Szerző Téma: Félelmeink és szorongásaink  (Megtekintve 92958 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #420 Dátum: 2011 Június 26, 10:43:10 »
Szia!

Azon az oldalon sok hasznos bizonysag talalhato.
Ami pedig a facebook-ot illeti, onmagaban nem rossz dolog, viszont sok ember ott tolti minden szabad idelyet, ami nem tul jo dolog.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #421 Dátum: 2011 Június 28, 10:16:39 »
Drága Klári testvérem!

Ott nagyon sok jó bizonyságot olvastam már, én jó tapasztalatokat szereztem. Talán neked is hasznodra válik.

 :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #422 Dátum: 2011 Augusztus 12, 12:47:49 »
Az Ige mondja:

Idézet
(1Thessz 5:21-21 [Csia_2010])
Mindent megpróbáljatok, ami nemes, megtartsátok! A rossznak még látszatától is tartózkodjatok!


Nézz szét, olvasd el, ítéld meg, hogy amit olvasol az az Úrtól van-e. Ha helyes, tartsd meg, ha nem ok, akkor köpd ki.

Egyébként az illető oldalt nyugodtan tedd a kedvencek közé :2smitten:
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető nocturnum

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #423 Dátum: 2011 Szeptember 17, 00:32:59 »
Nah akkor kicsit fel elevenítem magamat ezen az oldalon, elég rég írtam de szoktam olvasgatni a dolgokat :). Az hogy miért erre a fórumra írok magam sem tudom, talán mert barátságos emberek vannak itt :) Szóval igazából csak szeretnék rájönni mi is zajlik velem, nem igazán értem. Nem vagyok hívő, sőt keresztény sem. Ami ennél is furcsább. Magát a kereszténységet kifejezetten nem szeretem, talán azért mert Black Metal zenekarban játszok. (akit érdekel itt olvashat róla h mi is ez http://hu.wikipedia.org/wiki/Black_metal ) Sajnos egy kicsit sem mozgat meg engem az hogy keressem istent. Én jól érzem magam így. Ebben biztos vagyok. Szeretem ezt az életformát. Szeretem azt hogy felmegyek a színpadra lenyomunk egy kegyetlen metálbulit, jó látni hogy tetszik az embereknek, szeretek koncert után sörözni, dohányozni, megdicsérni a csinos lányokat (Becsület van bennem, semmi erőszak!) szeretek beszélgetni az ottani emberekkel. A baj ott van, hogy semmi érzés nincs bennem. Ahogy ebben a körben lévő emberek nagy többségében nincs meg AZ érzés. Bennem sincs szeretet, se harag, semmilyen érzelem nincs bennem. Senki iránt sem. Vagyis néha eluralkodik rajtam a gyűlölet, a kényszer hogy össze kell törjek valakit. (Mint pl ma, egy tolvaj srác megtámadott egy nőt, letépte a nyakláncát és elrohant. Velem szembe futott, én meg bevallom kegyetlenül megvertem. És élveztem!) Fogalmam sincs mi lehet ez, mert soha nem voltam ilyen. Mindig törődtem másokkal, törődtem az érzésekkel. És egy ideje arra figyeltem fel, hogy semmi nem mozgat meg, minden felé érzelem mentes lettem. Elég régóta tart ez, de csak nem rég lettem benne teljesen biztos. Őszintén szólva fogalmam sincs mit kezdjek ezzel. És igazából csak tanácsot kérnék, mit lehet ezzel kezdeni?

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #424 Dátum: 2011 Szeptember 17, 07:26:53 »
Nocturnumnak
Nem tudom, hogy hallottál már a "cinikusokról" vagy a "nihilistákról"?
Ez két szellemi irányzat, mely igen jellemző az általad írtakra.
Ha esetleg utána olvasol, sok hasonlóságot találsz majd, amit te magad is megélsz, talán anélkül, hogy ennek egyáltalán tudatában lennél.
Valamit felismertél, hogy helytelen az életedben. Ez belőled fakad, úgy hívjuk lelki ismeret. Isten minden emberben elhelyezte ezt a "vészjelzőt". Olyan ez, mikor az autó benzin mennyiség jelzője, elkezd villogni. Vigyázz! Ha nem tankolsz meg fogok állni.
Bekapcsolt a vészjelződ!
Azt mondhatod, az autó esetében könnyű, hiszen keresek egy üzemanyag töltő állomást, és megtöltöm a tartályát az autómnak.
Miért ilyen egyszerű?
Mert megtanultad mit kell tenned. Ismered az autó jelző berendezéseit, tudod, hogy üzemanyaggal működik, tudod, hol találsz töltő állomást. Szóval egy csomó dolgot megtanultál, az autódról.
Ellenben keveset ismersz magadról.
Ha ugyanúgy ismernéd magadat, mint az autódat, tudnád mit kell tenned.
 :044: :2smitten:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #425 Dátum: 2011 Szeptember 17, 09:59:32 »
Nah akkor kicsit fel elevenítem magamat ezen az oldalon, elég rég írtam de szoktam olvasgatni a dolgokat :). Az hogy miért erre a fórumra írok magam sem tudom, talán mert barátságos emberek vannak itt :) Szóval igazából csak szeretnék rájönni mi is zajlik velem, nem igazán értem. Nem vagyok hívő, sőt keresztény sem. Ami ennél is furcsább. Magát a kereszténységet kifejezetten nem szeretem, talán azért mert Black Metal zenekarban játszok. (akit érdekel itt olvashat róla h mi is ez http://hu.wikipedia.org/wiki/Black_metal ) Sajnos egy kicsit sem mozgat meg engem az hogy keressem istent. Én jól érzem magam így. Ebben biztos vagyok. Szeretem ezt az életformát. Szeretem azt hogy felmegyek a színpadra lenyomunk egy kegyetlen metálbulit, jó látni hogy tetszik az embereknek, szeretek koncert után sörözni, dohányozni, megdicsérni a csinos lányokat (Becsület van bennem, semmi erőszak!) szeretek beszélgetni az ottani emberekkel. A baj ott van, hogy semmi érzés nincs bennem. Ahogy ebben a körben lévő emberek nagy többségében nincs meg AZ érzés. Bennem sincs szeretet, se harag, semmilyen érzelem nincs bennem. Senki iránt sem. Vagyis néha eluralkodik rajtam a gyűlölet, a kényszer hogy össze kell törjek valakit. (Mint pl ma, egy tolvaj srác megtámadott egy nőt, letépte a nyakláncát és elrohant. Velem szembe futott, én meg bevallom kegyetlenül megvertem. És élveztem!) Fogalmam sincs mi lehet ez, mert soha nem voltam ilyen. Mindig törődtem másokkal, törődtem az érzésekkel. És egy ideje arra figyeltem fel, hogy semmi nem mozgat meg, minden felé érzelem mentes lettem. Elég régóta tart ez, de csak nem rég lettem benne teljesen biztos. Őszintén szólva fogalmam sincs mit kezdjek ezzel. És igazából csak tanácsot kérnék, mit lehet ezzel kezdeni?
Tudod Barátom, Meg van írva:Jn 6,65    
És monda: Azért mondtam néktek, hogy senki sem jöhet én hozzám, hanemha az én Atyámtól van megadva néki.
Isten senkire nem erőlteti rá magát,hanem egy bizonyos ideig:" egy hiányérzetet-egyfajta vákuum érzetet ad. Felismered, hogy belül üres,kiégett vagy. Felnyílik a szemed,és meglátod hogy az irány amerre haladsz,zsákutca. Megérted, hogy ami kifelé "klassz" -mások számára ugyan "jópofa"
Az téged már nem elégít ki; Érzed hogy az élet több(!) mint amit te eddig átéltél... És meglátod reménytelen és üres vagy! valami hiányzik-ami tartalmat adhat életednek-valami ami új és jó reménységgel tölthetne meg-valami ami új eddig ismeretlen útra terelné életed-valami ami egyenlőre talán nem is tűnik kívánatosnak, mégis ... fura módon annyira vonz... Valami amire valahol mélyen mégis vágyakozol. Tulajdon képen nem is valami-sokkal inkább valaki! Valaki aki nélkül nem igazi-nem tartalmas-sőt  kifejezetten üres és reménytelen vagy.
Drága barátom. Ha nem lenne benned ez a hiányérzet-ha nem alakult volna ki benned ez a vákuum, akkor nem keresnéd-nem kutatnád a magyarázatot. Isten hív téged! vonz! 
Ha tehetek olyan dolgot mint tanácsolás, ha megtisztelsz engem a figyelmeddel és elolvasod a véleményem... Tanácsolom neked: Fogadd el ezt a hívást! Állj elé és hívd be őt az életedbe.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #426 Dátum: 2011 Szeptember 17, 10:24:46 »
Nah akkor kicsit fel elevenítem magamat ezen az oldalon, elég rég írtam de szoktam olvasgatni a dolgokat :). Az hogy miért erre a fórumra írok magam sem tudom, talán mert barátságos emberek vannak itt :) Szóval igazából csak szeretnék rájönni mi is zajlik velem, nem igazán értem. Nem vagyok hívő, sőt keresztény sem. Ami ennél is furcsább. Magát a kereszténységet kifejezetten nem szeretem, talán azért mert Black Metal zenekarban játszok. (akit érdekel itt olvashat róla h mi is ez http://hu.wikipedia.org/wiki/Black_metal ) Sajnos egy kicsit sem mozgat meg engem az hogy keressem istent. Én jól érzem magam így. Ebben biztos vagyok. Szeretem ezt az életformát. Szeretem azt hogy felmegyek a színpadra lenyomunk egy kegyetlen metálbulit, jó látni hogy tetszik az embereknek, szeretek koncert után sörözni, dohányozni, megdicsérni a csinos lányokat (Becsület van bennem, semmi erőszak!) szeretek beszélgetni az ottani emberekkel. A baj ott van, hogy semmi érzés nincs bennem. Ahogy ebben a körben lévő emberek nagy többségében nincs meg AZ érzés. Bennem sincs szeretet, se harag, semmilyen érzelem nincs bennem. Senki iránt sem. Vagyis néha eluralkodik rajtam a gyűlölet, a kényszer hogy össze kell törjek valakit. (Mint pl ma, egy tolvaj srác megtámadott egy nőt, letépte a nyakláncát és elrohant. Velem szembe futott, én meg bevallom kegyetlenül megvertem. És élveztem!) Fogalmam sincs mi lehet ez, mert soha nem voltam ilyen. Mindig törődtem másokkal, törődtem az érzésekkel. És egy ideje arra figyeltem fel, hogy semmi nem mozgat meg, minden felé érzelem mentes lettem. Elég régóta tart ez, de csak nem rég lettem benne teljesen biztos. Őszintén szólva fogalmam sincs mit kezdjek ezzel. És igazából csak tanácsot kérnék, mit lehet ezzel kezdeni?

Szia!

A leveledről nekem az az ige jutott eszembe, hogy a bűn és élvezeteknek is meg van a maga gyönyöre. Lásd, mint amiket Te is írtál. Viszont az egy ideig tart, órákig, azután az ember szembesül a valósággal. Ezt úgy próbálják elnyomni (valóságot), ha folyton valamiben benne vannak.


"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #427 Dátum: 2011 Szeptember 20, 16:22:03 »
Szia Nocturum!

Én a másik oldalról ismertem a hevy-metált, a fiam szerette ezt a zenei stilust. Már vagy húsz éve mindenféle rock zenekarok is jelen vannak az életünkben abban a formában, amely egy zenét szerető ember életében jelen lehet. Láttam, hogy hatására, hogy változik a fiam. Ő fiatalabb korában nyílt, őszinte, vidám ember volt. Aztán ennek hatására magába zárkózott, mindenféle érzelem kimutatására képtelen lett. Te azt mondod jól érzed magadat ebben az életformában, sőt nem is szereted a keresztényeket. Mégis most, hogy felmerült benned ez az üresség érzés, talán ösztönösen, velünk osztottad meg ezt a dolgot. Igen lehet, hogy voltak időszakok amikor úgy érezted, jó ez így! De ahogy telik-múlik  az idő, belül mégis magányossá válik a szív, üressé. A hevy-metál nem ad érzelmeket, csak elutasítást, dühöt, elkeseredettséget, lázadást. Ezeket lehet, hogy jól esik ki kiabálni, de utánna mi jön? az üresség. Tudod az ember úgy van megalkotva, hogy vágyik Teremtője után. Ott van legmélyen a vágyódás Isten után. Ha ez nincs megelégítve, akkor lehet pótszerekkel, átmenetileg elégedettség-szerű állapotba jutni, de mindig is kísérni fogja a vágyódás, mert szeretet nélkül élni nem tud a legkeményebb ember sem. Hogy most mit tudsz tenni? Adj esélyt Istennek, hogy megelégítsen. Tanácsom az, hogy vedd kezedbe a Bibliát és keress választ benne, és ha ezt úgy olvasod, hogy találkozást keresel a számodra ismeretlen Istennel, meg fogsz lepődni, mert találkozásod lesz Vele. Tudom, átéltem.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető nocturnum

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #428 Dátum: 2011 Szeptember 30, 17:42:41 »
Szia Nocturum!

Én a másik oldalról ismertem a hevy-metált, a fiam szerette ezt a zenei stilust. Már vagy húsz éve mindenféle rock zenekarok is jelen vannak az életünkben abban a formában, amely egy zenét szerető ember életében jelen lehet. Láttam, hogy hatására, hogy változik a fiam. Ő fiatalabb korában nyílt, őszinte, vidám ember volt. Aztán ennek hatására magába zárkózott, mindenféle érzelem kimutatására képtelen lett. Te azt mondod jól érzed magadat ebben az életformában, sőt nem is szereted a keresztényeket. Mégis most, hogy felmerült benned ez az üresség érzés, talán ösztönösen, velünk osztottad meg ezt a dolgot. Igen lehet, hogy voltak időszakok amikor úgy érezted, jó ez így! De ahogy telik-múlik  az idő, belül mégis magányossá válik a szív, üressé. A hevy-metál nem ad érzelmeket, csak elutasítást, dühöt, elkeseredettséget, lázadást. Ezeket lehet, hogy jól esik ki kiabálni, de utánna mi jön? az üresség. Tudod az ember úgy van megalkotva, hogy vágyik Teremtője után. Ott van legmélyen a vágyódás Isten után. Ha ez nincs megelégítve, akkor lehet pótszerekkel, átmenetileg elégedettség-szerű állapotba jutni, de mindig is kísérni fogja a vágyódás, mert szeretet nélkül élni nem tud a legkeményebb ember sem. Hogy most mit tudsz tenni? Adj esélyt Istennek, hogy megelégítsen. Tanácsom az, hogy vedd kezedbe a Bibliát és keress választ benne, és ha ezt úgy olvasod, hogy találkozást keresel a számodra ismeretlen Istennel, meg fogsz lepődni, mert találkozásod lesz Vele. Tudom, átéltem.

Kicsit megkésve de válaszolok. Szóval hogy -csak a szőrszálhasogatás miatt :) - a Heavy Metal zene nem tesz üressé és befordulttá, ez a műfaj (hangsúlyozom h ez azaz a HM) arról szól hogy szabad vagy élvezd az életed minden percét, úgy élj ahogy neked jó. Vannak más műfajok amiknek hatására előfordulhat h üressé válik az ember (de sokban hozzásegít a környezet is. Én sok depresszív zenét hallgatok de nem húz le, nem akarom felvágni az ereim stb.) Sajnálom ami a fiaddal történt, tényleg. Remélem hogy helyrejött, vagy hamarosan megtalálja a helyes irányt! :) Az a bajom a kereszténységgel, és a keresztények nagy százalékával. Hogy pl sétálok az utcán, megállítanak, hogy higyjek az igaz istenben mert ő a megváltó, elküldte értünk a fiát stb stb (erről az elküldte értünk a fiát dologról is megvan a véleményem, de azt hiszem inkább nem írom le, ha valakit érdekel szivesen válaszolok privátban bármire). És felmerül bennem a kérdés. Igaz isten? Ki mondja ezt nekem? Egy ember...És az ember szavára nem adok. Mit tettek a kereszténység és isten nevében? Több ezer, százezer,millió embert öltek meg, égettek el a máglyán -és sok egyéb módokon, lásd tortúra!- mindezt azért mert nem volt hajlandó felvenni a kereszténységet, és feladni a korábbi hitét. (Északi népek...a világ legszebb kultúrája és hitvallása, és a kereszténységnek köszönhetően a legjava megsemmisült...köszönjük emese) Na ezért nem szeretem. Mert isten nevében és a kereszténység nevében rengeteg ember lelte halálát, ártatlanok, akik nem akarták feladni a hitüket. Milyen jogon mondják meg azt hogy ki az igaz isten? Sok-sok vallás (békés vallások, semmi emberáldozat meg ilyesmi) már évezredekkel a kereszténység megjelente előtt virágzott, békében éltek míg fel nem dúlták őket. Van egy barátom, ő pogány -északi vallások mestere tényleg- Soha egy mondata nem volt arról, hogy higyjek abban amiben ő hisz, soha nem akarta rám erőltetni. Mindenkinek a maga útját kell megtalálnia. Egy szelíd békés srác, soha senkinek nem ártott. A kereszténység szerint ő "pokolra" kerülne mert nem fogadja el a kereszténység által megnevezett "igaz istent". Miért bűnhődjön aki másban hisz? Ha erre a kérdésre valaki nekem egy rendes választ tud adni, azt bizony szívesen fogadom! (Bibliából nem ér idézni, mert más vallásból ugyanúgy vissza lehet rá vágni) Szóval remélem érthetően fogalmaztam meg a dolgot. Miért a kereszténység az igaz vallás, miért nem mondjuk Thor és a pogány vallása? Erre nem tud senki választ adni. És amíg erről nem kapok felvilágosítást, nem is tudok hinni, pedig már próbáltam :)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #429 Dátum: 2011 Szeptember 30, 18:23:04 »
Kedves Testvérem!

Nem arról van szó, hogy aki másban hisz, az bűnhődjön.
Senkit sem ment meg az, ha hisz Istenben. Attól hogy valaki felismeri a létezését és hiszi hogy Ő él, attól nem fog megmenekülni.

A lényeg az barátom, hogy mindannyian bűnösök vagyunk. Nap mint nap elkövetünk bűnöket.
Ezekkel szerinted mit tudunk csinálni? Tegyünk jót és akkor kiegyenlítjük? Biztosan nem!

Tehát csak egyetlen egy lehetőség marad, ha azt mondja Isten, hogy "jól van, megbocsátok".
Ez a kereszténység. Ha kérjük az Urat, akkor megbocsátja és nincs bűnünk.

A bocsánat pedig úgy vált lehetségessé, hogy olyan valaki halt meg, akinek nem volt egy kicsi bűne sem: Jézus.

Valószínűleg Téged már felkeresett Isten, ezért is érdeklődsz valamelyest és vagy itt is.
Ezt úgy tudod kipróbálni, ha megfogod a Bibliát és elolvasod valamelyik evangéliumot egy ima után.
Az imára arra van szükség, hogy Isten kijelentse neked az igazságot és felfedje előtted az igét.

Tehát imádkozz úgy, hogy nyissa meg előtted az igét, mutassa meg, hogy Ő létezik. Ezután olvasd el valamelyik evangéliumot és utána sok mindenre fény derül.

Tedd meg, ne húzd szerintem az időt.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #430 Dátum: 2011 Október 01, 19:09:15 »
Szia Nocturum!

Feltettem a fiamnak azoat a kérdéseket, amelyeket te tettél fel nekünk és szószerint tolmácsolom ami válaszként tanácsolt: Ha meg akarod ismerni a kérdéseidre a választ, akkor vegyél elő egy Bibliát, veselkedj neki és olvasd végig, és közben vesd össze a Tizparancsolatban lévő igazságokat az,  életeddel, gondolkodj el a 7 főbűn vonatkozásában és ha még mindig azt gondolod, hogy nincs szükséged Isten segítségére, akkor tedd félre.
Mert  a hithez ismeretre van szükség! És ezt olyan ember mondja neked, aki még bevallottan nem átadott életű keresztény. Csak remélni merem, hogy követi a saját tanácsát.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #431 Dátum: 2012 November 23, 19:09:17 »
 :nem: :(
Találtam egy elképesztő videót. Valóságosnak tűnik, ez borzasztó! ÉBRESZTŐ! film

http://www.youtube.com/watch?v=xjXNSdYNC94#

..tudjátok mi történt, ahogy a következő részt indítottam ? pár perc után LEÁLLT  videó, és kiírta: "hiba történt próbálkozz később".....még hogy nem állunk controll alatt?  :03:

Nem bánnám, ha "vendég"ként bejelentkezett olvasóink is látnák, mi várható  talán nem is olyan sokára!....  :02: hiszen meg van írva.............
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #432 Dátum: 2012 November 23, 21:54:02 »
Drága Irénkém!

Megmondom öszintén, hogy nagyon óvatos vagyok az ilyen fajta "összeesküvési elméletekkel". Valóban sokminden már ma is jelen van, ami a kontrollt illeti, de nekünk nem feladatunk ilyesmivel félelmet kelteni.

Nekünk Istennek a Szavát kell hirdetnünk, mert bármi jöhet, semmi sem szakíthat ki a kezéböl... Benne vagyunk elrejtve, Neki engedelmeskedünk odaszánt élettel.

   
Az én Atyám, a ki azokat adta nékem, nagyobb mindeneknél; és senki sem ragadhatja ki azokat az én Atyámnak kezéből.
Jn 10,29

Szeretettel

 :afro: :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #433 Dátum: 2012 November 23, 22:10:40 »
Ámen! :afro: :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #434 Dátum: 2012 November 24, 19:21:02 »
Drága Elisabeth!


 
Tudomásul veszem szeretetteljes intésedet.  :2smitten:
 Csak annyira felháborított ez a töménytelen gonoszság, hogy nem bírtam magamban tartani..... :08:
Igaz, nem feladatunk félelmet kelteni..........


Egyébként úgy tudom jövő év januártól itt Magyarországon is bevezetik a kutyatulajdonosoknak a  kötelező microchip beültetést... :03:

http://www.ebcenter.hu/kotelezo-minden-kutyanak-a-mikrochip
idézet:
"Ha semmi változás nem történik, akkor az állampolgárokra vonatkozó rész (tehát, hogy 2013-tól kötelező a mikrochip, bírságolhatnak és az ebadót is kivethetik) sajnos hatályos, annak ellenére, hogy az állam nem teljesítette a rá vonatkozó előírásokat. Tehát mi azt javasoljuk, hogy ne várja meg a következő évet a beültetéssel!"....

A beültetéshez időpontot foglalhat: www.ebcenter.hu/idopontfoglalas
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.