Szerző Téma: Félelmeink és szorongásaink  (Megtekintve 46482 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Tunde1983

• Testvérünk
  • *
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #450 Dátum: 2015 Május 15, 08:30:08 »
Isten szolgái és a félelem
Jákob, Dávid és Illés Jehova azon szolgái közé tartoztak, akik bizony féltek, amikor veszélyes helyzetekbe kerültek (1Mózes 32:6, 7; 1Sámuel 21:11, 12; 1Királyok 19:2, 3). Ezeknek a férfiaknak nem volt gyenge a hitük. Ellenkezőleg, szilárdan bíztak Jehovában. Ám Jákob, Dávid és Illés mind emberek voltak, ezért hajlamosak voltak rá, hogy féljenek.
A Biblia nagyon buzdító lehet, hiszen olyan embereknek az életből vett példáit tartalmazza, akik személyes akadályokat győztek le, hogy így el tudják végezni, amit Isten megkívánt tőlük. Figyeld meg Illést. Mint Izráel egyik legkiemelkedőbb prófétája, emberfelettinek tűnő bátorságról tett tanúbizonyságot. A Biblia mégis azt állítja, hogy „Illés ember volt, hozzánk hasonló természetű” (Jakab 5:17). Ő is átélt olyan időszakokat, amelyeket erős félelem és szorongás jellemzett (1Királyok 19:1–4).
A keresztény Pál apostol „erőtlenség, félelem és nagy rettegés közt” ment Korinthusba, és ez nyilván azt jelentette, hogy erős kételyei voltak saját képességeit illetően. És ő szembe is találta magát némi rosszallással. Egyes ellenállók azt mondták Pálról, hogy „a maga jelenvolta erőtelen, és beszéde silány”. Semmi sem utal azonban arra, hogy Pál engedett volna annak, hogy mások eltorzult véleménye befolyásolja a magáról vagy képességeiről alkotott nézetét (1Korinthus 2:3–5; 2Korinthus 10:10).
Mózes nem bízott abbeli képességében, hogy oda tud menni a fáraóhoz, és azt állította, hogy „nehéz ajkú és nehéz nyelvű” (2Mózes 4:10). Még akkor is, amikor Jehova Isten megígérte neki, hogy segíti őt, Mózes így könyörgött: „Kérlek, Uram! Küldj mást” (2Mózes 4:13, Úf ). Mózes nem ismerte fel képességeit, Jehova viszont igen. Úgy tekintette Mózest, mint aki szellemileg és fizikailag alkalmas a megbízatás végrehajtására. Jehova mégis szerető módon segítőről gondoskodott Mózes számára. Nem erőltette Mózest arra, hogy egyedül álljon a fáraó elé (2Mózes 4:14, 15).
Jeremiás is kiemelkedő példa ebben a vonatkozásban. Mikor Isten prófétájaként megkapta megbízatását, ez a fiatalember így reagált: „ Ah, ah Uram Isten! Ímé, én nem tudok beszélni; hiszen ifjú vagyok én!” Az az erő, amelyre megbízatása elvégzéséhez szüksége volt, nem veleszületett tulajdonsága volt Jeremiásnak. De Jehova vele volt. Segített Jeremiásnak, hogy „erősített várossá, vasoszloppá és érczbástyává” váljon „a föld népe ellen” (Jeremiás 1:6, 18, 19).
„közel van az Úr a megtört szívekhez, és megsegíti a sebhedt lelkeket” (Zsoltárok 34:19).

Nem elérhető sogorom

• Testvérünk
  • *
« Válasz #451 Dátum: 2015 December 08, 17:32:59 »
Az emer bizony olyan lény hogy ,életének egy bizonyos részét félelem ijedség rémület jelemezheti.
Igen mindnyájunknak vannak ilyen harcai.
A lényeges az ellene való küzdelemben. Hogy nem cselekszünk  kapkodva a félelem től tébolyodottan.
Hanem át adjuk azt A KRISZTUSNAK.
És annak tudatában hogy nála van, teszünk róla hogy meg nyugodunk.

Tapasztaltátok e már menyire fel lelesül az ember fia. Ha disőitő éneket énekel jó hangosan ha másokkal együt  szinte szárnyra kell a lelke mint a sas madár.. Azon kapja magát ,hogy szorogása tovaszált lelkét fel üditette. Istene vigasztaló megnyugtató áradata. El telik pár nap és a dolgok is kedvező irányt vehetnek.

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #452 Dátum: 2015 December 12, 13:54:19 »
Namost zavarba hoztál barátom- be kell vallanom... Az előző írásodból, amit egy másik topic-ban tettél, azt a következtetést vonhattam le, hogy valami Ufo hívő vagy... Ha félre értettelek, kérlek bocsásd meg nekem.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető sogorom

• Testvérünk
  • *
« Válasz #453 Dátum: 2015 December 21, 15:36:01 »
Hát én  nem a mások utján megyek. Hanem mindent meg vizsgálok ami jó valamikor hogy Isten dicsőségére felhasznájam nem vetem ell..  Akkor én bátor vagyok arra és szabad hogy hitel azt mondjam  Ha Isten velem van ki lehet ellenem.

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #454 Dátum: 2015 December 23, 18:25:19 »
...viszont ebből meg semmit sem értettem...    :104:  Úgyérted a Monoteizmust is össze lehet mosni az ufókkal-és ez dicsőítheti az Istent??? Kifejtenéd álláspontodat ezzel kapcs?
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető flakornel

• Testvérünk
  • *
« Válasz #455 Dátum: 2015 December 23, 19:41:59 »
Üdvözlök mindenkit!

Megosztok 1-2 személyes gondolatot a témával kapcsolatban  :291:

A félelmek határokat jelentenek. A természetes élet félelmei a terészetes korlátainkat jelzik. Mindenki képességeinek vannak határai.
Ezen felül a félelmek mindig valamilyen hatalom befolyását, vagy hatásgyakorlásának kísérletét jelzi.

Pl.: a leviathán előtt félelmek ugrándoztak. Aki valamilyen hatalmat hordoz vagy képvisel azok körül megjelenik a félelem atmoszférája. Ezt viszont csak azok tapasztalják akik nem szeretik a hatalmat vagy a képviselőjét.

Az Istentől elszakadt emberi természet hit reakciója Isten felé a félelem, rettegés. Az Istent szeretető új természet válasza a teljes szeretet.

Akiben nagyobb hatalom van az nem fél a kisebbtől.
Aki Isten hatalmát birtokolja már bizonyos témákban az nem fél...

Mikor Jézus azt mondta: - Ne félj csak higyj! Akkor arra is utalt, hogy a megszólított ember szakadjon el minden más uralomtól, hogy Neki engedelmeskedjen, ne pedig a jelenlegi urának (lehet nemlátható lény is)...

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #456 Dátum: 2015 December 23, 19:51:42 »
Én is üdvözöllek. Jézus mondja: Luk.12,4.    
Mondom pedig néktek én barátaimnak: Ne féljetek azoktól, kik a testet ölik meg, és azután többet nem árthatnak.
5.    
De megmondom néktek, kitől féljetek: Féljetek attól, a ki minekutána megöl, van arra is hatalma, hogy a gyehennára vessen. Bizony, mondom néktek, ettől féljetek.

Istenfélelem-Isten Tisztelet. Ez nagyon fontos, mert a Teremtő nem haver.
Ő mondja: Mal 1,6   
A fiú tiszteli atyját, a szolga is az ő urát. És ha én atya vagyok: hol az én tisztességem? És ha én úr vagyok, hol az én félelmem? azt mondja a Seregeknek Ura néktek, ti papok, a kik útáljátok az én nevemet, és ezt mondjátok: Mivel útáljuk a te nevedet?

Bár az igaz, hogy ez az Istenfélelem-nem az a jogos rettegés Istentől- amit a bűnök okoznak.
Ézs 60,19    

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #457 Dátum: 2015 December 23, 19:55:57 »
(...arra azért vigyázzunk kérlek-hogy amit mondunk, ne ütközzön az Igével. Akkor sem, ha ez mára már szinte kötelező," bizonyos" gyülekezeteknél-felekezeteknél...)   :afro:
Ézs 60,19    

Nem elérhető flakornel

• Testvérünk
  • *
« Válasz #458 Dátum: 2015 December 23, 22:32:45 »
Te most az én írásomra reagáltál?

Én nem az Istenfélelemről írtam konkrétan...

Nem kívántam senkit sem támadni sem kritizálni. Sokat vívódtam írjak-e vagy nem. Most már látom nem kell.
Kívánom Isten Kegyelmét az életünkre.

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #459 Dátum: 2015 December 26, 14:00:27 »
A Félelemről- mindent egybevetve mint valami rossz-istentelen szokásról, többen is írtak már ezen a fórumon. Belátom: Nem kellett volna így reagálnom az írásodra, kérlek bocsásd meg nekem. Én ezen soraidra reagáltam: "A félelmek határokat jelentenek. A természetes élet félelmei a terészetes korlátainkat jelzik. Mindenki képességeinek vannak határai.
Ezen felül a félelmek mindig valamilyen hatalom befolyását, vagy hatásgyakorlásának kísérletét jelzi.

Pl.: a leviathán előtt félelmek ugrándoztak. Aki valamilyen hatalmat hordoz vagy képvisel azok körül megjelenik a félelem atmoszférája. Ezt viszont csak azok tapasztalják akik nem szeretik a hatalmat vagy a képviselőjét.

Az Istentől elszakadt emberi természet hit reakciója Isten felé a félelem, rettegés. Az Istent szeretető új természet válasza a teljes szeretet.
"

( azt azért el kell ismerned neked is: Fogalmazhattál volna konkrétabban is...) Én igazából csak ezt szerettem volna pontosítani. Tehát hogy a félelemnek vannak eredői és  irányultságai is-és nem minden irányultság rossz...Pál is utal egy, egyfajta félelemre: Pl.:   1Kor 2,3   
És én erőtlenség, félelem és nagy rettegés közt jelentem meg ti köztetek.
..; 2Kor 7,15   
És ő még jobb szívvel van irántatok, visszaemlékezvén mindnyájatoknak engedelmességére, hogy félelemmel és rettegéssel fogadtátok őt.
..;
Ef 6,5   
Ti szolgák, engedelmesek legyetek a ti test szerint való uraitoknak félelemmel és rettegéssel, szíveteknek egyenességében, mint a Krisztusnak.
..;
Hiszed vagy sem, örülünk hogy megszólaltál végre, hiszen cirka 5 (!!!) éve vagy a fórum tagja, és ez volt az első hsz.-ed. Kár hogy így alakult.
Ézs 60,19    

Nem elérhető Csikó Gergely

• Testvérünk
  • *
« Válasz #460 Dátum: 2016 Június 06, 07:12:49 »
Szia Kedves flakornel!

Én megértelek. S minden amit mondasz igaz is! Biztos Bibliailag is alálehet támasztani (amire Shomer ayin kíváncsi, s már talán meg is próbálta erre építeni a kommunikációt), csak még annyira (a Bibliát) nem ismerem. Úgyhogy inkább előveszem a saját életem példáját.... tudod én félek a hatalmi poszton lévő emberektől... ezek nem szentkirályok abban egyetérthetünk. Én magam meg akarok szabadulni ettől az atmoszférától, minden erőmmel ezen vagyok, s egy olyan kellemes közeg kialakításának első lépéseit veszem fel ami segít hogy lelkem (vagy inkább idegem? :D) újra jól működjön. A hataloméhesek igen gyakran csak egy eszközként élik meg a vallást.. a krisnásoknál például aki hatalmat gyakorol az azt is eldöntheti hogy bemehetsz vagy nem mehetsz be.. lassan lesz egy kritériumuk hogy kik csatlakozhatnak abba a gyülekezetbe, s kialakul egyfajta elitség az Isten nevében. Ezeket a dolgokat én baromira veszélyesnek tartom, mindenkire nézve. Azért a hasznuk is biztos megvan... mondjuk nem sok.. viszont a lelki sérült gyártásban jeleskednek az biztos ugyanis ez nem olyan hogy 1 évig bennvagy mint szerzetes, mindent megtanultál s eljössz... végül mégis odaragadsz (mert azon kívül ügye mit találsz?). De a szíved már nem a régi... a kezdeti fellobbanások nem tartósak. Úgyhogy vigyázni kell...

Nem elérhető Csikó Gergely

• Testvérünk
  • *
« Válasz #461 Dátum: 2016 Június 06, 07:19:42 »
Flakornel ne mennjél el! Ismerjed meg a többieket is, előbb utóbb összeáll hogy miért jó hogy velünk van Shomer ayin. Amen.