Szerző Téma: Félelmeink és szorongásaink  (Megtekintve 66243 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Apollion.2012

• Vendég
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #240 Dátum: 2010 Május 03, 10:29:57 »
Kedves Noémi .

Légy bátor ha Isten veled ki lehet ellened .Akár ki elé oda állhatsz mert Isten szelleme fog szólni már és nem te ,de az első lépés a tiednek kell lenni ,ha eldöntöd hogy mit akarsz és az kedves Isten előtt akkor segít és bármilyen akadály is legyen utána azon már átvezet mert nem hagy el .Védi óvja azokat kik Őt keresik .Istennel szemben nincs ember ki árthatna ,így hát légy bátor és kitartó .Áldás és békesség neked a mi urunk Jézus Krisztustól .       

Apollion.2012

• Vendég
« Válasz #241 Dátum: 2010 Május 03, 19:35:29 »
Kedves Noémi .
Isten meglátod oltalmaz majd ha harcba indulsz nem hagy el  és soha el nem távozik tőled ,biz benne ott lesz és segít mikor szükséged lesz rá ,erőt ad hogy győz a gonosz felett és megtartja lábad nem hagy meginognod ,mert az Ő báránya vagy és pásztorod vigyáz reád . Légy erős és az Úr akarata tisztán teljesül hogy legyen minden az Ő szándéka szerint való .Ne félj ,mindig ott lesz veled  és segít ha kell hogy Őt tudd szolgálni tiszta szívvel mindvégig .A futásod nem hiábavaló a cél nincs messze hát küzdj és győzni  fogsz az Isten áldása rajtad ,tarts ki és ott leszel vele az elkővetkezendökben .A hit adjon neked erőt és megnyugvást szívednek hogy mit teszel az jó és kedves Istennek .Áradjon el rajtad az áldás és békesség szívedben hogy soha meg ne inogj .
Legyél hát erős és a szent lélek vezesse utad hogy legyen jó szerencséd .Ámen. 

Nem elérhető bosa63

• Testvérünk
  • *
« Válasz #242 Dátum: 2010 Május 07, 16:06:56 »
Kedves testverek.Nagy erdeklodessel olvasom e-forumot.Nem vagyok aktiv,de sok tanulsagos hozzaszolasokat es elmeleteket olvastam.Nagyon megnyugtato,hogy vannak emberek akik hasonloan gondolkoznak es ereznek mint en.Az egyik testver azt irta,hogy az Ur szamitasa szerint jutottunk erre a forumra,en is igy gondolom.Nagyon megnyugtatoan hatott ram egy par iras es tudom,hogy az Ur igy probalt hozzam uzenni.Eggyezek azzal a velemennyel,hogy sokszor ok nelkul aggodalmaskodunk,elfelejtven,hogy minden az Ur akarata szerint tortenik es ez ellen nem tehetunk.O pontossan tudja,hogy mi a szamunkra a legjobb,ha neha mi nem is latjuk azt akkor ugy,de idovel sokszor megszegyenulve ismerjuk be,hogy soha nem hagy cserbe.AZ Ur csodasan mukodik ezt tapasztaltam eletem soran,nehez idoket eltunk meg a csaladommal.Sokat sirtam,feltem es szorongtam,rabja lettem felelmeimnek,de az Ur mindeg valaszolt imaimra,ezert nagyon halas vagyok.Minden szorongo es rettego testvereimnek azt uzenem,hogy imadkozzon es kerje az Urat tiszta szivvel es hittel,az Ur meghalgatja,mert az Ur senkit sem hagy cserbe.Figyeljen es apro kis uzeneteket kap hihetetlen idoben es helyen.A legutobb mikor nagy gond es banat erte csaladomat,nagyon ketsegbe estem,sokat imadkoztam es arra kertem az Urat,hogy irgalmazzon es segitsen ki egy nagyon nehez helyzetbol ez a kilatastalan helyzet napokig tartott es egy fohaszkodasom alkalmaval a tekintettem az egyhazi falinaptarra eset,ezt az iget olvastam          [MERT EN,AZ UR A TE ISTENED,EROSEN FOGOM JOBB KEZEDET,ES EZT MONDOM NEKED _NE FELJ, EN MEGSEGITELEK._ -Ezs.41,13                                  Hihetetlenul hatott ram az a pillanat,mert mind az ideig nem vettem figyelembe azt az irast,sirva fakadtam es halat adtam az Urnak,mert tudtam,hogy o szolt hozzam.Most nem felek,igeretet kaptam az Urtol,hogy velunk van.                                                           Elnezest kerek,ha eltertem a tematol,de szuksegesnek ereztem,hogy elmondjam tapasztalatomat.Aldas es bekesseg mindenkinek!

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
    • www.gutitunde.eoldal.hu
« Válasz #243 Dátum: 2010 Május 07, 16:32:40 »
Igen, az Úr gondját viseli az Övéinek! Megoltalmaz, vigasztal és vezet. Jó megoldásokat készít!  :169:
Áldjon meg az Úr téged és töltse be minden szükségedet az ő mennyei gazdagsága szerint!  :168:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #244 Dátum: 2010 Május 07, 16:55:47 »
Kedves Bosa63! :05:

Örülök bizonyságodnak, miszerint nem véletlenül hozott ide Isten közénk.
Kívánom, hogy sokat épülj a fórum által!

Az Úr áldjon meg! :2smitten:

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #245 Dátum: 2010 Május 07, 17:06:01 »
Kedves Testvérem !

Azért nagyon jó, hogy elmondtad ezt a nagyon drága bizonyságot, mert sokan vannak akik csak most tanulják, hogy az Úr hogyan is müködteti királyságát közöttünk, hogyan ad vezetést. Hát igy is. Alkalmas pillanatban kapott Igével, és ilyenkor igazán mélyreható az Ige és talál be a szívbe. Engem mindig mélységesen megindított az ilyen pillanat, mert átélhető Isten figyelme, biztatása és támogató jelenléte.

Köszönöm, hogy elmondtad ezt a bátorítást! Légy áldottá mindennap Isten jelenlétével!

:026:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető bosa63

• Testvérünk
  • *
« Válasz #246 Dátum: 2010 Május 08, 15:29:33 »
Kedves testverek! Nagyon szepen koszonom az udvozleseteket,sokat jelent szamomra .Orulok,ha valakinek segitsegere lehet e-bizonysagtetel,nekem sokat jelent,mert nagyon nagy lelki megkonnyebulest szereztem es remelem,hogy masnak is segitsegere lehet.Igaz ,az alkalmas pillanatban kapot Ige melyrehato,megdobbento es csodalatos.Figyelni kell es az Ur szol hozzank apro kis jelekkel es uzenetekkel ,hihetelen idoben es varatlan helyzetekben.Spokszor szoktam magamban dudolni,hogy-AZ UR CSODASAN MUKODIK,DE UTJA REJTVE VAN.TENGER TAKARJA LABNYOMAT,SZELEK SZARNYAN SUHAN.MINT TITKOS BANYA MELYIBEN FORMALJA TERVEIT,DE BIZTOS KEZZEL HOZZA FOL,MI MOST  MEG REJTVE ITT.Gyermek korom ota ez a kedvenc enekem es surun enekelem es szokot segiteni.Sok szeretettel udvozlok minden Isten felo es szereto embert es mindenkinek kivanok aldast es bekesseget.

Nem elérhető Csaba

• Testvérünk
  • *
« Válasz #247 Dátum: 2010 Május 08, 22:18:25 »
Kedves bosa63!

Szeretettel köszöntelek én is közöttünk!
Ez a dal nekem is a kedvenceim közé tartozik!
Bátorítalak, hogy szólj hozzá a fórumhoz továbbra is és szolgáljunk egymás épűlésére!

:044:

Csaba
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
    • www.gutitunde.eoldal.hu
« Válasz #248 Dátum: 2010 Május 09, 09:33:59 »
"AZ UR CSODASAN MUKODIK,DE UTJA REJTVE VAN.TENGER TAKARJA LABNYOMAT,SZELEK SZARNYAN SUHAN.MINT TITKOS BANYA MELYIBEN FORMALJA TERVEIT,DE BIZTOS KEZZEL HOZZA FOL,MI MOST  MEG REJTVE ITT."

Igen, tényleg gyönyörű ez az ének!  :2smitten:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

keresztenybliza

• Vendég
« Válasz #249 Dátum: 2010 Május 20, 20:49:28 »
Aki egy kicsit is csügged, az nézze meg József az álmok királya című filmet, vagy olvassa el a Bibliában.

PL&playnext=1&index=19
&feature=related

Remélem ez felbátorít mindenkit. Áldott legyen a mi Útmutatónk!!!!!!!!!!

:Simon01:

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #250 Dátum: 2010 Május 28, 10:41:56 »
Mit jelent egész pontosan ez az ige?

1Jn 4,18
"A szeretetben nincs félelem, sőt a teljes szeretet kiűzi a félelmet; mert a félelem gyötrelemmel jár, aki pedig fél, nem lett tökéletessé a szeretetben."

Aki egy kicsit is fél, az már nem tökéletes a szeretetben? Egyáltalán lehet emberben tökéletes szeretet?
Hogyan lehet összeegyeztetni a félelmet a szeretettel?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető tothg

• Testvérünk
  • *
« Válasz #251 Dátum: 2010 Május 28, 11:08:37 »
SZerintem nem jó, ha ezt úgy vizsgáljuk, hogy akkor szeretek tökéletesen, ha nincs bennem félelem. Olyan is lehet, aki nem fél, akiben nincs szeretet.
Inkább, csak irányelv, hogy Isten megismerése, Aki maga a szeretet, eltünteti például a haláltól való félelmet. Aki még fél a haláltól, az még nem ismerte meg úgy Istent, vagyis a szeretetét.
Legalábbis valami ilyesmi.

Egy igazság megismerése sohasem kizárólagos és behatárolható pontosan, mert általában örökkévaló igazságokat próbálunk megérteni olyan értelemmel, ami nem tudja feldolgozni az örökkévalóság és a végtelenség fogalmát. Így kénytelenek vagyunk egyszerű példák alapján megismerni az Isteni igazságokat és korlátok közé szorítani, hogy érthetőbb legyen, de ezek nem adnak teljes képet.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #252 Dátum: 2010 Május 28, 12:05:10 »
Egyetértek! :afro:

Ani Kinor

• Vendég
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #253 Dátum: 2010 Július 05, 18:43:36 »
a felelem a hit hianya, igaz megtert ember alazatos nyugodt szivvel el  :2smitten:

Nem elérhető Jázon

• Testvérünk
  • *
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #254 Dátum: 2010 Július 05, 18:53:05 »
Mit mond Jézus? Attól féljetek, aki titeket a gyehenárra tud küldeni. Itt Istenre utal. Persze ő csak azokat küldi oda, akik nem hisznek benne. Magyarul nem kell félnünk senkitől. Persze meg van az esély, hogy tévedek, de az biztos, hogy félni senkitől/semmitől nem szabad.
"Ne félj! Csak higgy!"