Szerző Téma: Félelmeink és szorongásaink  (Megtekintve 92949 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Magda

  • Vendég
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #135 Dátum: 2008 Október 21, 06:59:55 »
mert úgy a hitet és a szeretetet Jézus tőlünk várja és nem adja.

Drága Ermaha, ez mit jelent?

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #136 Dátum: 2008 Október 21, 07:04:30 »
Olvasd el ahonnan származik,ha nem érted!!! :2smitten:
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Magda

  • Vendég
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #137 Dátum: 2008 Október 21, 07:15:35 »
Köszönöm a tanácsot.
Antónió elég érdekes reakcióval ajándékozott meg bennünket, de a tanítványságot felvállalta, tehát lehet, hogy újszülött a tanítványságban, de az is lehet, hogy csak a fogantatás pillanatában van, és még meg sem született.

Mivel én is átmentem ezeken a lépcsőfokokon, és visszamenőleg tudtam csak meg, hogy mi is történt, mert - hitben járunk nem látásban - ezért talán elfogadobb vagyok, mintha nekem nem lettek volna nagy próbáim.

Bocs, hogy rövidke reakciódra hosszan reagáltam

 :2smitten:


maria

  • Vendég
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #138 Dátum: 2008 Október 21, 08:42:16 »
Drágáim, békés reggelt nektek.  :rozsa2: Amit a szeretet járjon át!  :017: Ugye nem bánjátok ha törlöm?   :135:

Magda

  • Vendég
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #139 Dátum: 2008 Október 21, 09:24:18 »
Drágáim, békés reggelt nektek.  :rozsa2: Amit a szeretet járjon át!  :017: Ugye nem bánjátok ha törlöm?   :135:

 :2smitten:

antonio07

  • Vendég
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #140 Dátum: 2008 Október 21, 15:48:33 »
                           Kedves testvéreim.

Az utolsó mondatomat ajánlom  figyelmébe annak aki nem ért velem egyet.
Senki hitével nincs bajom, csak a látásom szerint leírtam amit gondoltam, most nincs időm
de a  következő 4 napban több szabadidőm lesz arra, hogy írjak.Kedves ermaha nem
értettem meg, hogy leveleddel mit akarsz nekem mondani.
             Isten áldjon meg mindenkit a bölcsessége Lelkével/ Szellemével. :2smitten:

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #141 Dátum: 2008 Október 21, 16:47:17 »
Kedves Antonió,te irtad azt amire reagáltam,ha kívánod és lesz szabadidőm,akkor Igei formában is leírhatom,ha te úgy jobban megérted.És amivel Igeileg nem tudok egyet érteni.Valószinü nem vagyunk egy hullámhosszon,
pedig az Igének csak egy értelme van.Ha azt amit írtam nem érted,akkor világosabban leirom,HITET ÉS SZERETETET CSAK ISTEN TUD AZ EMBERNEK A SZIVÉBE SZELLEMÉBE ADNI!!!.ÉS CSAK AZ, AZ IGAZI HIT ÉS SZERETET!!!!.AZ IGE IS EZT IRJA ÉS NEKEM IS EZ A VÉLEMÉNYEM!!!--a többi csak fellángolás... :angel2:
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Magda

  • Vendég
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #142 Dátum: 2008 Október 21, 18:24:13 »
Kedves Antonió,te irtad azt amire reagáltam,ha kívánod és lesz szabadidőm,akkor Igei formában is leírhatom,ha te úgy jobban megérted.És amivel Igeileg nem tudok egyet érteni.Valószinü nem vagyunk egy hullámhosszon,
pedig az Igének csak egy értelme van.Ha azt amit írtam nem érted,akkor világosabban leirom,HITET ÉS SZERETETET CSAK ISTEN TUD AZ EMBERNEK A SZIVÉBE SZELLEMÉBE ADNI!!!.ÉS CSAK AZ, AZ IGAZI HIT ÉS SZERETET!!!!.AZ IGE IS EZT IRJA ÉS NEKEM IS EZ A VÉLEMÉNYEM!!!--a többi csak fellángolás... :angel2:

Igen,
vagy emberi erőfeszítés,
mert van ilyen is, és egy földi lét idejére megcsalja saját magát is, mert erölködik.

antonio07

  • Vendég
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #143 Dátum: 2008 Október 22, 19:49:34 »
                             Kedves ermaha
Köszönöm a felajánlásodat, és kérlek téged, hogy a 4 evangéliumból és még talán az apcsel elején a menybe menetelig, írd ki azokat az igéket ahol Jézus azt ígéri, hogy
majd Ő ad nekünk hitet és szeretetet.Gondolom Jézus fölé te sem akarsz más prófétát
emelni.Én csak Jézus kijelentéseit kérem tőled ebben a 2 témában.
       Köszönöm, hogy értem fáradsz.  Üdv: Antal :angel:

Magda

  • Vendég
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #144 Dátum: 2008 Október 22, 20:54:37 »
                             Kedves ermaha
Köszönöm a felajánlásodat, és kérlek téged, hogy a 4 evangéliumból és még talán az apcsel elején a menybe menetelig, írd ki azokat az igéket ahol Jézus azt ígéri, hogy
majd Ő ad nekünk hitet és szeretetet.Gondolom Jézus fölé te sem akarsz más prófétát
emelni.Én csak Jézus kijelentéseit kérem tőled ebben a 2 témában.
       Köszönöm, hogy értem fáradsz.  Üdv: Antal :angel:

Huhuhu ez nagyon meredek!
Te nemfogadod el a leveleleket?

Aztán az Úr Jézus Krisztus nem próféta elsősorban, hanam az Isten, a MINDENHATÓ, az ÖRÖKKÉVALÓ ISTEN,
Aki elküldte a SZENT SZELLEM ISTENT  és a SZENT SZELLEM ISTEN itt van a földön, és bennem vett lakozást, na nem csak bennem, hanem mindenkiben aki ÚJ TEREMTÉS, és aki FELÜLRŐL SZÜLETETT.

antonio07

  • Vendég
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #145 Dátum: 2008 Október 22, 21:47:47 »
                      Kedves Magda.

Nem tudom mi a szándékod, én csak egy kérést intéztem ermala-hoz,bocsi de én Jézusnak
hiszek,és elfogadom a próféták azon tanítását amelyek Jézussal alátámaszthatok,én ilyen
 vagyok. Szeretném tőled megtudni, hogy mit jelent az, hogy ima harcos?
                                  Üdv: Antal :2smitten:

antonio07

  • Vendég
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #146 Dátum: 2008 Október 22, 21:51:56 »
  Bocsánat ermaha el írtam a nevedet.      :2smitten:

maria

  • Vendég
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #147 Dátum: 2008 Október 22, 22:42:47 »
antonio írta: "mert úgy a hitet és a szeretetet Jézus tőlünk várja és nem adja."

Ez elég fura egy mondat.

Mivel Isten és Jézus egy, így nyugodtan mondhatjuk, hogy Jézustól kaptunk hitet és szeretet. Én ennyire kategórikusan nem választanám szét a helyedben Jézust és a leveleket. Tudnod kell, amit te előhoztál, 4 evang. és csel. ből a mennybemenetelig, az még ó szövetség. Nem volt addig újteremtés. Jézus véráldozata hozta csak meg. De ebbe most nem mennék bele. Tehát Isten maga a szeretet, ezt elismered gondolom. A Szeretet költözik az emberbe újjászületéskor, tehát megkaptuk a szeretetet Istennel együtt. Nem is mehetnénk a jelenlétébe anélkül.

Márk. 9,24
A gyermek atyja pedig azonnal kiáltván, könnyhullatással monda: Hiszek Uram! Légy segítségül az én hitetlenségemnek. 


Kapott hitet? Hajjaj

2 Tim. 1,7
Mert nem félelemnek szellemét adott nékünk az Isten; hanem erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét.

Júd. 1,3
Szeretteim, mivelhogy minden igyekezettel azon vagyok, hogy írjak néktek a közös üdvösség felől, kénytelen voltam, hogy intőleg írjak néktek, hogy tusakodjatok a hitért, amely egyszer a szenteknek adatott.


Mint látod, ezt megkaptuk és valóban ezután el is várja tőlünk Isten, hogy használjuk! Egyszer megkaptuk, többé ne kell kérni. Használni kell. Ez olyan mint pl. megkaptuk a fejünket, többé nem kell kérni, hogy kapjunk. Megvan, használjuk.



Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #148 Dátum: 2008 Október 23, 05:17:36 »
               Üdvözlök mindenkit.

 Véleményem szerint a mi hitünket úgy lehet elképzelni, mint egy magas vár fal, és a kísértő nevezhetjük bár minek én nem adok neki nevet, még a szó kincsemben sem szerepel az akit ti minden rossz megtapasztalásakor a nevén szólítotok,de legyen a tetszésetek szerint.Tehát a kísértő állandóan a rést keresi a mi vár falunkon azaz a hitünkön, és ha nem talál akkor túlzásokba ejt, amely ebben a topikban oly sok helyen
olvasható.Én úgy tanultam Jézustól, hogy ami velünk történik itt a földön az mind értünk
történik, ha nem lenne rossz, nem lehetne mihez viszonyítani a cselekedeteinket. A szeretetnek az ellenpárja nem a gyűlölet, hanem a félelem, ha félünk akkor, mint olvastam is szeretetben és Jézushoz igazított hitben szűkölködünk, ezt nekünk kell ki javítanunk,
mert úgy a hitet és a szeretetet Jézus tőlünk várja és nem adja.Az 5 balga szűz esetében is. Én mindenért hálát adok, még a rosszért is mert az is én értem van. Istent szeretőknek minden a javukra válik még a rossz is.Szeretném azt is hozzá tenni, hogy aki Jézushoz tartozónak vallja magát, az jobban jár ha az örökkévalóság szemüvegén
keresztül  szemléli ezt a világot és azt ami vele történik, és nem a mulandóság szemüvegén keresztül, tudni illik minden rosszban van ami az én javamra válik.
És aki sokszor ad hála imát, vagy dicsőítő imát az többet jobban lát.
Én így látom, senkire nézve nem kötelező. :angel:

Először azt kell megnézni,kiben vagyok? Kiben vagy?
Másodszor, ha hiszel engedelmeskedtél annak, amit Jézus mondott Keresztelő Jánosnak?
Harmadszor betöltötted-e azt amit Isten mondott: Térjél meg, tegyél bűnvallást, IRÁSBAN EMBER ELŐTT, KERESZTELKEDJÉL MEG //meritkezzél be// és tőltekezzél be Szent Szellemmel, ami, aminek a jele a nyelveken szólás.
Jézust csak egyes emberek tartottak prófétának, akik nem hitték el, hogy Ő Istennek szent Fia, AKI ŐRŐKTŐL FOGVA LÉTEZIK ÉS ŐRŐKKÉ ÉL, Aki testben jött közénk, azért, hogy megváltoson a keresztáldozatával és vérével emberiséget! - egy próféta még senkit nem tudott megváltani! és én azt hiszem Igaz Isten Igéje - kerüld a botor vitatkozásokat. Bocsánat, részemről ennyi!
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Magda

  • Vendég
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #149 Dátum: 2008 Október 23, 06:59:42 »
                      Kedves Magda.

Nem tudom mi a szándékod, én csak egy kérést intéztem ermala-hoz,bocsi de én Jézusnak
hiszek,és elfogadom a próféták azon tanítását amelyek Jézussal alátámaszthatok,én ilyen
 vagyok. Szeretném tőled megtudni, hogy mit jelent az, hogy ima harcos?
                                  Üdv: Antal :2smitten:
Neked mi a szándékod?
Ha Ermahától kérdezel, akkor privátban írj, itt a fórumon mindenkinek szól a beírásod.
Az Úr Jézus Krisztus mondásaiból szíves figyelmedbe ajánlom a János evangéliumot, különös tekintettel a FŐPAPI IMÁJÁRA a 17. fejezetre, de a SZENT SZELLEMRE vonatkozókat is amely fejezetek megelőzik a 17. fejezetet. Esetleg a 8. fejezettől.

De a János evangélium 3. fejezete sem hagyható ki, tehát javaslom, hogy az egész könyvet olvasd, hittel, azzal amit az ÖRÖKKÉVALÓ ad az embernek.
Ami nem a képzeletének a terméke, hanem valóságos, ahogy az apa mondja:
Hiszek Uram, növeld a HITEMET, tudod, amikor lejönnek a megdicsőülés hegyéről.
Neked van 1 Ft-od én azt csak úgy növelhetem, ha adok neked még legalább 1 Ft-t  ez ugye szerinted is így működik
 :2smitten: