Szerző Téma: Félelmeink és szorongásaink  (Megtekintve 66310 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #330 Dátum: 2010 Október 01, 15:41:54 »
Hát ez szégyen.
Hogy ilyesmit merészelnek.
Az Úr viszont velünk van.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
    • www.gutitunde.eoldal.hu
« Válasz #331 Dátum: 2010 Október 01, 19:57:50 »
 :088:
Az Úr Jézus nyíltan beszélt arról a szeretetről, ami egyértelmű jele annak, hogy keresztyének vagyunk.
Talán valamilyen szövetségbe kell majd tömörülni a hívőknek? Az elfogadásnak, az alázatnak működnie kell bennünk!
Akárhogy is lesz, az Úrnak csakis egyetlenegy eklézsiája van! A felekezeti korlátokat az emberek építették! Az Úr a szíveket nézi!  :169:
Ha kormányszinten nyúlnak hozzá a gyülekezetek életéhez, az is Isten kezében van. Ott van a legjobb helyen! Semmi nem történik az Ő tudta és beleegyezése nélkül.  :168:
"Jobb az Úrban bízni, mint emberekben reménykedni!"  :2smitten:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Gyöngyike

• Testvérünk
  • *
« Válasz #332 Dátum: 2010 Október 01, 22:22:55 »
Ámen! :2smitten:

Nem elérhető fenyohazirita

• Testvérünk
  • *
« Válasz #333 Dátum: 2010 Október 03, 15:19:51 »
No igen.A törvényalkotók mindent és mindenkit igyekeznek a törvények alá helyezni,de sokszor olyan törvényeket is hoznak,amely nem erkölcsös.Az,hogy ki milyen egyház tagja szerintem csak tájékozódás alapja lehetne és nem valamiféle törvény betartás alapja kellene,hogy legyen. Persze nem értek azzal egyet,hogy mindenféle szekták alakulhassanak Jézus nevében.Valóban kell valamiféle szabályozás,de nem valószínű,hogy szám szerinti meghatározás.Vagy arra gondoltak a hon atyák,hogy tízezer embert már nem lehet behülyíteni?!Dehogynem volt már erre példa igaz nem egyházat alapítottak ,hanem diktatúrát.De több tízezren csatlakoztak!
Ne félj ,mert megváltottalak,neveden szólítottalak,enyém vagy.

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #334 Dátum: 2010 Október 03, 16:29:07 »
Ez az egész egyáltalán nem újság, és nem most találták ki. Csak mikor legutóbb hatalmon voltak a jelenlegi urak, akkor már nem volt idejük ezt végrehajtani. Most viszont olyan hatalmat kaptak, hogy bármit meg tudnak csinálni. De az igaz, hogy csak addig mehetnek el, ameddig Isten engedi.
Nincs új a nap alatt, volt már a kis egyházak számára a Szabadegyházak Szövetsége, más kérdés, hogy milyen kompromisszumok árán és milyen hatásfokkal müködött.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
« Válasz #335 Dátum: 2010 Október 03, 16:50:24 »
"Nincs új a nap alatt, volt már a kis egyházak számára a Szabadegyházak Szövetsége, más kérdés, hogy milyen kompromisszumok árán és milyen hatásfokkal működött."

Igazad van, Irma, bár akkor nem hívő ember volt az élen (Palotay), hanem egy kormány által megbízott személy.

„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #336 Dátum: 2010 Október 03, 17:59:31 »
Én még emlékszem Palotai Sándorra, és egyáltalán nem gondolom azt, hogy nem lehetne egy ilyen szövetséget akár jól is müködtetni.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #337 Dátum: 2010 Október 03, 19:37:02 »
Soha nem vezet jóre ha világi szerv próbál beleavatkozni az egyház dolgába.
Itt nemfeltétlenül emberi erő van a hháttérben,hanem inkább az antikrisztus szelleme. :02:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Gyöngyike

• Testvérünk
  • *
« Válasz #338 Dátum: 2010 Október 03, 19:41:36 »
Igen, az utolsó idők jele.

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #339 Dátum: 2010 Október 03, 20:14:06 »
Drága Ditte!

Itt egyáltalán nem arról van szó, hogy jó vagy nem jó. Hanem arról, hogy meg akarják fojtani azokat az egyházakat, ahol az állami befolyás nem érvényesülhet. És mivel nincs más eszközük hát megpróbálkoznak ezzel. De az élet ellen nem tehetnek semmit, azt ugyanis Isten adja. Megpróbálkozhatnak az elfojtással, de az élet élni akar, és még lehet, hogy jót is tesznek vele, mert még sokkal szorosabban akarnak majd a keresztények egymással közösségben élni. :2smitten:

Nem elérhető Kamilla

• Testvérünk
  • *
« Válasz #340 Dátum: 2010 Október 03, 20:26:16 »

Shalom!!    :169:

János evangélium 15:

12.  Ez az én parancsolatom, hogy szeressétek egymást, a miképen én szerettelek titeket.
13.  Nincsen senkiben nagyobb szeretet annál, mintha valaki életét adja az ő barátaiért.
14.  Ti az én barátaim vagytok, ha azokat cselekszitek, a miket én parancsolok néktek.
15.  Nem mondalak többé titeket szolgáknak; mert a szolga nem tudja, mit cselekszik az ő ura; titeket pedig barátaimnak mondottalak; mert mindazt, a mit az én Atyámtól hallottam, tudtul adtam néktek.
16.  Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket, és én rendeltelek titeket, hogy ti elmenjetek és gyümölcsöt teremjetek, és a ti gyümölcsötök megmaradjon; hogy akármit kértek az Atyától az én nevemben, megadja néktek.

17.  Ezeket parancsolom néktek, hogy egymást szeressétek.
18.  Ha gyűlöl titeket a világ, tudjátok meg, hogy engem elébb gyűlölt ti nálatoknál.
19.  Ha e világból volnátok, a világ szeretné azt, a mi az övé; de mivelhogy nem vagytok e világból, hanem én választottalak ki magamnak titeket e világból, azért gyűlöl titeket a világ.
20.  Emlékezzetek meg ama beszédekről, a melyeket én mondtam néktek: Nem nagyobb a szolga az ő uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldöznek majd; ha az én beszédemet megtartották, a tiéteket is megtartják majd.
21.  De mindezt az én nevemért cselekszik veletek, mivelhogy nem ismerik azt, a ki küldött engem.

22.  Ha nem jöttem volna és nem beszéltem volna nékik, nem volna bűnük: de most nincs mivel menteniök az ő bűnöket.
23.  A ki engem gyűlöl, gyűlöli az én Atyámat is.

:2smitten:         :2smitten:           :2smitten:

Nem elérhető whiteattil

• Testvérünk
  • *
    • whiteattil oldala
« Válasz #341 Dátum: 2010 Október 03, 21:16:00 »
Azért ezt nem kell ilyen tragikusan felfogni. Ma Magyarországon 231 szervezet van bejegyezve, amelyek egyházként működhetnek a mostani törvények szerint. (A tavalyi adóbevallásom kitöltésekor még 160 egynéhány volt, ha jól tudom... Úgy látszik erős hitélet van ma Magyarországon... :07:  :hehe:) Ha elolvassátok az alábbi oldalon írottakat, (http://www.nefmi.gov.hu/egyhaz/allam-egyhaz/allam-egyhaz-kapcsolata ) képet kaphattok, hogy mennyi állami támogatást élvezhet egy törvényileg bejegyzett egyház. Vagyis melegágya a csalásnak. Csak úgy magamba jegyzem meg, hogy ez a sok "furcsa" nevű képződmény közül milyen  oktatási,nevelési, vagy bármilyen hitéletet folytatnak, pl. a Babalon páholy, vagy a fény lovagjai? Írnak akármilyen pályázatot, az állam meg szó nélkül adja meg a támogatást, mivel egyházról van szó. Valamilyen határt azért húzni kellene szerintem. És igenis meg kell nézni egy kormányzatnak, hogy mire ad ki költségvetési pénzeket. Ez az egyik oldala.
A másik: A keresztény hátterű kis egyházak, gyülekezetek (legalábbis én így tudom) eddig sem kaptak, és nem is tartottak igényt a különböző állami támogatásokra. Talán kivétel az 1 %. Én egyik párt programjában sem olvastam, hogy a hitében valakit korlátozni akarna, ugyanúgy lehet szerveződni, hitéletet folytatni, még a "halott kutyám szellemében hívők közössége" (most találtam ki :hehe:) is nyugodtan folytathat hitéletet, szabadsága van rá, de az állam azért eldöntheti szigorúbb feltételekkel, hogy mire ad költségvetési pénzt. Ezért akarják megszigorítani egy szerveződés egyházzá nyílvánítását, hogy adómentes támogatások ne menjenek egyesek meggazdagodására, vagy bolondságokra. Vagyis a kis gyülekezeteket nem betiltják, működhetnek, ténykedhetnek, de állami támogatások nélkül. Az állam általi besorolásuk lesz más.
Még egy. Nagyon jól tudjuk, hogy Isten szerint mi az egyház, az eklézsia, a Krisztusban hívők közössége. Ami nem egyezik az állam által egyháznak minősített közösségekkel.
 Én nem látom ilyen tragikusnak a helyzetet. Nem lesznek 100-200 fős kis közösségek betiltva, mint volt a szocializmusban, csak nem fognak állami támogatást kapni. Szerintem eddig is elenyésző mértékben kaptak, vagy vettek igénybe. (Nyugodtan cáfoljatok, ha nem így van!) Lehet, hogy ez érvágás egyeseknek és ilyen kisközösségek is használhatják okos, építő célokra a pénzt, ezt véleményem szerint meg törvényileg kellene megvizsgálni, (Úgy tudom a Mahanaim csinál ilyesmit a Palánta Misszióval) de mi a jó, és mi a rossz? Mi tudjuk, de a mai "posztmodern, toleráns" világunkban hogy dönti ezt el egy törvényhozás? Mi építő és társadalmilag fontos, és mi nem az? Nehéz dolgok ezek...
Attil

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #342 Dátum: 2010 Október 04, 09:55:36 »
Kedves Whiteattil!

Szerintem sem olyan tragikus a helyzet. Ami meg az állami támogatást illeti, én abban sem találok semmi kivetni valót, hogyha az állam elvárja a hivőktől, hogy abból gazdálkodjanak, amit összeadnak.
Gyermekkorom leghervasztóbb emlékei közzé tartozik, hogy az az egyház amelyikben én felnőttem folyton segítséget kért ha valami adódott, no nem az államtól, mert attól nem kapott, hanem a külföldi testvérektől. Elvárható a keresztényektől, hogy gyülekezetük javára adakozzanak - legalábbis én így látom. Más kérdés ha átvesznek valamilyen feladatot az államhatalomtól, akár oktatás, akár egészségügy, vagy más fajta pl. idősgondozás területén, vagy ami már kezd elterjedni a drogprevencióban. Ilyenkor az államnak bizony bele kell nyúlni a zsebébe.

A szabad hitélet gyakorlása?! Hát ezt majd meglátjuk. Mert ez a 10 ezres határ, illetve a 150 éves hitéleti múlt eléggé bekorlátoz. De tudjuk is, hogy az utolsó időkben egyre nehezebb lesz a keresztények számára hitük megélése. Pl. Franciaországban már nem lehet utcai missziót tartani, úgy tudom Romániában sem. Nekünk nagyon meg kellene becsülnünk a szabadságunkat, amíg tart.

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
« Válasz #343 Dátum: 2010 Október 04, 11:09:48 »
"Franciaországban már nem lehet utcai missziót tartani, úgy tudom Romániában sem. "

Hű... ezt még nem is hallottam!  :02:

Whiteatti! Remélem, hogy az eddigi gyülekezeteket békén hagyják. Nyilvánvaló, hogy a "Fény lovagjai", a szcientológusok és más boszorkányegyházak váltották ki különösen a kormány "haragját", nem azok, akik még szociális segélyezésben is részt vesznek...  :03:

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #344 Dátum: 2010 Október 04, 11:15:28 »
Drága Tünde!

A "felvilágosult" franciáknak, nemcsak a muszlim kendő csípte a szemét, és azt is betiltották.

:2smitten: