Szerző Téma: Mit jelent számodra a Szentírás tekintélye?  (Megtekintve 13254 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit jelent számodra a Szentírás tekintélye?
« Válasz #45 Dátum: 2013 Március 02, 19:51:42 »
ǿSZÖVETSÉG
 :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Mit jelent számodra a Szentírás tekintélye?
« Válasz #46 Dátum: 2013 Március 02, 19:54:54 »
 :taps:

Na erre kell eljutnia ennek a "felvilágosult " nemzedéknek!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit jelent számodra a Szentírás tekintélye?
« Válasz #47 Dátum: 2013 Március 02, 19:55:20 »
 :fel:

Ja, meg hát a felvilágosult nemzedék tudja, hogy az Ószövetség már elavult, ma már az Újszövetség idejében élünk, és a kegyelemben....,  :167:

Az Ó-t olvassák mások...  :2knuppel:

 :104:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Mit jelent számodra a Szentírás tekintélye?
« Válasz #48 Dátum: 2013 Március 02, 19:58:22 »
Akik ezt vallják, biztosan a gyorsvonatra is menet közben akarnak felszállni... :fetreng:
Mert ha nem tanulják meg a Szövetség Igéit, akkor az Örökkévaló mit írjon a szívükbe és az elméjükbe? Ha nincs a szívükben és az elméjükben, akkor mit elevenítsen meg  :290:
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit jelent számodra a Szentírás tekintélye?
« Válasz #49 Dátum: 2013 Március 02, 20:01:39 »
Ez így van! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Mit jelent számodra a Szentírás tekintélye?
« Válasz #50 Dátum: 2013 Március 03, 08:29:01 »
nekem most ezt olvasva eszembe jutott a 91 zsoltár szavai, és gondolom hogy  a szentírás tekintélye az minden , mindenünk ami van az Töle van és :
14
Mivelhogy ragaszkodik hozzám, megszabadítom őt, felmagasztalom őt, mert ismeri az én nevemet!
15
Segítségül hív engem, ezért meghallgatom őt; vele vagyok háborúságában: megmentem és megdicsőítem őt.
:2smitten: :2smitten: :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit jelent számodra a Szentírás tekintélye?
« Válasz #51 Dátum: 2013 Március 03, 12:44:34 »
Manapság rengeteg tanító beszél a víziókról, illetve álmokról. Sokszor fontosabbnak tartják, mint a Szent Írást.

Minap olvastam egy kritikus elmélkedést Bob Gass "Mai Ige" írásairól:

És így beszél gyakran Bob Gass:
„Kérj Istentől saját álmot! Az álmod nem születhet rossz indítékból, például büszkeségből, féltékenységből, haragból, elvetettségből vagy versengésből. … Ismerd el indítékaidat, kérd Istent, hogy gyógyítsa meg a szíved, majd kérj tőle egy olyan álmot, amit Ő támogathat!” (2012. október 29.) Vagy: „Nézzük meg, milyen kifogásokat találunk arra, hogy nem igyekszünk beteljesíteni az Istentől kapott álmunkat.” (2012. november 3.) „Reményeid és álmaid be tudnak teljesedni. Csak annyit kell tenned, hogy imádkozol, és behívod Jézust az élethelyzetedbe.” (2012. augusztus 7.) Mintha Isten igazodna az ember dolgaihoz, nem pedig az ember a megtérés/újonnan születés által az Istenhez, Jézus Krisztusban.


http://hitvedelem.blog.hu/2012/11/03/a_mai_ige_cimu_ahitatos_fuzet_kritikaja

Az a próféta, aki álmot látott, mondja meg, hogy csak álom volt. De aki igét kapott, hirdesse igémet igazán! Mi köze a szalmának a tiszta búzához? - így szól az ÚR.
Jer 23,28

 :290:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Mit jelent számodra a Szentírás tekintélye?
« Válasz #52 Dátum: 2013 Március 03, 16:34:15 »
Az Úr adhat álmokat és látomásokat, de Isten Igéjére kell az életünket alapoznunk. ez alapvető fontosságú.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit jelent számodra a Szentírás tekintélye?
« Válasz #53 Dátum: 2013 Március 03, 17:05:49 »
Valóban adhat látomást az ÚR, de manapság sokkal többet foglalkoznak híres neves tanítókkal, akik vízióikat hirdetik inkább, mint a tiszta Evangéliumot.

Az Íge, mint fent beidéztem elég konkréten tesz különbséget. A Jóel könyvéböl sokat idézett szakaszt, pedig már az apostolok is hirdették, tehát nem valami új keletü beteljesedés, viszont ök mindent megvizsgáltak az Írások alapján, ami nem más, mint a Tanach, amit ma Ószövetségnek neveznek.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Mit jelent számodra a Szentírás tekintélye?
« Válasz #54 Dátum: 2013 Március 03, 17:12:59 »
Mindenképpen az Ige a legfontosabb. Ez a kősziklánk, amin állnunk kell.

"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit jelent számodra a Szentírás tekintélye?
« Válasz #55 Dátum: 2013 Március 03, 17:21:29 »
 :afro: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10