Szerző Téma: Félelmeink és szorongásaink  (Megtekintve 66140 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bosa63

• Testvérünk
  • *
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #285 Dátum: 2010 Július 22, 13:58:43 »
Kedves Testvereim!Az uzeneteket olvasvan elsirtam magamat,koszonom,hogy egyaltalan figyelemre meltatattok az irasomat.Egy par honappal ezelot,ugy gondoltam,hogy legyoztem az Ur kegyelmevel a problemaimat,de az imaim ellenere csak jelen van.Olyan ez mint egy kis kukac ami elkezd furkalni,varatlanul a napnak bar mely idajeben.Igyekszem ilyenkor a figyelmemet imaval,a biblia olvasasaval,vagy e-forum olvasasaval elterelni.Aldas szamomra e-forum mivel nagfyon sok uj ismeretet,biztatast es erot kaptam.Szeretem az Urat,hisz nelkule nem birtam volna vegig elni eletemet,mindig itt volt melletem es ezert van ez a hatalmas bun erzetem,mivel ugy gondolom,hogy csalodott benem.Meglehet,hogy ez a Satan muve mint ahogy az Erdei irta,meglehet,hogy ujjab probatetel,de az Urtol nem fogok elfordulni soha.Az Urban nem volt ketelyem soha csak magamban ketelykedem.Nincs eleg batorsagom a problemaknak szembe nezni,leulni az illetovel aki a problema idazoje,felek,hogy meg sulyossabb a helyzet mint amilyennek gondolom,felek,hogy meg nagyobb fajdalom sujt ram a dolgok tisztazasaval Az  egesz eletem, a fijatalsagom a csaladom a tet.Most ugy hangzok mint ,ha nem lenne hitem az Urban,de amint mondtam,magamban nem hiszek.Bocsasson meg es irgalmazzon nekem az Ur.Az Erdeitol kerdeznem,hogy hogy erti azt  A SZERETETBEN NINCS FELELEM mert nem egeszen ertem.Esetleg ha megmagyarazna.Aldas es bekesseg mindanyiotoknak,sok szeretettel Vera

Ani Kinor

• Vendég
« Válasz #286 Dátum: 2010 Július 22, 14:11:46 »
Bosa  :088:

ez egy dontes, nagyon ertelmesen leirta neked az Antee, az erzelmek kezeleset.

Hallgasd, meg ha valami faj belul, miert faj, es add at az Urnak rendezze el, intezkedjen, Isten tudja, mit hogyan kell tenni!

:2smitten:

Nem elérhető Sarolta

• Testvérünk
  • *
    • Avilai Nagy Szent Teréz Belső várkastélya alapján készült oldal
« Válasz #287 Dátum: 2010 Július 22, 14:44:30 »
Drága Vera!

„Ha Isten velünk, kicsoda ellenünk?!” (Róm. 8, 31)

Te azt írod:"Nincs eleg batorsagom a problemaknak szembe nezni,leulni az illetovel aki a problema idazoje,felek,hogy meg sulyossabb a helyzet mint amilyennek gondolom,felek,hogy meg nagyobb fajdalom sujt ram a dolgok tisztazasaval "

Gondolkoztál már azon, hogy Jézus mit tenne a helyedben?

Ma találkoztam a következő dallal, szeretettel gondoltam rád, miközben hallgattam.
Gyógyító eső: (kattints a linkre)
Healing rain (Hungarian:Gyógyító eső) Michael W Smith

Jézus szeret Téged úgy ahogy vagy!!!!!!

Szívemre ölellek!
"Örüljetek az Úrban mindig!.....Isten békéje pedig, amely meghalad minden értelmet, megőrzi szíveteket és elméteket Krisztus Jézusban." Amen
Fil 4,4-7.

Ani Kinor

• Vendég
« Válasz #288 Dátum: 2010 Július 22, 14:50:29 »
Sarolta, aldjon Teged az Ur!

Nem elérhető erdei

• Testvérünk
  • *
« Válasz #289 Dátum: 2010 Július 22, 14:55:52 »
Kedves Bosa63

Ahogy olvasom az írásodat, arra a következtetésre jutottam, hogy mint annyi keresztény testvérünk, nem kaptál arról felvilágosítást, hogy Isten nem melletted, hanem benned él!
Jézusról pedig úgy hisszük, tudjuk, hogy Ő maga az Atya megtestesült szeretete. Ő maga a szeretet.
Ez nem valami emberi érzelem, (az is) ez sokkal több, ez egy cselekvő szeretet. Oly annyira,hogy ez a szeretet hozta létre az univerzumot, ez a szeretet tartja egyben,és ez a szeretet áldozta fel magát nem csak értünk, hanem helyettünk is. Ez a végtelen szeretet pedig ott lakik benned, bennem, anteeban, aniban, mindenkiben aki hiszi, hogy Jézus valóban ennek a szeretetnek a testé lett formája.
Erről a szeretetről sokat írhatnék, még sem tudnám megfogalmazni a lényegét, egyszerűen VAN. Ezért mondja többek között magáról, hogy "Én vagyok".
Szóval ez ott él benned, a szellemedben.
Az ember rossz hasonlattal olyan mint egy rádió. Van egy fizikai teste,(műanyag tok) van egy lelke (áramforrás) és van egy szelleme (műsor adó).
Ha a "rádiód" Isten adására van hangolva, akkor Ő fog szólni az éterből. Sátán meg egy kicsit olyan mint egy kalóz rádió, próbálja zavarni az adást, ezért nekünk addig kell hangolni magunkat, míg tökéletesen nem jön az isteni adás.
Szóval, egy rádióból egy adás sugárzik. Téged is ez az egy tölt be, nincs helye benned másnak.
Luther találóan azt mondta, az ördög nem más, mint Isten bohóca. El akarja hitetni veled, hogy ő az úr a háznál. Ez persze nem igaz, hiszen hazugság.
Rövidre fogva, te benned él a Krisztus, a szeretet, nincs ott másnak helye. Sem kétségeknek, sem félelmeknek, sem hitetlenkedésnek, semminek ami az ördögtől van. Ne hagyd magad becsapni!
 :2smitten: :044:

1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Ani Kinor

• Vendég
« Válasz #290 Dátum: 2010 Július 22, 16:53:08 »
Bosa,

nem azok a tetek, amiket irsz!

A tet a HITED!!!

a H I T   az   URBAN!  :088: :088: :088:

Megallsz az Ur elott ahol csak ketten vagytok es igy szolsz:

Uram!

Belatom ez van az eletemben.
                                                                       Boldog akarok lenni szivembol, teged szeretlek Uram szivembol - lelkembol!

Vedd at tolem a gondjaimat, vezess, es rendezd el az eletunk!

Neked ezt tiszta szivbol kell cselekedni, ha oszinten tenyleg ezt szeretned!
Isten bizonysagot fog tenni!!!
Meglatod, olyan rovid idon belul, hogy nemis gondolnad!

Hited visz elore ,  ez fog segiteni abban, hogy lepesrol lepesre eltunik a ketely es a felelem!
Csak a jo, tiszta erzeseket hagyod meg szivedben.

Ani Kinor

• Vendég
« Válasz #291 Dátum: 2010 Július 22, 16:55:54 »
nem tudom, miert a fiatalsagod a tet :)
De nem elhagyni akarod  a ferjed masert, ugye?

Bocsass meg, ha tul messzire mentem, ezzel a kerdesemmel.

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
    • www.gutitunde.eoldal.hu
« Válasz #292 Dátum: 2010 Július 22, 17:49:03 »
Drága Verám!  :2smitten:

Az ördög azért jött, hogy öljön és pusztítson. Mindig megkeresi a legsebezhetőbb pontot az életünkben. Miért írta erdei, hogy a teljes szeretet kiűzi a félelmet? Azért, mert így igaz! megtalálod János I. levele 4. rész 18. versében! Még az is ott van, hogy "... a félelem gyötrelemmel jár..."
Drága testvérkém! Te gyötrődsz, szenvedsz, és a Sátán el akarja veled hitetni, hogy nincs megoldás, hogy mennyire fontos és képtelenség a tét a boldogságodhoz.
Vera!  :2smitten:  Istennél mindenre tökéletes megoldás van! Ha szereted tiszta szívedből és elhiszed Neki azokat az ígéreteket, amiket népének, a Benne hívőknek adott, akkor ez az Iránta érzett és gyakorolt szereteted ki fogja űzni a félelmet!
Kiűzi a jövőd, a házasságod, a családod, önmagad és a hitéleted miatt érzett félelmedet!

Vera kedves! Isten jó! Ő hűséges és mindenható! A legjobbat tervezte a te számodra is!  :169:
Hidd el, Jézusban ez mind a tied lehet!  :168:
Nézd csak végig pontról pontra az életedet! Állomásról-állomásra hívd oda Jézust, hogy gyógyítsa be a fájdalmas sebeket, törölje ki gondolataidból a sebzett emlékeket, és segítsen előre tekinteni hittel!  :088:

Ha magadra nézel, elcsüggedsz. Ha másokra, csalódni fogsz. De ha Jézusra nézel, örömmel és bátran fogsz haladni a neked szánt úton!
Vedd számba, hol hibáztál, és tedd bűnbánattal az Úr keresztje elé! Ő felszabadít és tovább visz!

Bízz az Úrban! Ne emberi okoskodásokra figyelj! Olvasd csak el a 139. Zsoltárt, és nyugodj meg az Úr Jézus lábainál!  :168:
Nála ott a megoldás! Engedd, hogy a kegyelem esője átmossa zilált szívedet!  :2smitten:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető bosa63

• Testvérünk
  • *
« Válasz #293 Dátum: 2010 Július 22, 18:35:55 »
Kedves Testvereim! Az Ur aldasa legyen veletek,Koszonom mindenkinek a jo tanacsat.Hiszem azt,hogy egy nehez kisertesen kel keresztul torni,de bizom az Urban.Koszonom a batoritasokat,koszonom Erdeinek a szeretettel kapcsolatos magyarazatott.Saroltanak a gyonyoru eneket.Koszonom draga testvereim,tudom,hogy az Ur szamitassal vezerelt erre a forumra mivel tudta ,hogy rengeteg erot,szeretett,hitet birok itt meriteni.Az Ur neve legyen mindig aldott.Sok szeretettel Vera :2smitten:

Nem elérhető erdei

• Testvérünk
  • *
« Válasz #294 Dátum: 2010 Július 22, 18:48:30 »
Vera azt érzem, a házasságod van veszélyben?

:044:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Ani Kinor

• Vendég
« Válasz #295 Dátum: 2010 Július 22, 19:30:03 »
http://www.kma-hu.com/online-tv/filmcsatorna/tuzallo.htm

MINDENKINEK AJANLOM, A       :2smitten: F I R E P R O O F :2smitten:  C. FILMET  CSODAS TANITO TORTENET A HAZASSAG

MEGMENTESEROL,  JEZUS SEGITSEGEVEL.

Kesobb leirom bizonysagom! Az Urban  :169:

Nem elérhető bosa63

• Testvérünk
  • *
« Válasz #296 Dátum: 2010 Július 23, 10:24:31 »
Kedves Testvereim! Megnyugtatlak benneteket nem a hazasagomrol nincs szo.Az Ur kegyelmevel remelem,hogy minden jo lesz.Csak csalodtam olyan szemelyben akire a csaladnak szamitani kellet volna.De mindanyian csak emberek vagyunk,tele hibakkal es tevedesekkel.Az illeto nem volt oszinte es a csalad biztonsagat veszelyezteti.Kerem az Urat arra,hogy jo iranyba terelje ugyeinket es ujra fellelegezhetunk.Az Ur legy  irgalmas.Aldas bekesseg.Legyen szep napotok.Az Urnak legyen hala,hogy leteztek.Sok vigasztalast kaptam.Koszonom.Sok szeretettel .Vera :2smitten:

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
« Válasz #297 Dátum: 2010 Július 23, 12:25:33 »
Drága Verácskám!  :2smitten:

Szóljon neked ez az ige:

"Bár fenséges az Úr, meglátja a megalázottat..." Zsolt. 138:6.

:2smitten:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!

Nem elérhető mumuska4

• Testvérünk
  • *
« Válasz #298 Dátum: 2010 Július 23, 14:46:49 »
Én megnéztem a filmet és nagyon megfogott!
Nagyon kiváncsi lennék Ani Kinor a bizonyságodra.
Remélem én is nemsokára bizonyságot tehetek a házasságommal kapcsolatba.
Egyellőre nem szabad a láthatokra tekintenem, mert akkor padlót fogok.
Én is elkeztem valami hasonlót ami a filmben van. Megprobálok szeretettel cselekedni a férjem felé.

És mi megismertük és elhittük az Istennek irántunk való szeretetét. Az Isten szeretet; és aki szeretetben marad, az Istenben marad, és az Isten is ő benne. I. János 4:16

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
« Válasz #299 Dátum: 2010 Augusztus 03, 22:13:02 »
Kedveseim,  ezt a levelet változtatás nélkül továbbítom nektek, ma küldték.

*   *   *

Sziasztok!
Ezt a levelet ma kaptam.
Továbbítom, ha valakit arra indít az Úr, hogy segítsen , akkor kérlek, tegyétek meg!
Áldott hetet mindannyiótoknak!
Üdv: Anikó

Kedves Barátaim!

Ezt a levelert mindenkinek küldöm, akik Isten gyülekezetében vannak,
bárhol is legyenek a világban.

Hónapok óta készülök megírni ezt a levelet, most elérkezett az idő,
hogy megosszam veletek kérésemet.
Azon gondolkodtam, milyen képet fessek előzetesen elétek. Az utolsó
elküldött tanítói levelemben arról írtam, hogy a mi Urunk Jézus
Mindenható királyságára használatos kifelyezés a "Pantokrator". Arról
is írtam, hogy Isten soha sem használ dominanciát és soha sem
manipulál. Én sem szeretnék senkit sem manipulálni, érzelmi indítatású
levelet írni. Senkit sem akarok bűntudattal ébresztgetni. A
bűntudattal való érzelmi zsarolás a sátán tevékenysége. Ezért csak a
tényeket írom le.

Megélhetési nehézségekben élünk feleségemmel együtt. A lakhatásunk
problémába ütközik, mert nem a tulajdonunk, de a számlák a nevemen
vannak. Ami azt jelenti, hogy fizetnem kell más fogyasztását is.
Előzetes figyelmeztetésem és kérésem ellenére sem figyeltek oda a
fogyasztásra, így túlfogyasztás keletlezett, ami nekem közel 75 000.-
Ft-t jelent. Ki kell fizetnem, mert nem lesz különben télen fűtésünk.
Havi bevételünk 28 500.- Ft. Egy héten belül ki kell fezetnem közel 50
000.- Ft-t és még ennünk is kell.

Ezen felül pénzre van szükségünk, hogy a munkánkat tudjuk végezni, és
elindítani (ügyvéd, cégbíróság, illeték, alaptőke, stb.). Ezzel együtt
választási időszakban (kampány időszak) vagyunk, ez is pénzt emészt
fel.

Mivel már hónapok óta csak kerékpárral tudok közlekedni, holnap
(hétfő) feltekerek Budapestre, mert egy Bank tud a számomra olyan
bankszámlát biztosítani, amely nem emészt fel számlavezetési
költségeket, és bármikor, akármennyi összeget el lehet rajta helyezni
és utalni. Akár valutában is. Még van annyi pénzem, hogy tudok
kenyeret venni, igaz, ezért 36 km-t kell kerekezzek.

Holnap már meg tudom mondani azt a bankszámlaszámot, ahova lehet
utalni. Lakcímemre is lehetőség van akármit is küldeni, mindent
megkapok, mert postafiokra érkezik minden.

Levelezési címem: 8088 Tabajd, Pf. 9
Telefonszámom: +36 20 5692730 (csoportos szám)
Az adományokat köszönöm, ha valaki aki kölcsönként akar segíteni,
külön kérem jelezze, hogy a szerződést elkészíthessem.

Viszont megkérek mindenkit az Úr Jézus szerelmére, hogy addig ne adjon
nekem semmit se, amíg önmagát nem adta oda az Úrnak. Mert bár
szükségben vagyunk, de nem vagyunk szegények, mert gazdagok vagyunk az
Úr ismeretében, kegyelmében. Mindenben az Úr Jézus az első, Övé a
dicsőség Mindörökké. Ámen.

Az Úr szolgálatában:
                                      Jónás Zoltán

2010. augusztus 1.

--
Kasch Anikó