Szerző Téma: Kegyes hazugság!?  (Megtekintve 9132 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Kegyes hazugság!?
« Dátum: 2011 Július 29, 10:08:35 »
Beszélgessünk arról, hogy kinek mi a véleménye az úgynevezett "kegyes hazugságról"? Ebbe a kategóriába elég sok mindent bele lehet sorolni, nekem most azzal gyűlt meg a bajom, hogy kollegáim sok mindent csinálnak, ami ha kiderül azonnali elbocsájtáshoz vezet, de egy úgymond kegyes hazugsággal lehet őket fedezni. Én idáig ilyen helyzetbe konkrétan egyszer kerültem, és akkor - őszintén bevallom - alkalmaztam a kegyes hazugságot, és kivédtem a lebukástól a kollegámat. De azóta is sokszor eszembe jutott két dolog :

-- ilyen könnyen is ment a hazugság?!
-- nekem, mint hivő embernek, mi az igazi teendőm?

Ha megmnndom az igazat, kirugják  a kollegámat, ha hazudok a védelmében?  -- a hazugság : bűn.

Azóta buzgón imádkozom, hogy ne kerüljek ilyen helyzetbe. Várom a véleményeket.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Kegyes hazugság!?
« Válasz #1 Dátum: 2011 Július 29, 10:57:18 »
Szia Irma!

A hazugsag bun. Nem Istentol indult ki, hanem a gonosztol es ezert ugy gondolom, hogy Isten nem hasznalja a gonosz fegyvereit.

Lehet olykor jobb kimaradni a dolgokbol es se nem beleavatkozni, foleg hazudni.
Az is megoldas lehet, ha kozlod a kollegaiddal, hogy Te elotted se csinaljanak semmilyen meggondolatlansagot (amit tiltanak a munkahelyen), mivel nem fogsz hazudni miattuk.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Kegyes hazugság!?
« Válasz #2 Dátum: 2011 Július 29, 11:01:14 »
"kegyes hazugságról"?

Ez nehéz dolog sokak életében.
De bármilyen hazugság legyen, a hazugság az bűn, és a hazugságot nagyon komolyan kéne venni/vegyük, mert a hazugság atya a Sátán. Jézus nevezi az Ördögöt a hazugság Atyának. A mi Atyánk pedig az igazság Istene.

Van még egy komoly figyelmeztetés:

Jel 21:8  A gyáváknak pedig és hitetleneknek, és útálatosoknak és gyilkosoknak, és paráznáknak és bűbájosoknak, és bálványimádóknak és minden hazugoknak, azoknak része a tűzzel és kénkővel égő tóban [lesz], a mi a második halál.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Kegyes hazugság!?
« Válasz #3 Dátum: 2011 Július 29, 11:02:08 »
Szia Irma!

A hazugsag bun. Nem Istentol indult ki, hanem a gonosztol es ezert ugy gondolom, hogy Isten nem hasznalja a gonosz fegyvereit.

Lehet olykor jobb kimaradni a dolgokbol es se nem beleavatkozni, foleg hazudni.
Az is megoldas lehet, ha kozlod a kollegaiddal, hogy Te elotted se csinaljanak semmilyen meggondolatlansagot (amit tiltanak a munkahelyen), mivel nem fogsz hazudni miattuk.

Nagyon jó tanács.  :afro:

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Kegyes hazugság!?
« Válasz #4 Dátum: 2011 Július 29, 11:15:28 »
Érdekelne a véleményeteket a tv sorozatokkal kapcsolatban. ...mert sok a káros, romboló műsor. Nagyon érdekelne, hogy ki  hogyan gondolkozik erről.  :05:

Már hangzottak el hozzászólások a kérdés kapcsán: elajándékozott tv-ről, meg nincs időm, meg megszűröm, stb.

Én azt gondolom, hogy nincs erre jó tipp, így csináld, vagy másként, mindenkinek saját magának kell kialakítani a saját verzióját.

Nálunk van tv, nem ajándékoztuk el, s nem is tervezzük. Megnézünk filmeket, adott esetben sorozatokat. Vannak jó dolgok a tv-ben. Elhangzott már, s magam is vallom, hogy a tv nézés időt vesz el az embertől. (Ha hagyom.) Magyarán, nekem kell időről időre döntést hozni, hogy megnézem-e az adott műsort vagy sem. Egyébként könnyen ott tudunk ragadni a tv előtt. S van úgy, hogy "csak" bekapcsolva marad... S persze, olykor-olykor az ember odafordul, s nézi, pedig nem is akarja.

Nekem egyébként nem annyira a tv okoz gondot, hanem a számítógép. Úgy elmegy az idő a gép előtt, hogy csak. S utána veszem észre, hogy mit felejtettem el a gép miatt. Kiváló eszköz az ördög kezében, hogy megraboljon (idő, tevékenység).

Van egy ismerősöm, aki időnként "böjtöt"tart számítógép ügyben. Abból a szempontból érdekes lehet ez, hogy tudatos döntés áll mögötte.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Kegyes hazugság!?
« Válasz #5 Dátum: 2011 Július 29, 11:26:34 »
Tanácsnak jó, csak a hétköznapokba mégis csak ott van, hogy pont azért számítanak rám, mert tudják, hogy keresztény vagyok. Nekem ez pont azért okoz gondot, mert bűnt azt nem akarok elkövetni segíteni meg szeretnék nekik.

De van ám a kegyes hazugságnak nagyon sok fajtája, például ha valakiről tudjuk, hogy halálos beteg de a környezete nem engedi megmondani az érintettnek. Én azt gondolom mindenkinek joga van tudni, hogy felkészülhessen, és ha van rendeznivalója, legyen rá módja, ha meg kell térnie legyen rá ideje. De sokszor találkoztam már merev ellenállással, mndván ne keserítsük meg az utolsó idejét.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Kegyes hazugság!?
« Válasz #6 Dátum: 2011 Július 29, 11:30:57 »
Beszélgessünk arról, hogy kinek mi a véleménye az úgynevezett "kegyes hazugságról"?
-- nekem, mint hivő embernek, mi az igazi teendőm?
 Várom a véleményeket.

Kedves Irma!

Több kérdést is feltettél a bevezetődben. Néhányra már kaptál választ :afro:

Én úgy gondolom, nincs "kegyes hazugság". Csak hazugság van. Az pedig nem kedves Isten előtt. Az pedig, hogy "mit tegyek akkor..." kezdetű kérdésre mi a helyes válasz, úgy gondolom, ez a mozgástérnek a feszgetése. Isten adott egy elég szűk, de mégis olyan méretű mozgásteret, amiben lehet mozogni. Fontosnak tartom, hogy érezzük ennek a méreteit. S rátapintottál a lényegre a "pótkérdésben":
Idézet
-- nekem, mint hivő embernek, mi az igazi teendőm?
Én azt gondolom, hogy, ha te Krisztust hirdeted, akkor ez visszatartó erővel fog bírni a kollégáid előtt szennyes dolgaiknak a csinálásában. Nyugodtan tudatosítsd bennük, hogy Krisztus az igazság Istene, te aláveted életed az Igazságnak, te nem fogsz ferde dolgokat csinálni, s nem fogsz hallgatni senki miatt, mert a bűn elhallgatása bűn.

Ugyanakkor kell bölcsesség ahhoz, hogy mibe ártja bele az ember magát. Mikor kell a főnöknek beszámolni egy dologról, s mikor nem. Talán (szabad velem vitatkozni ebben) ha nem kérdezik, akkor nem beszélek elv járható. Ha kérdezik, akkor viszont igazat kell mondani, talán még akkor is, ha annak a kollégára nézve nehéz következménye van.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Kegyes hazugság!?
« Válasz #7 Dátum: 2011 Július 29, 13:33:41 »
"...mert vétkesek közt cinkos aki néma.
 Atyjafiáért számot ad a testvér:
nincs mód nem menni ahova te küldtél.
 Csakhogy a gonosz fittyet hány a jóra. ..."

Az idézet Babits Mihály Jónás könyve c. opusából van.
Ennél azonban fontosabb, a cinkos szó jelentése.  A cinkos jelentése: bűntárs, gazember, aljas stb. még sorolhatnám a szinonimákat. A lényege viszont számomra azt jelzi, hogy aki hallgat egy általa ismert bűnről, az szinte bűnösebb, mint maga az elkövető.  Ez szeget ütött a fejemben. Mindössze költői túlzás a szóhasználat, vagy valóban így van?

Mit mond erről a Biblia?
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Kegyes hazugság!?
« Válasz #8 Dátum: 2011 Július 29, 15:03:59 »
Kedves Irma
Idézet
Tanácsnak jó, csak a hétköznapokba mégis csak ott van, hogy pont azért számítanak rám, mert tudják, hogy keresztény vagyok. Nekem ez pont azért okoz gondot, mert bűnt azt nem akarok elkövetni segíteni meg szeretnék nekik.

Lehet, hogy segítsz nekik, de ezzel magadnak ártasz. Máskülönben, meg nem biztos, hogy segítesz még akkor is, ha emberi szemmel segítségnek látszik.
Nagyobb segítség nekik az, ha figyelmezteted őket arra, hogy amit tesznek az nem helyes. Te pedig mint Isten gyermeke nem állhatsz melléjük.
Ez alkalom a példamutatásra és a Krisztusról való jó bizonyságtételre.

Egyszer a munkatársaim tettek valamit amit nem lett volna szabad, nekem meg nem kellet volna látnom, figyelmeztettem őket, ha rákérdeznek akkor megfogom mondani, nem fogok értük hazudni, vagy úgy tenni mintha nem tudnék róla.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Eva0712

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 50
Kegyes hazugság!?
« Válasz #9 Dátum: 2011 Július 29, 15:41:38 »
És mi van akkor, -mint ahogy egy itt megjelenő történetben is olvastam-, ha az édesanya azt hazudja a beteg gyermekének, hogy meggyógyul, bár ő már lemondott róla, holott az orvosok pont az ellenkezőjét mondták az anyukának? És a végén a kislányíemiatt nem adta fel és hála az Úrnak meggyógyult?
Ne félj, mert megváltottalak, neveden szólítottalak, enyém vagy! Ézs. 43,1

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Kegyes hazugság!?
« Válasz #10 Dátum: 2011 Július 29, 15:59:43 »
Szia Eva!

Nem attol gyogyult meg az anya, mert nem mondta meg az igazat a lanyanak. :2smitten:

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Kegyes hazugság!?
« Válasz #11 Dátum: 2011 Július 29, 16:04:51 »
Én tartom magam az igazmondáshoz, de nem hiszem hogy nagy segítség lenne nekik ha kirugnák őket. Az a jó, hogy Isten látja az én dilemámat, és kiment az ilyen helyzetek elől.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Eva0712

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 50
Kegyes hazugság!?
« Válasz #12 Dátum: 2011 Július 29, 16:13:47 »
Sziasztok!

Irma nagyon megértelek, ez egy nem könnyű dolog. De mint ahogyan írtad is Isten látja a vívódásodat és megadja neked a bölcsességet ahhoz, hogy mit tegyél. Sajnos keresztyénként is sokszor kerülünk olyan helyzetekbe amelyekbe nem akarunk. De a folyamatos kapcsolat az Úrral segít ilyenkor is!
Drága Irma, köszönöm, hogy ezt felvetetted, nekem is segített !  :088:
Ne félj, mert megváltottalak, neveden szólítottalak, enyém vagy! Ézs. 43,1

feszter

  • Vendég
Kegyes hazugság!?
« Válasz #13 Dátum: 2011 Július 30, 09:23:48 »
Én tartom magam az igazmondáshoz, de nem hiszem hogy nagy segítség lenne nekik ha kirugnák őket. Az a jó, hogy Isten látja az én dilemámat, és kiment az ilyen helyzetek elől.

Ámen!

Békesség  néktek!

Amiga világiak nem ismerik az Urat addig bűnben leledzik az életük.
Nem tudják felfogni, megérteni annak következményei, mert nem ismerik
az Urat és parancsolatait.A hazugság bűn, de mivel nemértik meg amig a szívükbe nem jut el a bűntudat, legtöbbször csak magaviseletünk álltal tudunk példát mutatni.
Mindenkivel előfordulhat olyan helyzet, hogy megsajnálva a másikat, annak tudatlansága végett,mi magunk is helytelenül cselekedünk.
Ilyenkor elkell mondani az illetőnek, hogy nemtartjuk helyesnek a történteket, visszacsinálni már nem lehet, de legközelebb ha számonkérnek miatta megfogjuk mondani az igazat.
Ha elis estünk, de megbánjuk, megtérünk bellőle, az Úr megbocsájta vétkeink, arra kell figyelnünk, hogy többet ne kerüljünk kellemetlen helyzetekben.A kisértő mindig ott olálkodik körülöttünk, várva hol tud kelepcébe csalni. Álljunk ellent neki és elszalad tőllünk.
Az sem jó ha sokáig gyötrödünk rajta, megbántuk, megtértünk, az Úr a feledés tengrébe vetette. Ámen!

Csia  fordítás.
Lk 16,8
Megdicsérte az úr a hamis sáfárt, hogy eszesen cselekedett. Mert ennek a kornak fiai a saját nemzedékükkel szemben eszesebben viselkednek, mint a világosság fiai teszik. 
Lk 16,9
Én is mondom nektek: szerezzetek magatoknak barátokat a hamis mammonnal, hogy amikor elfogy, befogadjanak titeket az örök hajlékokba.

Amint látjuk az igében hasznunkra is vállhat,olykor egy "hamis" helyzet is.
A napokban történt velem, hogy a kollegák az álltalam végzett mukát másképpen rendezték le, mit ahogy az történt.
Én mondtam nem helyes, de az ő dolgaikért nem felelk.
Közölték velem, hogy tud róla a kisfőnők.Vele is megbeszéltem a dolgokat és azt az útasítást kaptam, hogy maradjon annyiban a dolog ahogyan a kollégák átmásították.Vele is közöltem, hogy helytelenítem és a felelősség már nem az enyém.Bocsánatot kértem az Urtól.
Belevittek egy kényszerhelyzetbe és nem tudtam mit tenni.
Végül is jól alakult, mert azóta nagyon segítő készek amikot nem tudok helyzeteket megoldani. Hasznomra vált hamis mammonnal szerztett munkahelyi barátság.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy kövessünk a világi hazugságokat, hanem adódhatnak olyan helyzetek amiből ugy kerülünk ki,hogy hasznunkra is vállhat.

Szeretettel Ircsi


Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Kegyes hazugság!?
« Válasz #14 Dátum: 2011 Augusztus 02, 08:39:58 »
"...mert vétkesek közt cinkos aki néma.
 Atyjafiáért számot ad a testvér:
nincs mód nem menni ahova te küldtél.
 Csakhogy a gonosz fittyet hány a jóra. ..."

Az idézet Babits Mihály Jónás könyve c. opusából van.
Ennél azonban fontosabb, a cinkos szó jelentése.  A cinkos jelentése: bűntárs, gazember, aljas stb. még sorolhatnám a szinonimákat. A lényege viszont számomra azt jelzi, hogy aki hallgat egy általa ismert bűnről, az szinte bűnösebb, mint maga az elkövető.  Ez szeget ütött a fejemben. Mindössze költői túlzás a szóhasználat, vagy valóban így van?

Mit mond erről a Biblia?

Még nem kaptam választ a kérdésemre... :062:
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23