Szerző Téma: Félelmeink és szorongásaink  (Megtekintve 92969 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

emcsi1

  • Vendég
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #15 Dátum: 2008 Január 27, 11:42:31 »
Shalom, nagyon sokat tanultam mindabból, amit leírtál! Megfogalmaztad, amit éreztem! Csodálatos, hogy az isteni szeretet kiűzi a félelmet, "kétségeskedünk" olykor, "de nem esünk kétségbe"! Amíg a világban vagyunk, mindig lesznek támadásaink, de ha a keresztre nézünk, békességet, megnyugvást, megoldást találunk mindig. Elég minden napnak a maga baja, s drága Urunk minden napra éppen annyi "mannát" ad nekünk, amennyire szükségünk van! Köszönöm!

Nem elérhető t.zoli

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 302
  • Vendég
    • www.szomjazokklubja.shp.hu
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #16 Dátum: 2008 Február 04, 22:16:49 »
:047:  Magamtól félek és amit teszek, Isten elhívott mégis el akkarok szakadni tőlle, Isten szeret, mégis elvetem, pedig nincs más út csak Jézus Krisztus.

Amit már mondottam, apro döntések sora fog a megigazúlás utjára vezetni.
Ma este egy testvér segítségével a Péter első levelét kezdtük el tanulmányozni, a Kőszikla megerősítésére és az eleveelrendelésről, hogy Isten számára ki vagyok választva és csak rajtam múlik, hogy akarom e követni.
Csak az fáj, hogy  :2tickedoff:  annyira üres vagyok, nem ismerem meg Isten szabadítását, mert ma is elbuktam töbszőr pedig a péter levelét olvastam, jó Áhítatként jönne, de mégis megteszem, mégis elvettem Isten Jézusban adott Kegyelmét és szeretetét, pedig sok mindenben már megtapasztaltam az Ő kegyelmét és irgalmát, és mégsem tudom felfogni és feldolgozni az Ő szeretetét.  :(

:2angel: Shalom
Üdv: Zotya
A szeretet soha el nem múlik. (Mk 14:1-9).

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #17 Dátum: 2008 Február 05, 09:21:50 »
Kedves Zoli,

Amig bírod, harcolod a gravitációt - várnunk kell, nem akarlak bíztatni, hogy menni fog, csak szedd össze magad, meg kell tenned neked is a magadét - kérd hozzá Isten segítségét - nem teszem, nem akarlak becsapni. Péter levele helyett Simon Pétert szeretném neked elmesélni. Biztos láttad, valamikor Simonnak, néha pedig Péternek szólítja ezt a mindenbe beleszóló, mindent jobban tudó tanítványát, kioktatja Jézust, elmondja, mit kellene tennie, ötletei vannak állandóan, nagyokat szóló szája és még el is hiszi, hogy ő jó.
Jézus annyira szelid vele - és van egy pont, mikor jön Jézus és meg akarja mosni a lábát. Szóval - ezt a részt gondold át. Az enyémet ugyan nem, hát én annyira tisztellek téged, majd én - meg tudom én mosni, csak nem gondolod hogy a nagyobb mossa meg a kicsiét? Én olyan kis senki vagyok - nekem ez nem jár és szégyen lenne rám nézve (érted ezt?). A büszkeség és az ál-alázat. Jézusnak egy egészen érthető mondata jön - nem boncolgatja, mi is van emögött - azt modja - ha nem moslak meg, semmi közöm hozzád. Itt van az első olyan reagálás - ami már nem természetes, nem így reagált, mikor a maga értékrendje, (nem tudjátok miféle lélek lakozik bennetek) - szerint reagál. A fejemet is Uram. Ne csak a lábamat. Kérd ezt tőle. A fejemet is - mert annyira tele van szutyokkal, tévelygéssel - hogy arra menjen a lábam, amerre te akarod. Zoli - megígérte. El sem tudod képzelni - ezért hidd el, ne próbálgasd azt amit nem tudsz.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #18 Dátum: 2008 Február 05, 09:33:27 »
Kedves Zoli,

Kaptam egy fontos figyelmeztetést, hogy sokszor máshogy jön le amit írok, mint amit egyébként szerettem volna. Kérlek szólj, ha forró a víz.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

maria

  • Vendég
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #19 Dátum: 2008 Február 05, 09:39:59 »
t.zoli! Se te, se mi, soha nem fogjuk tudni feldolgozni és felfogni Jézus irgalmát, szeretetét, kegyelmét! Felfoghatatlan számunkra!  Kár erre alapoznod a jövődet! Ameddig csak sajátmagaddal foglalkozol, addig nem fogsz előre jutni! Isten nem azért használ valakit, aki őnmaga, hanem azért, mert Isten Őmaga! Ez a szeretete. Nem fog rádbízni semmit addig, ameddig te áldozatot adsz Istennek. Őt az nem érdekli! Ő nem áldozatot, hanem írgalamt akar.  Ameddig ezt nem érted meg, addig mindig kárhoztatni fogod magad! Nem tudsz megállni Isten előtt, ameddig ezt teszed.

Mát. 9,13
Elmenvén pedig tanuljátok meg, mi az: Irgalmasságot akarok és nem áldozatot. Mert nem az igazakat hivogatni jöttem, hanem a bűnösöket a megtérésre.

Mát. 12,7
Ha pedig tudnátok, mi ez: Irgalmasságot akarok és nem áldozatot, nem kárhoztattátok volna az ártatlanokat.


Tudod miért nem érdekli Istent a te áldozatod, jó cselekedeted? Mert Ő már megáldozta, feláldozta a Fiát a Bárányt! Tehát, ne vádold és kárhoztasd magad, mert ez nem az alázat Isten előtt. Az alázat másról szól. A szeretetről. Szívleld meg: Ameddig nem csendesedsz el az Úr előtt, addig nem fogod hallani a szavát!

maria

  • Vendég
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #20 Dátum: 2008 Február 05, 09:40:33 »
Sándor! Ez teljesen érthető amit ide írtál.  :D

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #21 Dátum: 2008 Február 05, 10:39:49 »
:047:  Magamtól félek és amit teszek, Isten elhívott mégis el akkarok szakadni tőlle, Isten szeret, mégis elvetem, pedig nincs más út csak Jézus Krisztus.

Amit már mondottam, apro döntések sora fog a megigazúlás utjára vezetni.
Ma este egy testvér segítségével a Péter első levelét kezdtük el tanulmányozni, a Kőszikla megerősítésére és az eleveelrendelésről, hogy Isten számára ki vagyok választva és csak rajtam múlik, hogy akarom e követni.
Csak az fáj, hogy   :2tickedoff:  annyira üres vagyok, nem ismerem meg Isten szabadítását, mert ma is elbuktam töbszőr pedig a péter levelét olvastam, jó Áhítatként jönne, de mégis megteszem, mégis elvettem Isten Jézusban adott Kegyelmét és szeretetét, pedig sok mindenben már megtapasztaltam az Ő kegyelmét és irgalmát, és mégsem tudom felfogni és feldolgozni az Ő szeretetét.   :(

 :2angel: Shalom
Üdv: Zotya

Zoli!

Egyetértek Máriával: ne magaddal legyél elfoglalva, se az érzéseiddel, mert azok nagyon sokszor becsapnak.
Az érzéseid, meg akarják mutatni, hogy szükséged van a paráznaságra, pedig nincs. Az érzéseid azt mondják üres vagy Isten fele, pedig ez sincs így, ha mégis, akkor sem számít, mert Isten nem azt fogja kérdezni: "Na gyermekeim, hogy éreztétek magatokat a Földön?" Hanem azt, hogy mennyit ismertél és ehhez képest mit tettél.
Jajonghatsz, de az nem fog segíteni, hanem a döntéseid (például: abbahagyom az önsajnálatot és megnézem miben tudok mások számára áldás lenni, anélkül, hogy teher lennék...) :2smitten:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető éci

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 106
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #22 Dátum: 2008 Február 05, 10:53:03 »
Kedves t zoli irok neked egy gyönyözü dicséretet fogadd szeretettel és énekeld ,dicsérd az Urat .

MInt szarvas hűs vizforrásra,úgy szomjazik lelkem rád!
Vágyódom az élő Isten után, hogy mehessek hozzád.
Mért csüggedsz el én lelkem ,hisz Ő pajzsod és támaszod!
Bizz az Úrban , mert karja megszabadit és hálával áldozol.

 :028: :026: :ima01:

maria

  • Vendég
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #23 Dátum: 2008 Február 05, 11:11:13 »
Olyan sok esetben azt tapasztalom a keresztények körében, hogy mindig bizonyítani akarnak. Pl. Mostantól fogva nem bántok meg senkit, mostantól fogva csak szeretni fogok mindenkit, mostantól, alázatosabb leszek, elismerem, hogy egy senki vagyok, egy nulla vagyok, egy bűnös vagyok.... Ez tudod mit jelent? Te magad akarod megváltoztatni az életedet. Kihagyod ebből Istent. Azzal szembesülsz, hogy ismét ott fogod magad találni, ahol eddig elbuktál. Én folyton azon görcsöltem, hogy nehogy megbántsak valakit, megtudjak felelni másoknak. Elkezdtem azt tenni, amit mások mondtak, végül rájöttem, egy görcs vagyok és nem sajátmagam.  Aztán elkezdtem kárhoztatni magam. - Én soha nem tudok jó lenni, már Isten sem figyel rám, és csak sanyargattam magam egyfolytában. Azt hittem ez alázat, ez a kis önfényezés. Isten pedig mutatott egy Igét. Nem kéri az én áldozatomat! Ki vagyok én, hogy kárhoztassam más szolgáját? Rájöttem én már nem vagyok a magamé, hanem Istené vagyok. Az Ő szolgálója, akárcsak ti, te. Ma már nem görcsölök, hogy jó legyek. Mire észbekapok, már más vagyok mint voltam. Hagyom, hogy Ő vegye le rólam és ne más, a rossz szokásaimat. Szálka-gerenda szindróma! Isten így is tud használni az Ő dicsőségében. Megbántok valakit? Igen, akárcsak te! Mindig szeretetben járó vagyok? Nem, akárcsak te! Tudok, haragudni? Igen, akárcsak te! Jobb vagyok mint te? Nem! Egyálatlán nem. Akkor miben különbözünk? Abban, hogy én meglátom a te hibádat, ki is igazítalak,  te meg az enyémet és te is kiigazítasz! - persze azt hiszem/szük, hogy szeretetben teszem/szük-  Miben vagyunk akkor egyek? Miben egyezünk? Az Úr Jézusban!

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #24 Dátum: 2008 Február 05, 11:15:31 »
Szegény Zoli még el sem olvasta - mi már egész komoly kis konziliumot tartunk. Zoli testvérem már mindent megtett, ami tőle telik. A Róma 7-nél tart. Simon Simon, hogy leszel Péter, hogy kerülsz át a Róma 8-ba? Ezt a csatát vívja. Várjuk meg Zolit is - mert egészen messze megyünk már nélküle.
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

maria

  • Vendég
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #25 Dátum: 2008 Február 05, 11:48:44 »
Sándor! Zoli tud olvasni és mire a végére ér, máris jobban fogja érezni magát. Ha írunk valamit, azt más is megtudja szívlelni.  :D

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #26 Dátum: 2008 Február 05, 12:10:31 »
Ok. Most csak azoknak szeretnék írni - akik őszinték. Ismeritek, mikor már mindent megtettél amire képes vagy és a padlón vagy mégis? Végig gondoltad, meg akarsz változni, eleged van magadból és már mindent megtettél? Látod azt is, hogy nem jó a környezetednek, hogy - hát ilyen vagyok és kész. Szeretnél áldás lenni - inkább? Ismeri valaki ezt a fájdalmat? Túl vagy a fogadkozásokon, a szenvedélyes imádságon - hogy segítsen Isten, mert komolyan gondolod? - és nem segít. Pedig tudnod kell - szeret.
Jöjjetek énhozzám mindnyájan , akik megfáradtatok.
Tudjátok a biblia nem az elveszetteknek szól - hanem nekünk. Sokszor hallok érvelést, mintha az elveszetteknek is szólna. Pedig csak róluk is szól - de mégsem nekik. Zörget az ajtón - hogy veled vacsoráljon. Tudod - a kenyér és a bor. Annyira valóság, mint egy darab kenyér és egy korty bor, amit meg lehet fogni, érzed az ízét - ennyire. Nem zörget annak - aki bolondságnak tartja, ne gondold. Ez az 1000 oldalas szerelmes levél - nekünk szól. Van benne néhány mindenki által ismert ige - a többi pedig annak magyarázata és okát, célját taglalja.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #27 Dátum: 2008 Február 05, 12:42:54 »
Igen Sandor,nagyon is ismerem azt az allapotot.En is atmentem rajta.
Talan eppen kell is,hogy atmenjunk ezeken,nem?

Maria elobbi irasat olvasva eszembejutott,hogy mennyit is vajudtam en is azzal,hogy mas legyek,olyan amilyennek masok akartak.Istenem,mennyit szenvedtem.Minden voltam csak nem onmagam.Se boldogsagom se bekessegem nem volt.Brrr... :035:
Az Ur Jezus Krisztusnak hala,tul vagyok rajta.Mostmar megtapasztaltam mi az igazi szabadsag es nem is engedem senkinek,hogy ezt elvegye tollem.Mivel O megszabaditott,valosaggal szabad lettem. :043:
Halleluja!!!
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #28 Dátum: 2008 Február 05, 12:56:18 »
Kedves Edit,

Szóval megútáltad magad és sírtál - vagy mások elvárásai alól szabadultál? Kérlek ne érts félre, nagyon érdekel az életed és egyáltalán nem játszani akarok. A kérdés - ami a bűneid átka volt, amilyenné tett, amennyire nem tudod megtenni amire Jézus kér - pl 1Kor.13 - ejtett kétségbe? Vagy az, hogy szentek legyetek - mert a ti Atyátok szent? - szóval ez volt a mester, aki a kegyelem királyi székéhez vezetett? Meghaltál ennek? Mintha előtted feszítették volna meg Jézust - a bűneidért? Harcolsz az ördöggel?
Tudom, sok kérdés - mind fontos.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető t.zoli

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 302
  • Vendég
    • www.szomjazokklubja.shp.hu
Re: Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #29 Dátum: 2008 Február 05, 18:37:52 »
:D  Kedves Hitbéli testvéreim, nincs más számomra csak Jézus Krisztus, Ő az aki a mai napon is megigazított éa szeretetével átölelt, mert Ő szeret, köszönöm a bátorítást és főleg az imát, minden tagnak és minden vendégnek.

Jóbban vagyok, de ez nem az én érdemem, csuppán apródöntések sora.

:2smitten:
A szeretet soha el nem múlik. (Mk 14:1-9).