Szerző Téma: Félelmeink és szorongásaink  (Megtekintve 92960 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #345 Dátum: 2010 Október 07, 11:11:59 »
A felvilágosodást - mindíg besötétedésnek neveztem, amit a pogány világ fejlődésnek tartott - a sötét középkorból kijövet, mintha a fényre jött volna - pedig a mégsötétebbe tett egy nagy lépést.
Az utolsó idők jele az is, hogy keresik az Istent - és a Sátán rengeteg alternatívát kínál. Óriási kinálat van, csak hogy valahol bekerüljön a préda a hálóba.
Az állam pedig nem tudja, hol van az igazi Egyház, ami a Krisztus test, ahol Jézus a feje a gyülekezetnek, mert fogalma sincs, hogy hogy is van az.
Isten népe létezik, és rengeteg olyan hamisítvány - ami arra törekszik, hogy tisztelni kell őt is, mert minden embernek joga van a szabad vallásgyakorlathoz. A baj csak az, hogy Isten népe nem tisztelheti a hamis egyházat. Szeretettel menteni próbálja onnan az áldozatokat, ami nem feltétlenül simogatást jelent.
Egyedül az Ige az ami rendet tud teremteni, világosságot gyújt. Hiányzik Jézus - egyre jobban, várjuk vissza, mert az igazi Gazda kellene egyre inkább, mert nagyon nagy a baj. Isten hatalmát bitorolja egyre jobban a hamis, mintegy büntetésben, itélet alá rekesztve nyög egyre inkább az emberiség és a természet egyaránt.

szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #346 Dátum: 2010 Október 13, 19:59:30 »
"Az utolsó idők jele az is, hogy keresik az Istent - és a Sátán rengeteg alternatívát kínál. Óriási kínálat van, csak hogy valahol bekerüljön a préda a hálóba."

Bizony keskeny az az út, ami az életre visz, és igen-igen szűk az a kapu, amin be kell menni! Ha valami csak 1 %-ban tér el az igazságtól, az már hamisság.  :060:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #347 Dátum: 2010 Október 19, 15:39:22 »
A világ sóvárogva várja az Isten fiainak megjelenését. Valójában vár valamit, amiről nem tudja, hogy mi is az - és ez a félelem, szorongás uralja az életét. Viszont elfogadni pedig képtelen, mivel az élete egy embergyilkos uralma alatt van, ami ellenkezésre, dacra indítja.
A teljes szeretet oltja ki ezt a félelmet. Ez a szorongás minden emberre jellemző, aki az elveszettségben él. Egyedül nekünk van okunk, igazi okunk arra, hogy örüljünk. (mindenkor)
Mikor a hitem megcsuklik és el kezdek aggodalmaskodni, a legjobb , ha végiggondolom, hogy kihez is tartozom. Kicsoda az én Megváltóm, aki belenyúlt a sötétségen keresztül is az életembe és teljesen érthetetlen módon, kiemelt. A megromlott felfogásom, a beszükölt látásom, saját gondolkodásmódom ellenére bejött és felkapcsolta a villanyt, hogy kiszabadítson. Mikor úgy végiggondolom és tényleg, rendesen felelevenítem, hogy kihez is tartozom - elmúlik a félelem, a szorongás. Újra rendesen állok.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #348 Dátum: 2010 Október 19, 16:05:44 »
Nagyon érdekes dolog ez a félelem és szorongás dolog, mert ma óvatos becslések szerint is minden harmadik ember szenved ebben a kórképben Magyarországon, amit így hívnak depresszió. Én magam is nagyon sokáig harcoltam ez ellen, és akkor szabadultam tőle, amikor megértettem milyen végtelen a kegyelem. Isten szeretetének mélységét és magasságát, vagy szélességét és hosszúságát senki be nem foghatja. Megalázódott a lelkem a meg nem érdemelt szeretet felismerésének a hatása alatt. Ma már tudom, hogyha támad mit kell tennem. Megemlékezni erről a szeretetről, ellenállni a sátánnak, mert az el kell hogy fusson Jézus Vérének védelme miatt. Épp tegnap éltem át egy ilyen támadást. Nagyon nagy erővel próbált a sátán rám íjeszteni, de tudtam, hogy velem imádkoznak többen és én magam is felidéztem, hányszor mondja az Ige : ne félj.... mert veled vagyok.... ne félj.... mert Én vagyok a te Istened.... ne félj.... ne félj, mert neveden szóíitottalak, enyém vagy!   -- és ezután bekapcsoltam néhány csodálatos dícsőitést, és ez mindjárt segített újra Jézus Krisztus tenyerén elhelyezkedni. Van egy csodálatos régi himnusz: Ó mi hű barátunk Jézus, ki mindenkor megsegít, mily jó elé imádságban vinni éltünk ügyeit, gyakran nyugtalan a lelkünk, tévesek az útjaink, mert nem vittük hő imában az Úr elé dolgaink.....
És sokszor ez a hiba, amikor egy hívő ember életében nyugtalanságok támadnak, legalábbis nálam sokszor. De az a jó, hogy Isten ismer, és amikor megbánom ezt, akkor Ő mindjárt árasztja szeretetét. Köszönöm végtelen szereteted Istenem! és a szeretettel jön a megnyugvás, az a fajta béke, amit csak Jézus Krisztus tud adni.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #349 Dátum: 2010 Október 19, 16:54:19 »
Dicsőség Istennek! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #350 Dátum: 2010 Október 19, 18:07:18 »
Dicsőség az Úrnak! :2smitten:

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #351 Dátum: 2010 Október 21, 07:05:58 »
Sándor írta:
"A felvilágosodást - mindíg besötétedésnek neveztem, amit a pogány világ fejlődésnek tartott - a sötét középkorból kijövet, mintha a fényre jött volna - pedig a mégsötétebbe tett egy nagy lépést."


Hát igen sok igazság van benne, de ebben nagy felelőssége volt az akkori kor vallási helyzetének, hiszen ez a bizonyos "felvilágosodás" (részben) azért jött létre, mert valahol már elege lett az embereknek a vallási vezetők igazságtalan uralmából.

Nézzük meg, hogy a nők elnyomott helyzetét (amit a bibliainak tartanak még a mai napig is sokan): a világ előbb szabadította fel a hölgyeket az elnyomás alól, mint a kereszténység. Lehet, hogy pont azért nem lépett ezen a területen a keresztény világ, mert a világ megcsinálta, ezért úgy következtettünk, hogy ez Istentelen lenne. Ezt is a mi hátrányunkra tudta fordítani a Vesztes.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #352 Dátum: 2010 Október 26, 12:51:38 »
Lelki  problémáinkra csak Isten tud megfelelő "gyógyírt" ! Amen.

Diagnózis felállítás ......mai szemmel..... a világ gyógyítása!....elképesztő
-Internet függőségi zavar,? kapcsolati zavar,? mentális zavar,? biporális zavar,? szezonális hangulati zavar? /télen a napfény hiánya miatti  levertség egyszerűen/ ...............

(19/23) TÉBOLYMARKETING -avagy- Mindannyian őrültek vagyunk?

Tudat módosító szerek  vagy ISTEN!? 
Hála az ÚRnak már  tudom a helyes döntést!
Volt idő kb. 8 éve, amikor keresztényként én is "bíztam"  + pl.Xanax szedésével, hogy meggyógyulok.....mekkorát tévedtem!   :009: NE tegyük!
(19/23) TÉBOLYMARKETING -avagy- Mindannyian őrültek vagyunk?

Az ÚR a mi gyógyítónk és szabadítónk! Engem is csak az ÚR tudott megmenteni a függőségből egyik napról a másikra! Csak annyi volt: ELÉG!....
Az orvosok azt mondták "soha nem szabad abbahagyni!" ....



zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #353 Dátum: 2010 Október 26, 13:21:50 »
 :(
Megdöbbentő!  :02:
Igen: Jézus az egyetlen megoldás!  :088:
Most olvasom Paolo Bottani Szabadok Krisztusban c. könyvét...
Lehet, hogy a legtöbb mentális probléma valóságban démoni befolyásoltság függvénye? :08:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #354 Dátum: 2010 Október 26, 14:07:39 »
Nem hinnem. A testunk is tud produkalni eleg borzaszto dolgokat. Nezzuk csak meg az alkoholistakat. A legtobb kozuluk idegbeteg es kiszamithatatlan! Szo szerint elittak az agysejtjuket...

A vegetativ idegrendszeren is eshet jocskan csorba es az eredmeny oka nem demoni eredetu, hanem szervi.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #355 Dátum: 2010 December 13, 16:56:11 »
 :2smitten:
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #356 Dátum: 2010 December 13, 18:03:38 »
De sok mentális problémával küzdő életét keserítették meg már ezzel : démoni eredetű. Van amelyik az, és van amelyik szervi, és kár találgatni, illetve a problémával küzdő életét még nehezíteni is ezzel.
Nekem is előadták már ezt, aztán részt vettem jó néhány "szabadításon" ahol a lelkigondozók egyetlen gondolatmentén foglalkoztak velem, és ez a démoni befolyásoltság volt. Míg nem az Úr megkönyörült rajtam és megmutatta, hogy hol is vannak a probléma gyökerei: meg nem bocsájtás, lázadás, harag. Ez pedig nem démoni dolog, hanem bűn, amit meg kell bánni, le kell rendezni és akkor beömlik a gyógyulás. De vannak szervi eredetű mentális problémák is, úgy ahogy Anti irja, de nem kell hozzá feltétlenül alkoholistának lenni.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re:Pogány vallások
« Válasz #357 Dátum: 2010 December 13, 21:24:35 »
Valóban vannak olyan pszichés betegségek, amelyek szervi jellegűek. Tényleg ilyen lehet példáúl az alkoholizmus okozta agykárosodás, de mi van ha visszapörgetjük az események sorrendjét? Miként lesz az ember alkoholista?
"Titeket is megelevenített, akik holtak valátok a ti vétkeitek és bűneitek miatt,
Melyekben jártatok egykor e világ folyása szerint, a LEVEGŐBELI HATALMASSÁG FEJEDELME SZERINT, AMA LÉLEK SZERINT, MELY MOST AZ ENGEDETLENSÉG FIAIBAN MUNKÁLKODIK."
Akik között forgolodtunk egykor mi is mindnyájan A MI TESTÜNK KÍVÁNSÁGAIBAN,
CSELEKEDVÉN A TESTNEK ÉS A GONDOLATOKNAK AKARATJÁT, ÉS TERMÉSZET SZERINT HARAGNAK FIAI VALÁNK, MINT EGYEBEK IS"
Ef.2:1-3
Aztán itt van ehhez még valami:
"És ő megsebesíttetett bűneinkért, megrontatott a mi vétkeinkért, BÉKESSÉGÜNKNEK BÜNTETÉSE RAJTA VAN, ÉS AZ Ő SEBEIVEL GYÓGYULÁNK MEG."
ÉSA. 53:5
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re:Pogány vallások
« Válasz #358 Dátum: 2010 December 13, 21:40:58 »
Bocsi, egy gondolat még: Gondolkodtatok már azon, hogy az újjászületett keresztyének között miért nincs egyetlen egy alkoholista, vagy kábítószer függő? Viszont van pl. mozgásszervi problémás és egyéb szervi betegségben szenvedő testvér.
Szerintetek miért van így, mit akar kijelenteni az ésaiási ige?
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #359 Dátum: 2010 December 14, 10:14:39 »
Azt gondolom, itt is fontos volna, hogy a lelkigondozók, és egyéb szolgáló testvérek ne a divatos sémák szerint, hanem a Szent Szellemtől vezetve szolgáljanak.
Jézus, de az apostolok is, pontosan tudták, hogy mikor kell a betegség szellemét kiűzni, mikor gyógyítani.
Pl. Jézus Péter anyósából nem kezdett démont űzni, hanem meg fogta a kezét és erre elhagyta a láz.

Csaba: sajnos én már láttam alkoholfüggő keresztyént...  :059:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."