Szerző Téma: Félelmeink és szorongásaink  (Megtekintve 57632 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ani Kinor

• Vendég
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #270 Dátum: 2010 Július 06, 15:17:36 »
ez Isten ajandeka

Ani Kinor

• Vendég
« Válasz #271 Dátum: 2010 Július 06, 15:19:46 »
Aldja meg az Ur aki erre hivja fel embertarsai figyelmet.

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #272 Dátum: 2010 Július 20, 08:09:48 »

:168: -engem is szorongat  félelem néha ... de nem rendülök meg, mert tudom:

"Ha a halál árnyéka völgyében járok is, nem félek semmi bajtól, mert te velem vagy."
Zsoltárok könyve 23:4

"Ha félek is, benned bízom! Istenben, akinek igéjét dicsérem, Istenben bízom, nem félek, ember mit árthat nekem?"
Zsoltárok könyve 56:4-5

"Nem kell félned a rémségektől éjjel, sem a suhanó nyíltól nappal, sem a homályban lopódzó dögvésztől, sem a délben pusztító ragálytól. Ha ezren esnek is el melletted és tízezren jobbod felől, téged akkor sem ér el."
Zsoltárok könyve 91:5-7

"Velem van az Úr, nem félek, ember mit árthat nekem?"
Zsoltárok könyve 118:6

"Ne félj, mert én veled vagyok, ne csüggedj, mert én vagyok Istened! Megerősítlek, meg is segítlek, sőt győzelmes jobbommal támogatlak."
Ézsaiás könyve 41:10

"De most így szól az Úr, a te teremtőd, Jákób, a te formálód, Izrael: Ne félj, mert megváltottalak, neveden szólítottalak, enyém vagy! Ha vízen kelsz át én veled vagyok, és ha folyókon, azok nem sodornak el. Ha tűzben jársz, nem perzselődsz meg, a láng nem éget meg."
Ézsaiás könyve 43:1-2

"Hallgassatok rám, akik ismeritek az igazságot, népem, mely szívébe zárta tanításomat! Ne féljetek az emberek gyalázkodásától, szitkozódásuktól ne rendüljetek meg!"
Ézsaiás könyve 51:7

"Utadon biztonságban jársz, és lábadat nem ütöd meg. Ha lefekszel, nem rettensz fel, hanem fekszel, és édesen alszol. Nem kell félned a hirtelen felrettenéstől, sem attól, hogy viharként rád törnek a bűnösök."
Példabeszédek könyve 3:23-25

"Az emberektől való rettegés csapdába ejt, de aki az Úrban bízik, az oltalmat talál."
Példabeszédek könyve 29:25

"Mert nem a szolgaság lelkét kaptátok, hogy ismét féljetek, hanem a fiúság lelkét kaptátok, aki által kiáltjuk: "Abbá Atya!"
Rómaiakhoz írt levél 8:15

"Mert nem a félelemnek lelkét adta nekünk az Isten, hanem az erő, a szeretet és a józanság lelkét."
Timóteushoz írt második levél 1:7

"Ne féljetek azoktól, akik megölik a testet, de a lelket meg nem ölhetik. Inkább attól féljetek, aki a lelket is, meg a testet is el tudja pusztítani a gyehennára. Ugye a verébnek párja egy fillér, és egy sem esik le közülük a földre Atyátok tudtán kívül? Nektek pedig még a hajatok szálai is mind számon vannak tartva. Ne féljetek ti sok verébnél értékesebbek vagytok."
Máté evangéliuma 10:28-31

"Amikor Jézus ezt meghallotta, ezt mondta neki: "Ne félj csak higgy és meggyógyul."
Lukács evangéliuma 8:50

-kell ennél több bíztatás?   :169:  -ezek az ígék nyilvánvalóan mindenkor érvényesek és megerősítenek csak véssük szívünk táblájára mélyen :168:
Kedves irene!
Nagyon köszönöm ezt a sok igét a félelem ellen. :2smitten: Az Úr áldjon meg.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető almácska

• Testvérünk
  • *
  • Jézus ma is él!
« Válasz #273 Dátum: 2010 Július 20, 11:45:54 »
 Kedves irene   :2smitten:

Köszönöm én is a sok bátorító igéket  :2smitten:

Mert most nagy szükségem van rá  :2smitten:

Isten áldjon meg érte! :2smitten:

Jézus Krisztus szeretetével: almácska

Nem elérhető bosa63

• Testvérünk
  • *
« Válasz #274 Dátum: 2010 Július 21, 16:19:13 »
Kedves Testvereim.Hatalmas lelki furdalasom van,mivel ujra kezd elhatalmasodni rajtam  a felelem.Az Urtol kaptam igeretet,hogy fogni fogja a kezemet es at segit a bajban,de most ujra jelen van a szivemben a felelem ezert ujra aggodok.Minden nap kerem az Urtol,hogy adjon eleg erot,hogy at veszeljem mind azt aminek jonnije kel,de naprol napra lankadok.Hatalmas nagy ezert a bunerzetem.Tudom,hogy az Urnak megvannak a sajat szamitasai es tervei,csak attol felek,hogy nem leszek eleg eros kialni a megprobaltatast.Nektek szoktak-e lenni hullamvolgyeitek erzeseitekben.Szeretem az Urat az en Istenemet teljes szivembol es lelkembol es konyoruljon rajtam,adjon eleg erot hitet es bizalmat.Aman :pityereg:

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #275 Dátum: 2010 Július 21, 20:00:22 »
Kedves Testverem!

Az erzelmekkel nagyon vigyazni kell. Az ordog ezen keresztul nagyon a foldhoz tudja dongolni az embert. Arra batoritalak, hogy nezz Jezusra es bizz benne. Szerintem a legtobbjunknek mar tapasztalatunk van abban, mikor mar remenytelennek latszott a kimenekedes. De Istennek hatalma van meg tartani minket. Teged is meg fog.
Eleg minden napnak a maga baja! Imadkozz, dicserd az Urat, kozeledj hozza es O is kozeledni fog feled.

Isten nem csak a mi elkepzelesunkkel tud megszabaditani. Az O utjai masok mint a mienk.

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető erdei

• Testvérünk
  • *
« Válasz #276 Dátum: 2010 Július 21, 20:42:39 »
Nos, nem én vagyok itt a legnépszerűbb, de tudom mit érzel.

Olyan démonok jelentek meg, amik még rajtunk is kifognak. Vagy legalább is megpróbálják. A félelem nem belőled van, ne aggódj,  az anyagiak miatt se. (gondolom ez a a baj) Nincs jelen a szívedben, ott az Úr van, aki elpecsételte azt (le zárta). A gondolataidat támadják.
Ha olyan közösségbe jársz, ahol hisznek a szabadításban, akkor kérd meg a te szolgálódat (pásztor) imádkozzon érted, két diakónus jelenlétében, a te szabadulásodért.
Ha nem ilyen a közösséged akkor, nehéz a küzdelem, de ha nem hagyod fel, van szabadulás.
Én most mentem ezen keresztül. (lehet, hogy még nem egészen vagyok kint)
Két igét mondanék ami nekem segített:
1Ján 4:18 A szeretetben nincsen félelem; sőt a teljes szeretet kiűzi a félelmet, mert a félelem gyötrelemmel jár: aki pedig fél, nem lett teljessé a szeretetben.
2Kor 1:21  Aki pedig minket ti veletek egybe Krisztusban megerősít és megken minket, az Isten az;
2Kor 1:22  Aki el is pecsételt minket, és a léleknek zálogát adta a mi szíveinkbe.
Amikor jönnek a buta gondolatok, bátran mond ki jó hangosan,: A Nazareti Jézus Krisztus nevében, nincs bennem félelem, mert a szeretet lakik az én szívembe, amihez egy démonnak sincs jussa, mert az Atya pecsételte le azt! A Jézus Krisztus nevében távozz tőlem Sátán! Ámen!
Ezután a legjobb, ha egy igén kezdesz gondolkodni.
 :2smitten:

1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Ani Kinor

• Vendég
« Válasz #277 Dátum: 2010 Július 21, 21:03:16 »
Erdei :)

nagyon bolcs, es gyakortban mukodo tanacsot adtal a holgynek!

Amen

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #278 Dátum: 2010 Július 21, 21:30:18 »
Drága Testvérem!

Mindegyikőnkkel előfordul. hogy félünk, vagy szorongunk. Emiatt ne legyen bűntudatod. Csak az a lényeges, hogy mihez kezdel amikor félsz ? Ha önmagadra tekintessz? Akkor kész a válasz, mint Gedeonnál : én vagyok itt a legkisebb, atyám háza is a legkisebb a Izráel törzsei között. Tudod hányszor estem már ebbe a hibába én is? Jött valami és én elkezdtem felmérni, hogy mennyire futja az erőmből. Aztán amikor sirva lerogytam a kereszt alá akkor voltam a legerősebb, mert utat engedtem Annak, aki legyőzte a világot, amikor rávetettem Jézusra a terhemet, mert már nem birtam tovább, akkor jött az erő, a vigasztalás, a támogatás. A félelmek, szorongások emberi dolgok, de mi már nem e világ állampolgárai vagyunk : ma még lehet, ma még szabad borulj le a kereszt alatt. Engedd meg, hogy a félelmek sötét éjszakáját Jézus Krisztus világossága ragyogja be, aztán azt veszed észre, hogy újra megtelik a szíved örömmel, és hálával. Az a jó, hogy Jézusnak soha nem kell viselkednünk, jók vagyunk úgy ahogy vagyunk. :01:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Gyöngyike

• Testvérünk
  • *
« Válasz #279 Dátum: 2010 Július 21, 23:06:56 »
Drága Bosa63! :2smitten:

Szeretettel küldöm ezt az Igét: "De akik az Úrban bíznak, erejük megújul, szárnyra kelnek, mint a saskeselyűk, futnak és nem lankadnak meg, járnak és nem fáradnak el!" Ézsaiás 40:31

Szeretettel:Gyöngyi

Nem elérhető Sarolta

• Testvérünk
  • *
    • Avilai Nagy Szent Teréz Belső várkastélya alapján készült oldal
« Válasz #280 Dátum: 2010 Július 22, 01:07:11 »
Áldás, békesség, szeretet!

Kedves bosa63! Szeretnélek a Te neveden szólítani, de nem tudom hogy hívnak. Olvastam a félelmedről, és megnyugodhatsz, nem vagy egyedül. Látod az Úr mennyi segítőt küldött Neked már is? Közel vagy az Úrhoz, de a szíved félve közeledik Hozzá!Add át neki mindenedet, a gondjaidat is bízd Őrá! És legyél  hálás mindenért "imádságban és könyörgésben mindenkor hálaadással tárjátok fel kéréseiteket Isten előtt" Fohászkodom az Úrhoz, hogy az Ő békéje töltse meg a szívedet! Úgy lesz békességed, ha elhiszed, hogy a mi Urunk, Jézus Krisztus tudja mire van szükséged! Amen
"Örüljetek az Úrban mindig!.....Isten békéje pedig, amely meghalad minden értelmet, megőrzi szíveteket és elméteket Krisztus Jézusban." Amen
Fil 4,4-7.

Nem elérhető lulu

• Testvérünk
  • *
« Válasz #281 Dátum: 2010 Július 22, 07:27:33 »
Zsolt,23:1-6, Kívánom drága testvérem,  jó legyen dolgod , az Úr a te Pásztorod.  :044:
Mert úgy szerette Isten a világot, hogy az Ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen Őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen. János 3/16

Nem elérhető Zsuzsa2

• Testvérünk
  • *
« Válasz #282 Dátum: 2010 Július 22, 08:12:24 »
Kedves Testvereim.Hatalmas lelki furdalasom van,mivel ujra kezd elhatalmasodni rajtam  a felelem.Az Urtol kaptam igeretet,hogy fogni fogja a kezemet es at segit a bajban,de most ujra jelen van a szivemben a felelem ezert ujra aggodok.Minden nap kerem az Urtol,hogy adjon eleg erot,hogy at veszeljem mind azt aminek jonnije kel,de naprol napra lankadok.Hatalmas nagy ezert a bunerzetem.Tudom,hogy az Urnak megvannak a sajat szamitasai es tervei,csak attol felek,hogy nem leszek eleg eros kialni a megprobaltatast.Nektek szoktak-e lenni hullamvolgyeitek erzeseitekben.Szeretem az Urat az en Istenemet teljes szivembol es lelkembol es konyoruljon rajtam,adjon eleg erot hitet es bizalmat.Aman :pityereg:

Kedves Bosa!
Menj ellene a félelemnek (ahogy erdei tesó is irja) Jézus nevében!!!!! Jézus nevére meghajol minden térd mennyeieké, földieké, föld alatt valóké, és minden nyelv vallja, hogy JÉZUS KRISZTUS ÚR AZ ATYA ISTEN DICSŐSÉGÉRE! ÁMEN.
Hallgass ha teheted mindig dicséretet, Isten dicsérete legyen körülötted, mert Isten a dicséretek között lakozik.
Van egy csodás dicsi, kerestem neten, de nem találtam, szeretem, mert mikor hallgatom, a menny és a föld összeér, és az Úr jelenléte tapinthatóan van jelen,  igy szól a szövege:

G           C G                   C   G
Ahogy nézlek Téged, elszáll minden félelem,
              D               C        G
Ahogy szól szelíd szavad, nem kérdezek már.

G           C   G                     C     G
Amikor érzem itt vagy, Szent Szellemed hoz közel,
           D             C         G
Erős karod átölel, és új élet tölt el.

F            e           D             G
A mennyben van otthonom, szívem szárnyal szabadon,
       F              e       D         G
Lelkem megnyugszik Benned, átitatja keneted,
    e             C            e           C
A halál itt véget ér, mert nem hagy el a remény,
       G            D        G
Hogy a végén meglátlak, ott fenn!

Az Úr áldjon meg és őrizzen!
Szeretettel: Zsuzsa

A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Ani Kinor

• Vendég
« Válasz #283 Dátum: 2010 Július 22, 09:28:30 »
Gyongyike, a legkedvesebb igem, Dicsoseg az Urnak!

:2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető Gyöngyike

• Testvérünk
  • *
« Válasz #284 Dátum: 2010 Július 22, 10:36:41 »
Ámen drága Ani!  :2smitten: