Szerző Téma: Nők taníthatnak a gyülekezetben?  (Megtekintve 32965 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #30 Dátum: 2011 Július 12, 17:54:44 »
Köszönöm, értem, nem lázadásnak szántam

Szívem legnagyobb vágya "háttért támogatni" - hogy világi kifejezéssel éljek egy Isten szeretete, Jézus védelme s a hit által összetartott családban... :2angel:

------


Igen sajnos a világban élőknél ezek vannak:

"E nélkül a gyógyulás nélkül

    a férfiak törvényt kényszerítenek a nőkre
    a nők fellázadnak az Istentől alkotott rend ellen
    S teljes káosz tud eluralkodni az életünkben."
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #31 Dátum: 2011 Július 12, 18:13:30 »
Nekem van két kérdésem:
Pál, tévedhetetlen volt vagy tökéletes?
Pál, tudta, hogy minden levelét szentírásként (megmásíthatatlan kijelentés) /a tanítványának írtat is/ fogják kezelni 2000 év múlva is?
 :044: :?:
U.i.:
Ha 2000 éves betűkhöz ragaszkodunk, nem vagyunk állott vizek?


Hohó Testvérem nagyon meredek amit írtál...
Inkább nézzenek engem állott víznek de ragaszkodok az Isten igéjéhez!

Pál azt írta, hogy az Úr rendelete ez és nem csupán véleménye.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #32 Dátum: 2011 Július 12, 18:38:50 »
töröltem, nem érdekes

Bocsánat
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #33 Dátum: 2011 Július 12, 19:07:45 »
Shalom. Testvéreim, békesség. Pál zsidó volt, és az írások ismerője! Minden írást ismert, az apokrifeket is! Az apokrif jelentése: rejtett tartalommal,vagy rejtett értelemmel bíró irat. Pál valószínűleg ezek miatt az irások miatt tiltotta a női tanítást. Ne feledjük: A zsinagógákban is teljesen el vannak választva a nők a férfiaktól.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #34 Dátum: 2011 Július 12, 19:45:25 »
Nekem van két kérdésem:
Pál, tévedhetetlen volt vagy tökéletes?
Pál, tudta, hogy minden levelét szentírásként (megmásíthatatlan kijelentés) /a tanítványának írtat is/ fogják kezelni 2000 év múlva is?
 :044: :?:
U.i.:
Ha 2000 éves betűkhöz ragaszkodunk, nem vagyunk állott vizek?


Hohó Testvérem nagyon meredek amit írtál...
Inkább nézzenek engem állott víznek de ragaszkodok az Isten igéjéhez!

Pál azt írta, hogy az Úr rendelete ez és nem csupán véleménye.

1Tim 2:12  A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben.

1Kor 7:10  Azoknak pedig, akik házasságban vannak, hagyom nem én, hanem az Úr, hogy az asszony férjétől el ne váljék.

Kevered testvérem a két igét. Nem is csoda.
Ne becsüld alá az ellenséget.

Shalom. Testvéreim, békesség. Pál zsidó volt, és az írások ismerője! Minden írást ismert, az apokrifeket is! Az apokrif jelentése: rejtett tartalommal,vagy rejtett értelemmel bíró irat. Pál valószínűleg ezek miatt az irások miatt tiltotta a női tanítást. Ne feledjük: A zsinagógákban is teljesen el vannak választva a nők a férfiaktól.

Testvérem a zsinagógákban igen, a keresztényeknél viszont nem.
Pál zsidó volt vagy keresztény? (már amikor a leveleit írta)
 :044: :2smitten:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #35 Dátum: 2011 Július 12, 20:11:04 »
Kedves Petya!

Na most kezd kényessé válni a téma. Valóban azokban a kérdésekben amit felvetettél tudnak megnyugtató választ adni a férfiak? De csak akár a keresztény férfiak is? Azt tudom, hogy milyen egyedül küzdeni az élet terheivel, mert én nagyon régóta egyedülálló vagyok, és igy neveltem fel a fiamat. Arról már sok-sok tanítást kaptam, hogy hogyan kell megrendszabályozni a nőket. De hova lettek a férfiak? Hova lett a gyülekezetekből a diakónia?

Pontosan erről beszélek. Az, hogy a gyülekezetekben káosz uralkodik, sok esetben azért van, mert mi férfiak nem vagyunk a helyünkön.

Abba nem mennék bele, hogy miért válnak el a házaspárok, s lesznek egyedülállók, terheket cipelők a nők, mert az nem ennek a topicnak a témája....
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #36 Dátum: 2011 Július 12, 20:11:10 »
Szia Erdei!

Ne két igét ragadj ki teljesen más helyről. Amelyről én beszéltem az folytatólagos az igében:

1Kor 14,34
az asszonyok hallgassanak a gyülekezetekben, mert nincs megengedve nekik, hogy beszéljenek, hanem engedelmeskedjenek, ahogyan a törvény is mondja.

1Kor 14,35
Ha pedig meg akarnak tudni valamit, otthon kérdezzék meg a férjüket, mert illetlen az asszonynak a gyülekezetben beszélnie.

1Kor 14,36
Vajon tőletek indult ki az Isten igéje, vagy egyedül hozzátok jutott el?

1Kor 14,37
Ha valaki azt tartja magáról, hogy próféta vagy Lélektől megragadott ember, tudja meg, hogy amit nektek írok, az az Úr parancsolata.

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #37 Dátum: 2011 Július 12, 20:13:09 »
Jól mondod drága testvérem, nem szabad lebecsülni az ördögöt, ezért meg is magyarázza az ige miért nem taníthat az asszony:

1Tim 2:12  A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben.
1Tim 2:13  Mert Ádám teremtetett elsőnek, azután Éva.
1Tim 2:14  És Ádám nem csalattatott meg, hanem az asszony megcsalattatván, bűnbe esett:


És  ördög nagyon ravasz, MERT MINDIG IS EGY CÉLJA VOLT, MÁR OTT AZ ÉDENKERTBEN IS - MEGKÉRDŐJELEZNI ISTEN IGÉJÉT - ez t Pál írta, ezt Péter, ezt meg Lukács, ... stb. És mit írt Isten? Mi Isten szava?

Ez az egyik legnagyobb csalása az ördögnek, ne higgy a Bibliának ... és ennek elenne kel állni. Ezt az egyet el nem szenvedhetem amikor odateszik a kérdőjelet Isten igéjére. Isten szava a Biblia SZENT? és minden egyes betűje Isten szava még akkor is ha azt Pál mondta.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #38 Dátum: 2011 Július 12, 20:25:11 »
Kedves Admin!

Szeretnék egy témát ebbe a blokkba felvenni: Mit jelent számodra a Szentírás tekintélye?

Ilyen kérdésekre szeretném, ha közösen kereshetnénk a választ:

  • Mit értünk azalatt, hogy Istentől ihletett?
  • Elavult olvasmány a Szentírás, vagy ma is komolyan kell venni? Van-e olyan része, ami elhanyagolható?
  • Mennyire részei a Szentírásnak azok a részek, amelyekben az író (ember) személyes véleménye nyilatkoztatik ki? Ez is tekintély?
  • ...S minden további kérdés a Szentírással kapcsolatban, amiben bizonytalanok vagyunk.

Köszönöm szépen.

(Ha nem kerül listára a téma, akkor töröljétek a post-ot.)
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #39 Dátum: 2011 Július 12, 20:32:27 »
Szia Erdei!

Ne két igét ragadj ki teljesen más helyről. Amelyről én beszéltem az folytatólagos az igében:

1Kor 14,34
az asszonyok hallgassanak a gyülekezetekben, mert nincs megengedve nekik, hogy beszéljenek, hanem engedelmeskedjenek, ahogyan a törvény is mondja.

1Kor 14,35
Ha pedig meg akarnak tudni valamit, otthon kérdezzék meg a férjüket, mert illetlen az asszonynak a gyülekezetben beszélnie.

1Kor 14,36
Vajon tőletek indult ki az Isten igéje, vagy egyedül hozzátok jutott el?

1Kor 14,37
Ha valaki azt tartja magáról, hogy próféta vagy Lélektől megragadott ember, tudja meg, hogy amit nektek írok, az az Úr parancsolata.

"1Kor 14:34  A ti asszonyaitok hallgassanak a gyülekezetekben, mert nincsen megengedve nekik, hogy szóljanak; hanem engedelmesek legyenek, amint a törvény is mondja.
1Kor 14:35  Hogyha pedig tanulni akarnak valamit, kérdezzék meg otthon az ő férjüket; mert éktelen dolog asszonynak szólni a gyülekezetben.2

Drága Anteem, ha elolvasod itt szó sincs tanításról.
A 14:37 pedig az egész 14 rész lezáró szakasza nem csak a 34,35 nek.

"1Tim 2:12  A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben.
1Tim 2:13  Mert Ádám teremtetett elsőnek, azután Éva.
1Tim 2:14  És Ádám nem csalattatott meg, hanem az asszony megcsalattatván, bűnbe esett:" Idézet Zoli
Így nem Ádám által jött be a bűn a világba?
 :2smitten: :044:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #40 Dátum: 2011 Július 12, 20:36:40 »
Szia Erdei!

Te csak a saját igazodhoz ragaszkodsz, így Téged az igével sem lehet meggyőzni.

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #41 Dátum: 2011 Július 12, 20:37:30 »
Kedves Admin!

Szeretnék egy témát ebbe a blokkba felvenni: Mit jelent számodra a Szentírás tekintélye?

Ilyen kérdésekre szeretném, ha közösen kereshetnénk a választ:

  • Mit értünk azalatt, hogy Istentől ihletett?
  • Elavult olvasmány a Szentírás, vagy ma is komolyan kell venni? Van-e olyan része, ami elhanyagolható?
  • Mennyire részei a Szentírásnak azok a részek, amelyekben az író (ember) személyes véleménye nyilatkoztatik ki? Ez is tekintély?
  • ...S minden további kérdés a Szentírással kapcsolatban, amiben bizonytalanok vagyunk.

Köszönöm szépen.

(Ha nem kerül listára a téma, akkor töröljétek a post-ot.)

Kedves Petya!

A topicot perceken belül megnyitom.

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #42 Dátum: 2011 Július 12, 22:30:12 »
Nekem van két kérdésem:
Pál, tévedhetetlen volt vagy tökéletes?
Pál, tudta, hogy minden levelét szentírásként (megmásíthatatlan kijelentés) /a tanítványának írtat is/ fogják kezelni 2000 év múlva is?
 :044: :?:
U.i.:
Ha 2000 éves betűkhöz ragaszkodunk, nem vagyunk állott vizek?


Hohó Testvérem nagyon meredek amit írtál...
Inkább nézzenek engem állott víznek de ragaszkodok az Isten igéjéhez!

Pál azt írta, hogy az Úr rendelete ez és nem csupán véleménye.

1Tim 2:12  A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben.

1Kor 7:10  Azoknak pedig, akik házasságban vannak, hagyom nem én, hanem az Úr, hogy az asszony férjétől el ne váljék.

Kevered testvérem a két igét. Nem is csoda.
Ne becsüld alá az ellenséget.

Shalom. Testvéreim, békesség. Pál zsidó volt, és az írások ismerője! Minden írást ismert, az apokrifeket is! Az apokrif jelentése: rejtett tartalommal,vagy rejtett értelemmel bíró irat. Pál valószínűleg ezek miatt az irások miatt tiltotta a női tanítást. Ne feledjük: A zsinagógákban is teljesen el vannak választva a nők a férfiaktól.

Testvérem a zsinagógákban igen, a keresztényeknél viszont nem.
Pál zsidó volt vagy keresztény? (már amikor a leveleit írta)
 :044: :2smitten:
Kedves Testvérem! Írás jegyekkel van kódolva a válasz a kérdéseidre!!! A Szentírást kellene olvasni-és nem "fejből" okoskodni. Pál Zsidó volt. És még valami: A Szólás a gyülekezetekben az a tanítás!   Tudod Testvérem nem baj az ha nem tudunk valamit, a baj akkor van amikor úgy beszélünk mintha mindent tudnánk! Fogadd meg testvérem: Jobb csöndességben tanulni, mint hangoskodva botránkoztatni! Ha valamivel nem értesz egyet a Szentírásban, akkor megkérdőjelezed az író ihletetségét-személyét. Nem látod-vagy nem akarod látni mit teszel???
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #43 Dátum: 2011 Július 13, 08:54:31 »
Szép napot!

Még egy dolgot nem vettünk számításba: Pál mondatainak a földrajzi és időbeli körülményeit.

Először is kik felé irányult az a misszió, ahol a megbotránkozást előidéző mondatok elhangoztak?

Idézet
1Tim 2:12 A tanítást azonban az asszonynak nem engedem meg, sem azt, hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendben.

Nos, a fenti mondat a pogányok missziójában hangzott el. Miért fontos ez? Mindenképpen lényeges dolog, hogy zsidó környezetben az asszonyoknak volt egy Istentől rendelt helyük, s nem volt kérdés, hogy a gyülekezeti életben ők hol foglalnak helyet (lásd asszonyok udvara). A pogány kultuszból megtért keresztényekkel igencsak más a helyzet. A pogány vallásokban a nőknek egy elég sajátos helyzetük volt. Az istentiszteleti szertartásban ők igen előkelő helyet foglaltak el. Ez megnyilvánult ruházatukban, hajviseletükben, mindenben. Pál apostol éppen ezeket a dolgokat teszi helyre úgymond. Milyen legyen a viselkedésük, hajviseletük, ruházatuk, s azt, hogy a gyülekezeti életnek nem ők a főszereplői.

Közben eltelt 2000 év. Ma mi a helyzet? A nők helyzete igencsak megváltozott. Kivívták a nők maguknak az egyenjogúságot. Társadalmi élet, munka világa stb.

Természetesen felmerül a kérdés, hogy amikor a családban a férfi nem az Istentől elrendelt helyzetben van jelen, amikor a nőnek kell kézbe venni az irányítást gyermeknevelésben, a család eltartásában, egyáltalán a kormányzásban, amikor a társadalmi életben neki joga van dolgozni (ja és mellette rendezni a családot, főzni mosni takarítani), joga van politizálni, adott esetben a munkahelyén vezető beosztásban van, akkor a gyülekezetben ugyanezek a jogok miért nem illetik meg.

A kérdésre had legyen még egy kérdés (vagy több):
  • Helyén való-e a nőket a családból kiemelni, s a munka világába kényszeríteni?
  • Helyes dolog-e a nőket a családi terhekben magára hagyni (lásd válás, s milyen viharok közötti elválás), s meghagyni a teljes lét és egzisztenciális bizonytalanságban?
  • Helyes dolog-e megengedni - még mindig a családnál maradva - a nőknek engedni, hogy a munkahelyük mellett csak az ő nyakukba szakadjon a házi munka, a gyermekek ellátása, a minden?
  • Helyes dolog-e a nőknek engedni, hogy az ő terhük legyen a családnak a gazdasági tervezése, a pénzbeosztás...

Ezekkel a terhekkel nagyon sok - egyébként keresztény nő - küzd, s nyög alatta. S elmegy a gyülekezetbe, s a keresztény férfiak megmondják nekik a tutit. Nem érdekes?

S persze lehet ezt még fokozni: a gyülekezetben lévő elvált státuszú nők, családfők, akiknek helyt kell állni a munkahelye(ke)n, gyermeknevelésben, stb, s a gyülekezetben a férfiak megmondják, hogy mit nem csinál jól. (Saját közösségemről beszélek.)

Összefoglalva:

Egy eltorzult társadalomban, amely minden területen torzót mutat kell(ene) az Istentől rendelt terv szrinti életet élni. Ez viharokkal jár. De szükséges, hogy ezek az emberek (nők és férfiak egyaránt) megtapasztalják, hogy Isten képes meggyógyítani a családot, a gondolkodást, a gyülekezetet egyaránt.
E nélkül a gyógyulás nélkül
  • a férfiak törvényt kényszerítenek a nőkre
  • a nők fellázadnak az Istentől alkotott rend ellen
  • S teljes káosz tud eluralkodni az életünkben.

Legyetek áldottak, testvérek!

Pont erről beszélgettünk tegnap a férjemmel. A mai nők helyzete teljesen más, mint Pál idejében. Egy eltorzult világban élünk, ahol a elme vívmányai megfertőzték a társadalmi rendet is.

"Jobb az engedelmesség a véres áldozatnál", mondta Sámuel Saulnak. Hozhatunk, hozhatok én bármilyen szép áldozatot az Úrnak, ha nem vagyok engedelmes.
Mégpedig az Ige az a megtestesült Jézus Krisztus. Isten kiküldött Szavának engedelmeskednem kell, legyenek a körülmények bármilyenek, és az igei igazságok naponta megélése éppen azért hasonlítható a keskeny úton járáshoz, mert nincsenek engedmények.
Vagy az Ige szerint élek és gondolkodom, vagy nem. Ezért néznek néha bolondnak sok keresztyént.  :168:

Még annyit ahhoz, hogy taníthat-e nő a gyülekezetben, hogy mi a gyülekezet? Amikor Joys Meyer egy előadóteremben tanít, az szerintetek gyülekezet?

Isten még az "engedetlenségben" elhangzott igéket is megáldja a megtérendők érdekében. Természetesen ez nem mentesíti az illetőt, hogy el kell számolnia az Úr előtt.
Isten mindig azt nézi, hogyan menthetne meg még több bűnöst. Pál is azt mondta: "Mindegy, hogy szívből vagy színből, csak Krisztus hirdettessék."
(Ezzel nem azt mondom, hogy a női tanítók színből prédikálnak!!! Több tanításuk volt rendkívül építő számomra.)

Isten Igéje számomra mindenek felett áll.

„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #44 Dátum: 2011 Július 13, 10:20:56 »
Egy pillanat!
Somer-ajin testvérem azt mondta, hogy a szólás a gyülekezetben a tanítás. De akkor ti szerintetek meg se szólalhatnak a nők a gyülekezetben? Ha van egy bizonyság akkor azt sem mondhatja el? Csak a férjének? És akinek nincs férje? Az rejtse magába a bizonyságokat?  Hm....
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12