Szerző Téma: Félelmeink és szorongásaink  (Megtekintve 92937 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #390 Dátum: 2011 Március 27, 16:08:11 »
szeretett testvéreim
félelmek és szorongások:
egyik legfontosabb, hogy önmagunkat
fogadjuk el:
http://www.godtube.com/watch/?v=9CC1MFNU
és nemcsak hogy valaki vagyok, ISTEN gyermeke vagyunk,
ahogy mindanyian

halleluja

M.ági

Bocsánat de ez egy félrevezetés!
Nem mindenki Isten gyermeke, és a kislány bár rendkívűl kedves, egy félrevezetés áldozata.

 :(
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #391 Dátum: 2011 Március 28, 15:02:04 »
Kedves Magda!
Persze átolvastam, és megint nem
fogalmaztam pontosan. Amikor azt mondtam, hogy
mindanyian Isten gyermeke vagyunk azokra gondoltam,
akik hisznek az ÚRban, szeretik, és követik Őt.

Ez a kislány pedig nem félrevezetés áldozata.
Egyértelműen áldás, ahogy arra vezet rá minket,
hogy nem számít milyen a bőröd szine, nem számít milyen a
hajad, mekkora vagy, mi az anyanyelved.- Te valaki vagy.

A mai depressziós, bonyolult világban nagyon fontos, hogy
mindenki "valakinek érezze magát" és az pedig hab a tortán,
hogy mi akik ISTENben hiszünk, méghogy valakik vagyunk,
egyenesen az ÚR áldott gyermekei. Halleluja.
szeretettel
ági.
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #392 Dátum: 2011 Március 28, 15:34:43 »
Drága Ági!

Nagyon szeretném ha nem kiigazításnak éreznéd, amit erre a bejegyzésedre irok :

"....A mai depressziós, bonyolult világban nagyon fontos, hogy
mindenki "valakinek érezze magát" és az pedig hab a tortán,
hogy mi akik ISTENben hiszünk, méghogy valakik vagyunk,
egyenesen az ÚR áldott gyermekei. Halleluja.
szeretettel..."

A depresszióból nem az emel ki minket ha valakinek érezzük magunkat, mert azt tehetjük bármilyen kiinduló alapból. Hány "valakit" látunk magunk körül, akiknek határtalan önbizalmuk van, nagyon is tudják magukról, hogy ők "valakik". De amikor magukra maradnak lehet, hogy már nem is olyan nagyok maguk előtt, mert a valakiségük nem Attól van, Aki lelküknek örökkévaló békességet tudna adni. Akkor jó ha tudjuk, hogy Valakihez tartozunk, aki azt mondta magáról : Vagyok, aki Vagyok, és ha Ő mondja, hogy : Gyermekem, az Enyém vagy, mert örökkévaló szeretettel szerettelek téged és vontalak magamhoz hűségesen. Nos, ha valaki ezt meghallja, az már tudja magáról, hogy ő nagyon értékes, hiszen Isten a legdrágábbat adta érte: Egyszülött Fiát, igy valóban Isten áldott gyermekei lehetünk.

 :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #393 Dátum: 2011 Március 28, 19:14:30 »
 :168:  Így igaz, Irma!  :168:
Jézusban lettünk "közel valókká", azaz "valakik" lettünk a senkikből. Jézus vére által, Isten szeretetében  van gyógyulása, szabadulása a beteg léleknek is.  :2smitten:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #394 Dátum: 2011 Március 28, 21:16:57 »
Kedves Magda!
Persze átolvastam, és megint nem
fogalmaztam pontosan. Amikor azt mondtam, hogy
mindanyian Isten gyermeke vagyunk azokra gondoltam,
akik hisznek az ÚRban, szeretik, és követik Őt.

Ez a kislány pedig nem félrevezetés áldozata.
Egyértelműen áldás, ahogy arra vezet rá minket,
hogy nem számít milyen a bőröd szine, nem számít milyen a
hajad, mekkora vagy, mi az anyanyelved.- Te valaki vagy.

A mai depressziós, bonyolult világban nagyon fontos, hogy
mindenki "valakinek érezze magát" és az pedig hab a tortán,
hogy mi akik ISTENben hiszünk, méghogy valakik vagyunk,
egyenesen az ÚR áldott gyermekei. Halleluja.
szeretettel
ági.
Kedves Ági!
Nagyon nehéz kimosni ami beivódott a ruhába, amit kisgyermekként megtanulunk, az nagyon mély nyomokat hagy.
Ezért írtam, hogy félrevezetett.
A többit Tűnde leírta, teljesen egy nevezőn vagyok vele.
Sokan gondolják magukat Isten gyermekinek, és kevesen figyelnek arra, hogy ez milyen fajta aktív hithez kötött.
Mert a holt hit nem ad megváltást.
János evangéliumban szépen nyomon követhető az Úr feltétel rendszere.

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #395 Dátum: 2011 Március 29, 09:31:05 »
Kedves Magda és Tünde.
csak megpróbálom helyesebben kifejezni magam.
Akkor próbáljunk meg úgy fogalmazni, hogy jó
dolog, ha ez a kislány ELHISZI magáról, hogy nagyon szép
a bőre, a haja, termete. Hát úgy gondolom, hogy fontos
lenne, ha mindenki ELHINNÉ magáról, hogy tökéletes.
(Félek, hogy nem fogjátok megérteni mire gondolok).
Ez a kislány úgy láttam nem bebeszéli magának a dolgokat,
hanem megéli. Minden embernek el kellene fogadni magát
olyannak amilyen. (például hogyan mondhatja ISTEN teremtménye,
hogy URAM tudod, nem sikerültem valami szépre.  :063:).
Tudom, hogy keresztények között is sokan vannak, akik csúnyának,
ügyetlennek, vagy nemtudommilyennek tartják magukat.
Persze nem úgy gondoltam, hogy majd álljon mindenki a tükör elé,
vagy vegye elő pl. a bizonyítványát és minden reggel mondja el
100 x , hogy szép vagyok, okos vagyok, de, hogy ezt mindenkinek
meg kellene harcolnia, - hogy elfogadja önmagát - az egészen biztos.
Valahogy annak kellene beleívódnia a megtért emberekbe, hogy Ők
mostmár valóban ISTEN gyermekei, hogy új emberré lettek.

Azért szerettem volna erre visszatérni, mert tudom, hogy sok
keresztény embernek harca van ilyen gondolatokkal. És jó lenne, ha
HITTEL eltudnák mondani magukról, hogy köszönöm ISTENEM, hogy
ilyen vagyok.



Bocsánat, hogy erőszakoskodom.
 :pirul:

(tudom nem ártana egy fordítógépet csatolnom :05:nekem például
a beszéddel kell megküzdenem, nem is kicsit, - de látjátok, próbálkozom.)
Ági.
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #396 Dátum: 2011 Március 29, 09:40:40 »
Kedves Ági!
Értem mire gondolsz.
Isten nem akarja,hogy kisebbrendűségi érzés legyen a gyermekeiben.Nem azt akarja,hogy hazudjanak maguknak.Inkább azt,hogy felismerjék kik ők Krisztusban.Felismerjék,hogy Isten hogyan látja őket.
Eszembe jutott Gedeon.Tele volt kisebbrendűségi érzéssel.Mosolyognom kell,ha eszmbe jut,ahogy az Úr angyala megszólította őt:
"Az Úr veled,erős férfiú!"(Bírák6,12.)

Milyen jó az Úr!Bíztatja az Ő gyermekeit,hogy hitben járjanak,nem látásban.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #397 Dátum: 2011 Március 29, 10:02:31 »
Kedves Ági!
Értem mire gondolsz.
Isten nem akarja,hogy kisebbrendűségi érzés legyen a gyermekeiben.Nem azt akarja,hogy hazudjanak maguknak.Inkább azt,hogy felismerjék kik ők Krisztusban.Felismerjék,hogy Isten hogyan látja őket.
Eszembe jutott Gedeon.Tele volt kisebbrendűségi érzéssel.Mosolyognom kell,ha eszembe jut,ahogy az Úr angyala megszólította őt:
"Az Úr veled,erős férfiú!"(Bírák6,12.)

Milyen jó az Úr!Bíztatja az Ő gyermekeit,hogy hitben járjanak,nem látásban.
 :2smitten:

Köszönöm Ditte, nagyon jó a Gedeon és a magunk elfogadása az Úr jelenlétében.
 :2smitten:
A Felülről született emberben az Úr munkálja ki,.
Ez nálam ez a munka 23 évig tartott  :hehe: a felismerés, és a megvalósulásig gondolom még a Magyar út-viszonyokat ismerve sok gödör és bucka jön.  :2tickedoff:

De úton vagyok VELE , a cél pedig nyílvánvaló, amit Ő ad, amibe Ő helyez azt hálaadással ésssssssssss örömmel tudjam elfogadni.
Na ezt nehezebb kimunkálni, mert még hálát adod is, a próbákban - ez a testemmel kapcsolatos, és a környezetemmel - de az öröm  :pirul:

Jakab levél "...teljes örömnek tartsátok...", nem ám pici örömkének, hanem teljes örömnek.

Valami kell ehhez még, hogy el ne felejtsem kérni hozzá a felülről való bölcsességet.

Itt jön Dávid példája - még a negatív is - mert akkor nem kérte!

Más kárán tanulhatnánk, de csak példát ad, hogy a helyzetben kitől várjam, Ő aztán küldhet emberhez, és erről akkor bizonyságot is ad, mert a hármas kötél nehezen szakad el  :2smitten:

 :love:

Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #398 Dátum: 2011 Március 29, 11:48:42 »
Kedves Ági!
Értem mire gondolsz.
Isten nem akarja,hogy kisebbrendűségi érzés legyen a gyermekeiben.Nem azt akarja,hogy hazudjanak maguknak.Inkább azt,hogy felismerjék kik ők Krisztusban.Felismerjék,hogy Isten hogyan látja őket.
Eszembe jutott Gedeon.Tele volt kisebbrendűségi érzéssel.Mosolyognom kell,ha eszembe jut,ahogy az Úr angyala megszólította őt:
"Az Úr veled,erős férfiú!"(Bírák6,12.)

Milyen jó az Úr!Bíztatja az Ő gyermekeit,hogy hitben járjanak,nem látásban.
 :2smitten:

Köszönöm Ditte, nagyon jó a Gedeon és a magunk elfogadása az Úr jelenlétében.
 :2smitten:
A Felülről született emberben az Úr munkálja ki,.
Ez nálam ez a munka 23 évig tartott  :hehe: a felismerés, és a megvalósulásig gondolom még a Magyar út-viszonyokat ismerve sok gödör és bucka jön.  :2tickedoff:

De úton vagyok VELE , a cél pedig nyílvánvaló, amit Ő ad, amibe Ő helyez azt hálaadással ésssssssssss örömmel tudjam elfogadni.
Na ezt nehezebb kimunkálni, mert még hálát adod is, a próbákban - ez a testemmel kapcsolatos, és a környezetemmel - de az öröm  :pirul:

Jakab levél "...teljes örömnek tartsátok...", nem ám pici örömkének, hanem teljes örömnek.

Valami kell ehhez még, hogy el ne felejtsem kérni hozzá a felülről való bölcsességet.

Itt jön Dávid példája - még a negatív is - mert akkor nem kérte!

Más kárán tanulhatnánk, de csak példát ad, hogy a helyzetben kitől várjam, Ő aztán küldhet emberhez, és erről akkor bizonyságot is ad, mert a hármas kötél nehezen szakad el  :2smitten:

 :love:
Drága Magdus!
Igen az Úr munkálja bennünk jókedvéből.
Bizony sok a gödör és bucka utunk során.De az Úr velünk jön utunkon.

Nagyon jó,hogy idézted Jakab levelét!!!
"Teljes örömnek tartsátok ha  különféle kísértésekbe estek,
Tudván hogy a ti hiteteknek megpróbáltatása kitartást szerez."(Jakab1,2-3.)

Ne essünk kétségbe,hanem örüljünk,mert az Úr velünk van,nem hagy erőnkön felül megkísérteni.A kimenekedést is megadja.

Csodálatos ahogy az Úr formál minket.
Dicsőség Istennek!

 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #399 Dátum: 2011 Március 29, 11:57:29 »
Ámen

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #400 Dátum: 2011 Március 29, 13:43:35 »
Nagyon ismerős a kisebbrendűségi érzés.   :04: Főleg azoknál az embereknél fordul elő akiket gyerekkorukban sokat csúfoltak a társaik. Vagy ott ahol mindig teljesítményorientáltság számított.  Nem is gondol bele a szülő hogy ha olyat mond a gyerekének Nem szeretlek mert rossz vagy! Az nem helyes.

Én nagyon félénk és visszahúzódó gyerek voltam. Mimózalélek és ha megbántottak némán folytak a könnyeim ,erre még jobban csúfoltak. Ahogy kamaszodtam nagyon utáltam ez a túlérzékenységemet. Akkoriban egy fantáziavilággal kompenzáltam és lettem magabiztosabb. 7-8 ban már nem csúfoltak.
De az igaz áttörés akkor történt amikor megismertem az Urat! Azt hogy Ő úgy ahogy vagyok szeret és olyannak lát már most mint amilyenné formálni fog! Ahogy Gedeot is szólította az angyal! Pedig akkor még nem volt erős férfiú.
Az hogy imaórán meg mertem szólalni mert Isten erre indított. Hogy a konfirmációnál ki mertem állni a gyülekezet elé. Ezek mind a formálódás részei voltak.

Ez a világ nagyon a külsőt teszi előtérbe. Sovány legyen és fiatal. Ha kövér vagy idősebb akkor már értéktelenebb a világ szemében. Ha fogyatékos akkor meg főleg. Így az az ember aki nem tökéletes az emberi elvárások szerint dupla súlyt kap magára.
De a hívők között is folyik a versengés csak más formában. Ki a bölcsebb ki az engedelmesebb, kinek van több ajándéka ki érti igazán az igét..stb
Így akár egy gyülekezetben is lehet valakinek kisebbrendűségi érzése. Pedig maga Jézus mondta hogy bár Keresztelő János különleges ember volt a menyben mégis a legkisebb.
Valamint aki a Menyben nagy akar lenni annak az utolsónak kell lennije.   Istennél teljesen fordítva működik mint az amit mi megszoktunk.
Pedig ha megnyugodnánk abban hogy Isten nem sablonos hívőket alkotott hanem változatos mégis benne egységes gyermekeket akkor nem akarnánk folyton egymás a szerintünk krisztusi normákhoz alakítani.

Az egónk az énünk az Óemberük ki hogyan nevezi, versengésre vágyik. Valamint folyton meg akarunk felelni egymásnak hogy szeressenek elfogadjanak.. aztán azért hogy elismerjenek hogy az énünk elismerést kapjon.

A világ annyira szépség orientált hogy fiatal kamaszlányok küszködnek azzal hogy csúnyának látják magukat. Itt is sablonosságra törekszik a világ.
Pedig minden ember értékes Isten egyedi alkotása , nem megismételhető, hanem alkotójának egy egy gondolata! Akár hívő akár még hitetlen. Én nem teszek különbséget , számomra nincs értékes és értéktelen ember.
Amiben különbséget teszek az az hogy elfogadta az ingyenes kegyelmet  vagy nem. Vagyis megmenekült vagy még a süllyedő hajón utazó.

Úgy gondolom az a helyes szemlélet hogy felismerjük a másik emberben a jelenlegi állapota ellenére hogy Isten egyedi alkotása! Valamint így gondoljuk magunkra is ha a Sátán azzal jönne hogy értéktelen vagy.
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #401 Dátum: 2011 Március 29, 16:04:18 »
Teljesen egyetértek Clioval, hogy bizony a kisebbrendűségi érzés kialakulhat a kereszténykörökben meghonosodott személyválogatás miatt. Én igy jártam. Korábban megszabadultam a depressziótól, és a kisebbrendűségi érzéstől. Aztán kövekezett egy fordulat, ami miatt most újra küzdök mind kettővel. Amikor a fiam külföldre ment nagyon egyedül maradtam és talán jobban vágytam a testvéri közösség megélésére, mint korábban. Aztán kaptam egy nagyon rossz MR leletet, amely szerint bármely pillanatban lebánulhatok mindkét oldalamra. Ugyan ebben az időben kapott egy vezető testvér-feleség is egy rákról szóló leletet. Őérte nekiállt a gyülekezet harcolni, imahét, iméjszaka, gyülekezeti összefogás, mindenféle segítség. Míg én teljesen egyedül maradtam. Nekem ekkor ennek az volt az üzenete, hogy értéktelen vagyok, hogy nem érek semmit. Elfogott a jövőtől való félelem. Nagy mélységeket jártam meg. Visszajött a depresszió. Aztán jött egy újabb betegség és Isten elkezdett tanítani. Olyan jó volt amikor én, a mások által semmibe vett, lenézett, magára hagyott hivő tudtam azért a testvérnőért imádkozni, aki közben haldoklott már. Engem épített Isten, mert nekem valóban senki másom nem volt : csak Ő! Egyedül Isten. Fájdalmas út volt, de nagyon tanulságos. A testvérnő közben az Úrhoz költözött, én pedig élek. Mert Isten valóban nem úgy itél, mint mi emberek. Jézus mindig a megvetetteket vette észre. Ő soha nem a teljesítményt dijazta, hanem a megtört. hittel teli szívet. Nekem nem maradt más: mint hinni Istenben akkor is, amikor a fájdalomtól csak sóhajtani tudtam. De közel volt, mint mindig amikor valaki igazán Ő Hozzá kiállt. Még sajog a seb, amit a gyülekezetemtől kaptam, de már tudom, hogy nem jöhet olyan helyzet az életben, amin ne tudnánk átmenni : Jézus meg én. Hiszem hamarosan újra szabad leszek teljesen a depressziótól és felépül bennem újra, ami összetört a személyválogatás miatt.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #402 Dátum: 2011 Március 29, 16:25:43 »
Ámen.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #403 Dátum: 2011 Március 29, 20:22:53 »
Drága Clio és Irma!
Teljesen egyetértek veletek.Köszönöm,hogy leírtátok ezzel kapcsolatos élményeiteket.
A családban én sok szeretetet és elfogadást kaptam,annak ellenére,hogy nem neveltek hívőként.Engem az zavart már az óvodában,iskolában is,hogy van egy-két gyerek,aki felül emeli magát,akik tulajdonképpen irányítanak.Mindig vannak ilyen hangadók.Persze a felnőttek között is.
A világ szerint az érvényesül,aki átgázol másokon.
Istennél azonban nem így van.Az Úr  támogatja a gyengéket,az elesetteket.
Ő bátorítja a benne bízókat.
Krisztus Testében minden tagnak fontos a feladata,és egy sem lebecsülendő.

Bizony volt,hogy szomorú voltam egy hívő testvérem viselkedésével kapcsolatban.Fiatal keresztény voltam még.Az ő nem túl szívélyes viselkedéséből azt láttam,hogy az Úr is elutasít.DE AMI CSODÁLATOS ISTENÜNK AKKOR RÖGTÖN BETÖLTÖTT AZ Ö BÉKESSÉGÉVEL ÉS SZERETETÉVEL.Eszembe jutott,hogy Jóbbal is így viselkedtek a barátai.De Isten nem azt mondta,mint ők.

Halelujah!Dicsőség az Úrnak!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #404 Dátum: 2011 Március 29, 20:47:58 »
Szép példája az, ahogy Isten igazgatja a mi sorsunkat, hogy HOZZÁ kerüljünk közelebb.

Amikor a kezdő lépéseket teszi az új teremtés, akkor azt kapja, hogy segítsék, amikor már rég ismerjük ŐT - vagy legalább is azt gondoljuk - akkor tovább akar vezetni.

Nem véletlenül adj a hírül a Zsidó levélben, kemény eledelre lenne szükségünk, de nekünk még jobban esik a kezdő lépés.

Persze akinek a foga - mint én - az megdarálja a kemény eledelt  :2funny:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)