Szerző Téma: Hivő pereskedhet hitetlennel?  (Megtekintve 8812 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető virág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 125
Re:Hivő pereskedhet hitetlennel?
« Válasz #15 Dátum: 2011 Szeptember 02, 19:42:19 »
Szia Irma!  :168:

És esetleg, ha azt kérnéd, hogy változtassák meg a felhasználói nevedet másra? Ezt talán megtennék. Így az adott fórum szerkezete sem sérülne, őket sem érné "kár", és talán Neked is elviselhetőbb lenne ez a helyzet.

:2smitten:
... elhívtalak az igazságért, én fogom a kezedet ... Ézs 42, 3

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hivő pereskedhet hitetlennel?
« Válasz #16 Dátum: 2011 Szeptember 02, 20:05:03 »
Én is tagja vagyok, mert még ez a fórum nem is létezett, én már ott "fórumoztam". Igazság szerint nagy százalékban az ott tapasztalt dolgok miatt hoztam létre ezt a fórumot. Nem zavar, hogy ott a nevem, attól még nem jelenti azt, hogy egyetértek azzal ami ott történik.

Több világi fórumon is regisztrálva vagyok, de több opciót vonhat le belőle az ember. Pár opció ezek közül:
-mert egyetért vele
-világítani szeretne
-csupán információ szerzés miatt
-segítség kérés
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Hivő pereskedhet hitetlennel?
« Válasz #17 Dátum: 2011 Szeptember 02, 20:09:12 »
Drága Virág!

Igazából ezt meg én érezném hazug megoldásnak. Én minden fórumon a saját nevemen voltam/vagyok regisztrálva. Pont azért mert én vállalom azt ami, aki vagyok. Ezt a fórumot tovább nem tudom felvállalni, és arról nem szólt a regisztrációs tájékoztatás, hogy onnan leiratkozni nem lehet, hogy ha tetszik, ha nem ott ha egyszer rehisztrált valaki, akkor akaratával ellenkezően, erőszakosan fenn tartják, még úgyis, hogy igazából be nem léphet a fórumra.
Ez olyan erőszakosság, amit egy keresztény ember nem engedhetne meg magának. Nem szeretném semmilyen néven sem ha a résztvevők között szerepelnék.

De köszönöm, hogy próbáltál segíteni.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Hivő pereskedhet hitetlennel?
« Válasz #18 Dátum: 2011 Szeptember 02, 20:11:17 »
Szia Anti!

Nem vagyunk egyformák. Engem is csak az utóbbi időben kezdet el igazán zavarni, és most ez zavar nagyon, hogy nem lehet kilépni belőle. Inkább ez az erőszakos fellépés zavar de nagyon. Még Isten sem erőszakol ránk semmit.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hivő pereskedhet hitetlennel?
« Válasz #19 Dátum: 2011 Szeptember 02, 20:28:55 »
A regisztráció törlését kéred vagy a hozzászólásokat is?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Hivő pereskedhet hitetlennel?
« Válasz #20 Dátum: 2011 Szeptember 02, 20:35:52 »
Igazából engem nem különösebben érdekel,hogy tag vagyok,bár nem léphetek be,csak vicces.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Hivő pereskedhet hitetlennel?
« Válasz #21 Dátum: 2011 Szeptember 02, 20:36:50 »
Egyelőre a regisztrációét kértem.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hivő pereskedhet hitetlennel?
« Válasz #22 Dátum: 2011 Szeptember 02, 20:39:03 »
Azt én meg szoktam adni azoknak, akik kérik tőlem.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Hivő pereskedhet hitetlennel?
« Válasz #23 Dátum: 2011 Szeptember 02, 20:50:50 »
Hát nem csak ebben különböztök a másik fórum vezetőjétől. :01:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Hivő pereskedhet hitetlennel?
« Válasz #24 Dátum: 2011 Szeptember 02, 21:18:20 »
Kedves Irmus  :2smitten:

a szóban forgó *****Keresztény Fórum, engem is érintett ezen tekintetben is. Nem tartom korrektnek, ha ott kitíltanak egy személyt, az írásai megmaradnak.
Én ilyen esetben azt írnám ki: Torolt személy / Kitíltott személy.
Viszont tartok tole, ha ******Fórum ezt megtenné, tele lenne a fórum, letezo regisztrációk helyett, torolt személy felírattal..... :062:
Hogy nézne ki a forum....? Lehet, korantsem biztos, ezért nem teszik.
Másrészt ami valoszinubb, az, az, hogy mondjuk valaki itt volt egy ideig, mely alatt, megírt, amit megírt...és, egy adott ponton lezárúlt a tevékenysége ott...onnantól tovább nincs, ami addig volt, az viszont megmarad.

Csak ezzel az a gondom, hogy azon forum vezetoje, hazudik, mert manipulalja a saját hozzászólásait, és ami rá nézve kompromitáló, tehát mikor hazudik, azt kitorli...koze nincs az igazsághoz annak, ami megmarad.... egy úgymond osszeóllózott....maszlag.....

Viszont vannak azon az oldalon, jószivu, igaz keresztények, akik írásai igenis számitanak, tehát, ok ezzel nem foglalkoznak, és azok sem akiknek értelme van.
Azonban az szomorú tény, hogy aki, akik (ketten vannak) terelgetik a nyájat, azok a legnagyobb terhek.....

Szóval, nem torodom vele, és tanácsolnám neked is, ne foglalkozz ezzel, az egy gyerekes, nem krisztusi kozosseg.
Bízd az ÚRRA, hagy novekedjenek, a maguk képességei szerint!  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető virág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 125
Re:Hivő pereskedhet hitetlennel?
« Válasz #25 Dátum: 2011 Szeptember 03, 08:18:19 »
Drága Virág!

Igazából ezt meg én érezném hazug megoldásnak. Én minden fórumon a saját nevemen voltam/vagyok regisztrálva. Pont azért mert én vállalom azt ami, aki vagyok. Ezt a fórumot tovább nem tudom felvállalni, és arról nem szólt a regisztrációs tájékoztatás, hogy onnan leiratkozni nem lehet, hogy ha tetszik, ha nem ott ha egyszer rehisztrált valaki, akkor akaratával ellenkezően, erőszakosan fenn tartják, még úgyis, hogy igazából be nem léphet a fórumra.
Ez olyan erőszakosság, amit egy keresztény ember nem engedhetne meg magának. Nem szeretném semmilyen néven sem ha a résztvevők között szerepelnék.

De köszönöm, hogy próbáltál segíteni.

Rendben. Megértelek.  :168:
... elhívtalak az igazságért, én fogom a kezedet ... Ézs 42, 3

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Hivő pereskedhet hitetlennel?
« Válasz #26 Dátum: 2011 Szeptember 03, 14:18:29 »
Kicsit eltértünk a témától: A ****** keresztény fórum regisztráció törléssel kapcsolatos vita hívő és hívő között zajló polgári jogi vita. Az ige tanítása szerint vizsgálva a dolgot, erősen helyteleníti a peres eljárást. Én azt gondolom, hogy nyílt és őszinte kommunikációval oda lehet hatni, hogy az illető testvér megszüntesse azokat a fránya regisztrációkat. A jog rá is vonatkozik, s rá lehet őt beszélni arra, hogy engedelmeskedjen a törvénynek jogi eszközök, peres eljárás nélkül is.

Én óva intenék elhamarkodott lépésektől. Már csak azért is, mert éppen az illető fórum üzemeltetése vezetett el oda, hogy ilyen lépésre kényszerül felhasználó. A lehetőségek egyeztetése végett az ebben érdekeltek keressenek meg privátban. S ne kapkodjanak semmilyen döntéshozatalban. Megköszönöm.

A topic alapkérdése, szóval a hívő és hitetlen közötti pereskedés egy más "tészta".

Az ige szerinti "szenvedjétek el a kárt" véleményem szerint a hívők közötti peres eljárásra, vitára vonatkozik. Én nem osztom azt a véleményt, hogy a kereszténynek minden sérelmet "be kell nyelni" gondolkodás és feltétel nélkül. No, persze az ügy tartalma válogatja mibe kell (kényszerül) az ember vitára menni. Az emberek közötti együttélés szabályait szabályozó polgári törvénykönyv túlságosan vastag ahhoz, hogy ex catedra kijelentsem, hogy hívő ember ne pereskedjen.

Mondjuk történik egy szerződéssértés (mondjuk szolgáltatói szerződés alanya, a szolgáltató túlszámláz, nem teljesít, vagy csak részben, vagy hibásan teljesít), ez már kimeríti a per lehetőségét, s ráadásul hitetlen, én nem sokat teketóriázok "emlékeztetni" az illető jogalanyt a szerződésben foglaltak maradéktalan teljesítésére. Lehet, hogy ez peren kívül nem lehetséges, igen, akkor perre is viszem a dolgot.

Más téma az, amikor egy örökösödési ügyben a hozzátartozó akar megrövidíteni anyagilag. De nyílt és őszinte kommunikációban itt is lehet, "s szükséges) a jogaink érvényesítése. Ma erre szakosodnak a közvetítők (mediátorok), s ennek a minősített formája a per, ahol a mediátor szerepét a bíróság tölti be, s az ő döntése kötelező érvényű.

Én a problémát egyébként nem a per tárgyában látom (pereskedem-e vagy sem), hanem az, hogy ezt hogyan teszem: a mindenáron való nyerés igényével, vagy kész vagyok elengedni azt a bizonyos dolgot, ami a per tárgya. Találkoztam sok olyan perrel, tipikusan a gyermektartással kapcsolatos eljárások ilyenek, amikor az egyik szülő simán átgyalogol a másikon, csak azért, hogy nyavalyás pár ezer forinttal bentebb legyen.

A leírtakkal nem kötelező egyetérteni. Győzködni is meg lehet próbálni engem, a minden áron való meggyőzéstől viszont elzárkózom. Az én olvasatomban ez ugyanis ugyanilyen per, mint amiről beszélgetünk: mindenáron győzni egy vitában.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Hivő pereskedhet hitetlennel?
« Válasz #27 Dátum: 2011 Szeptember 03, 17:29:15 »
Köszönöm, amiket írtatok és miközben olvasgattam arra az igazságra jöttem rá, hogy ez a dolog inkább őket minősíti. Ha én lennék annak a fórumnak a vezetője dehogy ragaszkodnék azokhoz, akiket - a saját normám miatt - kitiltottam, örülnék ha "tiszta" lenne a résztvevők névsora.
Igy hát arra jutottam, hogy még írok neki egy utolsó levelet, és megírom, hogy nekem fontosabb az Igének való engedelmesség, mint a vele való huzakodás, és dehogy bonyolódom én egy jogi vitába, Isten áldja meg őt világossággal minden dolgában, és azt gondolom, hogy ezzel be is fejezem.

Kedve Petya!

Ami a nyílt, egyenes kominikációt illet, azt csak azza lehet folytatni, aki szóba áll az ember lányával, egyébként "süketek" párbeszéde az egész.
Nekem eddig az emlitett fórum vezetője egyik esetben sem válaszolt, tehát semmilyen komunikációt nem tett lehetővé. De mindegy is. Az Úrra bízom ezt az egészet, többet ér a békességem.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Hivő pereskedhet hitetlennel?
« Válasz #28 Dátum: 2011 Október 01, 19:58:31 »
Kedves Irma!

A szó elszáll, az írás megmarad. Ezt mindnyájan tudjuk, de ennek ellenére itt a neten számtalanszor megtesszük, hogy véleményünket rögzítjük. A megtörténtet nem lehet megváltoztatni. Ha törölnék a te hozzászólásaidat akkor más személyiségi jogait megsértenék, mert akkor azok hozzászólásai - amelyekkel reagáltak a tiédre - értelmetlenné válnának. Azt viszont joggal elvárhatnád, hogy neved alá biggyesszék oda, hogy törölt felhasználó.

Ezt írja a Biblia:
7 Egyáltalán már az is nagy gyarlóság bennetek, hogy pereskedtek egymással. Miért nem szenveditek el inkább a sérelmet? Miért nem tűritek el inkább a kárt? 1 Korintus 6,7

Ha tartani akararod a Biblia tanítását akkor a fentiek szerint jársz el.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Hivő pereskedhet hitetlennel?
« Válasz #29 Dátum: 2011 Október 07, 21:51:20 »
Kedves Pista testvérem!

Te valamit félreértettél, én nem a hozzászólásaimat akartam elsőkörben töröltetni, hanem csak a nevemet a taglistából, de már ez sem aktuális, mert Isten elvette a jelentőségét a dolognak. Semmi kár nem érte volna őket ha törölnek a taglistáról, de valamilyen oknál fogva ragaszkodnak a "kitiltott" tagokhoz is. Már nem fontos.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12