Szerző Téma: Mit jelent számodra a Szentírás tekintélye?  (Megtekintve 5846 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető manoka38

• Testvérünk
  • *
Re:Mit jelent számodra a Szentírás tekintélye?
« Válasz #30 Dátum: 2013 Január 29, 19:10:48 »
A leg szentebb útmutató ami által gyermekei lehetünk az Úrnak. Ami a szívünkbe ég, és ami az életet jelenti.
A vigaszt, és az örömöt, megbocsátást... Valódi szeretetet.
Vagyis mindent!

Jn 14,6 Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #31 Dátum: 2013 Január 29, 19:13:26 »
Így van Testvérem! :afro: :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokkarol

• Testvérünk
  • *
« Válasz #32 Dátum: 2013 Január 29, 19:13:46 »
A leg szentebb útmutató ami által gyermekei lehetünk az Úrnak. Ami a szívünkbe ég, és ami az életet jelenti.
A vígaszt, és az örömöt, negbocsátást... Valódi szeretetet.
Vagyis mindent!

Jn 14,6 Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

:afro: :afro: ÁMEN!!! ez valóban igy van!

János Evangéliuma:11:25   Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: aki hisz én bennem, ha meghal is, él;
Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.
Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.
23 zsolt.

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #33 Dátum: 2013 Január 29, 22:55:44 »
ÁMEN!

Az ő akarata szült minket az igazságnak ígéje által, hogy az ő teremtményeinek valami zsengéje legyünk.

Jak 1,18

:2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #34 Dátum: 2013 Január 30, 07:02:39 »
Mindenekelőtt tudnotok kell, hogy az Írás egyetlen próféciája sem ered önkényes magyarázatból, mert sohasem ember akaratából származott a prófécia, hanem a Szentlélektől indíttatva szólaltak meg az Istentől küldött emberek.
2Péter 1,20-21

Azt is tudjuk, hogy a Szentlélek nem vezet félre, ezért benne feltétel nélkül megbízhatunk.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető torokildiko46

• Testvérünk
  • *
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
« Válasz #35 Dátum: 2013 Január 30, 10:20:41 »
:2smitten:
Ámen!
II. Timóteus levél:3:16-17:   A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre,
17
Hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített.
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Jazmin

• Testvérünk
  • *
« Válasz #36 Dátum: 2013 Január 30, 10:48:39 »
  Ámen!

Isten szava a Szentírás.Általa szol hozzánk az Úr.
5 Móz 32:47Mert nem hiábavaló íge ez néktek; hanem ez a ti életetek, és ez íge által hosszabbítjátok meg napjaitokat azon a földön, amelyre általmentek a Jordánon, hogy bírjátok azt.

És az Íge testté is lett....
Ján 1:14 És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), aki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #37 Dátum: 2013 Március 02, 13:53:43 »
Azon gondolkozom, mit is jelent a tekintély. Számomra azt jelenti, hogy teljesen alárendelem magamat és engedelmeskedek Annak, Akinek a legnagyobb tekintélye van Mennyen és Földön. Senki és semmi nem befolyásolhatja a Tekintély iránti hüséget. Jézus, mint ahogy Jázmin idézte a testté lett Ige.

Mert Isten mindent az ő lába alá vetett. Amikor pedig azt mondja, hogy minden alá van vetve, nyilvánvaló, hogy annak kivételével, aki neki alávetett mindent. 28. Amikor pedig majd alávettetett neki minden, akkor maga a Fiú is aláveti magát annak, aki alávetett neki mindent, hogy Isten legyen minden mindenekben.
1Kor 15,27-28

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #38 Dátum: 2013 Március 02, 16:39:25 »
Igen. Istennek kell lennie az első helyen. Ha ez meg van, akkor a tekintetünk elsősorban Rá irányul és nem viheti azt el semmi se. Olyan ez, mint a példázatban szereplő eke, aki ráteszi a kezét és hátrafordul, nem méltó Isten országához. Vagyis nem vehetjük le a szemünket Istenről, csak így lehet az utunk egyenes.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #39 Dátum: 2013 Március 02, 16:40:54 »
Még meg kell jegyeznem hozzá, hogy az Isten Igéje, vagyis Jézus az út! Ahogyan ezt Jézus is kijelentette magáról:

János evangéliuma 14,6
"Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #40 Dátum: 2013 Március 02, 17:19:04 »
Az Úr mindent átadott Jézusnak.  Isten terveit csak a Fiún keresztül ismerhetjük meg, és erre csak az méltó akit Jézus annak ítél.

Máté 11:27 
Mindent nékem adott át az én Atyám, és senki sem ismeri a Fiút, csak az Atya; az Atyát sem ismeri senki, csak a Fiú, és akinek a Fiú akarja megjelenteni.

A tekintély számomra egyenlő a tisztelettel. Akinek nincs tekintélye a szemünkben annak a tiszteletet sem nagyon aduk meg.
De az Úr hatalmas, az Úr mindenható az Úr örök, mi pedig kicsik, szánalomra méltók és múlandók vagyunk Jézus Krisztus kegyelme nélkül.

Jeremiás 10, 6-7
6  Nincs hozzád hasonló, Uram! Nagy vagy és nagy a te neved a [te] hatalmadért!
7  Ki ne félne tőled, nemzetek királya? Bizony tiéd a tisztelet, mert a nemzetek minden bölcse közt és azok minden országában sincs hozzád hasonló!

"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #41 Dátum: 2013 Március 02, 19:35:04 »
 :afro: Hát igen, vannak akik az eke szarvára is visszepillantó tükröt tesznek....  :167:

Kedves István, tökéletesen egyetértek, mert a tekintély és a tisztelet szorosan összetartoznak. Egyébbként még e földi életben is elvárja egy tekintélyes személy, hogy a kellö tiszteletet megadják neki. Mennyire meg kellene adnunk a kellö tiszteletet Annak Aki a legnagyobb tekintéllyel és méltósággal, hatalommal bír.

:2smitten: :2smitten:
Zsolt 143,10

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #42 Dátum: 2013 Március 02, 19:45:57 »
Mal 1,6   
A fiú tiszteli atyját, a szolga is az ő urát. És ha én atya vagyok: hol az én tisztességem? És ha én úr vagyok, hol az én félelmem?...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #43 Dátum: 2013 Március 02, 19:47:29 »
Hát ez az... De ehhez kellene Malakiás próféta könyvét is olvasni...  :089:

:afro:
Zsolt 143,10

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #44 Dátum: 2013 Március 02, 19:49:34 »
Ebben a felvilágosult nemzedékben???? :03: Az fárasztja a szemizmokat... Megaztán a gyülekezetben amit mondanak az elég nem? pl.: adakozás-tizedfizetés...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,