Szerző Téma: Nők taníthatnak a gyülekezetben?  (Megtekintve 32948 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Dátum: 2011 Július 10, 14:05:34 »
Sziasztok Testvéreim!

Ez egy igen érzékeny téma, így már az elején kérek mindenkit, hogy az indulatokat hagyják a topicon kívülre.
Újból elém jött ez a téma és elgondolkodtatott!

Néhány témaindító kérdés:
-mit mond a Szent írás erről?
-hogyan kell gyakorlatban alkalmazni?
-lehet-e sablonként kezelni?
-mit értünk tanítás alatt?

Várom a hozzászólásotokat!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #1 Dátum: 2011 Július 10, 17:59:09 »
Húh testvérem! Beleválasztottál az embereket (főleg a nőket) legérzékenyebben érintő témába.

Először is mondom, hogy nem ástam mélyre a Szentírásba ezzel a témával kapcsolatba. Kicsit az emlékeimre fogok hagyatkozni...

Nem olvasok a Bibliában nőről, aki Isten beszédét tanította volna. Olvasunk prófétáról, említ az Ige olyan nőről, akinek a házánál gyülekezet volt.

Idézet
1Tim 2:9 Ugyanígy az asszonyok is, tisztességes öltözetben, szemérmesen és mértékletesen ékesítsék magukat, ne hajfonatokkal és arannyal, gyöngyökkel vagy drága ruhával,
1Tim 2:10 hanem azzal, ami az istenfélelmet valló asszonyokhoz illik: jó cselekedetekkel.
1Tim 2:11 Az asszony csendben tanuljon, teljes alázatossággal.
1Tim 2:12 A tanítást azonban az asszonynak nem engedem meg, sem azt, hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendben.
1Tim 2:13 Mert Ádám teremtetett először, Éva csak azután,
1Tim 2:14 és nem Ádámot vezette tévútra a kísértő, hanem az asszonyt, és ő esett bűnbe.
1Tim 2:15 Mégis megtartatik a gyermekszüléskor, ha megmarad józanul a hitben, a szeretetben és a szent életben.

A "nem engedem meg" Pál apostol akaratnyilvánítása, ami természetesen nem azt jelenti, hogy nem kell rá odafigyelni, mert "csak" Pál mondja.

  • Hogyan kell a gyakorlatban használni?

Mint mindent a Szent Szellem uralma alatt.

  • A szolgálókat a gyülekezet rendeli ki a Szent Szellem akarata szerint szolgálatra imádság böjt, s kézrátétel szerepel ezzel kapcsolatban az Igében. (Lásd ApCsel 13,1-4)

Vagyis ezen igék alapján tanítóskodó, esetleg uralkodni vágyó női szolgálóknak jó, ha a gyülekezet előljárósága ellenáll.

  • Lehet-e sablonként kezelni?

Érdemes, sőt feltétlenül szükséges minden egyes esetben a lélek vezetését kérni, s megvizsgálni, hogy mit akar Isten cselekedni az adott esetben, az adott személlyel (nővel).
  • Mire lehet odafigyelni?

Minden részletre. Ha nem áll meg egy szolgálónak az élete Isten Igéje fényében, akkor nem szabad elhamarkodni azt a szolgálatba állító kézrátételt. De az utolsó szó Istené.


  • Mit értünk tanítás alatt?

Isten Igéjének a magyarázatát. Olyan személy a tanító, aki érthetővé, felfoghatóvá, emészthetővé teszi a hallgatók számára az Isten akaratát.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #2 Dátum: 2011 Július 10, 18:22:57 »
Koszonom Testverem a valaszodat!
Igen, nagyon erzekeny tema, amint irtam is az elejen.
De ha mindenki Isten akaratat teszi elso helyre es az erzeseit nem emeli fole, akkor mindenki szamara egyseges meglatasra jutunk (remelhetoleg mindannyionkat a Szentlelek vezeti).

:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #3 Dátum: 2011 Július 10, 19:52:00 »
Hát igen kényes téma, főleg a mi időnkben.
Pál idejében nem volt ez olyan kényes, de már akkor szükségszerű volt erről beszélni, és tanítást adni.

Az ige nyíltan beszél ebben a témában.

1Tim 2:12  A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben.

1Kor 14:34  A ti asszonyaitok hallgassanak a gyülekezetekben, mert nincsen megengedve nékik, hogy szóljanak; hanem engedelmesek legyenek, a mint a törvény is mondja.


Számomra nyilvánvaló e két ige alapján a kérdés.
Sajnos napjainkban már nem annyira tiszta, sok gyülekezet női lelkipásztort választott, és női tanítót. Persze ez a férfiak hibája, és a férfiak nem felkészültsége, vagy akár hitetlensége, gyávasága.

Az Úr úgy rendelte, hogy a férfi lett az asszony felé rendelve, és az Isteni rend az, hogy az asszony a férfitól kell tanuljon, úgy a családban, mint a gyülekezetben.

Aztán meg a pásztori levelekben, ottvan az hogy kik lehetnek azok akik a gyülekezet élére állhatnak, és kik lehetnek szolgálat tevők.

1Tim 3:2  Szükséges annakokáért, hogy a püspök feddhetetlen legyen, egy feleségű férfiú, józan, mértékletes illedelmes, vendégszerető, a tanításra alkalmatos;

1Tim 3:12  A diakónusok egy feleségű férfiak legyenek, a kik gyermekeiket és tulajdon házaikat jól igazgatják.

Tit 1:6  Ha van feddhetetlen, egy feleségű férfiú, a kinek hívő, nem kicsapongással vádolt avagy engedetlen gyermekei vannak.


Tehát az ige férfiakról beszél és nem asszonyokról.

Viszont az asszonyok, persze az idősebbek és tapasztaltak, taníthatják a fiatalabb asszonyokat, vagy akár gyermekeket.
A feleségem is gyermektanitó, de nem taníthat a gyülekezetben, vagyis a gyülekezetett.

Az asszonyok legnagyobb szólgálata az ha egy jó háztartást tudnak vezetni, engedelmességben, és vendégszeretetben és gyermekeket tudnak nevelni - és jól.

1Tim 5:14  Akarom tehát, hogy a fiatalabbak férjhez menjenek, gyermekeket szűljenek, háztartást vigyenek, és semminemű alkalmat se adjanak az ellenségnek a szidalmazásra.


Jó ha az igére figyelünk és nem érzéseinkre és sajt gondolatainkra.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #4 Dátum: 2011 Július 10, 21:27:55 »
Én a magam részéről teljesen egyetértek azzal, amit Zoltán testvérem összefoglalt, de bizony ezt ma nagyon nehéz betartani. Sok helyütt inkább engedtek a kor áramlatainak, semhogy felvállalják az Ige kijelentéseivel járó felelősséget. Taníthatnak a nők - nőket, gyermekeket, fiatalokat.
Énmagam nem tudom milyen az ha valakinek tanitói ajándéka van, de gondolom ha egy nő a Szent Szellemtől kapta, akkor elfogadja a Szent Szellem Bibliai kijelentéseit is, mert a próféta lelkek engednek a prófétáknak. Aki a Szent Szellemtől kapta a megbízatását, abban fel sem merül, hogy nem kellene a Bibliának  engedelmeskedni csak azért mert már más a "divat". Csak ma a nők mindenünnen mást hallanak. Igazán az Úrban kell lenni, hogy valaki ebben is teljesen engedelmes tudjon lenni.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #5 Dátum: 2011 Július 10, 21:36:21 »
Zoltán, jó amit irtál. Igazad van mindenben. De azért örülök, hogy Isten nem ilyen merev... szabad arra, hogy  elhivjon asszonyokat is tanitókul, prófétákul, gyógyitókul....pásztorokul... Hogy miért, csak Ő tudja, Ő a szivek vizsgálója.  Istentől kapott szolgálati ajándék nélkül senki  se szolgálhat. Maga Isten tesz bizonyságot mellettük, Ő állit szolgálatba akár férfit akár nőt , Ő ad  elhivást, képességeket, tálentumokat, és a növekedést és a gyümölcsöket. Ami embertől van az nem áll meg, de ami Istentől van, az Ő dicsőségét szolgálja.  Kathrin Kulmann, Joyce Meyer, Marilyn Hickey ...és még sokan ezrek, tizezrek felé szolgáltak-szolgálnak hatékonyan. A Gal.3.27-28 szerint ha felöltöztük a Krisztust, akkor nincs se férfi se nő....de ez csak az én saját véleményem, nem vitatkozásból mondtam. 
szeretettel: Zsuzsa   :2smitten: :168: :044:



A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #6 Dátum: 2011 Július 10, 21:54:20 »
Kedves Zsuzsa.

Krisztusban nincs férfi és nő. De a gyülekezetben és e világban igen.
Ezenfelül ez az ige az üdvösségre vonatkozik.

Gal 3:26  Mert mindnyájan Isten fiai vagytok a Krisztus Jézusban való hit által. - (ezzel kezdődik).
Gal 3:27  Mert a kik Krisztusba keresztelkedtetek meg, Krisztust öltöztétek fel.
Gal 3:28  Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nő; mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban.


A szolgálatban való "siker" - nem bizonyíték semmire.

Máté 7:22  Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?
Máté 7:23  És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők.


Ezenfelül az Úr az aki munkálkodik, és sajnos ha nincs más akkor akár egy szamáron keresztűl szól, de ez még nem jelenti azt, hogy ezentúl azt várjuk, hogy az Úr a szamarakon keresztűl szóljon hozzánk. De ha kell akár kövek által szól az Úr. De senki sem megy a sziklákhoz, hogy az Úr szavát várja, de ha nincs ki szóljon, akár azok is megszólalhatnak. Ha nincsenek férfiak akkor a nők szolnak és a nőket használ az Úr, de ez attól még nem természetes, hanem a férfiak szégyene. Mint Debóra története.

De így kell ennek lennie, ha nincsenek férfiak akkor a nők szolgálnak.
A munkát pedig az Úr végzi.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #7 Dátum: 2011 Július 11, 00:06:10 »
Zoltán, jó amit irtál. Igazad van mindenben. De azért örülök, hogy Isten nem ilyen merev... szabad arra, hogy  elhivjon asszonyokat is tanitókul, prófétákul, gyógyitókul....pásztorokul... Hogy miért, csak Ő tudja, Ő a szivek vizsgálója.  Istentől kapott szolgálati ajándék nélkül senki  se szolgálhat. Maga Isten tesz bizonyságot mellettük, Ő állit szolgálatba akár férfit akár nőt , Ő ad  elhivást, képességeket, tálentumokat, és a növekedést és a gyümölcsöket. Ami embertől van az nem áll meg, de ami Istentől van, az Ő dicsőségét szolgálja.  Kathrin Kulmann, Joyce Meyer, Marilyn Hickey ...és még sokan ezrek, tizezrek felé szolgáltak-szolgálnak hatékonyan. A Gal.3.27-28 szerint ha felöltöztük a Krisztust, akkor nincs se férfi se nő....de ez csak az én saját véleményem, nem vitatkozásból mondtam. 
szeretettel: Zsuzsa   :2smitten: :168: :044:

Kedves Zsuzsa!

Most vagy igaza van Zoltánnak, vagy nincs? Szóval nekem a második mondatod kezdőszavával van gondom: DE.

Azt, hogy Isten mennyire merev, vagy sem... Nos, ezt ítéld meg temagad. Azt olvassuk a Bibliában: vérontás nélkül nincs bűnbocsánat. Miért annyira következetes Isten a saját fiával, az Úr Jézussal kapcsolatban? Miért engedi meg a halálát? Nem lehetne ebben a kérdésben nagyvonalúbb?

Gondold ezt végig, mi lett volna akkor?

Abban igazad van, hogy Isten állít szolgálatba... Férfit is és nőt is. Egy csöppet sem szeretném a nők szerepét kisebbíteni, vagy lefitymálni. Ellenkezőleg. Nagyon fontos szerepük van a családban. Ugyanúgy a férfinak is. A baj akkor kezdődik, amikor a szerepek felcserélődnek.

Ugyanez a helyzet a gyülekezetben is. A gyülekezeti rendről Pál apostol a család bemutatásán keresztül beszél. (Efézusi levél) Aztán egy hirtelen váltással kijelenti, hogy  a Krisztusról s az egyházról beszél.

A mai elkorcsosodott világunkba még az is belefér, hogy az általad említett asszonyok tanítanak. Én nézem a PAX tv-n a Joyce Meyer szolgálatait. Nem szerettem volna, ha a fiamat ő tanította volna hit kérdésekben. Ha az érett férfiúságot egy női példán keresztül kell egy fiúnak megtanulni, átvenni, nos, jajj annak a fiúnak. Ismétlem, nem a Joyce személyiségével van bajom, még csak nem is a tanításával Pontosítok: nem azzal amit tanít, hanem, hogy tanít.

Ami pedig a Gal 3,27-28-at illeti, nos nem a férfi és nő közötti különbség összemosása célja az igének. A szövegkörnyezetet is elolvasva a üdvösség tekintetében az Isten előtti egyenlőségről szól a rész.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #8 Dátum: 2011 Július 11, 06:51:08 »
Kedves Zsuzsa!

Én sem akarok vitatkozni, de akiket felsoroltál én csak Katryn Kulmann szolgálatáról olvastam, de miután tudomásomra jutott, hogy elvált, mégpedig hivő férjtől, hát utánna már nem tartottam fontosnak, hogy hatást gyakoroljon az életemre. A másik két hölgyről meg azt sem tudom kik ők, és milyen a szolgálatuk, igy véleményt sem mondhatok. Amiket viszont én láttam és átéltem az a Baptista Egyházban történt, ott jó régen szolgálatba állítottak, egy teológiát végzett hölgyet, pásztorként. Aztán ez a hölgy férjhez ment, és letette a szolgálatát, mint pásztor. Mert nem tudta összeegyeztetni azt amit feleségként kell tennie a férje felé, illetve, hogy ő mint pásztor szellemi vezetője legyen a férjének. Ő inkább Istennek engedelmeskedett, és megértette, hogy a pásztori szolgálata nem élete végéig szólt. Előttem ez nagyon jó példa, Isten meg is áldotta az életét. Aztán láttam olyat is a hetvenes évek ébredési idején, hogy a szolgáló pár női tagja úgy gondolta, hogy az ő ajándéka nagyobb mint a vezető férjéé, és kezdett felsőbbrendű módon viselkedni, és ezt nagyon rossz izűnek találtam és nem látogattam többé ezeket az alkalmakat
Sokféle szolgálat van, és itt most a tanításról beszélünk, és én a magam részéről sokkal jobban tudom az üzenetet átvenni, ha az Isten által rendelt rendben mennek a dolgok. Valóban vannak helyek ahol nincsenek férfi szolgálók, és itt Isten kiemel egy-egy asszony testvért a szolgálatra, de én nem egy ilyen testvérnővel beszéltem, aki elmondta, hogy milyen nagy kitartással imádkozik azért, hogy Isten rendeljen ki férfi vezetőt, mert ő is érezte, hogy a dolgoknak nem ez a rendje, de szolgálatát híven betöltötte, és alázatban tudott maradni.
Nekem az a gondom ezekkel a "híres" főleg Amerikából jött szolgálókkal, hogy semmit sem tudok a valós életükről, és nem látom, hogy valójában milyen gyümölcsöt is terem az életük. Sokkal szívesebben veszem azok szolgálatát, akik nem olyan"híresek" de hitelesen mutatja az életük a bennük lakó Jézus Krisztust.

És ezt nem a vita kedvéért írtam.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #9 Dátum: 2011 Július 11, 11:15:39 »
Kedves Testvérek, köszi a válaszokat.  " d e "   elsősorban azt nézem amit Isten cselekszik, :  ha a gyümölcsök jók - a sok ujjászületés Jézus Krisztusban, szabadulás drogokból hamis vallásokból, okkultizmusból, egyebekből,  gyógyulások:   jó gyümölcsök (vagy talán rosszak??) -  akkor nálam rendben van akár férfi, akár nő....amerikai vagy európai...akár  kövek, vagy csecsemők......

Lk.19.40. És ő felelvén, monda nékik: Mondom néktek, hogyha ezek elhallgatnak, a kövek fognak kiáltani.
Zs.3.4.: A csecsemők és csecsszopók szájával erősítetted meg hatalmadat a te ellenségeid miatt, hogy a gyűlölködőt és bosszúállót elnémítsd.

Mert ki vagyok én,  hogy amit Isten cselekszik, ami mellett Szent Szelleme bizonyságot tesz, azt elitéljem ? !........
Áldott napot Nektek kedves Testvérek!
Zsuzsa :2smitten: :2smitten: :2smitten:
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #10 Dátum: 2011 Július 11, 12:13:04 »
Hát épp ez a gond, a gyümölcsök. Hogy lehet, egy messziről jött embernek a gyümölcseit látni? Mert az, hogy egy konferencián nagy a lelkesedés, az még nem gyümölcs.

Na mindegy, tényleg nem akarok vitatkozni.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #11 Dátum: 2011 Július 11, 14:35:03 »
Viszont van egy mai női tanító, aki abszolúte hiteles előttem : Linda Dillow. Ő ténylegesen azt teszi, amire az elhívása szól : tanítja a nőket női mivoltuk jobb megélésére a Biblia tükrében. Amit minden reklám mellőzésével tudok ajánlani minden párra váró fiatal leánynak az az : Érdemes várni cimű könyve. Nagyon jó és megtartásra érdemes tanítást tartalmazó könyv. Édesanyáknak is ajánlom, jó ajándék tinédszer leányaik számára.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #12 Dátum: 2011 Július 11, 16:10:30 »
Viszont van egy mai női tanító, aki abszolúte hiteles előttem : Linda Dillow. Ő ténylegesen azt teszi, amire az elhívása szól : tanítja a nőket női mivoltuk jobb megélésére a Biblia tükrében. ...

Rátapintottál a lényegre: tanítja a nőket női mivoltuk megélésére...

A páli ige pedig így hangzik:

Idézet
1Tim 2:12 A tanítást azonban az asszonynak nem engedem meg, sem azt, hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendben.

Nos, Linda nem szolgálhatna (igei módon legalábbis nem) egy gyülekezeti tanítóként.

Folytatom majd, de most el kell mennem. Majd éjszaka :igen:
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

feszter

  • Vendég
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #13 Dátum: 2011 Július 11, 16:41:33 »
Viszont van egy mai női tanító, aki abszolúte hiteles előttem : Linda Dillow. Ő ténylegesen azt teszi, amire az elhívása szól : tanítja a nőket női mivoltuk jobb megélésére a Biblia tükrében. Amit minden reklám mellőzésével tudok ajánlani minden párra váró fiatal leánynak az az : Érdemes várni cimű könyve. Nagyon jó és megtartásra érdemes tanítást tartalmazó könyv. Édesanyáknak is ajánlom, jó ajándék tinédszer leányaik számára.

Tit. 2,3
Hasonlóképen a vén asszonyok szentekhez illő magaviseletűek legyenek, nem patvarkodók, sem sok borivás rabjai, jóra oktatók;
Tit. 2,4
Hogy megokosítsák az ifjú asszonyokat, hogy férjöket és magzataikat szeressék,
Tit. 2,5
Legyenek mértékletesek, tiszták, háziasak, jók, férjöknek engedelmesek, hogy az Isten beszéde ne káromoltassék.


Az ige szerint ebben az egy esetben taníthat nő-nőt. Linda Dilov teljesen igei módón teszi, mert igei életmódra tanítja a nőket.  :afro:

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #14 Dátum: 2011 Július 11, 16:50:21 »
Linda Dillow nem hiszem, hogy törekedne gyülekezeti tanításra. Neki meg van a saját elhívása, ő abban hű, Isten dicsősségére és a mi örömünkre. :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12