Szerző Téma: Félelmeink és szorongásaink  (Megtekintve 92943 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #405 Dátum: 2011 Március 29, 21:09:58 »
Kivánok neked kedves Magda, sok kemény eledelt!
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #406 Dátum: 2011 Március 29, 21:11:15 »
Kivánok neked kedves Magda, sok kemény eledelt!

Köszönöm  :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #407 Dátum: 2011 Március 29, 21:21:37 »
Aki áll. vigyázzon, hogy el ne essen!
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #408 Dátum: 2011 Március 29, 21:28:58 »
Aki áll. vigyázzon, hogy el ne essen!

Kedves Irma, nem értem ezt a kirohanást, de tényleg.
Megállás nélkül próbák alá vesz az Úr mint ezt leírtam neked a Csetten és elmondtam neked Skypen, nem gondolom magam, nálad sem többnek, sem kevesebbnek, sem senki másnál nem gondolom többnek és kevesebbnek.
Krisztus nélkül ugyan olyan bűnös vagyok, mint a legutolsó rablógyilkos aki megölte a szüleit, gyermekeit.

De meghaltam és élek többet nem én, hanem Ő él bennem.

BENNE állok, BENNE élek, mozgok és vagyok.

Ez a megváltás, ezt fogadtam el 1988-ban.
Semmis sincs tőlem, minden TŐLE

 :2angel:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #409 Dátum: 2011 Március 29, 21:56:08 »
Elgondolkodtam a Logikai meneten.

Ha még támogatás kell akkor gyermek vagyok a hitben. Ha kemény eledel kell akkor már felnőttem. logikusan egy felnőtt már több mint egy gyermek. Vagyis ha kemény eledel kell nekem akkor én több vagyok mint a támogatásra vagy bátorításra szorúló testvérem.
Észre sem veszem de máris versengek!

Pedig mit mond Pál!
A versengés a lelki kiskorúság jele!

kis zárójelben megjegyzem nem az a kemény eledel amit első gondolásra annak hiszünk.
kemény eledel amikor el tudjuk engedni mások véleményét hogy csak Krisztusé számítson! Amikor mi hátra tudunk lépni és várni az Urra. Amikor próbákat kapunk ahol csak a hit tart meg!
Igen testvérek ez kemény eledel!

Nem a feddés a kemény eledel! Ezt ne felejtsük el! Pál pont hogy feddi a korintusi tanítványokat mondván hogy ismét tejjel kell őket táplálnia mert még mindig gyermekek a hitben. Amikor fedi öket , hogy viszálykodás , pártoskodás van közöttük. 1 Korintus 3-ban

"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #410 Dátum: 2011 Március 30, 04:03:47 »
Magda! Folyamatosan mások elé helyezed magad, pont ilyen megjegyzésekkel, mint amiket a hozzászólásaidban is kiemelsz. De miközben folyton arra hívatkozol, hogy te azáltal élsz Aki benned él, folyton lenézed a másikat, aki nem úgy él meg dolgokat, mint te. Nem volt ez kirohanás, ez egy Igei figyelmeztetés. Én ilyesmin megyek át, másfélén. Örülj neki ha neked ilyesmivel nem kell megküzdened. Nem vagyok kevesebb azzól, hogy vannak ilyen harcaim, mert a próbák csak akkor hasznosak, ha Isten eléri a célját és átformálódunk az Ő arcára. Ha közben nem leszek sem elfogadóbb, sem krisztusibb, akkor csak átmentem a próbán, de nem formálódtam általa.

Nem akarlak megbántani és tiszteletlen sem szeretnék lenni, de te amilyen keményen irsz néha?..... Hát adja Isten, hogy valóban visszatükröződjön az Ő Arca az életedben.

Mindenkitől bocsánatot kérek, de ezt úgy érzem le kellett irnom.

Áldott és szép napot kivánok!
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #411 Dátum: 2011 Március 30, 07:54:19 »
Magda! Folyamatosan mások elé helyezed magad, pont ilyen megjegyzésekkel, mint amiket a hozzászólásaidban is kiemelsz. De miközben folyton arra hívatkozol, hogy te azáltal élsz Aki benned él, folyton lenézed a másikat, aki nem úgy él meg dolgokat, mint te. Nem volt ez kirohanás, ez egy Igei figyelmeztetés. Én ilyesmin megyek át, másfélén. Örülj neki ha neked ilyesmivel nem kell megküzdened. Nem vagyok kevesebb azzól, hogy vannak ilyen harcaim, mert a próbák csak akkor hasznosak, ha Isten eléri a célját és átformálódunk az Ő arcára. Ha közben nem leszek sem elfogadóbb, sem krisztusibb, akkor csak átmentem a próbán, de nem formálódtam általa.

Nem akarlak megbántani és tiszteletlen sem szeretnék lenni, de te amilyen keményen irsz néha?..... Hát adja Isten, hogy valóban visszatükröződjön az Ő Arca az életedben.

Mindenkitől bocsánatot kérek, de ezt úgy érzem le kellett irnom.

Áldott és szép napot kivánok!

Köszönön az értékítéleted, és az áldott szép nap kívánását

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #412 Dátum: 2011 Március 30, 08:44:31 »
Bocs, ez nem értékitélet, ugyanis az nem az én dolgom. Mindösszesen én ezt érzem, amikor olvasom amiket írsz. És nem okoz jó érzéseket, de feltételezem vannak, akik az én írásaimmal kapcsolatban vannak ugyanígy. Eszembe sincs itélkezni. Csak azt szeretném, ha megmaradhatna az, hogy mindenki őszinte lehet és nem kell álarcot húznia ahhoz, hogy mások fensőbbséges kioktatását elkerülje. Legyen ez a fórum az őszinte beszélgetések helye, és ki-ki hadd ossza meg azt az élethelyzetet nyugodtan amiben, hiszen tudjuk, hogy mind kegyelemből élünk, és Isten szeretetéből vagyunk, akik vagyunk és tartunk ott ahol tartunk, meg Jézus Krisztus az aki elkészít minket az üdvösség napjára.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #413 Dátum: 2011 Március 30, 08:48:40 »
Bocs, ez nem értékitélet, ugyanis az nem az én dolgom. Mindösszesen én ezt érzem, amikor olvasom amiket írsz. És nem okoz jó érzéseket, de feltételezem vannak, akik az én írásaimmal kapcsolatban vannak ugyanígy. Eszembe sincs itélkezni. Csak azt szeretném, ha megmaradhatna az, hogy mindenki őszinte lehet és nem kell álarcot húznia ahhoz, hogy mások fensőbbséges kioktatását elkerülje. Legyen ez a fórum az őszinte beszélgetések helye, és ki-ki hadd ossza meg azt az élethelyzetet nyugodtan amiben, hiszen tudjuk, hogy mind kegyelemből élünk, és Isten szeretetéből vagyunk, akik vagyunk és tartunk ott ahol tartunk, meg Jézus Krisztus az aki elkészít minket az üdvösség napjára.
Köszönöm az álarc mentes ismételt értékítéleted.

Bocsánat, hogy kiemeltem a szóhasználatodban amire alapoztam a szót "értékítélet"



 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #414 Dátum: 2011 Március 30, 08:51:24 »
Nos látod az nem értékitélet, maximum sommás vélemény, de én itt befejeztem, mert tudom, hogy ez nem vezet sehova.

További áldott, szép napot!
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #415 Dátum: 2011 Március 30, 09:05:09 »
Nos látod az nem értékitélet, maximum sommás vélemény, de én itt befejeztem, mert tudom, hogy ez nem vezet sehova.

További áldott, szép napot!

Köszönöm

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #416 Dátum: 2011 Március 30, 10:35:36 »
Kérlek benneteket, hogy ezt a nyílt fórumon fejezzétek be. Privátban intézzétek el, ha tudjátok. Nincs szükség a nyílt fórumon történő egymás megalázására.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #417 Dátum: 2011 Március 30, 11:03:49 »
Igazad van Anti, bocsánatot kérek tőled és mindenkitől.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #418 Dátum: 2011 Március 30, 11:17:53 »
Kérlek benneteket, hogy ezt a nyílt fórumon fejezzétek be. Privátban intézzétek el, ha tudjátok. Nincs szükség a nyílt fórumon történő egymás megalázására.

Ámen

Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Félelmeink és szorongásaink
« Válasz #419 Dátum: 2011 Június 26, 10:17:44 »
Nem tudom, jó helyre írok-e, de bennem félelmet okoz és bizonytalanná tesz, amit most tisztázni szeretnék:
A Facebookon megkeresett egy, magát Éva Lőrincznek nevező hölgy - számomra ismeretlen - és a következő honlapot ajánlotta. Úgy írom le, ahogy ott találtam:

Hogyan tegyük jobbá a házasságunkat
www.bizonysagtetelek.hu

megnéztem érdekes, de nem tudom eldönteni, helyes-e vagy sem az olvasása.  Mi a véleményetek a Facebookról? Én már sajnálom, hogy hagytam magam rábeszélni - egyedül a chat tart ott.
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23