Szerző Téma: Félelmeink és szorongásaink  (Megtekintve 93198 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #60 Dátum: 2008 Február 16, 21:27:36 »
Kedves Magda,

Kérlek, olvass Isten igéreteiből. Ahhoz, hogy az a csíra, ami téged idehozott - tápláld, és átvegye az uralmat - azokon az igéreteken tud táplálkozni, amit üzent neked. Én csak annyit tudok mondani - olvasd úgy, mint ami a legbiztosabb az életedben.
Mondok néhányat. Kigyógyítom hútlenségéből, kiterjesztem rá kegyelmemet, az örökkévalóságot terveztem el vele, Istenétől tudakozódik az ember és boldog aki hisz. Minél jobban megismered, annál jobban rá mered bizni magad.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

kövecske

  • Vendég
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #61 Dátum: 2008 Február 17, 12:32:49 »

Amikor szorongok, akkor a félelmem megnevezhetetlen, mert nem tudom mitől félek.
Félhetek attól, hogy valamit elveszítek.
Ha nem tudom mit veszíthetek el akkor szorongok.
A halott mit veszíthet el?

Gondoljátok azt, hogy meghaltatok, olvassuk a felszólítást.
Tehát félek attól, hogy nem tudom ezt gondolni, mert még ezer szállal kötődöm a világhoz.

Ezeket a helyzeteket teremti nekem a Szent Szellem, hogy kérni tudjam, hogy annak a dolognak is haljak meg.

Akarnom kell, mert pipogya ember semmire sem jó, de az akaratomnak alá kell rendelődnie, Isten iránti szeretetből az Ő akaratának.

Jajj de nehéz.
Imádkozzatok értem, hogy megtudjam tenni.

Drága Magda!

Csak most olvastam el ezt a hozzászólást. Valahogy nem vettem észre a tegnap. :08:

Nagyon elgondolkodtatott amit írsz...
Így igaz...
Előfordul, hogy érzek valami szorongást... de igazándiból soha nem értem mi ez lényegében... miért van...?
Olyankor nagyon oda kell menekülnöm az Úrhoz, és kérem, hogy azt a békességet, amit benne kaptam, azt most erősítse, újítsa meg bennem...
Mert ez a Sátán támadása... az tuti... és szeretne legalább egy kis időre "megkaparintani"...
De csak ez addig tart, amíg fel nem ismerem...
Mihelyst odamenekülök a Megváltóhoz, jön a megnyugvás...  :2angel:

Szóval ez egy harc az életemben/életünkben... szerintem...
Mert a Sátán nem adja fel... és próbál mindenképpen "kizökenteni"... elcsüggeszteni... azt akarná, hogy ne Jézusra nézzek, hanem magamra...
De ha magamra nézek... tuti, nem marad más csak a csüggedés...
De milyen jóóó, hogy felnézhetek mindig Jézusra!

Nem tudom, írtam-e...
Egy nagyon kedves, aranyos néninek olvastam a falvédőjén ezt a hímzést:

Ha csalódni akarsz- nézz az emberekre
Ha csüggedni akarsz - nézz magadra
Ha győztes akarsz lenni -  akkor nézz Jézusra!


Nah... én győztes akarok lenni... ezért minden körülményemben... minden történésében az életemnek... minden percében... JÉZUSRA NÉZEK...


Szeretettel:
kövecske


Nem elérhető Katus73

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 233
    • Életem Krisztusban
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #62 Dátum: 2008 Február 17, 15:37:50 »
Mit is érthetett Jézus a szeretet alatt?

Azt az életveszélyes szeretetet, amely képes meghalni a másikért.

Nemcsak úgy, hogy az ember képes áldozatot hozni a felebarátért - " az szeret igazán,aki életét adja a barátaiért" - hanem úgy is, hogy már nem magáért van, csak másikért.

A valódi, a "teljes" szeretet halálos szeretet!

Ez a szeretet erőssé tesz, annyira hogy nem kell félnünk!

Az erős nem fél, csak a gyenge fél!  A félelem annak a tudatnak az átélése, hogy gyenge vagyok...védtelen...megölhető...kiszolgáltatott...tönkretehető...kifosztható... :pityereg:

Elgondolkodtatott Shalom írása itt fent. Erő van a szeretetben, amivel megtölt az Úr, és valóban nicsenek félelmek sem. Sokszor ezt élem.
De vannak időszakok, amikor visszaesem, és újból megjelennek a félelmek. Ez mind a sátántól lenne?
Eddig nem nagyon foglalkoztam ezzel. De mivel mostanában úgy érzem magam, mint akit kifosztottak (nem emberi szinten), úgy gondoltam utánajárok, mi a baj, mert nagyon szeretnék megerősődni az Isten útján, és nem inogni, ha már egyszer kaptam egy sziklaszilárd alapot Jézusban.
Ha van gondolatotok, írjatok.
Katus
"Gyönyörködjél az Úrban, és megadja szíved kéréseit." Zsoltárok 37,4

kövecske

  • Vendég
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #63 Dátum: 2008 Február 17, 16:44:03 »
Erő van a szeretetben, amivel megtölt az Úr, és valóban nicsenek félelmek sem. Sokszor ezt élem.
De vannak időszakok, amikor visszaesem, és újból megjelennek a félelmek. Ez mind a sátántól lenne?
Eddig nem nagyon foglalkoztam ezzel. De mivel mostanában úgy érzem magam, mint akit kifosztottak (nem emberi szinten), úgy gondoltam utánajárok, mi a baj, mert nagyon szeretnék megerősődni az Isten útján, és nem inogni, ha már egyszer kaptam egy sziklaszilárd alapot Jézusban.
Ha van gondolatotok, írjatok.
Katus

Drága Katus!

Szerény véleményem szerint igen... a sátántól van...
Az Úr nem akarja, soha, hogy visszaessünk... hogy féljünk... hisz nem a "félelem lelkét kaptuk"...

2Tim 1,7
Mert nem a félelemnek lelkét adta nekünk az Isten, hanem az erő, a szeretet és a józanság lelkét.


És ha ezt megtapasztalva... jön a kísértés... sőt a visszaesés... ez szerintem nem lehet az Úrtól... a sátán támadása ez... hogy megingasson, a kételkedés magvát elhitse... hát ha mégsem... hátha nem is vagyok igazán megtérve...
És ilyenkor már levettem a tekintetemet az Úrról... magamat vizsgálgatom...magamra nézek... és mit tapasztalok...?
És jön a csüggedés...majd félelem...

De jön Jézus is... ha felismertem a "csábítást"... a kísértést...és Hozzá futottam őszintén megvallva félelmeimet, botlásomat...
Vígasztal, megerősít Igéjével:

Róm 8,15
Mert nem a szolgaság lelkét kaptátok, hogy ismét féljetek, hanem a fiúság Lelkét kaptátok, aki által kiáltjuk: "Abbá, Atya!"


És helyre áll a gyermeki kapcsolat az Atyával... :2angel:

Szeretettel:
kövecske

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #64 Dátum: 2008 Február 18, 08:46:32 »
Drága Katus!

Én is ezt tapasztaltam a hitéletem során, amint leveszem a szemem Jézusról, az emberekre, körülményekre tekintek, rögtön bejön a félelem, aggódás a szívembe. Sőt a sátán rögtön ott van, hogy besúgjon a fülembe, és ha az ember a kisújját nyújtja, ő már a karunkat fogja. Amit Kövecske ideírt:Ha csalódni akarsz- nézz az emberekre
Ha csüggedni akarsz - nézz magadra
Ha győztes akarsz lenni -  akkor nézz Jézusra!-ez a Bibliám első oldalára van beírva.

"Nézvén a hitnek fejedelmére és bevégezőjére Jézusra, a ki az előtte levő öröm helyett, megvetve a gyalázatot, keresztet szenvedett, s az Isten királyi székének jobbjára ült." Zsid. 12. 2.

Szeretettel:Salome :2smitten:

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #65 Dátum: 2008 Február 18, 09:39:26 »
Kedves Testvérek,

Átjöttem ebbe a topicba, mert itt ennek egy megfelelő címe van egy megfelelő igével. Mi nem test és vér ellen hadakozunk. Egy szellemi harcnak, lelki hatalmasságoknak vagyunk a céljai. Az ember életét a rá ható lélek határozza meg. Az ördög rabságából Isten szabadságába való áthozatalunk zajlik.
Bir.9,23 Egy gonosz lelket továbbított Isten Abimélek és Kisem férfiai közé.
4Móz.5, 1,4 féltékenység lelke.
5 Móz.28,65 rettegő szívet, epekedő szemeket és sóvárgó lelket ád ott néked az Úr
Bírák 16,16 (Sámson) - halálosan belefáradt az ő lelke.
1Sám 16,14 Az Úrnak lelke eltávozék Saultól és gonosz lélek kezdé gyötörni őt mely az Úrtól küldetett.
2Kir.19,7 Imé én oly lelket adok belé, hogy hírt hallván visszatér az ö földjére és fegyverrel vágatom le.
mégegyet - hogy a megoldást is lássuk.
Jób 33,28 Megváltotta lelkemet a sírba szállástól és egész valóm a világosságot nézi.
Az Ő Szentlelkével munkálkodik - az ember lelki test. Rengeteg helyen olvashatjuk, elcsüggedt az ő lelke, megvidámitotta a lelkét, félelem lelke, gonoszság lelke - nem tudjátok miféle lakozik bennetek. Nem bízta magát rájuk (mármint JÉzus) - mert tudta, mi lakozik az emberben, attól ilyen.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

maria

  • Vendég
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #66 Dátum: 2008 Február 18, 09:55:11 »
Sándor! Te nem a kegyelem időszakáról hoztál elő Igéket. Mi közöd az ó szövetséghez? Te nem egy jobb és áldottabb szövetségben élsz Jézus vérében, sebeiben? Én igen! A kegyelem időszakában, amikor Isten elengedte az adósságomat a Fiában. Mert úgy szerette Isten a világot, hogy az Ő egyszülött Fiát adta értem váltságul, hogy örök életem legyen. Eltörölte a bűneimet, vétkeimet a Fiában. Megmosott, tisztára mosott és feddhetetlenül állok most előtte. Jézusnak nem kellett volna meghalnia, ha én betudnák tartani bármit is a törvényből. Még a szeretet parancsát sem tudom sokszor.

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #67 Dátum: 2008 Február 18, 10:17:27 »
Kedves Mária,
Dehogynem. Kegyelemből vagyok ami vagyok - és Isten műve ez. Képtelenség lett volna bármi saját erőmből. Semmit sem tudok betartani, a szeretet parancsolatát meg főleg nem. Semmit, képtelenségeket kér Isten a megromlott természetemtől. Ha nem kezd velem valamit, soha nem is leszek más, maradok ilyen.
Az Ószövetség Istene - aki a törvényt tudatta (hogy megtudjuk mi a bűn) - ugyanaz az Isten hirdeti, hogy kegyelmet ad. (akik rászorulnak - mert ráébrednek halálos álmukból).
Szeretnék kérdezni egyet - szerinted Isten szerette Jóbot?
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

maria

  • Vendég
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #68 Dátum: 2008 Február 18, 10:21:47 »
Igen, miért ne szerette volna. Sándor, még most sem értem miért hoztál fel ó szövi igéket. Mi köze van ennek a kegyelemhez, amiben mi élünk? Kiké volt az ó szövetség? A miénk megváltottaké? Vagy a zsidóké? Vagy netán a pogányoké is?

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #69 Dátum: 2008 Február 18, 10:32:48 »
Az ószövetség a törvény, a kegyelem pedig a megoldás. Mind a kettő valójában törvény - a kegyelemnek is törvénye van - hit. A törvény nélkül nincs kegyelem, Isten ugyanaz.

Ha Jóbot szerette, miért adta ki? Pétert miért adta ki? (hogy úgy lebőgjön és piruljon az arca)
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető éci

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 106
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #70 Dátum: 2008 Február 18, 10:46:11 »
Bocsánat de mi ez a sok félelem és szorongás, egy újjászületett kereszténynek hittben kell élnie, meg kell újitani az elménket ,hogy Isten akarata szerint éljünk,nem látásban kell járnunk hanem hittben és nem a multon rágódni és vitatni azt.
Róma12,2
És ne szabjátok magatokat e világhoz hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által,hogy megvizsgáljátok mi az Istennek jó megengedő és tökéletes akarata.
Ami volt elmult,ha Újjászületett keresztény vagy kedves Sándor akkor előre nézz ne hátra.Elnézést kérek én igy látom a dolgokat .Én megköszönöm Istennek ,hogy kidolgozta számomra az utat ,hogy üdvözülhessek,mert Őhozzá az egyetlen út Jézus Krisztus.

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #71 Dátum: 2008 Február 18, 11:03:12 »
Kedves Éci,

Neked teljesen igazad van - ha a mai életem napi adagját nézzük. Most nem ezt végezzük, hanem emlékezünk az útra, amelyen az Úr hozott. Ezek a kancsók tele vannak olajjal - szóval félre vannak téve - nem rátöltünk, hanem áttekintjük.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

maria

  • Vendég
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #72 Dátum: 2008 Február 18, 11:03:52 »
Sándor! Pétert nem adta ki az Úr, hanem imádkozott érte és mint írtam, nem volt még kegyelem alatt egyik sem és az nem érv, hogy Isten szereti vagy sem. Isten a sátánt is szereti, mert Ő nem tud gyűlülni. A Szeretet nem gyűlöl, Isten pedig maga a tökéletes szeretet.

Sándor! Kérnélek, ne vigyünk egy témát két topicban mert akkor nem fogják érteni a testvérek miről van szó.

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #73 Dátum: 2008 Február 18, 11:07:52 »
Kedves Mária,

Értem, hogy Te hogy látod és szerintem te is érted azt, hogy én miként értelmezem. Nem vagyunk egyforma véleményen, máshogy látjuk, Isten majd végzi a munkáját, megígérte.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

maria

  • Vendég
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #74 Dátum: 2008 Február 18, 11:17:23 »
Sándor Kiké volt az ó szövetség? A miénk a megváltottaké? Vagy a zsidóké? Vagy netán a pogányoké is?