Szerző Téma: Félelmeink és szorongásaink  (Megtekintve 57628 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Jázon

• Testvérünk
  • *
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #300 Dátum: 2010 Augusztus 17, 20:49:21 »
Én egy dologtól félek, de attól nagyon. A magasságtól.
Próbálok küzdeni ellene, de még nem sikerült legyőznöm. Bár ez tudom, hogy nem Bibliából van, mégis tanulságos. A félelem dühöt, a düh gyűlöletet, a gyűlölet pedig szenvedést okoz. (Star Wars-ból van)
De amikor arra gondolok, hogy Isten megment, akkor is, hogyha lezuhanok, már nem félek annyira. De ez még csak fél siker.
"Ne félj! Csak higgy!"

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #301 Dátum: 2010 Augusztus 17, 21:15:04 »
En sem szeretem a magassagot, pedig festo vagyok es repultem is mar szamtalanszor.

Amugy van igazsag a star wars-os idezetben. Shrek peldaul azt mondta:
"Megitelnek, pedig nem is ismernek!" :hehe:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #302 Dátum: 2010 Augusztus 27, 12:07:56 »
Kedves Testvéreim!

Mivel a topic is a félelmekről és a szorongásról szól, ezért az lenne a kérdésem, hogy a pánikbetegség elleni harcban hogy diadalmaskodhatunk?

Persze nem kérdés, hisz Isten adja a szabadulást! Viszont mint ember, hogyan küzdhet ellene?

Várom a hozzászólásokat. :05:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jules

• Testvérünk
  • *
« Válasz #303 Dátum: 2010 Augusztus 27, 13:33:20 »
Az én tapasztalatomban az vált be, hogy amikor a pánikroham támad, hangosan ki kell mondani, mintegy megvallásként az érzett tünet ellenkezőjét, pl.:
"Egészséges vagyok, a szívem rendesen ver, normálisan kapok levegőt. Ezeket a tüneteket pedig nem fogadom el!"

A pánikbetegség fizikális része ugyanis azon alapul, hogy a test "elhisz" különféle tüneteket, és produkálni kezdi őket. Ha így kimondjuk az ellenkezőjét, akkor (a megvallás szellemi jelentőségén túl), mintegy tevőlegesen emlékeztetjük a szervezetünket, hogy amit érez, az valójában nincs is. Emellett az elménkben is tudatosul, hogy a tüneteknek nincs szervi alapjuk, elkerülhetjük hogy bepánikoljunk, ami csak ront a helyzeten.

Persze csak akkor tegyük ezt, ha biztosan nincs szervi háttere a dolognak, az infarktus megvallással történő gyógyításához tényleg nagy hit kell.  :167: :hehe:

Nem mondom, hogy minden esetben ez így működik, de nekem többekkel kapcsolatban bejött.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető zoltan

• Testvérünk
  • *
  • Testvér
« Válasz #304 Dátum: 2010 Augusztus 27, 13:53:54 »
Én legtöbbszőr vizsgák előt szoktam pánikolni.
Olyankor imádkozom az Úrhoz. Mert a békességünk benne van.
Ő meg, (az Úr), sorba jutatja eszembe az igéket amik bátorítanak, megnyuktatnak és erőt adnak.

A legtöbb erőt az ad, és nyugtat meg, hogy minden az Úr kezében van. Ő mindenek felet van, és hogy én az Ő gyermeke vagyok.

:2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #305 Dátum: 2010 Augusztus 27, 14:12:52 »
:afro:

Sajnos en azt latom, hogy a panikbetegseg a keresztyenek koreben is igen nepszeru!
Tobb baratom es ismerosom is szenvedett vagy eppen meg mindig szenved benne.

Nehez tanacsot adnom nekik, mivel en meg nem eltem at ilyet es hiszem, hogy nem is fogok!

Amit leirtal Zoltan, azt en nem latom betegsegnek. Egyfajta panik mindenkbol kijohet egy adott helyzetben. A panikbetegsegrol legeloszor az jut eszembe, hogy semmi oka nincs az embernek, de a roham elkezdodik. A vizsgak, egy fontos resze a jovonknek es akkor megertheto a panikolas.

Bocsanat, ha nem jol ertettem meg, amit irtal. :2smitten:

Nem elérhető zoltan

• Testvérünk
  • *
  • Testvér
« Válasz #306 Dátum: 2010 Augusztus 27, 14:58:58 »
Antee.
Jól érteted. És Úgygondolom igazad van. Én értettem félre.
Hát mitmondjak, ez furcsa betegség, hála az Istennek én még nem találkoztam vele, úgy értve hogy én még nem pánikoltam oknélkűl. 

De szerintem ha oka is van, pánikunknak, azt is jó legyőzni, az Úr által. Mert a pánik, az depreszióhoz vezet, és tönkre teszi az embert ha nem kerekedik felűl ezen.

Az Úr Jézus azért jött, hogy békességet szerezen, és adjon nekünk, és ő nem úgy adja ahogy a világ. Igaz mert a világiaknak, akik nem ismerik az Urat, azok csak akkor vannak békességben ha minden jól megy. Nekünk meg kell tapasztaljuk az Úr békességét akkor is amikor baj van az életünkben... mikor jön a pánik.

1Pét 5:7  Minden gondotokat ő reá vessétek, mert néki gondja van reátok.
Fil 4:6  Semmi felől ne aggódjatok, hanem imádságotokban és könyörgéstekben minden alkalommal hálaadással tárjátok fel kívánságaitokat az Isten előtt.
Fil 4:7  És az Istennek békessége, mely minden értelmet felül halad, meg fogja őrizni szíveiteket és gondolataitokat a Krisztus Jézusban.
Máté 11:28  Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.
Ján 14:27  Békességet hagyok néktek; az én békességemet adom néktek: nem úgy adom én néktek, a mint a világ adja. Ne nyugtalankodjék a ti szívetek, se ne féljen!

:2smitten: :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #307 Dátum: 2010 Augusztus 27, 15:11:44 »
Erdekes betegseg ez...
Az egyik baratom aki ezzel kuzdott azt mondta, hogy o is jol tudta hogy nincs miert panikolnia, de megsem tudta megnyugtatni magat.

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #308 Dátum: 2010 Augusztus 27, 16:33:33 »
A pánikbetegség - bár én magam nem voltam pánikbeteg, csak depressziós - minősitett félelem és szorongás együttes, aminek a háttere szellemi eredetű. Hatásosan úgy lehet felvenni ellene a harcot, ha a Szent Szellemtől kérünk világosságot, hogy melyik ajtót hagytuk nyitva, vagy őrizetlenül a szellemünkben. Mert ott betörhetnek a különböző sötét erők, amelyek aztán eredményezhetnek különböző félelmeket, szorongásokat. Engem mostanában azzal próbál ijesztgetni a gonosz, hogy ebben a nagy betegségben, amivel küszködök, nem leszek képes helytállni, illetve ellátni a munkámat. De én nem adom fel, és nem engedem elhatalmasodni a pánikot, mert mindenre van erőm a Krisztusban, aki engem megerősít, és még soha nem hagyott cserben. Tehát fel kell tárni a dolgok gyökerét, és amikor meg van mi okozza a pánikot, akkor szellemi hadviselésben le kell győzni, az aműgy már rég legyőzött betegséget. De néha ez hosszadalmas, ezért jó ha az Úrral szövetséget kötünk : legyen bármi Krisztus a győztes és egyedül Neki hiszünk, akkor egyszer csak azt lehet észrevenni, hogy a betegség megerőtlenül. Nincs többé hatalma a hivő felett. Kivánom, hogy minden ezzel szenvedő hamar élje át ezt a győzelmet!

:2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
    • www.gutitunde.eoldal.hu
« Válasz #309 Dátum: 2010 Augusztus 29, 12:09:53 »
Legyünk őszinték! Vajon nem tölt-e el néha a szorongás, mi lesz, ha a hitemért üldözni fogak? Találtam egy mai történetet, nem durva, nem erőszakos. De lehet valaminek a kezdete...
Felkészültünk? Elég erősek vagyunk?

Biblia vagy diploma? Az egyetem szerint választani kell

2010/07/25 14:43, Látták: 133
Biblia vagy diploma? Az egyetem szerint választani kell

Forrás: Christianpost.com

Jennifer Keeton

Egy Augusta állambeli egyetem diákja beperelte az egyetemet miután közölték vele, hogy keresztény hitének megváltoztatása nélkül kizárják az egyetem tanácsadói programjából.

„Ilyennek nem szabadna megtörténni, hogy egy egyetemista diákot elbocsátással fenyegessenek, amiért nem hajlandó nyilvánosan megtagadni keresztény hitét, itt viszont pontosan ez történik,” magyarázza David French, az Alliance Defense Fund tanácsadója. „Ha sarkítva fogalmazunk az egyetem a gondolatok reformját akarja kötelezővé tenni.”

A 24 éves Jennifer Keeton az egyetem tanácsadói mesterképzésére iratkozott be 2009 őszén. Az osztálybeszélgetések során és dolgozatokban többször kifejezésre juttatta keresztény hitét, de a problémák a nemek és a szexualitás terén kifejtett nézeteivel kapcsolatban merültek fel.

Az írásban benyújtott panasz szerint „a diák kijelentette, hogy véleménye szerint a szexuális magatartás az egyén személyes döntései alapján alakul ki és nem előre elrendelt módon van jelen. Azt is kifejezésre juttatta, hogy minden ember egy konkrét nem tagja, ami nem változik a születés után, ez nem szociális vagy személyes döntés alapján megváltoztatható kérdés. Kifejtette, hogy a homoszexualitás egy ’életmód’, nem pedig ’állapot’”.

Májusban Jennifer értesítést kapott, hogy részt vehet egy felzárkóztató programban. Mary Jane Anderson-Wiley, a diákok tanulmányaiért és fegyelmezéséért felelős professzor elmagyarázta, hogy a kar szeretné, hogy Jennifer írásbeli képességei fejlődjenek, illetve, hogy a homoszexuális, leszbikus, biszexuális és nemek közötti viselkedéssel kapcsolatos nézeteit aggasztónak találták.

Később a kar több munkatársa is beszélt a diákkal, elmagyarázva, hogy Jennifer nem felel meg néhány hivatásos elvárásnak. A kar személyre szóló írásbeli felzárkóztató programjában leírta, hogy a diák homoszexuális, leszbikus, biszexuális és nemek közötti viselkedéssel kapcsolatos megnyilatkozásai ellentétben állnak a tanácsadók etikai kódexével.

A felzárkóztató terv szerint Jennifernek kötelezően részt kell vennie a homoszexuális, leszbikus, biszexuális és nemek közötti viselkedéssel szembeni érzékenységet fejlesztő képzésben, hogy jobban tudjon ilyen irányítottságú egyénekkel foglalkozni, illetve tegyen meg mindent, hogy több időt töltsön homoszexuális környezetben, hogy ilyen irányú tanácsadói képességeit fejlessze.

A felzárkóztatási tervben foglalt valamennyi javaslat teljesítésének elmulasztása a tanácsadói továbbképzési programból történő kizárást vonja maga után.

„A Bibliába vetett hitemen nem változtathatok és nem erősíthetem meg az említett viselkedési formák erkölcsi alapjait egy tanácsadói helyzet során,” mondta Jennifer Keeton a kar munkatársainak hozzátéve, hogy „megértem, hogy a tanácsadás során fontos az ügyfelek céljai szerint eljárni és lehetővé tenni számukra, hogy saját megoldásaik elérésén tevékenykedjenek, és tudom, hogy erre képes vagyok.”

Mikor Jennifer megkérdezte, hogy az ő biblikus erkölcsi nézetei miért teszik megkérdőjelezhetővé tanácsadói képességeit Ms. Anderson-Wiley azt válaszolta, hogy „a keresztények a lakosság ezen részét bűnösnek tekintik.” Bár Jennifer elmagyarázta, hogy minden ember bűnös, beleértve saját magát is, Ms. Anderson-Wiley kitartott amellett, hogy a diák vagy kitart a Biblia mellett vagy az Amerikai Tanácsadói Szövetség Etikai Kódexét választja. Jennifer Keeton a Bibliát választotta.

„Az ember saját vallási meggyőződésének feladása nem lehet egy állami egyetemi diploma megszerzésének előfeltétele,” nyilatkozta David French az ADF-től. „Ez a baloldali zéró tolerancia elv túl sok egyetemen van érvényben és ennek véget kell vetni. Jennifer egyetlen ’bűne’, hogy kitartott hite mellett.”

„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Ani Kinor

• Vendég
« Válasz #310 Dátum: 2010 Augusztus 29, 20:18:54 »
Tündi  309-es hsz-hez:

hát igen. Valós problémáról írsz.

De! ez egy pillanatra sem bátortalaníthatja el az embert.
Az Istennek átadott szív, nem félhet, semmitől, az Úrban bízik, szelídséggel és alázattal.

:2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
    • www.gutitunde.eoldal.hu
« Válasz #311 Dátum: 2010 Augusztus 29, 21:53:00 »
Ámen!
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #312 Dátum: 2010 Augusztus 30, 06:46:14 »
Drága Tünde!

Olvastam egyszer Corrie Ten Boom könyvében, hogy ő is feltett ilyen kérdést az édesapjának :

".....Legyünk őszinték! Vajon nem tölt-e el néha a szorongás, mi lesz, ha a hitemért üldözni fogak? Találtam egy mai történetet, nem durva, nem erőszakos. De lehet valaminek a kezdete...
Felkészültünk? Elég erősek vagyunk?...."

Az édesapja azt kérdezte : Corrie ha el akarunk utazni mikor vesszük meg a jegyet? -- Hát, indulás előtt. ----Tudod ha Isten mártíromságra szán minket, az erőtt is megadja akkor amikor szükség van rá, erre nem lehet felkészülni.

Úgy gondolom, tényleg így van. :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Nem elérhető Zsuzsa2

• Testvérünk
  • *
« Válasz #313 Dátum: 2010 Augusztus 30, 07:42:27 »
Drágs Tünde!

Olvastam egyszer Corrie Ten Boom könyvében, hogy ő is feltett ilyen kérdést az édesapjának :

".....Legyünk őszinték! Vajon nem tölt-e el néha a szorongás, mi lesz, ha a hitemért üldözni fogak? Találtam egy mai történetet, nem durva, nem erőszakos. De lehet valaminek a kezdete...
Felkészültünk? Elég erősek vagyunk?...."

Az édesapja azt kérdezte : Corrie ha el akarunk utazni mikor vesszük meg a jegyet? -- Hát, indulás előtt. ----Tudod ha Isten mártíromságra szán minket, az erőtt is megadja akkor amikor szükség van rá, erre nem lehet felkészülni.

Úgy gondolom, tényleg így van. :2smitten:
Erre tényleg nem lehet felkészülni, az előregondolkozás ebben csak félelmeket szül. Az, hogy az indulás előtt adja Isten a beszállójegyet, azaz, Szent Szelleme erejét, kenetét, Istenbe vetett bizalmunkat erősiti. Nagyon jó  választ ad ez a rövidke idézet -   köszi Irmus!  :2smitten: :063:
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #314 Dátum: 2010 Augusztus 30, 11:35:31 »
 :016: