Szerző Téma: Mit várhatunk el egy lelkipásztortól?  (Megtekintve 5272 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Mit várhatunk el egy lelkipásztortól?
« Dátum: 2011 Augusztus 04, 10:52:13 »
A topicot erinto hozzaszolasokat varjuk.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Mit várhatunk el egy lelkipásztortól?
« Válasz #1 Dátum: 2011 Augusztus 04, 11:13:58 »
Legyen engedelmes az Úrnak.Ismerje és tanulmányozza Isten Igéjét.Legyen pásztori szíve.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit várhatunk el egy lelkipásztortól?
« Válasz #2 Dátum: 2011 Augusztus 04, 11:16:02 »
:afro:

Milyen a pásztori szív?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető h.isro

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 887
Re:Mit várhatunk el egy lelkipásztortól?
« Válasz #3 Dátum: 2011 Augusztus 04, 11:32:41 »
Legyen határozott! Az igazságot szeretetben hirdesse, azaz a szeretet és az igazság ne választódjon el egymástól, amikor tanít. Mindenképpen a Szent Szellemtől legyen vezetve. Ne akarjon minden feladatot magának megtartani. Imádkozzon azért, hogy fel tudja ismerni a gyülekezetében lévő személyek ajándékait, adottságait.
With God All Things Are Possible= Istennel minden lehetséges!
Ki vagyok szolgáltatva Istennek. Teljesen fegyvertelen és védtelen vagyok, ezért kell, hogy a Szentlélek befedezzen.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Mit várhatunk el egy lelkipásztortól?
« Válasz #4 Dátum: 2011 Augusztus 04, 11:50:27 »
:afro:

Milyen a pásztori szív?
Aki szereti a nyája tagjait,gondjukat viseli,törődik velük.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Mit várhatunk el egy lelkipásztortól?
« Válasz #5 Dátum: 2011 Augusztus 04, 11:51:22 »
Legyen határozott! Az igazságot szeretetben hirdesse, azaz a szeretet és az igazság ne választódjon el egymástól, amikor tanít. Mindenképpen a Szent Szellemtől legyen vezetve. Ne akarjon minden feladatot magának megtartani. Imádkozzon azért, hogy fel tudja ismerni a gyülekezetében lévő személyek ajándékait, adottságait.
Ámen
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Mit várhatunk el egy lelkipásztortól?
« Válasz #6 Dátum: 2011 Augusztus 04, 12:24:01 »
Milyen érdekes...épp ma délelőtt beszélgettünk erről Petyával. 

Igen, amit itt leírtatok, a legfontosabb dolgok, amik alkalmassá tesznek egy embert, hogy egy közösség pásztora legyen, és azt kellő alázattal végezze.
 
Ami most következik, az én véleményem, lehet vitatkozni vele.

Szerintem, mivel a lelkipásztor is ember és a gyülekezet tagjai is emberek - sok félék,  tanultság, családi állapot, vagyoni helyzet...és még sorolhatnám, mi minden színesíti a palettát. 
Tudjuk azt is, hogy aki a gyülekezet tagja, /jó esetben/ azt a Jézus Krisztusban való hit és  a szeretet tartja ott.
Ezzel együtt, mivel esendő emberek vagyunk, elkerülhetetlenek a kisebb-nagyobb súrlódások.
A jó lelkipásztornak képesnek kell lenni ezeket a  helyzeteket a kellő szelídséggel, határozottsággal, ha szükséges, eréllyel elsimítani, épp azért, hogy a gyülekezetet egyben tartsa és ne tudjon éket verni a Testvérek közé a Sátán. 
Ismétlem, ez csak az én véleményem...
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Mit várhatunk el egy lelkipásztortól?
« Válasz #7 Dátum: 2011 Augusztus 04, 13:20:58 »
"Az Úr szolgájának pedig nem kell torzsalkodni, hanem legyen mindenkihez nyájas, tanításra alkalmas, türelmes.
Aki szelíden fenyíti az ellenszegülőket; ha talán adna nekik az Isten megtérést az igazság megismerésére.
És felocsúdnának az ördög tőréből, foglyokká tétetvén az Úr szolgája által az Isten akaratára."(II.Timótheus 2, 24-26.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit várhatunk el egy lelkipásztortól?
« Válasz #8 Dátum: 2011 Augusztus 04, 13:59:35 »
Amen

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Mit várhatunk el egy lelkipásztortól?
« Válasz #9 Dátum: 2011 Augusztus 04, 14:42:46 »
A topic kérdésére válaszolva: SEMMIT!

Mielőtt teljesen lehidalnátok, teljesen komolyan gondolom.
SEMMIT, mert elvárnia a munkáltatónak van joga a munkavállalóval szemben, s mi gyülekezet, bármennyire is szokatlan ez, a gyakorlatban tudom nem így működik, de mi nem vagyunk a lp-nek munkáltatója. Az lp-t az Isten állította be a szolgálatba, Ő az, aki számon kérhet tőle akármit is. Mi, a gyülekezet szolgatársai vagyunk, az lp a szolgálók között az első.

Ezen az alapon állva, megfordítanám a kérdést: A gyülekezet tagjaként mi az, amit MAGADTÓL elvársz?

Elvárod-e az lp-től, hogy meglátogassanak? Nyilván igen. Nos, te megteszed-e ezt a testvéreiddel?
Elvárod-e a lelkésztől, hogy ne legyen pletykás? Te hogyan állsz ezen a téren?
Elvárod-e a lelkésztől, hogy az eltévelyedőt helyreigazítsa? Te hogyan fogadod, ha figyelmeztetnek valami görbe dologra az életedben?
...

Volt már egy topic Mi az amit Isten elvár? címmel. Véleményem szerint ugyanezen az alapon vizsgálhatjuk a kérdést...

Idézet
(Lk 6:31 [HKBr])
 És a mint akarjátok, hogy az emberek veletek cselekedjenek, ti is akképen cselekedjetek azokkal.

Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Mit várhatunk el egy lelkipásztortól?
« Válasz #10 Dátum: 2011 Augusztus 04, 15:03:39 »
Egyetértek : semmit.
Ahhoz, hogy a pásztor valóban pásztor legyen, arra Istentől kapott elhívás szükséges, és manapság, nincsennek pásztorok. Vannak apostolok, próféták, nagy "felhatlamazással" rendelkezők, de nincsennek pásztorok / tapasztalatom szerint/

Én még emlékszem, amikor voltak pásztorok, és akkor nem kellett tőlük elvárni semmit, mert ők - elhívásuk alapján - szerették a nyájukat, törődtek velük, számontartották őket. Ha betegek voltak meglátogatták, ha meggyengültek erősítették, egyáltalán lehetett érezni, hogy az a gyülekezet "szellemi otthon". Ma már minden másként van.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető h.isro

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 887
Re:Mit várhatunk el egy lelkipásztortól?
« Válasz #11 Dátum: 2011 Augusztus 04, 15:45:39 »
Köszönöm az utánam következők válaszát! Valóban nem várhatunk el semmit a gyülekezet pásztorától, főleg nem én, akinek fogalma sincs a vezetésről. Ha megvizsgálom magamat, akkor én vagyok az utolsó, aki valamit is elvárhatna a pásztorától. Főleg azért, mert nekem semmi bajom nincs a pásztorommal.

Köszönöm, hogy az Ige alkalmas a feddésre is, és hálás vagyok azért, hogy az Úr adott nekem egy tanítható szívet.
With God All Things Are Possible= Istennel minden lehetséges!
Ki vagyok szolgáltatva Istennek. Teljesen fegyvertelen és védtelen vagyok, ezért kell, hogy a Szentlélek befedezzen.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit várhatunk el egy lelkipásztortól?
« Válasz #12 Dátum: 2011 Augusztus 04, 16:07:55 »
Sziasztok Tesokak!

Talan egy masik hasonlo topicot is lehetne nyitni "Milyen a jo pasztor? neven.
Meg is nyitom, hogy ne terjen le a topic a temajatol.

Amikor ezt a topicot nyitottam a lelkipasztor oldalarol szerettem volna a topic menetet vinni.
Vagyis hogy egy lelkipasztor lathassa, hogy mik azok, amik igazan fontosak a nyaj tagjainak.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Mit várhatunk el egy lelkipásztortól?
« Válasz #13 Dátum: 2011 Augusztus 04, 16:52:52 »
Az, hogy "jó", egy elég tág fogalom, sokféleképp érthető. Én inkább hitelesnek mondanám.

A számomra hiteles pásztor pedig mindenekelőtt őszinte. Nem kell tökéletesnek lennie, én sem vagyok, és senki sem az, de ismerje el a hibáit, ne akarjon mindenáron "szuperszellemi" lenni.

Szolgáló szíve van, a kedvenc szava nem a "menjetek", hanem a "gyertek utánam". Nem rangsorol a feladatok között, megfogja azt a munkát is, ami nem a "rangjához" illő, ha arra van szükség.

Sok mindent lehetne még itt mondani, de nekem ez a legfontosabb.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Mit várhatunk el egy lelkipásztortól?
« Válasz #14 Dátum: 2011 Augusztus 04, 17:16:24 »
Tudod Jules, azért sem hátrány ha ismeri a saját nyáját, és az őszintesége mellett még törődik is velük.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12