincs felelősségük abban ha a Nők esetleg rossz irányban haladnak? És ha nincs férfi aki "kényelmi és egyébb okora hivatkozva elutasítja a szolgálatát, Akkor a "szamár még elmegy" de a Nő kizárva? Utalnék a Galata levélfelhívására:   Gal 3,28    
Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nő; mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban.
/ Ha az Ige egyik része igaz, akkor a másik is! Ha Nincs többé Zsidó-sem görög ( Zsidó és nemzetekbeli-goj)  Mert elfogadjuk hogy van a szelíd olajfa-és nem mellette a vad , hanem a vad olajfa ága beoltva a szelíd olajfába(Róma 11) akkor tehát az is igaz, hogy nincs szolga-és szabad! Mert isten előtt nincs személyválogatás!( IKor.7) Tehát a Férfi kontra Nő szolgálati megkülönböztetés is értelmét veszti ABBAN AZ ESETBEN, HA ERRŐL AZ ISTEN BIZONYSÁGOT TESZ A SZOLGÁLATI GYÜMÖLCSÖK KINYILVÁNÍTÁSA ÁLTAL!!!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #51 Dátum: 2011 Július 14, 14:10:54 »
Szia Testverem!

Szomoru eset.
Isten a hatalmat nem leuralasra adta, hanem a gyengebbek felkarolasara, vezetesere es szeretetben valo nevelesere.
Ha pedig valaki hatalmat zsakmanynak tekinti ellentetben Jezussal, aki meguresitette magat, annak Istentisztelete hiabavalo lesz.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #52 Dátum: 2011 Július 14, 14:30:47 »
Így van Testvérem. Ez a félelmes valóság. Ámde reménylem ez a hozzáállás már megváltozott ott!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #53 Dátum: 2011 Július 14, 18:56:59 »
Most már csak újból hálás tudok lenni Istennek, hogy nem bizott rám nyilvános szolgálatot. Mert az itt leírtak alapján nem tudnám eldönteni, most hát szabad vagy sem tanítani a gyülekezetben a nőknek. Mert az én tudomásom szerint a Szent Szellem nem mond ellent önmagának, dehát itt most csak arról hallok, hogy hát .... mégis. Nem tudom. Istennek hála nem vagyok ebben a dilemmában.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #54 Dátum: 2011 Július 14, 19:02:53 »
Tetvérem! A dilemmára a válasz egyszerű! A konklúzió: A gyümölcsök!!!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #55 Dátum: 2011 Július 14, 19:03:57 »
Nem olyan egyszerű ez. de mint mondtam nekem ez dilemma.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #56 Dátum: 2011 Július 14, 19:13:35 »
A gyülekezeti létszám de még a tanítás tisztasága sem jelent gyümölcsöt.
A gyümölcs az Istentől való szolgálatra elhívás. Tehát nem a magunk által termelt gyümölcsök az igazi gyümölcsök.
Látszólag valódiak, de igen fanyar ízük van.

Az Isten által termesztett gyümölcsök, amely magától Istentől terem, az az igazi gyümölcs!

Mert igét mindenki olvashat és megtanulhat igehelyeket. A Szentlélek nemtől függetlenül kijelentéseket is ad.
Lehet szónoki személyiség, igeismeretben jártas, de ettől még nem válik tanítóvá.

A tanítót Isten hívja el.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #57 Dátum: 2011 Július 14, 19:36:41 »
Ugye a gyümölcsök?Na most mire valakinek az élete gyümölcstermővé válik addigra már müködik egy ideje, és ha - mint az említett történetben a pásztor feleségnek - valakinél kiderül, hogy nem jó gyümölcsöt terem, addigra már jó nagy kárt tesz maga körül. Az Ige szerintem sokkal egyértelműbb, és nem ad lehetőséget, hogy akár nő, akár férfi szolgáló károkat okozzon. A baj csak ott van, hogy nem Igeszerúen történnek a kirendelések, akár férfi, akár nő esetében. Én már annyi visszaélést láttam hamis szolgálók szolgálata nyomán, hogy inkább tartanám magam az Igéhez.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #58 Dátum: 2011 Július 14, 19:53:37 »
Tetstvérem, Békesség neked. Amennyiben az általam említett eset kavart fel téged, akkor elmondom: Már az első pillanatban nyilvánvaló volt az érintettek előtt, hogy az említett asszonynak nincs ilyen irányú szolgálati elhívása! Ezt még ő is elismerte! Azonban mint Pásztor feleség, jogot formált arra, hogy önkéntes és lelkes Amatőr lehessen! Ez pedig sajnos támogatással párosult!!! ( Az új, és a volt pásztor részéről) Sőt ! kijelentették hogy ugyan, ez a szolgálati ajándék nekik nem adattak meg, de megtanulhatják, és akkor úgy jó lesz! Ám ezt azok nem tudhatták, akik felé irányul a szolgálat. Azok a testvérek, úgy tudják, elhívott tanítókat adott nekik az Úr! 
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #59 Dátum: 2011 Július 14, 19:56:46 »
Nem vagyok én felkavarva, csak nem nagyon értem, miért nem lehet tényleg úgyvenni az Igét, ahogy van.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12