Szerző Téma: Mit várhatunk el egy lelkipásztortól?  (Megtekintve 5273 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Mit várhatunk el egy lelkipásztortól?
« Válasz #15 Dátum: 2011 Augusztus 04, 18:26:19 »
Valami ilyesmire gondoltam én is, mint Irma, csak én nem tudtam ilyen frappánsan megfogalmazni. :03:
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Mit várhatunk el egy lelkipásztortól?
« Válasz #16 Dátum: 2011 Augusztus 04, 19:13:54 »
Természetes, írtam is, hogy vannak más szempontok is azokon kívül, amit felsoroltam.  :afro: :169:

Igazatok van, ez is rendkívül fontos, bár, ha jobban belegondolok, egy nagyobb létszámú gyülekezetben nem biztos, hogy megvalósítható, hogy a pásztor mindenkivel személyesen tudjon foglalkozni.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Mit várhatunk el egy lelkipásztortól?
« Válasz #17 Dátum: 2011 Augusztus 04, 19:41:08 »
Hát azokkal mi legyen, akik kiesnek a pásztor látóköréből? Mert a tapasztalat azt mutatja, hogy azok a többi kedves testvér látóköréből is kiesik.
Egyébként a Biblia szerint a pásztor a felelős a rábizott nyájért, és akire nem marad a becses idejéből / mondjuk 15 éven át / az mit csináljon? Vegye tudomásul, hogy létszám feletti?
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit várhatunk el egy lelkipásztortól?
« Válasz #18 Dátum: 2011 Augusztus 04, 19:44:43 »
Szia Irma!

Az apostolok idejében több ezer volt a gyülekezet létszáma. Viszont tudjuk, hogy nem egyetlen vezetője volt.
Ott voltak az apostolok, olvashatunk további 7 szolgálóról is, akik között István is ott volt.

Biztosan voltak ott más szolgálók is. Mindenük közös volt, ez pedig többet jelent a közös vagyonnál.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Mit várhatunk el egy lelkipásztortól?
« Válasz #19 Dátum: 2011 Augusztus 04, 19:53:39 »
Hát ott biztosan jobban mentek a dolgok, mert naponként szaporodott a hivők száma, de nem is engedték meg az apostolok, a manapság oly divatos, személyválogatást.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Mit várhatunk el egy lelkipásztortól?
« Válasz #20 Dátum: 2011 Augusztus 04, 21:40:49 »
Idézet
(Jak 1:27 [HNT])
Tiszta és szeplőtlen kegyesség az Isten és Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és az özvegyeket nyomorúságukban, és tisztán megőrizni az embernek önmagát a világtól.


Szeretnék kicsit leragadni annál, amit írtam: nem várhatok el semmit. Komolyan gondoltam, még ha kiakasztó is, amit írtam.

Számadás csak és kizárólag Isten és közöttem van. Nem mondhatom azt, hogy azért nem ismertem meg jobban Istent, vagy azért nem gyógyultam meg, vagy azért olyan az életem, amilyen, mert a lelkész nem szolgált felém. (Vagy ne csak a lelkészre szűkítsük ezt le, hanem bárki más hívőre.)

Egy kis gyülekezetben ugyanúgy lehet magányosnak, elkallódottnak lenni, mint egy több ezres gyülekezetben.

Voltam tag megagyülekezetben. Ha nem keresi a kapcsolatot a gyülekezeten belül egy házi csoporttal, vagy néhány konkrét testvérrel, akkor egyedül lesz. Egyedül lesz, de nem lesz magányos. Természetesen magányosan sokkal nehezebb hívőnek maradni, mint közösségben. Nem véletlenül alkotta meg Isten a gyülekezetet testvéri közösségnek.

Az eklézsiában Isten ad szolgálatokat, pontosabban szolgálatra ken fel embereket, s ez az egyes gyülekezetekben érvényesül. Nem gondolom, hogy lenne olyan helyi gyülekezete Krisztusnak, ahol ne lenne olyan szolgálat, aki ne bátorítana, akinek ne lenne pásztori szíve...

S ha ennyi ajándékkal megajándékozott gyülekezetben valaki elsikkad, az nem feltétlenül a lelkész hibája, holott nyilván van köze hozzá.

Ami pedig az apostoli kor gyülekezeteit illeti: Pál megemlékezik egy bizonyos Péter nevű tanítványról, aki elkülönülten ül a nem zsidó származású keresztényektől...

Hogy ma divatosabb ez? Kétségtelen igaz.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu