Szerző Téma: Milyen feladatunk van a gyülekezetben?  (Megtekintve 13642 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #15 Dátum: 2013 Január 23, 10:47:27 »
Az ítélet valóban kemény. De ezt sokan félvállról veszik, felelőtlenül és kevélyen cselekednek, majd egy erőtlen "bocs"-al elintézik az ügyet. Nagyon sok vezető úgy vált vezetővé, hogy azzá tették vagy azzá tette magát. Azokból a vezetőkből pedig igen kevés van, akiket Isten tett azzá. Az, hogy valaki egy gyülekezet fölött gondolja magát, az már régen rossz. Az igazi szolgáló utolsó, mindenkinek a szolgája...

 :05: Igen..Épp a tegnapelött olvastam a Márk evangáéliumából és újból aláhúztam magamnak: Mk 9:35 "Ha valaki elsö akar lenni,legyen mindenki között az utolsó és mindenki szolgája."  És ehhez nagy alázatra van szükség,ami csak abban a hivöben van meg aki összetöretett...
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #16 Dátum: 2013 Január 23, 11:36:47 »
Egyetértek Testvérem! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #17 Dátum: 2013 Január 23, 11:52:22 »
Kedves Jazmin!

Teljesen egyetértek Veled és még eszembe jutott, hogy a tanítvány nem nagyobb a Mesterénél.... Akkor:

Az az indulat legyen bennetek, ami Krisztus Jézusban is megvolt: 6. mert ő Isten formájában lévén nem tekintette zsákmánynak, hogy egyenlő Istennel, 7. hanem megüresítette önmagát, szolgai formát vett fel, emberekhez hasonlóvá lett, és magatartásában is embernek bizonyult; 8. megalázta magát, és engedelmeskedett mindhalálig, mégpedig a kereszthalálig.
Fil 2,5-8

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #18 Dátum: 2013 Január 23, 13:03:01 »

            Ámen Kedves Elisabeth! :2smitten:
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #19 Dátum: 2013 Január 23, 13:42:16 »
 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #20 Dátum: 2013 Január 27, 10:14:35 »
A napokban volt a vezetőmmel egy beszélgetésem. Elmondtam neki, hogy melyek azok a tüskék amelyek miatt álmatlan éjszakáim voltam miatta. Azt is elmondtam, hogy az Úrnak átadtam ezeket, és most, miután neki is elmondhattam ezeket, nem maradt tüske a szívemben, megbocsátottam neki.
Vezetőm szavaimat nem kérdőjelezte meg, nem magyarázkodott. Átölelt és azt mondta ne haragudj, bocsáss meg.

"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #21 Dátum: 2013 Január 27, 11:05:50 »
:afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #22 Dátum: 2013 Január 27, 11:13:54 »
Köszönöm testvérem.
Azt hiszem, hogy egy nagyon fontos feladatunk az, hogy mindenkor és minden körülmények között úgy szolgáljunk ahogyan azt Ő  elvárja tőlünk.
Ha Ő választott ki minket a szolgálatra azt nem tehetjük le amíg vissza nem vonja tőlünk. Az emberek legfeljebb akadályozhatnak a szolgálatunk teljesítésében de nem vehetik el tőlünk azt amit az Úrtól kaptunk.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #23 Dátum: 2013 Január 28, 13:28:34 »
 :afro: :2smitten:

Több gyülekezetbe elöfordul sajnos, hogy egy "ismeretlen testvér" hetekig eljár a gyülekezetbe, de senki sem állszóba vele, mert mindenkinek megvan úgymond a baráti köre.

Mi a véleményetek?

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #24 Dátum: 2013 Január 28, 13:52:42 »
Nekem nem ismerős ez a téma, a gyülekezetünkben ilyen nem szokott előfordulni. Általában az idősebb testvérek azok akik pártfogás alá veszik újakat. Pásztorunk, mint sas a zsákmányt figyeli, hogy kit nem ismer a  nyájból és az első adandó alkalomnál üdvözli és beszélgetést kezdeményez vele.
Véleményem szerint ez minden kis gyülekezetben így működik. Azt viszont elképzelhetőnek tartom, hogy egy mega gyülekezetben (alfa és o nélkül) a tömegben fel sem tűnnek.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #25 Dátum: 2013 Január 28, 14:02:22 »
Azt viszont elképzelhetőnek tartom, hogy egy mega gyülekezetben (alfa és o nélkül) a tömegben fel sem tűnnek.

:hehe: :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #26 Dátum: 2013 Január 28, 14:03:25 »
Kedves Pista Testvérem!

Örülök, ha nálatok senki sem maradhat ismeretlen. De azok a gyülekezetek, amelyekröl én tudok, még csak nem is voltak "nagy" gyülekezetek. Egyszerüen a testvérek úgy el voltak foglalva önmagukkal, hogy nem vették észre a vendéget.

De olyat is éltem át, hogy egy gyülekezetbe ismeretlenül bementem egy kissebb csoporttal és nagy szeretettel fogadtak, és mindjárt az egyik testvér meg is hívott vacsorára. Nem mintha csupán ez lenne fontos, de nagyon meglepett és jól esett a testvéri szeretet megtapasztalása.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #27 Dátum: 2013 Január 28, 14:04:06 »
:afro: :2smitten:

Több gyülekezetbe elöfordul sajnos, hogy egy "ismeretlen testvér" hetekig eljár a gyülekezetbe, de senki sem állszóba vele, mert mindenkinek megvan úgymond a baráti köre.

Mi a véleményetek?

 :2smitten:



Egyetértek Istvánnal, hogy általában ez egy nagyobb gyülekezetben fordul elő. Persze ettől még a kisebb gyülekezetekben is előfordulhat. Úgy gondolom, hogy ha betéved egy érdeklődő egy Istentiszteletre, akkor azt üdvözölni kell. Ugyanis ha ez nincs meg, akkor kizártnak fogja tekinteni magát.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #28 Dátum: 2013 Január 28, 14:08:17 »
Szerintem gyülekezeti szinten is gyakorolni kellene a vendégszeretetet, mert ha csak egy vezetötöl "az ÚR áldja meg a Testvért" hallani, ez lehet olyan formális üdvözlés is...

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #29 Dátum: 2013 Január 28, 14:11:32 »
:afro: :2smitten:

Több gyülekezetbe elöfordul sajnos, hogy egy "ismeretlen testvér" hetekig eljár a gyülekezetbe, de senki sem állszóba vele, mert mindenkinek megvan úgymond a baráti köre.

Mi a véleményetek?

 :2smitten:




Egyetértek Istvánnal, hogy általában ez egy nagyobb gyülekezetben fordul elő. Persze ettől még a kisebb gyülekezetekben is előfordulhat. Úgy gondolom, hogy ha betéved egy érdeklődő egy Istentiszteletre, akkor azt üdvözölni kell. Ugyanis ha ez nincs meg, akkor kizártnak fogja tekinteni magát.

Ebben csak az a nehéz és kellemetlen amikor egy idegen látogató Istentisztelet közben érkezik. Akkor max. csak arra van lehetőség, hogy röviden üdvözöljük. Ha végig marad vagy adódik olyan pillanat amikor az IT. zavarása nélkül lehet vele beszélgetni akkor minden rendben van, de olyan is előfordul, hogy a vége előtt eltávozik a vendég.
Egyébként a gyülekezeti központunkban az istentiszteleti alkalmak elején az alkalomvezető megszokta kérdezni, hogy ki az aki először van itt a gyülekezetben. Aki felvállalja és jelentkezik, kap egy cd-t a borítójában lévő ismertető és tájékoztató mellékletekkel.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12