Szerző Téma: Félelmeink és szorongásaink  (Megtekintve 92936 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #375 Dátum: 2011 Február 23, 17:21:39 »
Kedves testvérek!

Úgy olvasom itt nem volt senki szenvedélybeteg és nincs személyes tapasztalata ebben.
Úgy látom hogy az idegrendszeri vagyis a pszichológiai betegségeket nem gondoljátok ugyan olyan betegségnek mint mondjuk egy reumát vagy cukorbetegséget.

Mindenkinek ajánlom DR Erdélyi Juditt Szabadulás a függőségek rabságából című tanulmány könyvét. Ő egy hívő Krisztusban újjászületett orvos.

Nagyon szépen leírja hogy mennyi előítélet és tévhit van a szenvedélybetegségek mint kábítószer függőség és például a depresszióval szemben. A hívők körében is!

Én csak azt mondom ahogy Isten meg tud gyógyítani egy mozgássérültet egyik napról a másikra  Úgy egy láncdohányost is egyik napról a másikra meg tudja szabadítani.
Azonban nem mindig teszi ezt meg így. Van amikor hosszabb rehabilitációra vagy leszoktató kúrára van szükség.  Isten megtehetné hogy azonnal véget vet a betegségnek de valamiért nem mindig teszi.










"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #376 Dátum: 2011 Február 23, 19:11:25 »
Drága Clio!

Csak úgy zárójelben, látásom szerint, egyetlen szenvedélybetegnek sincs szüksége "leszoktató" kúrára, mert akiket a Fiú megszabadít, azok valósággal szabadok. Az Ige ezt mondja, és én így tapasztaltam. A leszokás az valami emberi dolog, a szabadságot viszont Jézus Krisztustól kapjuk.
Az lehet, hogy valaki nem egyik pillanatról a másikra tud élni a szabadságával, van hogy kitartásra van szüksége. De akkor is az Ige megáll : valósággal szabad aki Jézus által szabadult meg.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #377 Dátum: 2011 Február 23, 19:46:34 »
Kedves Irma!

"Az lehet, hogy valaki nem egyik pillanatról a másikra tud élni a szabadságával, van hogy kitartásra van szüksége. De akkor is az Ige megáll : valósággal szabad aki Jézus által szabadult meg."

Kedves Irma! Szeretném ezt a mondatodat különösen kiemelni.  Mert 100%-ig egyetértek vele! :igen: :igen: :01:


Amit meg akartam fogalmazni.
Szabadításunk akkor ott megtörténik amint Jézus elé visszük megkötözöttségünket bűneinket.
Ez mennyei tény. 
De bizony a kívánságok vagy a következmények nem tűnnek el azonnal.  Már szabad az addig megkötött de állhatatosságra van szüksége hogy ez teljesen nyilvánvaló legyen. Itt jön a hit. Uram hiszem hogy megszabadítottál akkor is ha még nem érzem!

 :088:
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #378 Dátum: 2011 Február 24, 11:59:43 »
Én azonnal szabad lettem a kivánságoktól is. Amikor Jézus szabaddá tett az olyan volt mintha soha nem is éltem volna a szenvedélyek rabságában. Teljesen és tökéletesen szabad lettem. Emlékszem mikor a dohányzástól szabadultam meg, mellettem a fiam dohányzott de mégcsak nem is éreztem a szagát. Soha többé nem kellett visszatérnem semmelyik szenvedélyhez, mert megszabadultam. De sokaktól hallottam ugyanezt. Én azonnal éreztem is, olyan volt mintha valaki egy hatalmas terhet vett volna le rólam, és nem kellett ezzel többet foglalkoznom. Jézus által, Jézusban szabad lettem, még ma is hála és imádat támad a szívemben ha erre gondolok.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #379 Dátum: 2011 Február 24, 13:28:02 »
"Emlékszem mikor a dohányzástól szabadultam meg, mellettem a fiam dohányzott de még csak nem is éreztem a szagát. Soha többé nem kellett visszatérnem semelyik szenvedélyhez, mert megszabadultam."

Dicsőség Istennek! :2smitten: Hatalmas ajándékot kaptál!

Az utóbbi években Isten egy olyan iskolába járatott engem ahol  megtanultam az alázatot.
Betegségemből nem szabadított meg azonnal. Hanem fokozatosan. Ezt az igét is kaptam bátorításul Szentlelkétől.. amit Izrael fiainak mondott .. "fokozatosan űzöm el előled"

Megtanultam az alázatot és azt hogy Isten nem cselekszik sablonosan. Ami nálam gyorsan ment másnál hosszabb folyamat lehet vagy fordítva.

Nem azért mert a másik kevesebb lenne vagy ügyetlenebb vagy kishitű..stb  Ezért soha nem mondom a küszködőnek hogy azért küszködsz még mert nem hiszel eléggé.
Mert így még én is terhet rakok rá.
Hanem hiszem hogy Istennek különböző eszközei és módszerei vannak amit első látásra még nem érthetünk. Hogy nálam miért így nála meg miért úgy.

Aki küszködik az bizonytalan és nem fog mesélni a küszködéséről azért hogy ne nézzék le a társai vagy ne oktassák ki hogy mit nem  tesz jól.
Annak bátorításra imákra van szüksége és folyamatos kapcsolatra az Úrral.

Depresszióm elején nagyon vágytam egy hívő pszichológussal való beszélgetésre. De valahogy soha nem jött össze. Istennek más terve volt. Ehelyett kaptam egy hívő testvért aki bátorított együtt imádkoztunk és beszélgettünk. és maga Isten volt igéivel a pszichológusom.

Amikor első fiatalkori depressziómból egy pillanat alatt egy közös ima alkalmával megszabadultam. Nagyon hálás voltam Istennek . De valahol ott volt bennem a büszkeség is. Lám nekem nem kellet orvos. Mások meg azért szenvednek mert nem hisznek eléggé.
Nem gondoltam hogy ez olyan betegség ami hosszabb rehabilitációt is igénybe kell hogy vegyen. Azt gondoltam rehabilitációra csak a hitetleneknek van szükségük.

Isten megmutatta hogy bizony nem!  Dr Erdélyi Juditt könyvét ezért is ajánlom. Nagyon sok érdekes dologra mutatott rá amit nem is gondoltam volna. A szenvedélyekkel és a megkötözöttségekkel kapcsolatban.
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #380 Dátum: 2011 Február 24, 14:22:26 »
Drága Clio!

Nemcsak hatalmas ajándékot kaptam, hanem messze többet, mint amit valaha is elgondolhatnék, én aki olyan mélyen érdemtelen voltam. Sokszor gondoltam arra, hogy vajon miért pont én vagyok az, akit ilyen mértékben megajándékozott az Isten. Annyira méltatlan, és olyan érdemtelen voltam! De ez a kegyelem! Nem tudom el sem mondani mit érzek amikor Istennek erre a kegyelmi tettére gondolok, mert ezt emberi szóval kifejezni sem lehet.
Legutóbb a betegségemből én is úgy gyógyultam, hogy napról-napra kegyelemből mindig egy kicsit jobb lett. De ez is csodálatos volt, mert tudtam, hogy a vége jó lesz, mert Isten megigérte. Tényleg nem sablon szerint cselekszik még egy ember életén belül sem. Ha kinyitjuk a szívünket akkor valóban mindent a javunkra munkál az Isten.

Az a nagy baj, hogy akik küszködnek, vagy bizonytalanok tényleg nem mernek őszinték lenni, mert olyan könnyen megkapják/juk a "kiosztást". De én azért hiszem, hogy csak-csak tudjuk egymást bátorítani, azért van ez a fórum is, hogy egymás hite által épüljünk. Isten végtelen szeretetében azért felhasznál valamennyiőnket az Ő drága terve véghezviteléhez, és ez a legtöbb, ami érhet minket.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #381 Dátum: 2011 Február 24, 15:26:03 »
Drága Clio!

Nemcsak hatalmas ajándékot kaptam, hanem messze többet, mint amit valaha is elgondolhatnék, én aki olyan mélyen érdemtelen voltam. Sokszor gondoltam arra, hogy vajon miért pont én vagyok az, akit ilyen mértékben megajándékozott az Isten. Annyira méltatlan, és olyan érdemtelen voltam! De ez a kegyelem! Nem tudom el sem mondani mit érzek amikor Istennek erre a kegyelmi tettére gondolok, mert ezt emberi szóval kifejezni sem lehet.
Legutóbb a betegségemből én is úgy gyógyultam, hogy napról-napra kegyelemből mindig egy kicsit jobb lett. De ez is csodálatos volt, mert tudtam, hogy a vége jó lesz, mert Isten megigérte. Tényleg nem sablon szerint cselekszik még egy ember életén belül sem. Ha kinyitjuk a szívünket akkor valóban mindent a javunkra munkál az Isten.

Az a nagy baj, hogy akik küszködnek, vagy bizonytalanok tényleg nem mernek őszinték lenni, mert olyan könnyen megkapják/juk a "kiosztást". De én azért hiszem, hogy csak-csak tudjuk egymást bátorítani, azért van ez a fórum is, hogy egymás hite által épüljünk. Isten végtelen szeretetében azért felhasznál valamennyiőnket az Ő drága terve véghezviteléhez, és ez a legtöbb, ami érhet minket.

Ámen és Ámen
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

b urian jozsef

  • Vendég
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #382 Dátum: 2011 Február 24, 20:11:34 »
Áldott szép estét! Kedves Testvérek!Nagy érdeklődéssel olvastam irásaitokat.Elmondanám hogy én is benne jártam ebbe "cipőben",már mint a szenvedély betegségben.Engem az Ur 14 éve szabaditott meg , nekem azotta nincs szükségem az Urron kivül semmire.Sem gyógyszerre sem földi orvosra.Es en  is vallom hogy akit a Fiu megszabadit valóban szabad lesz.További szep estet4 :2smitten:

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #383 Dátum: 2011 Február 24, 20:29:18 »
Drága József!

 :026:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető b.cermidoff

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 235
  • Brondel Cermidoff
    • Az igazgyöngy
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #384 Dátum: 2011 Március 09, 16:08:44 »
Nem ehhez a levélhez szólnék hozzá. Nem rég láttam egy filmet a tv-n a XX. század első felének művészetéről. Avantgarde, kubizmus, dadaizmus, szürrealizmus, futurizmus... Iszonyú volt. Nem vagyok álszent. Hiszem, hogy Isten mindent tud használni, a művészetet sem véletlenül hozta létre. Mégis, ha végignézzük ezeket az irányzatokat konkrétan össze tudjuk kötni bizonyos politikai irányzatokkal, ilyenekkel, mint az anarchizmus, kommunizmus, fasizmus, vad kapitalizmus.... Persze, a korábbi ártalmatlanabbnak tűnő művészeti stílusok (szecesszió, empire) sem különbek. Ha mögéjük nézek, dekadens, fülledt erotikát, hedonizmust látok. Újkori pogányság! Aztán itt van az istenített humanizmus kora! Emlékszem még, milyen hatással voltak rám H. Bosch, németalföldi festő képei. Eszelős kavalkádjai az ópiumos látomásoknak. Tárgyak, emberek, állatok szellemi lények összevisszasága. És kimérák, a képzeletnek olyan teremtményei, amelyek tárgyak alkatrészeit viselték magukon végtagokként... Gyilkosságok, ágyjelenetek a nyílt színen... meztelenség és szenny mindenütt... Hátborzongató. A Prédikátor Könyve jutott eszembe az Isten nélküli tévelygés hiábavalóságáról... Ebben a világban a sátán mindent összekevert, hogy az elhitetett ember eltévedjen a részigazságok és a pillanatnyi gyönyörök útvesztőjében és sohase ismerje meg Istent. Ekkor azonban eszembe jutott Dávid, ahogy énekével és lantjátékával Istent dicsőítette... és a gospel kórusok, és a csodálatos oltárképek, és a Passió című film, és Handel, és Bach, és a Hillsong, és... és.... és.... Hála az Úrnak, Isten számára nincs lehetetlenség. Ő meg tudja érinteni a művészek szívét és használni tudja őket az Ő tökéletes tervében.
"Mert talán azért vált meg tőled ideig-óráig,hogy őt,mint örökkévalót kapd vissza;Nem úgy immár mint szolgát,hanem szolgánál nagyobbat,mint szeretett atyafit,kiváltképpen nékem, mennyivel inkább pedig néked,mind testben,mind az Úrban." "Ha pedig valamit vétett ellened avagy adós,ezt nekem róvd fel"

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #385 Dátum: 2011 Március 09, 16:22:45 »
Cermidoff! fontos gondolatok!

Félelmek és szorongások. Nekem mindig az jut eszembe hogy egy művész azt tudja megjeleníteni a leghitelesebben legyen az zenemű vagy festmény vagy egyéb alkotás ,ami a szívében van.  Isten nélkül sok torz dolog születhet művészet néven.
De hitetlen alkotások is lehetnek Istent dicsőítőek. Amikor azokat az igazságokat akarja megjeleníteni mint amik öröktől fogva léteznek. Szeretet , önfeláldozás, barátság..stb

Így én amikor egy műhöz közelítek nem aszerint ítélem meg hogy hívő alkotta-e meg, hanem aszerint hogy mit akar mondani. Mi a mondanivalója.

Például nagyon népszerűek az olyan rajzfilmsorozatok mint Scout Park , Simpson család , vagy amerikai fater , vagy Futurama
Nem csak a rajzok torzak, hanem mint egy társadalomkritika néven, cinikusan rombolják le az értékeket.
Összekeverve a jót a rosszal. Ahol minden viszonylagos még szerintük Isten is.
Én ezeket tartom nagyon veszélyesnek. Egy fiatal lelkében nagy rombolást tud végezni. 

Valamint az a torzulás hogy a fiatalság a fiatalok vannak bálvánnyá emelve. Míg az idősek a tapasztaltak mint vaskalapos buta ősök bemutatva.
Így a fiatal nem kap útmutatás mivel neki kéne utat mutatnia de nincs hozzá élettapasztalata.
Frusztráltság, szorongás , megfelelési kényszer bizonytalanság  jellemzi őket így élvezetekbe menekülnek.
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #386 Dátum: 2011 Március 09, 16:36:44 »
"Például nagyon népszerűek az olyan rajzfilmsorozatok mint Scout Park , Simpson család , vagy amerikai fater , vagy Futurama
Nem csak a rajzok torzak, hanem mint egy társadalomkritika néven, cinikusan rombolják le az értékeket.
Összekeverve a jót a rosszal. Ahol minden viszonylagos még szerintük Isten is.
Én ezeket tartom nagyon veszélyesnek. Egy fiatal lelkében nagy rombolást tud végezni.

Valamint az a torzulás hogy a fiatalság a fiatalok vannak bálvánnyá emelve. Míg az idősek a tapasztaltak mint vaskalapos buta ősök bemutatva.
Így a fiatal nem kap útmutatás mivel neki kéne utat mutatnia de nincs hozzá élettapasztalata.
Frusztráltság, szorongás , megfelelési kényszer bizonytalanság  jellemzi őket így élvezetekbe menekülnek. "

Ez bizony igaz, Clio!

Sajnos egyre több a torz vonás a mai emberének társadalmában. Nekünk keresztyéneknek Krisztust kell kiábrázolnunk (illetve hagyni Őt, hogy kiábrázolódjon  :pirul:), és akkor látni fogja a világ, hogy az újjászületés, azaz újjá teremtés valóban új embert hoz létre.  :169:

Nekem is vannak ismerőseim, akik depresszióval küzdenek. Néhányan hívők közülük. Nem olyan egyszerű ez, hogy 1-2 definícióval elintézhessük a gyógyulás és szabadulás útját.

Mindenképpen Jézusra van szüksége az ilyen betegnek! Jézus a legjobb pszichológus!

De amíg valaki önszántából nem hiszi ezt el, és nem tudja vagy nem akarja kivágni a bajok gyökerét, addig is szükség van/lehet kezelésre, ha nem tudja normálisan élni a mindennapjait.  :062:

Erdélyi Judit több  tanulmányát olvastam már, több témakörben. Nekem tetszettek, őszintén feltárja a veszélyeket.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #387 Dátum: 2011 Március 09, 20:59:29 »
Örülök  kedves Tünde hogy így gondolod.  :2smitten: :2smitten:

Valóban első lépés a problémák gyökerét megtalálni. Lehet az bármi csak Jézus a megoldás!
De akkor amikor megtörtént a gyökerek kiirtása vagy a dolgok helyretétele .Isten pedig valós szabadulást adott. Ne aggódjunk ha még idegrendszerűnk nem úgy működik mint előtte.  A gyógyulás sokszor több időt vesz igénybe . És van amikor gyógyszer is kell., azt pedig tudni fogjuk hogy mikor jött el az ideje hogy a gyógyszerek mankóját is letegyük. Vagy milyen terápiával tudjuk kiváltani idegrendszerünket kémiailag befolyásoló gyógyszerektől.

A mi dolgunk  folyamatos kapcsolat Jézus Krisztussal és az Atyával Szentlelkén keresztül!
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #388 Dátum: 2011 Március 25, 10:34:56 »
szeretett testvéreim
félelmek és szorongások:
egyik legfontosabb, hogy önmagunkat
fogadjuk el:
http://www.godtube.com/watch/?v=9CC1MFNU
és nemcsak hogy valaki vagyok, ISTEN gyermeke vagyunk,
ahogy mindanyian

halleluja

M.ági
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető Shaly

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1610
  • Az Úr szolgája
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #389 Dátum: 2011 Március 26, 08:49:49 »
Teljesen egyet értek veled!
 :igen:
"Ekképpen azért most is van maradék a kegyelemből való választás szerint."
Róma 11, 5