Szerző Téma: Félelmeink és szorongásaink  (Megtekintve 93444 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #315 Dátum: 2010 Augusztus 30, 12:50:39 »
 :2smitten:
Irmus drága! Bátorító volt! Tényleg nem kell filóznom... Az Úr egészen biztos, hogy képessé tesz megállni minden körülmények között!  :169:
Az én részem és feladatom pedig az, hogy táplálkozzak minden nap az Igével és imádságban töltsek egyre több és mélyebb időt, hogy hitem egyre erősebb legyen!  :05:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető b.cermidoff

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 235
  • Brondel Cermidoff
    • Az igazgyöngy
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #316 Dátum: 2010 Szeptember 03, 03:09:07 »
Meglehetősen hajmeresztő élményem volt a napokban. Azt álmodtam, hogy az utcán mentem és hirtelen körbeállt három darócba öltözött alak - egy férfi és két nő. Mindegyiknek egy kisebb, összecsavart perzsaszőnyeg volt a hátán. A férfi - aki egy ismerősömre emlékeztetett - megpróbált rábeszélni, hogy csatlakozzak a szektájukhoz. (A valóságban az illetőnek nincs semmi köze egyetlen szektához sem, csak épp meg van keseredve és elhagyta a gyülekezetet.) Eközben egyre gyorsabban keringtek körülöttem. Először szóra sem méltattam őket, de amikor már nem tudtam tovább menni tőlük, sőt fulladni kezdtem, akkor megvallottam, hogy Jézushoz tartozom, mert Ő meghalt és feltámadt értem. Lassan ébredeztem és félálomban egy ijesztő szürreális álmot láttam. Egy rövid, lékhorgászbotra emlékeztető dolog nyúlt ki az ágyam felett levő polcról. Arról egy vékony teleszkópos szál ereszkedett le és "beleturkált" a számba (érdekes, hogy csak láttam, nem éreztem). Ezen a "horgászboton" volt még egy másik hasonló, de rövidebb szál is, amin egy óranehezékre emlékeztető kis kamera lógott. Majd meghaltam, úgy be voltam gyulladva. Immár hangosan is megvallottam, hogy Jézus Krisztus vére örökre megtisztított és az ördög nem érinthet. Az érzés enyhült, ám ezután még percekig pislogtam ki a fejemből. Hát ez a sztori... az ellenségemnek sem kívánom ezt az élményt.
"Mert talán azért vált meg tőled ideig-óráig,hogy őt,mint örökkévalót kapd vissza;Nem úgy immár mint szolgát,hanem szolgánál nagyobbat,mint szeretett atyafit,kiváltképpen nékem, mennyivel inkább pedig néked,mind testben,mind az Úrban." "Ha pedig valamit vétett ellened avagy adós,ezt nekem róvd fel"

Nem elérhető b.cermidoff

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 235
  • Brondel Cermidoff
    • Az igazgyöngy
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #317 Dátum: 2010 Szeptember 03, 03:16:29 »
Egyébként döbbenet, hogy nem először vallom meg álmomban Jézust Megváltómnak. Akit az Úr szeret, annak álmában is ad eleget.
"Mert talán azért vált meg tőled ideig-óráig,hogy őt,mint örökkévalót kapd vissza;Nem úgy immár mint szolgát,hanem szolgánál nagyobbat,mint szeretett atyafit,kiváltképpen nékem, mennyivel inkább pedig néked,mind testben,mind az Úrban." "Ha pedig valamit vétett ellened avagy adós,ezt nekem róvd fel"

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #318 Dátum: 2010 Szeptember 03, 06:56:58 »
Egyébként döbbenet, hogy nem először vallom meg álmomban Jézust Megváltómnak. Akit az Úr szeret, annak álmában is ad eleget.

ÁMEN !
Nekem is volt, hogy álmomban életveszélyben voltam, és mikor Jézus nevét kiáltottam, megszünt a veszély.
Az álmod érdekes. A gonosz szellemek alattomosan mesterkednek megállás nélkül mindenki, különösen keresztények körül,  a cél a bukásuk. De milyen csodálatos, hogy a minden név fölött álló NÉV és a név tulajdonosa már a miénk! Ha Ő velünk, ki lehet ellenünk?
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #319 Dátum: 2010 Szeptember 12, 15:57:42 »
Nem hallgathatunk

“Az elmúlt évszázad volt a keresztények üldözése szempotjából a legborzasztóbb. Soha sem volt annyi keresztény meggyilkolva a hite miatt, mint az utolsó 100 évben. Néhány adat ezzel kapcsolatban:
1999-ben 165 ezer”, „2009-ben 175 ezer keresztényt gyilkoltak meg.”
Ezt mutatja az Open Doors világüldöztetési indexje, amit 2010.01.06.-án hoztak nyílvánosságra. Különösen dramatikus a helyzet a kommunista Északkoreában és a muzulmán államokban. A tíz államból, ahol a legszörnyűbb a kegyetlenkedés, nyolc muzulmán.”
„Világszerte jelenleg 250 millió kersztényt üldöznek…
A világ kétharmad részén nincs vallásszabadság.
A keresztényüldözés manapság ignorálva van.”
Forrás:
http://zoelibat.blogspot.com/2009/06/di … tigen.html


http://atv.hu/belfold/20100909_szeptember_11_egyutt_unnepel_a_jobbik_es_a_hamasz
 :03:
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető exiled eagle

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5
    • Egy magányos sas blogja
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #320 Dátum: 2010 Szeptember 23, 22:57:20 »
Az álmokkal kapcsolatban lenne hozzászólásom.
Én sokat álmodok olyat, hogy fekete ruhás emberek üldöznek. Sosem kapnak el, de sosem pihenhetek. Érdekes, mert ugyanakkor izgalmas is az álom. Ha rosszat is álmodok, nincs a lelkemben szorongás. Egyszer édesanyám megkérdezte. Miért menekülök? Miért nem fordulok meg, és állítom meg őket Jézus nevében? Ez elgondolkoztatott. Bár arra gondoltam, hogy tudjuk befolyásolni ilyen mértékben az álmunkat?
Egy este azt álmodtam, hogy hazafele jövet az út közepén állt egy nagy farkaskutya. A bemutatkozásomban írtam arról, hogy volt balesetem kutyával kapcsolatban, szóval valamilyen szinten félek tőlük. Álmomban azon gondolkodtam, hogy vajon visszaforduljak-e és más úton térjek-e haza. Úgy döntöttem, bátor leszek. A kutya felé sétáltam, majd elmentem mellette. Ezután láttam, hogy felém akar ugrani. Félig átváltozott valami démoni nővé. Ez elég érdekes volt számomra, ma sem tudom, mit akart ez jelenteni. Ekkor eszembe jutott anya kérdése. Megfordultam, és rákiáltottam. Állj!! Még a kezemet is felé nyújtottam. Abban a pillanatban az ugrásra kész félig kutya félig nő megállt, és olyan volt, mint egy szobor. Félelmetes volt, de annál győzedelmesebb!
Fogalmam sincs, mire parancsoltam rá akkor, de fontos volt, azt tudom.

Ezt szerettem volna veletek megosztani.

exiled eagle
„Mert veled harci seregen is átfutok, az én Istenemmel kőfalon is átugrom.” (2Sám 22,30)

Nem elérhető Dr Dee

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 276
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #321 Dátum: 2010 Szeptember 24, 07:47:27 »
"Ne félj,csak higgy"Dicsőség Istenek! :2smitten: :2smitten:

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #322 Dátum: 2010 Szeptember 24, 09:50:16 »
"Ne félj,csak higgy"Dicsőség Istenek! :2smitten: :2smitten:


A M E N  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető Dr Dee

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 276
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #323 Dátum: 2010 Szeptember 26, 08:01:25 »
"Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez; Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék." Efezusi levél 2:8-9
 :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető mumuska4

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 82
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #324 Dátum: 2010 Szeptember 26, 18:35:55 »
Ámen!! :2smitten:
És mi megismertük és elhittük az Istennek irántunk való szeretetét. Az Isten szeretet; és aki szeretetben marad, az Istenben marad, és az Isten is ő benne. I. János 4:16

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #325 Dátum: 2010 Szeptember 29, 13:17:34 »
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #326 Dátum: 2010 Szeptember 29, 14:04:16 »

 KIHÍRDETÉS:    :064:

25.  Vas és réz legyenek a te záraid; és élteden át tartson erőd.

26.  Nincs olyan, mint a Jesurun Istene! Az egeken száguld segítségedre, és fenségében a felhőkön.

27.  Hajlék az örökkévaló Isten, alant vannak örökkévaló karjai; elűzi előled az ellenséget, és ezt mondja: Pusztítsd!



  szeretettel Kamilla   :119:   :2smitten:

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #327 Dátum: 2010 Szeptember 30, 16:22:48 »
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #328 Dátum: 2010 Október 01, 15:23:56 »
 :03:  Nem mintha félnék, de azért erősen elgondolkoztat, hogy meddig akarnak "elmenni" ezzel a törvénymódosítással!  :118:   
Hallottatok róla?  :061:


Szászfalvi: bealkonyul a bizniszegyházaknak


Létrehozás: 2010. szeptember 29., 15:11 Legutolsó módosítás: 2010. szeptember 29., 15:14

Tízezer fő alapíthatna csak egyházat, és azokat a Fővárosi Bíróságon kellene bejegyeztetni. Az eddigi egyházak pedig átesnének egy regisztrációs folyamaton – árulta el egy készülő jogszabálytervezet részleteit a köztévében a szaktárca államtitkára. Forrás: hirado.hu / Papp János
Szászfalvi: bealkonyul a bizniszegyházaknak

A hiteles hitéleti tevékenységet folytató egyházakat, vallási közösségeket erősítenék, azokat pedig, melyek azért jöttek létre, hogy adóforintot pumpáljanak ki a rendszerből, azokat áttennék egy másik rendszerbe – jelentette ki a Magyar Televízió Ma reggel című műsorában Szászfalvi László, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium államtitkára.

Úgy vélte: az eddig a területet szabályozó törvény húsz éve mozgásképtelen, miután kétharmados törvényről van szó, most van esély módosítani.

Elképzeléseik szerint a jövőben 10 ezer ember alapíthatna egyházat. Elmondta: ez egy európai norma. Jelenleg mindehhez száz fő elég, ezért jöhetnek létre bizniszegyházak – szögezte le az államtitkár.

Beszélt arról is, hogy új regisztrációt indítanak el, és azt szeretnék, hogy egy helyen lehessen bejegyezni az egyházakat, ez terveik szerint a Fővárosi Bíróság lenne.

Hamarosan elkezdenek egy egyeztetési folyamatot minderről az egyházakkal, de szeretnék, ha nemzeti konzultáció alakulna ki ezen a területen – mondta Szászfalvi, aki szólt arról is: még ősszel beterjesztenek egy jogszabálycsomagot, mely az egyházakkal szembeni negatív diszkriminációt szűrné ki.

(evangelikus.hu)       
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #329 Dátum: 2010 Október 01, 15:27:20 »
Drága Tündi! :2smitten:

Bizony korlátozni akarják a gyülekezeteket. Több párt is azon gondolkodik, hogy a kis egyházakat megszüntetik :04:. Az utolsó idők jelei is ezek. Ha megszüntetnék, gondolom maradnának a földalatti mozgalmak. Az Úr kezében vagyunk, mindannyian.