Szerző Téma: Félelmeink és szorongásaink  (Megtekintve 93237 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető m_andi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #195 Dátum: 2009 November 27, 17:05:46 »
Sziasztok!

Kinga
én 18 évesen keresztelkedtem, szerencsére nekem sose mondták, hogy ne járjak templomba, vagy ne olvassak Bibliát. Pedig sajnos az én családomban is én egyedül vagyok vallásos   :062:
Ha nem jársz minden héten templomba/gyülekezetbe, az még nem bűn.

Félni én is szoktam, de én ezt annak tudom be, hogy még nem elég erős a hitem, még fejlődnöm kell, hogy magamat is jobban meg kell ismernem. Szerintem ennek az első lépése a belső béke kell, hogy legyen.  :089:
Mert közülünk senki sem él önmagának, és senki sem hal meg önmagának; mert ha élünk, az Úrnak élünk, ha meghalunk, az Úrnak halunk meg. Tehát akár élünk, akár meghalunk, az Úréi vagyunk. (Róm.14,7-8)

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #196 Dátum: 2009 November 28, 06:09:32 »
M andikám,a belső béke,csak az Úrral való közösségtől jőn létre.Az Úr áldása legyen az Ige olvasásodon és tegyen bölcsé tégedet. :2smitten:
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #197 Dátum: 2009 November 28, 09:04:09 »
 :044:
"Igéd vidámságot szerzett nekem és szívbeli örömöt!"  Jeremiás 15:16.

Tünde :2smitten:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető m_andi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #198 Dátum: 2009 November 28, 13:04:38 »
Ez így van  :06:És köszönöm, az Úr áldjon meg!  :063:
Mert közülünk senki sem él önmagának, és senki sem hal meg önmagának; mert ha élünk, az Úrnak élünk, ha meghalunk, az Úrnak halunk meg. Tehát akár élünk, akár meghalunk, az Úréi vagyunk. (Róm.14,7-8)

Nem elérhető kinga1986

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #199 Dátum: 2009 November 28, 22:22:40 »
Sziasztok  :2smitten:
Mindenkinek nagyon szeppen koszonom a batoritast es koszonom Istenek hogy ratok talaltam. Elgondolkodtam amit irtattok es igen a sajat talpamon kell allnom es van fegyverem is a szeretet. Csak szeretetel es Krisztus segitsegevel gyozhetek.Mar tobbszor eldontottem hogy elkoltozom de sajnos nem konnyu ez. Kemenyen dolgozom es kozben meg egyetemre is jarok ami sajnos fizeteses es ezt kell fizetnem. Visszont bizztosra tudom hogy ez az egyetem az Urtol van. Ebben most nem akarok bele menni.  :05:
Dolgozom es tanulok de a legfontosabb Isten. Azon vagyok hogy onallo eletet eljek de nagyon nehezz ez most. Visszont Isten velem es vannak ilyen aranyos testvereim. :2smitten:
Lehet hogy meg sokszor elcsuggedem es mar elore koszonom a batoritasokat. ALDOTTAK VAGYTOK
 :2angel:  :2smitten:
Kinga

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #200 Dátum: 2009 November 28, 22:41:38 »
Az Úr erősítsen meg téged kedves Kinga! Az Úr veled van és gondodat viseli.
Ajtókat nyit és előkészíti az utat neked! Elhordja a köveket és feltölti a mélységeket!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #201 Dátum: 2009 November 29, 10:12:40 »
 :2smitten:
Bárhol is vagy, az Úr gondodat viseli!  :168:
Csak olvasgasd a 139. Zsoltárt!  :2smitten:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető kinga1986

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #202 Dátum: 2009 November 29, 18:16:05 »
 :D
sziasztok koszonom a batoritast Isten Aldjon benneteket
"Minden javam, minden oromem belole az Urbol sarjad" 2 Samuel 23,15
 :2smitten: :afro:
Kinga

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #203 Dátum: 2009 November 29, 20:35:57 »
Kedves Kinga,

Kicsit  a lelki háttérről. A szüleid reagálása teljesen természetes. Nem kell zokon venned vagy meglepődni, vagy haragudni érte. A halál és hazugság Ura nem örül, mikor az élet felé fordul valaki a családban. Szeresd őket, Isten is ezt várja el tőled. Nem összetűzni kell, nem lázadni, hanem öszintén, szeliden és nagy szeretettel megbeszélni velük, amire nem lesz érvük. Olyan harcban kell résztvenni, ami egy dráma, tragédia - viszont remény van benne. Teljesen érthető, ahogy reagálnak.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető kinga1986

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #204 Dátum: 2009 November 29, 22:09:49 »
sziasztok
Imadkoztam a csaladomert azert, hogy elmehessek Istentiszteletre. kepek jottek elem,hogy bantam a szuleimel. Amiota megtertem ellenzik es gonoszkodnak velem de eszre sem vettem,hogy en mit teszek. :( en bunos vagyok es probalok jo lenni de sokszor ott van a lehetoseg hogy jot tegyek vagy csak egy mosolyt adjak es nem teszem. Nem akarok rossz lenni de sokszor nemet mondok a jora.  :060: kozben meg elvarom,hogy velem ezt tegyek de buta vagyok. :( Pedig ok jo emberek csak az ordog dolgozik es ha en nem vagyok jo hozzajuk hogyan varhatom el hogy elengedjenek. Testvereim csak szeretetel erhetem el, hogy megterjenek hosszu folyamat lesz de gyozni fogok mert Isten szamara nem letezik lehetetlen. En
Ma jobb akarok lenni mint tegnap voltam  :2smitten:
Kinga

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #205 Dátum: 2009 November 30, 08:09:33 »
 :044:  Drága Kinga!  :2smitten:

Tisztán  látod a  helyzeted, bátorítani szeretnélek ...Imádkozom  hogy  szüleidnél is megtörjenek a gátak,hogy a Szent Lélek tüze megeméssze a gonoszság minden erejét,amely  ellened irányítja áldott szüleidet.
Áradjon a folyó! Ézs 43,19.    Ímé, újat cselekszem; most készül, avagy nem tudjátok még? Igen, a pusztában utat szerzek, és a kietlenben folyóvizeket.

Légy erős és bátor az ÚR Veled és valld meg bátran........
2.    Szent templomod felé hajolok, s magasztalom nevedet kegyelmedért és igazságodért; mert minden neveden felül felmagasztalád a te beszédedet.
3.    Mikor kiáltottam, meghallgattál engem, felbátorítottál engem, lelkemben erő támadt.
7.    Ha nyomorúságban vergődöm, megelevenítesz; ellenségeim haragja ellen kinyújtod kezedet, és a te jobbkezed megment engemet.
8.    Elvégzi értem az Úr. Uram, a te kegyelmed örökkévaló: ne hagyd el a te kezeidnek alkotásait!  amen!
138.zs.


zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #206 Dátum: 2009 November 30, 08:44:49 »
sziasztok
Imadkoztam a csaladomert azert, hogy elmehessek Istentiszteletre. kepek jottek elem,hogy bantam a szuleimel. Amiota megtertem ellenzik es gonoszkodnak velem de eszre sem vettem,hogy en mit teszek. :( en bunos vagyok es probalok jo lenni de sokszor ott van a lehetoseg hogy jot tegyek vagy csak egy mosolyt adjak es nem teszem. Nem akarok rossz lenni de sokszor nemet mondok a jora.  :060: kozben meg elvarom,hogy velem ezt tegyek de buta vagyok. :( Pedig ok jo emberek csak az ordog dolgozik es ha en nem vagyok jo hozzajuk hogyan varhatom el hogy elengedjenek. Testvereim csak szeretetel erhetem el, hogy megterjenek hosszu folyamat lesz de gyozni fogok mert Isten szamara nem letezik lehetetlen. En
Ma jobb akarok lenni mint tegnap voltam  :2smitten:

Kedves Kinga!
Ez a felismerésed a legjobb út. Ha ki tudod fejezni a szüleid felé a szeretetet, akkor az összefogja tőrni a keménységüket. Ez a szeretet győzőtt a szüleim felett is.  :088:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #207 Dátum: 2009 November 30, 10:29:04 »
Kinga,szeretnék egy jó tanáccsal szolgálni,de nem muszáj megfogadni.A "s" szereti azt amikor a gyermek és a szülők összevesznek és egymás ellen hangolja őket.

Jak,3:5.    Ezen képen a nyelv is kicsiny tag és nagy dolgokkal hányja magát. Ímé csekély tűz mily nagy erdőt felgyújt!
6.    A nyelv is tűz, a gonoszságnak összessége. Úgy van a nyelv a mi tagjaink között, hogy megszeplősíti az egész testet, és lángba borítja életünk folyását, maga is lángba boríttatván a gyehennától.

Ahhoz,hogy megváltozzanak a körülöttünk lévő emberek és események nekünk kell először megváltozni,mert Isten akkor tehet valamit,ha mi pozitívan viselkedünk és látunk dolgokat és eseményeket.A szád beszédével arathatsz diadalt.Ez benne is van az Igében.Fogadd meg ezentúl semmi negatív dolgot nem mondasz ki,olyat ami gátolná azt,hogy gyülekezetbe járhatsz.Lehet,hogy viccesen hangzik,de nálam bevált valamikor...Üljél le és írjad össze mit szeretnél és ezekkel a tulajdonságokkal ruházzad fel a szüleidet.Ami eddig negatív volt,azt tedd pozitívvá.Pl eddig nem engedtek el,-most adjál hálát Istennek azért,hogy mindig ,és örömmel elengednek a szüleid az Isten tiszteletre.Kérjed Isten segítségét arra,hogyan viselkedjél velük szemben,hogy ugy legyen,ami kedves az Ő színe előtt.Szeretnéd,hogy megtérjenek és járjanak ők is gyülekezetbe.Akkor rajtad meg kell látszani annak,hogy más lettél.Olvassad a bibliát és engedd meg Isten Igéjét az életedben munkálkodni.Minden tekintetben,először neked kell pozitívan gondolkodni és nki állni a dolgokhoz. :2smitten:
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető Janó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 41
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #208 Dátum: 2009 November 30, 11:20:36 »
Szia Kinga:)

Nagyon jó volt olvasni amit írtál:) Én is felismertem már ezt...de ahogy írtad néha emberek vagyunk és nemet mondunk a jóra...saját sértetségünket, félelmünket, és kitudja még mit....de főleg Önmagunkat helyezzük előtérbe....de csak is a szeretettel lehet a rosszat legyőzni:)

Nem olyan egyszerű:( Viszont újra és újra fel kell vennünk a kesztyűt Önmagunkkal és a rosszal szemben...Az Én szüleim nem bánják hogy ezzel foglakozok...nyitottak...és örülnek neki...de Ők máshogy élik meg ezt....még nem teljsen hiszik és vallják hogy Jézus Krisztus mi értünk halt meg. Ők nem hisznek abban hogy az ember feltámad...de jó emberek, becsületesek, és igazak...de Ők még nagyon a földön vannak:)

De tudom hogy ők is megfognak nyílni...és akkor megértenek mindent...mert a leküket csak így tudják megmenteni...

Imádkozok az Úrhoz az Ő lelki üdvükért is....mert csak is Ő nyíthatja meg a szíveket, lelküket...és nekem azért közben kell járnom az Úrnál hogy ha az ember elzárkozik tőle...

Kitartást, erőt és nagyon sok szeretet kívánok amit most kezdtél el:) Az Úr legyen veled a te útaidon:)

Szeretettel

Janó



Jn. 1,12
Akik pedig befogadták, azokat felhatalmazta arra, hogy Isten gyermekeivé legyenek; mindazokat, akik hisznek az ő nevében, [Róm 8,14-16;  1Jn 3,1]

Nem elérhető kinga1986

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #209 Dátum: 2009 November 30, 19:11:46 »
 :D
Koszonom a sok batoritast nagyon kedvesek vagytok :2smitten:
Elkell mondanom, hogy amikor megterttem sok baratomot elveszitettem szomoru voltam de az Ur karpotolt
 :2smitten: ti vagytok a peldak meg soha nem volt ennyi igaz baratom :2smitten:
A mai napom csodalatos volt a hugom sutot nekem apum meg a munkahelyemre ebedet hozott. Majdnem sirtam kis lepes de nagy lepes nekem. Isten munkalkodik es kitartonak kell lennem a jobban. Ez a mai nap kostolo volt es hiszem, hogy ha kitartok minden meg fog valtozni. Aldott estet az Ur Vigyazzon Ratok
Kinga