Szerző Téma: Félelmeink és szorongásaink  (Megtekintve 66142 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Sándor

• Testvérünk
  • *
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #90 Dátum: 2008 Február 18, 13:58:01 »
Kedves Kati és Zoli,

Ne haragudjatok - és igazatok van, csak le kell állítani minket és bedobni valami hétköznapi kérdést. Vigyázzunk egymásra - Ti is ránk, szóval köszönöm.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

maria

• Vendég
« Válasz #91 Dátum: 2008 Február 18, 14:16:31 »
t.zoli írta: Miért nem inkább a problémákról beszélünk, még csak most ütött szeget a homlokomon, hogy ne az ige okfejtésekkel foglalkozzunk, hanem gondoljunk a vendégekre és mi magunkra,de főleg Jézusra.

Én nem beszélek szívesen a problémákról, inkább a megoldásról és az Igéről.

Nem elérhető t.zoli

• Testvérünk
  • *
  • Vendég
    • www.szomjazokklubja.shp.hu
« Válasz #92 Dátum: 2008 Február 18, 14:19:44 »
 :pityereg: :pityereg: :pityereg:  Akkor sajnálom,  :08: :08: :08: :08: :08:
Bocs, hogy én így látom!!!!
Jézus Kivel foglalkozott  :?:

A szeretet soha el nem múlik. (Mk 14:1-9).

maria

• Vendég
« Válasz #93 Dátum: 2008 Február 18, 15:39:35 »
Zotya, nem sírni kell, hanem elgondolkodni az Igén. Legyél áldott és vezessen az Úr kegyelme szerettel felém is!

Nem elérhető E.Edit

• Testvérünk
  • *
« Válasz #94 Dátum: 2008 Február 18, 18:46:28 »
Kedves Kati!
Megnyugvassal olvastam,hogy nem igazan erted az eszmefuttatasokat.Igy vagyok en is,es mar azt hittem,hogy velem van valami nagy gond.Ugylatszik megsem. :068:
Szep estet tovabbra
Szeretettel  Edit. :2smitten:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Katus73

• Testvérünk
  • *
    • Életem Krisztusban
« Válasz #95 Dátum: 2008 Február 18, 20:15:23 »
Kedves Kati és Edit!

Bővül a kör, mert én sem értettem ezeket az eszmefuttatásokat - most már kezdek megnyugodni, hogy mással is előfordul ez.
Elég egyszerű leányzó vagyok, ezért én a gyakorlati részét szeretem, és nem annyira az elméletet.
De annak is örülök, hogy nem vagyunk egyformák, hanem mindegyikünk egyedi. Ki ilyen, ki olyan, és bizony épülünk egymás hite által.

katus
"Gyönyörködjél az Úrban, és megadja szíved kéréseit." Zsoltárok 37,4

kövecske

• Vendég
« Válasz #96 Dátum: 2008 Február 18, 21:44:17 »
Egyetértek Katus...valakinek kell futtatni az elméket is... :089:

Sőt muszáj... hogy világosan lássuk a dolgokat...
Én szeretem ezt a részét is... :2smitten:

Nem volt ez olyan kemély "harc"... de hasznos volt szerintem...van ami jobb megvilágosítást nyert..., némelyikünk számára... :2angel:

Szeretettel:
kövecske

maria

• Vendég
« Válasz #97 Dátum: 2008 Február 18, 21:57:42 »
kövecske köszönöm, hogy te másképpen látod.

Azért veszítettétek el a fonalat, mert két topicba írtunk. Mivel Sándor áthozta ide a közepét, így nem igen tudtatok bekapcsolódni, de kértem Sándort, hogy kicsit függesszük föl. Semmilyen harc nincs közöttünk Sándorral, erről biztosíthatlak benneteket. Valamit elkezdtünk feszegetni mivel más a nézetünk, de ez nem jelenti azt, hogy Sándorral háborúznánk, vagy szeretetlenek lennénk. Kifejezetten jól esett az igeitudásunkat előhozni. Mivel kemény eledel, nem igen könnyű átlátni.
Én jobban szeretek az Igéről írni, mint a problémákról. Mivel ezek eléggé építőek.

Bárkinek bántására volt, bocsánatot kérek érte, nem volt szándékos.

kövecske

• Vendég
« Válasz #98 Dátum: 2008 Február 18, 22:19:32 »
Ha ezt szeretetben csináljuk ennek is van nagyon nagy értelme... ez tuti...
És ti úgy csináltátok... nem volt benne egymást "mardosás", vagy tiszteletlenség...
Én kifejezetten nagy érdeklődéssel követtem a beszélgetést... :088:

Nem elérhető kati

• Testvérünk
  • *
« Válasz #99 Dátum: 2008 Február 18, 22:32:17 »
Szeretném a félreértéseket eloszlatni,semmi gondom nem volt az ige boncolgatásával.Csak szerettem volna én is választ kapni a Mária kérdésére Sándortól. Ezért fogyott el a türelmem,hogy nem jött a válasz.
Szeretettel: Kati
Én pedig Istenhez kiáltok,és az Úr megsegít engem(Zsolt 55:17)
Áldjon meg téged az Úr, és őrizzen meg téged (4Móz 6:24

Magda

• Vendég
« Válasz #100 Dátum: 2008 Február 19, 06:23:46 »
 :angel:
Magda és Sándor! Akkor ehhez az Igéhez mit szóltok?

Lk 22:20. Hasonlóképen a pohárt is, minekutána vacsorált, ezt mondván: E pohár amaz új szövetség az én véremben, mely ti érettetek kiontatik. 

2Kor 3:6. ki alkalmatosokká tett minket arra, hogy új szövetség szolgái legyünk, nem betűé, hanem léleké; mert a betű megöl, a lélek pedig megelevenít.

Zsid. 8,6-10
Most azonban annyival kiválóbb szolgálatot nyert, a mennyivel jobb szövetségnek közbenjárója, amely jobb ígéretek alapján köttetett. Mert ha az az első kifogástalan volt volna, nem kerestetett volna hely a másodiknak. Mert dorgálván őket, így szól: Ímé napok jönnek, ezt mondja az Úr, és az Izráel házával és Júdának házával új szövetséget kötök. Nem azon szövetség szerint, a melyet kötöttem az ő atyáikkal ama napon, mikor kézen fogtam őket, hogy kivezessem Égyiptomból, mert ők nem maradtak meg abban az én szövetségemben, azért én sem gondoltam velük, mondja az Úr. Mert ez az a szövetség, melyet kötök az Izráel házával, ama napok multán, mond az Úr: Adom az én törvényemet az ő elméjükbe, és az ő szívükbe írom azokat, és leszek nekik Istenök és ők lesznek nekem népem.

Gondolom, ha meghallgatjátok az én válaszom is megkapjátok.

Mert tömörebben én sem tudom elmondani :igen:

http://www.ustream.tv/recorded/IxQhXW4ZgDmhRJ1x.SNeNgUyBKjIDFx4

:angel2:

Szeretettel

Az Úr Jézus Krisztus rabszolgája Magda

:084:

Nem elérhető Sándor

• Testvérünk
  • *
« Válasz #101 Dátum: 2008 Február 19, 09:36:12 »
Kedves Testvérek,

Sajnálom, hogy ha nem tudtam mindenki számára érthető lenni. Mint már sokszor írtam, nem a gyümölcsöket kell javítgatni, hanem a gyökerét megvizsgálni. A hétköznapi problémákat is sajnos mindíg a gyökere tisztázásából érdemes megvizsgálni.
A hivő ember az, akinek van mit elhinnie és azt elhiszi. Nem lehet ismeret nélkül hinni, mert rajongó leszek - egy más lélek uralma alá kerülök. Nem lehet csak ismeret  mert akkor farizeus leszek. Isten Szent Lelke vezessen, aki megadja kegyelemből, hogy különbséget tudjunk tenni jó és rossz között, mert ömlesztve kaptuk a nyakunkba. A lélek tesz bizonyságot - ezért azt tudom tanácsolni, imádkozzon mindenki a hozzászólásokért, tisztelettel és alázattal - mert az életünk nem játék.
Tudjátok voltam Jónás sokáig - már mondtam, hogy Isten szolgája vagyok, de csak itélkezni tudtam és úgy, ahogy Jónás - nehogy a kegyelem legyen hangsúlyos. Isten könyörült, ne gyalázzam őt. Nem voltam vonzó a keresőknek, csak az öntelteknek.
Olyan sok kérdés merül fel minden nap, olvastam a nyelveken szólást, a gyógyításba belekezdtünk, a törvény tüze - kegyelem tüze, a lelkek különbözősége - és a tévelyítő is szenvedélyesen dolgozik.
Úgy gondolom, az Anti is Isten szolgálatába szánta ezt a fórumot és szolgálatnak tekinti. Mária is. Én is. Alázattal az igék helyes értelmezése a cél - az ÉLŐ ISTEN, akit úgy hívnak, hogy VAGYOK - mert mindíg megkérdőjelezzük - mit akar nekünk mondani.
szeretettel Sándor

Nem elérhető Sándor

• Testvérünk
  • *
« Válasz #102 Dátum: 2008 Február 19, 18:03:30 »
Kedves Kati,

Melyik kérdés maradt ki, amire nem válaszoltam?  Ne haragudj, de most nem akad meg a szemem, biztos nekem tűnik úgy, hogy válaszoltam, csak nem egyértelmű.
szeretettel Sándor

Nem elérhető Colhicum

• Testvérünk
  • *
« Válasz #103 Dátum: 2008 Február 27, 14:42:16 »
Kedves Testvérek!
Érdeklődéssel olvastam Mária és Sándor vitáját. Meg kell mondanom, hogy szerintem sincs semmi gyökér nélkül. A gyökér pedig az Ószövetség, amely Jézus eljövetelét készíti elő. Hány, de hány visszautalás szerepel az Újszövetségben az Ószövetségre! Utóbbi ismerete legalább olyan fontos, mint az előbbié. A kettő szervesen összefügg. Jézus azzal, hogy vérét adta értünk, meghozta a teljes, tökéletes áldozatot. Az Ő vére teljesen tisztára mosott bennünket, így tehát Ő az, aki örök áldozatával betöltötte a törvényt. Nincs tehát szükségünk többé állatok áldozati vérére, hogy megtisztuljunk, mert Jézus eltörölt minden bűnt. Ő mondta: Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem. Mert bizony mondom néktek, míg az ég és a föld elmúlik, a törvényből egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik, a míg minden be nem teljesedik. (Mt 5,17-18)
Szeretettel: Colhicum
A szeretet soha el nem fogy.

maria

• Vendég
« Válasz #104 Dátum: 2008 Február 27, 14:57:38 »
Colhicum! Amit írtál, azzal így teljesen egyet tudok érteni.