Szerző Téma: Hivő pereskedhet hitetlennel?  (Megtekintve 8813 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Hivő pereskedhet hitetlennel?
« Dátum: 2011 Július 18, 19:33:10 »
Gondoltam nyitok egy ilyen témát is.
Mit mond erről az ige?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Hivő pereskedhet hitetlennel?
« Válasz #1 Dátum: 2011 Július 19, 14:59:54 »
Anti, jó lenne, ha kicsit kibontanád a kérdést. Nem igazán értem, mit értesz "pereskedés" alatt. Pereskedni a bíróságon szoktak az én értelmezésem szerint, innentől viszont nem értem miről is van szó...magyarázd el nekem, légy szives!
Köszönöm! 

/Igazán nem kötözködni akarok!/
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hivő pereskedhet hitetlennel?
« Válasz #2 Dátum: 2011 Július 19, 16:14:43 »
Szia Klari!

Pal apostol irja, hogy hivo ne pereskedjen hivovel a hitetlenek elott. Sot, inkabb viseljek el a kart.
Pereskedes alatt azt ertem, hogy kovetelni valamit. Akar birosagon, akar masok elott.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Hivő pereskedhet hitetlennel?
« Válasz #3 Dátum: 2011 Július 19, 16:43:48 »
Békesség.

Szerintem, ha két hívő, nem szabad pereskedjen, akkor a hívő és hitetlen közti pereskedést is jó ha a hívő elkerüli, amennyiben rajta áll kövesen el mindent, hogy a vita megszűnjön.
Az Úr békességre hívott el bennünket, és arra hogy békét teremtsünk.

Azt amit az ige mond itt is érvényes:

1Kor 6:7  Egyáltalán már az is gyarlóság ti bennetek, hogy törvénykeztek egymással. Miért nem szenveditek inkább a bántalmazást? Miért nem tűritek inkább a kárt?

Az Úr Jézus is erre tanít, hogy szenvedjük el a kárt.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Hivő pereskedhet hitetlennel?
« Válasz #4 Dátum: 2011 Július 19, 17:02:41 »
Békesség.

Szerintem, ha két hívő, nem szabad pereskedjen, akkor a hívő és hitetlen közti pereskedést is jó ha a hívő elkerüli, amennyiben rajta áll kövesen el mindent, hogy a vita megszűnjön.
Az Úr békességre hívott el bennünket, és arra hogy békét teremtsünk.

Azt amit az ige mond itt is érvényes:

1Kor 6:7  Egyáltalán már az is gyarlóság ti bennetek, hogy törvénykeztek egymással. Miért nem szenveditek inkább a bántalmazást? Miért nem tűritek inkább a kárt?

Az Úr Jézus is erre tanít, hogy szenvedjük el a kárt.

 :2smitten:

De ha már sok a kár, akkor mi is perelhetünk  a megfelelő fórumon.
Mondok egy példát: egy házaspár sok évig volt a szomszédunk, és nem volt még tapasztalatom ahhoz fogható gonoszsághoz, amivel ok nélkül folyamatosan zaklattak, minden hatóságnál jelentgettek, szörnyen beszéltek,telkünkből önkényesen lekeritettek  stb, nem volt tőlük egy nyugodt napunk se, szó szerint mérgezték az életünket. Megmondták hogy ők költözni nem fognak innen. Lehet hogy nekünk kell menni.  A rendőrség azt javasolta, inditsunk ellenük polgári pert.
 Amikor ide jutottunk, megvallottam, hogy mi nem a meghátrálás emberei vagyunk, hanem a hitéi. Odamentem az ÚRHOZ, és feljelentést tettem nála a házaspár ellen, és kértem hogy Ő tegyen igazságot.
Pár hét múlva a szomszédok minden előzetes nélkül hirtelen elköltöztek!!!!
És.33.22.    Mert az Úr a mi bíránk, az Úr a mi vezérünk, az Úr a mi királyunk, Ő tart meg minket!
Zsolt 115,11 A kik félitek az Urat, az Úrban bízzatok; az ilyenek segítsége és paizsa ő.
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Hivő pereskedhet hitetlennel?
« Válasz #5 Dátum: 2011 Július 19, 17:10:20 »
Köszönöm Zsuzsa a kiegészítést.

Igazad van, egyetlen helyen tehetünk feljelentést, és pedig ez a mi Urunk, aki igaz és igazságos bíró.

Örülök, hogy így megtapasztaltad, hatalmas Urunk cselekedetét, igazságszolgáltatását.
Övé legyen a dicsőség és hála, mindörökké, ÁMEN.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Hivő pereskedhet hitetlennel?
« Válasz #6 Dátum: 2011 Július 19, 18:19:09 »
 :igen:

Ámen.
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Hivő pereskedhet hitetlennel?
« Válasz #7 Dátum: 2011 Július 19, 18:43:48 »
Békesség.

Szerintem, ha két hívő, nem szabad pereskedjen, akkor a hívő és hitetlen közti pereskedést is jó ha a hívő elkerüli, amennyiben rajta áll kövesen el mindent, hogy a vita megszűnjön.
Az Úr békességre hívott el bennünket, és arra hogy békét teremtsünk.

Azt amit az ige mond itt is érvényes:

1Kor 6:7  Egyáltalán már az is gyarlóság ti bennetek, hogy törvénykeztek egymással. Miért nem szenveditek inkább a bántalmazást? Miért nem tűritek inkább a kárt?

Az Úr Jézus is erre tanít, hogy szenvedjük el a kárt.

 :2smitten:

De ha már sok a kár, akkor mi is perelhetünk  a megfelelő fórumon.
Mondok egy példát: egy házaspár sok évig volt a szomszédunk, és nem volt még tapasztalatom ahhoz fogható gonoszsághoz, amivel ok nélkül folyamatosan zaklattak, minden hatóságnál jelentgettek, szörnyen beszéltek,telkünkből önkényesen lekeritettek  stb, nem volt tőlük egy nyugodt napunk se, szó szerint mérgezték az életünket. Megmondták hogy ők költözni nem fognak innen. Lehet hogy nekünk kell menni.  A rendőrség azt javasolta, inditsunk ellenük polgári pert.
 Amikor ide jutottunk, megvallottam, hogy mi nem a meghátrálás emberei vagyunk, hanem a hitéi. Odamentem az ÚRHOZ, és feljelentést tettem nála a házaspár ellen, és kértem hogy Ő tegyen igazságot.
Pár hét múlva a szomszédok minden előzetes nélkül hirtelen elköltöztek!!!!
És.33.22.    Mert az Úr a mi bíránk, az Úr a mi vezérünk, az Úr a mi királyunk, Ő tart meg minket!
Zsolt 115,11 A kik félitek az Urat, az Úrban bízzatok; az ilyenek segítsége és paizsa ő.



Szia Zsuzsa  :088:

Nagyon tanúlságos és szép a példád, koszonom !
Nekem aktuális is volt egy ilyen példa.

( Mivel nemigazan járok erre mostanaban, így csak most volt alkalmam észrevenni, a fotód: Te milyen szép vagy! - nagyon jó a kép!)

 :2smitten:

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Hivő pereskedhet hitetlennel?
« Válasz #8 Dátum: 2011 Július 19, 21:16:15 »
Köszönöm szépen Móni, kedves vagy mint régebben is mindig.....én is ritkán voltam mostanában.
Az Úr áldjon, ha tudsz, mostmár gere gyakrabban te is....
szeretettel ölellek: Zsuzsa :2smitten: :2smitten: :2smitten:
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Hivő pereskedhet hitetlennel?
« Válasz #9 Dátum: 2011 Július 19, 21:22:32 »
Drága Zsuzsa!
Ez csodálatos bizonyság volt!Bizony az Úr a mi közbenjárónk!Dicsőség Istennek!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Eva0712

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 50
Re:Hivő pereskedhet hitetlennel?
« Válasz #10 Dátum: 2011 Július 29, 16:08:45 »
Benünnket is megkárosítottak pár évvel ezelőtt több 100 ezer forinttal-azóta is nyögjük-, tanácstalanok voltunk, majd imádkoztunk és sikerült lebeszélni az óemberünket arról, hogy feljelentést tegyünk. Helyette folyamatosan imádkoztunk azért az emberért és még a segítségünket is felajánlottuk neki, de nem igazán fogadta el. Kiderült nem csak benünnket károsított meg.  :118: Hiszem, hogy az Úr szerint cselekedtünk, még akkor is ha azóta sem tudunk kikecmeregni az anyagi nehézségekből. 
Ne félj, mert megváltottalak, neveden szólítottalak, enyém vagy! Ézs. 43,1

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Hivő pereskedhet hitetlennel?
« Válasz #11 Dátum: 2011 Szeptember 02, 14:42:14 »
Bár a topic címe, hogy hívő pereskedhet.e hitetlennel. Nekem olyan problémám van, hogy mit tegyen egy hívő, ha egy másikkal nem tud egyenesbe jönni.

A helyzet a következő - kérlek Anti, most az egyszer ne moderáláld ki a fórum nevét, mert ha megteszed nem lesz érthető amit kérdezek. Annak idején én hosszú ideig tagja voltam az *****fórumnak, aztán történt néhány dolog, ami számomra vállalhatatlanná tette, hogy továbbra is tag legyek ott, de nemcsak én éreztem így hanem a fórumvezetése is, mivel ki is tiltottak onnan. Ennek már több, mint két éve. Tehát ami ott folyik azt én semmivel sem tudom befolyásolni, de továbbra is a tagjai között szerepelek. Mostanában egyre inkább olyanná válik az fórum, hogy nem szeretném ha bárki is azt gondolná, hogy én egyetértek vele, mivel, hogy tag vagyok ott. Kértem emailben a fórum fenntartóját, hogy töröljön a tagjai közül, de mégcsak válaszra sem méltat, egyetlen út marad, ha jogi útra terelem a dolgot. Dehát mint hívő ember én ilyesmit akkor sem tettem, amikor anyagilag rá lettem volna kényszerítve. Itt a személyiségi és az adatvédelmi jogomat tiporja sárba egy hívő ember. A hozzászólásaim továbbra is nyilvánosak, de ha azokkal kapcsolatban bármilyen reagálás történik, nem tudok válaszolni, mert mint kitiiltott embernek ehhez nincs jogom.
Kérdésem a következő: ti mit tennétek ?  Elég sokáig vártam a rendezésre és most tanácstalan vagyok. A célravezető az ha az Pál tanácsa szerint, inkább tűröm a kárt? Vagy van mégis amit megtehetek, anélkül, hogy engedetlenné válnék az Úr Igéjével szemben?
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hivő pereskedhet hitetlennel?
« Válasz #12 Dátum: 2011 Szeptember 02, 16:12:33 »
Kedves Irma!

Szukseges volt moderalni, semmikeppen sem hagyok mas kereszteny forumot megneveztetni. Amugy pedig a legtobben tisztaban vagyunk azzal, hogy melyik forumrol van szo.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hivő pereskedhet hitetlennel?
« Válasz #13 Dátum: 2011 Szeptember 02, 16:16:33 »
Bár a topic címe, hogy hívő pereskedhet.e hitetlennel. Nekem olyan problémám van, hogy mit tegyen egy hívő, ha egy másikkal nem tud egyenesbe jönni.

A helyzet a következő - kérlek Anti, most az egyszer ne moderáláld ki a fórum nevét, mert ha megteszed nem lesz érthető amit kérdezek. Annak idején én hosszú ideig tagja voltam az *****fórumnak, aztán történt néhány dolog, ami számomra vállalhatatlanná tette, hogy továbbra is tag legyek ott, de nemcsak én éreztem így hanem a fórumvezetése is, mivel ki is tiltottak onnan. Ennek már több, mint két éve. Tehát ami ott folyik azt én semmivel sem tudom befolyásolni, de továbbra is a tagjai között szerepelek. Mostanában egyre inkább olyanná válik az fórum, hogy nem szeretném ha bárki is azt gondolná, hogy én egyetértek vele, mivel, hogy tag vagyok ott. Kértem emailben a fórum fenntartóját, hogy töröljön a tagjai közül, de mégcsak válaszra sem méltat, egyetlen út marad, ha jogi útra terelem a dolgot. Dehát mint hívő ember én ilyesmit akkor sem tettem, amikor anyagilag rá lettem volna kényszerítve. Itt a személyiségi és az adatvédelmi jogomat tiporja sárba egy hívő ember. A hozzászólásaim továbbra is nyilvánosak, de ha azokkal kapcsolatban bármilyen reagálás történik, nem tudok válaszolni, mert mint kitiiltott embernek ehhez nincs jogom.
Kérdésem a következő: ti mit tennétek ?  Elég sokáig vártam a rendezésre és most tanácstalan vagyok. A célravezető az ha az Pál tanácsa szerint, inkább tűröm a kárt? Vagy van mégis amit megtehetek, anélkül, hogy engedetlenné válnék az Úr Igéjével szemben?

Szia Testverem!

Az igazat megvallva megertelek, de az ige azt irja, hogy hivok ne pereskedjenek egymassal...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Hivő pereskedhet hitetlennel?
« Válasz #14 Dátum: 2011 Szeptember 02, 17:30:54 »
Drága Irma!
Megértelek,mert engem is elég durván is igazságtalanul kitiltottak onnan.Nem neheztelek.De az az érdekes,hogy valóban én is,mint tag szereplek,de belépni a fórumra nem tudok.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63