Szerző Téma: Félelmeink és szorongásaink  (Megtekintve 92963 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #255 Dátum: 2010 Július 05, 19:04:27 »
Jazon!

Nagyon okosan latod! Bizony igy van:
A bolcsesseg kezdete az Urnak felelme.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #256 Dátum: 2010 Július 05, 19:36:59 »
Valojaban a Biblia arrol ir hogy aki fel, az nem lett tokeletesse a szeretetben.
Az Isten felelme nem azt jelenti, hogy felni Istentol.

Felni Istent = Tisztelni
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #257 Dátum: 2010 Július 05, 19:59:39 »
megeloztel, ezert jottem vissza :):):)

Igy van, ezt jelenti!
Aldjon az Ur!

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #258 Dátum: 2010 Július 05, 20:06:02 »
Én bennem sok félelem van. Nem vagyok tökéletes, sem hitben, sem másban.
Igen félek!
Magamért? Is.
 :044: :2smitten:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #259 Dátum: 2010 Július 05, 20:08:54 »
Bennem rendithetetlen hit van, es szivboljovo imadat es tisztelet Isten fele, nelkule nekem semmi nem lett volna, es lenne az eletemben, es ezt nagyon komolyan mondom, bar szerintem ezt itt nem kell magyaraznom.

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #260 Dátum: 2010 Július 05, 21:04:24 »
Szia Erdei tesó!

Akkor nem én vagyok az egyetlen, akinek újra és újra az Urat kell segítségül hívni, mert néha olyan félelmetesnek hat mindaz ami körülvesz. De a Biblia nagyon sokszor foglalkozik a félelemmel, nem is tudom hány százszor hangzik el : Ne félj! Isten ismer minket, és tudja egyetlen hős volt a földön : Júda Oroszlánja: Jézus. Az a jó, hogy Ő velünk van , paizs és páncél az Ő hűsége.

Drága Ani Kinor!

Örülök, hogy te igy tudod megélni a hitedet.  :01:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #261 Dátum: 2010 Július 05, 21:09:41 »
A "ne felj" allitolag 365 alkalommal szerepel a Bibliaban. Lehet nem veletlenul.
Meg nem szamoltam, csupan hallottam es olvastam tobb helyrol.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #262 Dátum: 2010 Július 06, 06:24:03 »
Antikám,a Károli bibliában,135-ször van jelen az,hogy ne félj.
 Magyar Bibliatársulat újfordítású Bibliája 110-szer.
 Szent István Társulati Biblia 121-szer.
 Káldi-Neovulgáta  135-ször.
Ennyit találtam. :2smitten:

Egy másik Károli féle összesítés szerint, 291-szer.
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #263 Dátum: 2010 Július 06, 09:53:15 »

  :168: -engem is szorongat  félelem néha ... de nem rendülök meg, mert tudom:

"Ha a halál árnyéka völgyében járok is, nem félek semmi bajtól, mert te velem vagy."
Zsoltárok könyve 23:4


"Ha félek is, benned bízom! Istenben, akinek igéjét dicsérem, Istenben bízom, nem félek, ember mit árthat nekem?"
Zsoltárok könyve 56:4-5


"Nem kell félned a rémségektől éjjel, sem a suhanó nyíltól nappal, sem a homályban lopódzó dögvésztől, sem a délben pusztító ragálytól. Ha ezren esnek is el melletted és tízezren jobbod felől, téged akkor sem ér el."
Zsoltárok könyve 91:5-7


"Velem van az Úr, nem félek, ember mit árthat nekem?"
Zsoltárok könyve 118:6


"Ne félj, mert én veled vagyok, ne csüggedj, mert én vagyok Istened! Megerősítlek, meg is segítlek, sőt győzelmes jobbommal támogatlak."
Ézsaiás könyve 41:10


"De most így szól az Úr, a te teremtőd, Jákób, a te formálód, Izrael: Ne félj, mert megváltottalak, neveden szólítottalak, enyém vagy! Ha vízen kelsz át én veled vagyok, és ha folyókon, azok nem sodornak el. Ha tűzben jársz, nem perzselődsz meg, a láng nem éget meg."
Ézsaiás könyve 43:1-2


"Hallgassatok rám, akik ismeritek az igazságot, népem, mely szívébe zárta tanításomat! Ne féljetek az emberek gyalázkodásától, szitkozódásuktól ne rendüljetek meg!"
Ézsaiás könyve 51:7

"Utadon biztonságban jársz, és lábadat nem ütöd meg. Ha lefekszel, nem rettensz fel, hanem fekszel, és édesen alszol. Nem kell félned a hirtelen felrettenéstől, sem attól, hogy viharként rád törnek a bűnösök."
Példabeszédek könyve 3:23-25


"Az emberektől való rettegés csapdába ejt, de aki az Úrban bízik, az oltalmat talál."
Példabeszédek könyve 29:25


"Mert nem a szolgaság lelkét kaptátok, hogy ismét féljetek, hanem a fiúság lelkét kaptátok, aki által kiáltjuk: "Abbá Atya!"
Rómaiakhoz írt levél 8:15


"Mert nem a félelemnek lelkét adta nekünk az Isten, hanem az erő, a szeretet és a józanság lelkét."
Timóteushoz írt második levél 1:7


"Ne féljetek azoktól, akik megölik a testet, de a lelket meg nem ölhetik. Inkább attól féljetek, aki a lelket is, meg a testet is el tudja pusztítani a gyehennára. Ugye a verébnek párja egy fillér, és egy sem esik le közülük a földre Atyátok tudtán kívül? Nektek pedig még a hajatok szálai is mind számon vannak tartva. Ne féljetek ti sok verébnél értékesebbek vagytok."
Máté evangéliuma 10:28-31


"Amikor Jézus ezt meghallotta, ezt mondta neki: "Ne félj csak higgy és meggyógyul."
Lukács evangéliuma 8:50

-kell ennél több bíztatás?   :169:  -ezek az ígék nyilvánvalóan mindenkor érvényesek és megerősítenek csak véssük szívünk táblájára mélyen :168:
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #264 Dátum: 2010 Július 06, 11:13:17 »
Antikám,a Károli bibliában,135-ször van jelen az,hogy ne félj.
 Magyar Bibliatársulat újfordítású Bibliája 110-szer.
 Szent István Társulati Biblia 121-szer.
 Káldi-Neovulgáta  135-ször.
Ennyit találtam. :2smitten:

Egy másik Károli féle összesítés szerint, 291-szer.

Köszi Ermaha! :05:

Ezért jó megvizsgálni a dolgokat! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Adnama

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 122
  • Egy testvér az Úrban
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #265 Dátum: 2010 Július 06, 11:21:51 »
Kicsit más téma de szerintem ide vághat... Tudjátok, hogy a szorongásos és pánikbetegségek száma hogy megnőtt a mostani tinikorosztálynál? A régi iskolatársaim közül sokan "nem élték túl" a kamaszkort... Hihetetlen...
Jó látnom, hogy ahol Isten belép, ott lehetséges a javulás, gyógyulás... Ha eszetekbe jut akkor néha ti is imádkozzatok a mostani fiatalokért, hogy ne nyíljon meg ajtó az okkultizmus, a gonosz számára a kis életükben... Vagy találkozzanak a megfelelő keresztényekkel, akik Isten szeretetével és erejével megismertethetik őket...
"A woman's heart should be so lost in God that a man has to seek Him to find her..."

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #266 Dátum: 2010 Július 06, 12:01:29 »
Szia Erdei tesó!

Akkor nem én vagyok az egyetlen, akinek újra és újra az Urat kell segítségül hívni, mert néha olyan félelmetesnek hat mindaz ami körülvesz. De a Biblia nagyon sokszor foglalkozik a félelemmel, nem is tudom hány százszor hangzik el : Ne félj! Isten ismer minket, és tudja egyetlen hős volt a földön : Júda Oroszlánja: Jézus. Az a jó, hogy Ő velünk van , pajzs és páncél az Ő hűsége.

Drága Ani Kinor!

Örülök, hogy te igy tudod megélni a hitedet.  :01:


Teljes mértékben egyet értek veled Irma!!  :igen:
Ugyanígy gondolom.  :afro:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #267 Dátum: 2010 Július 06, 12:05:42 »
Kicsit más téma de szerintem ide vághat... Tudjátok, hogy a szorongásos és pánikbetegségek száma hogy megnőtt a mostani tinikorosztálynál? A régi iskolatársaim közül sokan "nem élték túl" a kamaszkort... Hihetetlen...
Jó látnom, hogy ahol Isten belép, ott lehetséges a javulás, gyógyulás... Ha eszetekbe jut akkor néha ti is imádkozzatok a mostani fiatalokért, hogy ne nyíljon meg ajtó az okkultizmus, a gonosz számára a kis életükben... Vagy találkozzanak a megfelelő keresztényekkel, akik Isten szeretetével és erejével megismertethetik őket...

Azért ez elég szörnyű.  :(

Bár azt gondolom hogy a mai világban már sajnos semmi sem lehetetlen, bármi megtörténhet.  :118: Csak az a baj, hogy az emberek ilyenkor nem Istent, hanem minden mást keresnek. Mindenben találnak valami "jót" lásd. okkultizmus és szerintem ez a legnagyobb baj. :2tickedoff:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető Adnama

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 122
  • Egy testvér az Úrban
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #268 Dátum: 2010 Július 06, 12:10:13 »
Bocsi ha félreérthető voltam a túlélés alatt nem azt értettem, hogy öngyilkosság, hanem hogy nagyon megszenvedték és sokan gyógyszer, terápia és igen jól mondtad szinte mindig valami új keleti filozófia által próbálják túlélni... Amik ma nagyon jól kommunikálják magukat... Sokkal hangosabbak mint mi :( Egyébként megdöbbentő látni, mennyire keresnek és amit valójában keresnek az Isten/Jézus, de ha nevén nevezed akkor a fülek becsukódnak... (Hála neki, nem minden esetben  :06:)
"A woman's heart should be so lost in God that a man has to seek Him to find her..."

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #269 Dátum: 2010 Július 06, 12:11:52 »
Igen értelek. Én is erre gondoltam. Egyetértek veled.  :afro:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)