Szerző Téma: Félelmeink és szorongásaink  (Megtekintve 92939 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #210 Dátum: 2009 November 30, 19:23:58 »
 :2smitten:
Drága Kinga!

Talán a legnehezebb a saját családunkban megélni a hitünket. De Isten szeretete, ami belőlünk kiárad, megolvasztja a hideg szíveket!
A te kitartó imádságodat mindig meghallgatja az Úr, és gyűlik, gyűlik fent a mennyei csészékben. (Jelenések könyve)
SOHA NE ADD FEL! "A szeretet soha el nem fogy!"  I. Kor. 13. :2smitten:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #211 Dátum: 2009 December 01, 05:28:10 »
:D
Koszonom a sok batoritast nagyon kedvesek vagytok :2smitten:
Elkell mondanom, hogy amikor megterttem sok baratomot elveszitettem szomoru voltam de az Ur karpotolt
 :2smitten: ti vagytok a peldak meg soha nem volt ennyi igaz baratom :2smitten:
A mai napom csodalatos volt a hugom sutot nekem apum meg a munkahelyemre ebedet hozott. Majdnem sirtam kis lepes de nagy lepes nekem. Isten munkalkodik es kitartonak kell lennem a jobban. Ez a mai nap kostolo volt es hiszem, hogy ha kitartok minden meg fog valtozni. Aldott estet az Ur Vigyazzon Ratok

  :2smitten: Istennek  hála :2angel: és hála  -Boldogan olvasom soraidat Drága Kinga  :058:
Ezek nagyon nagy dolgok!...és még nincs vége .. :173: sőt most kezdődik igazán a harc!
De NE Add Fel!!!
A "bátorság Lelke" Igazságnak Lelke" Istennek Lelke  Benned ÉL és vezet!  :169:
- Engem rengeteg ilyen hozzáállás testvérektől ugyanígy meghatott és erősített az elmúlt 15 évben mióta megtértem... :170: Kitartó imáim és hitben való látások sokszor csodás módon váltak valóra!
Kívánok szívemből sok ilyen megtapasztalást...légy kitartó és áldott..  :044:

Persze voltak csalódások, a családomban jelenleg is folyik a harc ..másik lányomért
36 éves Tímea  és egyik lánya Kinga mint Te  :2angel:
Az ÚR Lelke meg vígasztal erősít!
..lépjek tovább!...én semmit sem tudok már tenni..
Az ÚR kezébe tettem Hittel..legyen az Ő akarata szerint!
- :060:Ő gyenge volt és elhagyta Isten gyülekezetét! Hiszem!!!- csak egy ideig!  amen!
Tudom hogy sokat szenved, de eljön az idő hogy megerősödve ellen álljon!
Férje szó szerint gyűlöl engem és fiai engedetlenek,az ördög ellenségekké tett bennünket! :2knuppel: ..de nem hátrálok meg mert tudom!
                      :169:  Az ÚR GYŐZ az ÚR Hatalmas  és Uralkodik!
                                JÉZUS legyőzte a világot minden gonoszságával együtt
                                Meghajol ELŐTTE minden térd!  És minden nyelv vallja hogy
                                JÉZUS KRISZTUS ÚR az ATYA ISTEN DICSŐSÉGÉRE!




zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

maria

  • Vendég
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #212 Dátum: 2009 December 01, 07:54:29 »
Drága irene! Valójában nem a vőd gyűlöl, hanem a sátán és a bandája. A lényeg, hogy erősnek kell lenni és amit tehetsz, imádkozz érte, ahogy azt te is tudod. Nem számít ki az akit használ a sátán a gyűlölködésében, a lényeg, hogy nem vér és test ellen van tusakodásunk.... Sokszor elesünk és felkelünk az Úrral. Mi magunktól még erre se vagyunk képesek. Éppen ezért szeretem azt mondani ameddig be nem épül: Erős vagyok az Úrban és az Ő hatalmának erejében.

Mi mindannyian elbukunk, de jön Jézus és felsegít. Mit tesz? Felénk nyújtja a kezét, hogy felsegítsen és letörli rólunk a port, majd ránk mosolyog, néhány kedves bátorító szót mond és az ujjával továbbot mutat. Nem kér cserébe semmit. Ő tudja, hogy önmagunkban mire vagyunk képesek. Többé nem emlékezik meg róla. Nekünk se kell. Ez az Ő szeretete. Mi pedig ebből tanulunk. Felmerül a kérdés: Nem kér semmit cserébe? Nem! Mit tudnánk mi adni Neki, ami nem az Övé?

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #213 Dátum: 2009 December 01, 10:28:17 »
 :2smitten:
Drága Irene! Örömmel tölt el, hogy nem hátrálsz meg! Dicsőség az Úrnak!
Ne is add fel soha! Jézusnak mindenkihez van "kulcsa"! :2smitten:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető kinga1986

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #214 Dátum: 2009 December 02, 02:25:50 »
Kedves Irene :05:
Koszonom a batoritast. Imadkozzom erted es meglattod nemsokara bizonysagot foggunk tenni az Ur munkajarol :afro:
 Adig is kitartast erot es szeretetet  :2smitten:
Ottmaradni a harcban, mikor fárad a kéz,
Az az egyetlen tarthat, ami több mint az ész.
Csak a szeretet képes, amire semmi más,
Hogy elveszhetett az érdek, de élni fog a világ.
Az hogy életét adja ellenségeiért,
Vérét omlani hagyja, ilyet ki hallott még.

Mindig súgod, hogy küzdjél, látod érdemes volt,
Többet adott a hűség, mint a pillanatot.
Tűzben izzani végig, mint a legelején,
Csak a szeretet visz, hogy odaérj.
Csak a szeretet visz, hogy odaérj.


Közeledik az óra, már csak alig elég,
Haza repül a gólya, tudja az idejét.
Vár egy terített asztal, körben millió szék,
És ott van, akit magasztal a győztes emberiség.


Kinga

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #215 Dátum: 2009 December 02, 06:19:30 »
 Drágáim  :2smitten: ..köszönöm ! :2smitten:

Ez az igaz SZERETET  :017:

Zsolt 94,19.    Mikor megsokasodtak bennem az én aggódásaim: a te vígasztalásaid megvidámították az én lelkemet.
-hát igen Mária ahogy vígasztalsz:"Erős vagyok az Úrban és az Ő hatalmának erejében". :afro: amen :187:

Tündém a Te vígasztalásod "Örömmel tölt el, hogy nem hátrálsz meg! Dicsőség az Úrnak!
Ne is add fel soha! Jézusnak mindenkihez van "kulcsa"   amen  :187:

..érdekes
- Kicsi Kinga még  éjjel fél háromkor is TE erősítesz engem?    :180:  :187:
Gyönyörű ez a vers szívemig hatol, és ahogy Te vígasztalsz "Imadkozzom erted es meglattod nemsokara bizonysagot foggunk tenni az Ur munkajarol " amen-t mondok

Az ÚR Szeretetében együtt egymással egymásért  :037: ÚR Jézus Krisztus Lelke által
"Mát 11,28.    Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.
29.    Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelid és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek.
30.    Mert az én igám gyönyörűséges, és az én terhem könnyű."

 Ő benne bízva.........Győzelmesek leszünk  
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető kinga1986

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #216 Dátum: 2009 December 02, 06:26:48 »
Amen
 :morning:
 :026:
Kinga

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #217 Dátum: 2009 December 02, 06:34:14 »
Ó már itt vagy?   :morning: :031: :026: :027: :030: :029:
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető kinga1986

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #218 Dátum: 2009 December 02, 06:45:23 »
Sziasztok mar ismet itt vagyok. Mindenkinek keszitenek most kavet :152: 
 :2smitten:
 :031: :027:
Kinga

Nem elérhető Szabolcs

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 67
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #219 Dátum: 2010 Január 01, 17:57:37 »
Máté 26:37 És maga mellé vévén Pétert és Zebedeusnak két fiát, kezde szomorkodni és gyötrődni .
 Ekkor monda nékik: Felette igen szomorú az én lelkem mind halálig! maradjatok itt és vigyázzatok én velem. És egy kissé előre menve, arczra borula, könyörögvén és mondván: Atyám! ha lehetséges, múljék el tőlem e pohár; mindazáltal ne úgy legyen a mint én akarom, hanem a mint te.


Depressziósoknak ezek az igék gyógyszer lehet!Jézus átélte az emberi lélek minden kínját,halálos szomorúságát, gyötrődését, hogy mi megszabadulhassunk azokból és meggyógyuljunk. Kiitta azt a poharat,amibe az emberi szenvedés, fájdalmak voltak belesűrítve, hogy mi az Isten haragjának a pohara helyett, az Ő vérét igyuk áldásul.

Móz 15:23 És eljutának Márába, de nem ihatják vala a vizet Márában, mivelhogy keserű vala. Azért is nevezék nevét Márának.És zúgolódik vala a nép Mózes ellen, mondván: Mit igyunk? Ez pedig az Úrhoz kiálta, és mutata néki az Úr egy fát és beveté azt a vízbe, és a víz megédesedék.
Egyik kedvenc igém a keserűségről. A víz önmagában jó dolog, de ha keserű akkor az hiába jó dolog, ihatatlanná válik. Ugyanúgy az emberi élet is nagyon jó dolog, de ha az tele van keserűséggel, akkor az élhetetlenné, ihatatlanná válik. De hála Istennek, hogy Isten, ahogy Mózesnek, úgy nekünk is megmutatott egy fát, Jézus Krisztus keresztfáját, amit ha beletesszük az életünkbe, akkor ugyanúgy mint a keserű víz édessé, ihatóvá, boldoggá válik. Ez a legnagyobb ellenszere a kóros szomorúságnak.
Dicsőség az Úrnak!!!
...Társa vagyok mindazoknak, kik téged félnek és rendeleteid megőrzőinek......


Nem elérhető Harang

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 246
    • Isten szeret
Isten az, aki a hegyet elmozdítja
« Válasz #220 Dátum: 2010 Január 02, 23:28:30 »
Mt 17,20 Jézus pedig monda nékik
Ha akkora hitetek volna, mint a mustármag, azt mondanátok ennek a hegynek:
Menj innen amoda, és elmenne; és semmi sem volna lehetetlen néktek.  


                :Simon01:    Szikla

Éjszaka volt. Az ember a kunyhójában aludt, mikor hirtelen fény töltötte be a szobát és megjelent Isten. Az Úr azt mondta neki, hogy el kell végeznie egy feladatot, és odavezette egy hatalmas sziklához, ami a kunyhóval szemközt volt.

Az Úr elmagyarázta az embernek, hogy a hatalmas sziklát teljes erejéből kell tolnia. Így hát az ember ezt tette nap, mint nap. Több éven keresztül reggeltől estig küszködött a kővel, nekifeszült a hátával, a vállával a nagy szikla hideg felszínének, és teljes erejéből nyomta. Minden este kimerülve és fájó tagokkal tért vissza a kunyhójába. Úgy érezte, hogy az egész napja hiábavaló volt.
Ahogy az ember elbizonytalanodott, a Sátán elhatározta, hogy színre lép és gondolatot ültet el az ember agyában, hogy "Hosszú ideje napról napra kínlódsz azzal a sziklával és az mégsem mozdult meg."
Sikerült azt a benyomást keltenie benne, hogy a feladat lehetetlen és felsült vele.
Ez a gondolat teljesen elbizonytalanította és elcsüggesztette őt.

-Miért töröd magad ezért? - kérdezte a Sátán. -Felesleges annyi időt rászánnod. Csak éppen, hogy told egy kicsit, az is elég lesz.

Ez volt az, amit az elcsüggedt ember is tervezett, de elhatározta, hogy előtte imádságban az Úr elé viszi ezeket a zaklatott gondolatokat.

-Uram - mondta - hosszú ideje fáradozom, és keményen szolgállak téged, minden erőmet latba vetve, ahogyan kérted. De még mostanra sem sikerült elérnem, hogy a kő akárcsak egy fél millimétert is mozduljon. Mit csinálok rosszul? Miért nem tudom teljesíteni a feladatot?

Az Úr könyörületesen válaszolt:
-Barátom, én arra kértelek, hogy szolgálj engem, amit te elfogadtál. Azt mondtam, az a feladatod, hogy nyomd azt a követ teljes erődből, amit meg is cselekedtél. Én egyszer sem mondtam neked, hogy azt el kell tolnod. Neked csak annyi volt a dolgod, hogy nyomd a sziklát. Most pedig hozzám jössz, mert úgy gondolod, hogy feleslegesen vesztegetted az idődet és az erődet. De ez igazán így van? Nézz csak magadra! A karod erős és izmos, a hátad kigyúrt és barna, a kezeden bőrkeményedés van az állandó erőlködéstől, a lábad masszív és kemény lett. Az ellenállás megerősített és most sokkal többre vagy képes, mint eddig. Igaz, hogy nem mozdítottad meg a követ, de én csak azt kértem, hogy engedelmeskedj és nyomd azt teljes erődből, hogy gyakorold a hitedet és bízz az én bölcsességemben. Ezt te meg is tetted. Most akkor, barátom, elmozdítom a követ.

Sokszor, mikor Isten szavát halljuk, hajlamosak vagyunk arra, hogy a saját eszünkkel próbáljuk megfejteni, mit is szeretne tőlünk. Pedig ilyenkor Isten csak engedelmességet akar és azt, hogy higgyünk Benne. Vagyis gyakorold a hitet, amely hegyeket mozdít el, de ne felejtsd, hogy Isten az, aki a hegyet elmozdítja.
 

"Jézus az út, az igazság és az élet." János 14:6.

1Aranyos

  • Vendég
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #221 Dátum: 2010 Január 03, 02:52:25 »
 :2angel:

Addig amíg nem költözik el valaki ebből a földi létből, nem is tudja az ember milyen nehéz - megoldhatatlan emberileg - hogy ne legyen halott idéző.
Ismeritek ezt az érzést?
Nekem most kell szembesülnöm vele.
 :2smitten:

maria

  • Vendég
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #222 Dátum: 2010 Január 03, 09:33:25 »
Drága Magda! Mennyire igazad van.
Azt mondtam: Kicsim! Miért tetted ezt? Annyira szeretlek! Nagyon hiányzol! Nem is tudod mekkora fájdalom ez mindannyiunknak  :pityereg:.... és akkor jön az önvád, nem tettem meg mindent..... miközben eszünkbe se jutott, hogy tanulók vagyunk és nem tökéletes készek. Egész életünk a kudarcok és a győzelmek váltakozásában telik el. Ez nyilván okot ad a hibázásokra is.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #223 Dátum: 2010 Január 03, 10:05:00 »
Hiszem, hogy az Úr Jézusnál van lelkünk gyógyulása még akkor is, ha egy drága szerettünk elvesztése után döbbenünk rá mulasztásainkra... Ha beismerjük bűneinket, elrendezzük az Atyával, utána jön a felemelkedés.
Drága Magda!
Téged is meggyógyít, szeretetébe fogad az Úr!  :2smitten:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

1Aranyos

  • Vendég
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #224 Dátum: 2010 Január 03, 10:10:57 »
Hiszem, hogy az Úr Jézusnál van lelkünk gyógyulása még akkor is, ha egy drága szerettünk elvesztése után döbbenünk rá mulasztásainkra... Ha beismerjük bűneinket, elrendezzük az Atyával, utána jön a felemelkedés.
Drága Magda!
Téged is meggyógyít, szeretetébe fogad az Úr!  :2smitten:

Azt gondolom félre értettetek, de jól esnek a szavaitok. :2smitten:

Én halott idézésről írtam, és a halottat használó szellemek távoltartására gondoltam.

A saját gondolatinkért mi vagyunk a felelősök, hogy mit engedünk meggyökeresedni, és mennyi kísértést ad ez a helyzet.

 :062: