Szerző Téma: Félelmeink és szorongásaink  (Megtekintve 93239 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #435 Dátum: 2012 November 24, 19:34:28 »
Drága Irénkém!

Mint írtam is, már ma megvan a technikai lehetöség a kontrollhoz. Azt, hogy az utolsó idökben nehéz napok lesznek, tudjuk a Szent Írásból. DE! Az ÚR Jézus azt mondta, hogy velünk lesz a világ végezetéig. Bízhatunk abban, hogy Néki adatott minden hatalom, a mennyen és a földön!

Ezek az "összeesküvési" elméletek, többek között ez a videó is, azonban valótlan állításokat tartalmaznak. Ez pedig egyértelmüen félrevezetés. Egyébbként ez is a céljuk.

   
A ki figyelmez az igére, jót nyer; és a ki bízik az Úrban, oh mely boldog az!
Péld 16,20

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #436 Dátum: 2012 December 19, 00:43:07 »
Igen Elisabeth! Az eszközök már megvannak. Egy Ige jutott eszembe:

"Maga az ÚR megy előtted, ő lesz veled. Nem hagy el téged, és nem marad el tőled. Ne félj hát, és ne rettegj. 5Mózes 31,8
 :2smitten:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #437 Dátum: 2012 December 19, 14:01:36 »
Szia Irene!

Nem tartom olyan nagy bűnnek hogy ide feltetted ezt a videót. Megnéztem én is. Én azt hiszem, hogy nekünk hivőknek igenis kell figyelni a világ eseményeit. Azt hogy hol tart a tudomány, hogy Magyarországon is kötelező lesz 2013-tól a kutyákba beültetni a chipeket. Figyelni kell, hogy a miniszterelnök népszámlálást tartott és nagyon komoly magánjellegű kérdésekre is választ kellett adni. Az ilyen adatokat tudják aztán könnyen elmenteni egy központi adattározóba, majd aztán egy chipbe. Mindenkiről, mindent tudni akarnak. Jó ha látjuk, hogy az utolsó időkben élünk és egyedül az Úr az, aki ebben az időszakban meg fog minket őrizni. Mert a chip nélküli emberek élő halottá válnak, úgyhogy számunkra a legjobb lenne, ha bevezetése előtt megtörténne az elragadtatás. De ha nem igy történik is, az Úr a hollóknak is tud parancsolni, hogy számunkra ételt hozzanak, tehát semmiképpen sem kell félelemmel gondolnunk a jövőre. Egy biztos: az Úr az ajtónál áll és zörget!

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #438 Dátum: 2012 December 19, 19:58:53 »
Idézet
De ha nem igy történik is, az Úr a hollóknak is tud parancsolni, hogy számunkra ételt hozzanak, tehát semmiképpen sem kell félelemmel gondolnunk a jövőre. Egy biztos: az Úr az ajtónál áll és zörget!

Így van!

"Ha szerettek engem, megtartjátok az én parancsolataimat, 16. én pedig kérni fogom az Atyát, és másik Pártfogót ad nektek, hogy veletek legyen mindörökké: 17. az igazság Lelkét, akit a világ nem kaphat meg, mert nem látja őt, nem is ismeri; ti azonban ismeritek őt, mert nálatok lakik, sőt bennetek lesz." 18. "Nem hagylak titeket árván, eljövök hozzátok.
Jn 14,16-18

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető rencsi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 51
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #439 Dátum: 2013 Április 16, 13:01:16 »
sziasztok.keresgéltem,hova is tudnám leírni az én "harcomat",és ide jutottam.Kedves utolsó hozzászóló, Elisabeth idézete nagyon megragadott,és nagyon aktuális rám tekintve: "De ha nem igy történik is, az Úr a hollóknak is tud parancsolni, hogy számunkra ételt hozzanak, tehát semmiképpen sem kell félelemmel gondolnunk a jövőre. Egy biztos: az Úr az ajtónál áll és zörget!"

2 éve vagyunk házasok,és szóba került a család bővítése is. Mindig vártunk a megfelelő pillanatra, páromnak nem volt munkája,Hála Istennek kapott,de ahogy ő kapott az enyém megszűnt,de továbbra is nagyon szeretnénk kisbabát. Fáj érte a lelkem,hogy nem lehet,anyagiak miatt. Most segélyen vagyok,tudjátok az a bizonyos 22000 ft...nem panaszkodom,mert a párom fizuja is jó,a mai világban a 80000 igazán jó....ha számoltok láthatjátok mennyi is az annyi,ami egy havi bevételünk.
DE!!
IStentől kaptunk "engedélyt" az útmutatást,hogy szülők lehetünk,hiszen ő már elméleti "oktatást" adott,most már rajtunk múlik a dolog,de kétségbe vagyok esve,hogy állás nélkül,pénz nélkül,hogyan fogom felnevelni??? az eszem amellett döntene,hogy ne akarjunk még gyermeket,de a szívem az meg nagyon is akarná,hiszen Isten megsegít..Őrlődök Testvéreim!!! És íme egy másik téma,az imakérés....Segítsetek,hogy megkapjam az útmutatást ,hogy merre,hogyan tovább??? Célja van-e annak,hogy megszünt a munkám és most alkalmas a gyermek vállalás, vagy új munkát kapok és utána vállaljuk a gyermeket?? NAgy kérdés ez,és úgy érzem egyedül maradtam/maradtunk a párommal ebben a kérdésben....:(

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #440 Dátum: 2013 Április 16, 14:37:02 »
Áldott Testvérem!

Ez mind a látható dolgok iránt való aggodalom. Az ige azt mondja, hogy az anyaméh gyümölcse jutalom (Zsoltárok 127,3).
Ha választhatna a gyermeketek, a szegénység és az élet között, akkor az életet választaná.

Az Úr elég hatalmas ahhoz, hogy eleget adjon nektek! Ne féljetek!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #441 Dátum: 2013 Április 16, 15:02:51 »
Kedves Rencsi!

A gyermek Isten áldása! Aggodalmaskodásra nincs ok.

Kicsoda pedig az közületek, a ki aggodalmaskodásával megnövelheti termetét egy araszszal?
Mt 6,27

Bízzatok az Úrban, mert Ö gondokodni fog a családotok mindennapi kenyeréröl!  Isten nem mutatja meg mi lesz két hónap múlva, de azt tudjuk, hogy ma és most velünk van, és azt is, hogy két hónap mulva is velünk lesz. És ez elég!

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #442 Dátum: 2013 Április 18, 07:17:24 »
Kedves Rencsi! Megértem aggódásodat, nehéz ebben a mai világban perifériára szorulva gyermekeket nevelni. Tudom milyen, mert én is nagycsalád nőttem fel, bátyám kinőtt ruháit hordtam, hús csak egyszer került egy héten az asztalunkra, vagy még akkor sem, mégis békességben éltünk. A szegénységben is lehet békességben élni, sőt még az összetartás is nagyobb lehet, mert egymásra vagyunk utalva. Édesapám dolgozott csak, anyánk pedig nevelt minket.
Feleségemmel együtt mi is 4 gyermeket neveltünk fel és a mai napig nem bántuk meg. És soha nem voltunk gazdagok. Ahol van étel 3 embernek ott a negydik sem szűkölködik.

Veled van Istened, az ÚR, ő erős, és megsegít. Boldogan örül neked, megújít szeretetével, ujjongva örül neked.
Zofoniás 3:17.   
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető hivengem

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #443 Dátum: 2014 Augusztus 10, 21:55:02 »
Ha érzitek saját erkölcsi igazatokat álljatok ki érte, és ne hagyjátok,h  a félelem utatokat szegje,mert van ki vigyáz Ránk! Én ezt egyszer elvétettem. Hatalmas árat fizettem érte. Álljatok ki mindig érte,h van egy világot átható szeretet, az a törvény, Ő az isten. Mert isten=szeretet :2smitten:

Nem elérhető hivengem

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #444 Dátum: 2014 Augusztus 10, 22:06:30 »
A félelem a gyűlölet előszobája, a szereteté a bizalom. Ha félsz,akkor nem bízol,nem hiszel...és a sátán csak erre vár

Nem elérhető korni

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #445 Dátum: 2014 Október 21, 20:17:35 »
Kelj fel, riadj éjjel, az őrjárások kezdetén; öntsd ki , mint a vizet a te szívedet a z Úr színe előtt; Jer Sir 2.19

  Nagyon szeretem ezt az Igét. Szerintem a félelmeinket aggodalmainkat,szorongásainkat kiönthetjük teljesen az Úr elé ahogy a víz kifolyik. Sokszor hallottam,hogy miért mondjam el Istennek úgy is tudja mi a problémám. Megtapasztaltam,hogy bizalmamat fejezem ki mikor elmondom neki és betölt a békesség mikor még válasz sincsen.
Akkor tudom kiönteni ha vele szorosan kapcsolatban vagyok. 
 Zsoltárok 112: 7

7  Semmi rossz hírtõl Nem FÉL; Szíve Erõs, AZ ÚRBAN bizakodó.  Ha a szívem erősen az Úrban bízik nem emberekben megfogható dolgokban nincs okom a félelemre. Ez egy folyamat mire erős lesz a szív. Hálaadás elűzi az aggodalmakat. Én is átéltem a nyomor kemencéjét mikor elkezdtem hálát adni ami nem volt Isten csodát tett. Emberi erőnk végére jutunk és beismerjük,hogy lehetetlen nála minden lehetséges. Mikor az üres hűtőért imádkoztam,hogy mivel töltse be az Úr és hálát adtam a gondoskodásért.
Egyedül Istené legyen mindezekért a dicsőség!   Azért írtam le mindezeket hátha mások számára is bátorítás lehet.

SZENVEDÉS ISKOLÁJA

Bolyongsz sötét úttalan utakon.
Veríték folydogál végig arcodon.
Töviseken, bogáncskórókon lépkedsz.
Ne félj, ha szakadékba is tévedsz!
Nem tudhatod még a szenvedés útja.
mily nagy erőt hoz el napjaidra.
Nyomorúságnak ösvényén nem vagy egyedül.
Nézz fel és arcodra fény derül!
Ha átérsz végre szakadékon, gátakon.
Hála zengjen akkor is ajkadon.
Ne felejtsd el, hogy mit tett veled
A te drága Szabadító Mestered
Bolyongsz, sötét úttalan utakon
Mindig hála ragyogjon, arcodon
Ne engedj, soha keserűségnek utat
Mindenkor magasztaljad az Urat!
Azért ha valaki Krisztusban van,új teremtés az, a régiek elmúltak,íme újjá lett minden
 2Kor 5:17

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #446 Dátum: 2014 Október 21, 20:50:47 »
Igazad van Korni, nem hiszem, hogy nekünk így kellene élnünk :308:
Isten igen is elvárja, hogy mondjuk el neki vágyainkat, örömünket, bánatunkat, kéréseinket.
Szereti ha köszönetet is adunk neki mindazon dolgokért amit már megcselekedett az életünkben.
És valóban fontos, hogy foyamatosan kapcsolatbanlegyünk vele.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #447 Dátum: 2014 Október 24, 07:12:53 »
Az Úrnak gondja van ránk.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Nagy Gábor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 47
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #448 Dátum: 2014 November 07, 17:59:02 »
A félelem nem más mist Istenbe vetett bizalom hiánya!
”Mikor pedig eljő majd a Vígasztaló, a kit én küldök néktek az Atyától, az igazságnak Lelke, a ki az Atyától származik, az tesz majd én rólam bizonyságot.” (Jn 15, 26)

Nem elérhető furcsa01

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 34
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #449 Dátum: 2015 Április 14, 18:12:56 »
sziasztok.keresgéltem,hova is tudnám leírni az én "harcomat",és ide jutottam.Kedves utolsó hozzászóló, Elisabeth idézete nagyon megragadott,és nagyon aktuális rám tekintve: "De ha nem igy történik is, az Úr a hollóknak is tud parancsolni, hogy számunkra ételt hozzanak, tehát semmiképpen sem kell félelemmel gondolnunk a jövőre. Egy biztos: az Úr az ajtónál áll és zörget!"

2 éve vagyunk házasok,és szóba került a család bővítése is. Mindig vártunk a megfelelő pillanatra, páromnak nem volt munkája,Hála Istennek kapott,de ahogy ő kapott az enyém megszűnt,de továbbra is nagyon szeretnénk kisbabát. Fáj érte a lelkem,hogy nem lehet,anyagiak miatt. Most segélyen vagyok,tudjátok az a bizonyos 22000 ft...nem panaszkodom,mert a párom fizuja is jó,a mai világban a 80000 igazán jó....ha számoltok láthatjátok mennyi is az annyi,ami egy havi bevételünk.
DE!!
IStentől kaptunk "engedélyt" az útmutatást,hogy szülők lehetünk,hiszen ő már elméleti "oktatást" adott,most már rajtunk múlik a dolog,de kétségbe vagyok esve,hogy állás nélkül,pénz nélkül,hogyan fogom felnevelni??? az eszem amellett döntene,hogy ne akarjunk még gyermeket,de a szívem az meg nagyon is akarná,hiszen Isten megsegít..Őrlődök Testvéreim!!! És íme egy másik téma,az imakérés....Segítsetek,hogy megkapjam az útmutatást ,hogy merre,hogyan tovább??? Célja van-e annak,hogy megszünt a munkám és most alkalmas a gyermek vállalás, vagy új munkát kapok és utána vállaljuk a gyermeket?? NAgy kérdés ez,és úgy érzem egyedül maradtam/maradtunk a párommal ebben a kérdésben....:(
a gyereket be kell válalni az isten majd finanszirozza
amelyik cápa a tenyeredböl eszik,az a lábadbol is fog....