Szerző Téma: Milyen feladatunk van a gyülekezetben?  (Megtekintve 13643 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #30 Dátum: 2013 Január 28, 14:13:27 »
Szerintem gyülekezeti szinten is gyakorolni kellene a vendégszeretetet, mert ha csak egy vezetötöl "az ÚR áldja meg a Testvért" hallani, ez lehet olyan formális üdvözlés is...

 :2smitten:
Róma 12:13  ..a vendégszeretet gyakoroljátok. A Károli fordításu Bibliában ennek a résznek a cime: Keresztyén életszabályok.Minden hivö kell tegye.Elég probléma az ha nem müködik ez gyülekezeteinkben...Mert ugye valakik tudtokon kivül angyalokat vendégeltek meg.... :088:
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #31 Dátum: 2013 Január 28, 14:17:28 »
Köszönöm, kedves Jázmin, pont erre az Igére gondoltam én is.

Kedves Pista Testvérem, én most nem a ti gyülekezetetekröl beszélek, hanem olyan esetekröl (amitket jó magam is átéltem) amikor a vendég, noha idejében érkezett és végig maradt, max. egy áldja meg az ÚR a testvért köszöntésen kivül, semilyen kapcsolatkialakitást nem kerestek vele.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #32 Dátum: 2013 Január 28, 14:50:04 »
Köszönöm, kedves Jázmin, pont erre az Igére gondoltam én is.

Kedves Pista Testvérem, én most nem a ti gyülekezetetekröl beszélek, hanem olyan esetekröl (amitket jó magam is átéltem) amikor a vendég, noha idejében érkezett és végig maradt, max. egy áldja meg az ÚR a testvért köszöntésen kivül, semilyen kapcsolatkialakitást nem kerestek vele.

 :2smitten:

Tudom kedves Elisabeth, de szerettem volna pozítív példát is megosztani.
De ha negatív kell, tudok olyannal is szolgálni. Van a lakótelepünkön egy templom. Megtérésem előtt néhányszor betértem oda.
A kutya sem törődött velem, és talán ezért is éreztem hidegnek, ridegnek az ott tartózkodást. Az ott lévő emberek csak akkor figyeltek fel rám amikor ülve maradtam amikor ők felálltak,  nem térdeltem le amikor ők térdeltek, ez miatti rosszalló pillantásaikat küldték felém, és figyelték a kezem amikor körbejártak a pénzgyűjtő persellyel, dobok-e be perselypénzt.
Viszont a pappal amikor találkoztam a templomon kívül el tudtam beszélgetni, nem nézett le, nyitott volt az irányomban, sőt ha telefonon kerestem nem utasított el.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #33 Dátum: 2013 Január 28, 17:16:53 »
Áldott Pista Testvérem!

Lehet, hogy félreérthetö voltam, de nem áll szándékomban csak negatív páldákat felsorolni. Abban is meg vagyok gyözödve, hogy sok gyülekezet szeretettel van a vendégek iránt, és ez látható is. Elsösorban az volt a gondolatom, hogy miként éljük meg, mint gyülekezeti tagok közösségünkben a vendégek felé való szeretetet. Vannak ugye az ajtónállók, gyülekezetvezetök, a pásztor, akinek tulajdonképpen az üdvözlés is a szolgálati körükbe esik. De elég ez? Nem vagyok én is, mint a nyáj tagja arra hívatva, hogy odamenjek az ismeretlen testvérhez, és elbeszélgessek vele? Nem személyesebb-e a szeretet kinyilvánítása, ha nemcsak az arra kijelölt testvérek köszöntenek? Itt a mi gyülekezetünkbe, mikor elöször ott voltunk, pont az lepett meg, hogy nagyon sok testvér egyböl oda jött, beszélgettek velünk, mintha mindig is ismertük volna egymást.

Tehát most elsösorban a tagok vendégszeretetének mikéntjére gondoltam.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #34 Dátum: 2013 Január 29, 11:26:02 »
A vendéglátás az Ígében, tulajdonképpen Krisztus szeretetének gyakorlása. A vendégek felé elsösorban nem gyülekezetünket kell reprezentálni, hanem Krisztus szeretetével befogadni. Ez pedig nem csupán Újszövetségi gondolat. A vendégeket az Íge jövevényeknek is nevezi. Ha látunk ismeretlen arcokat, vegyük a bátorságot, és menjünk oda hozzá, és beszélgesünk el vele. Ne érezze magát senki a közösségünkben idegennek.

"Akkor így szól a király a jobb keze felől állókhoz: Jöjjetek, Atyám áldottai, örököljétek a világ kezdete óta számotokra elkészített országot. 35. Mert éheztem, és ennem adtatok, szomjaztam, és innom adtatok, jövevény voltam, és befogadtatok,....
Mt 25,34-35

Az Íge azt mondja, hogy mi is jövevények/ vendégek vagyunk:

Jövevény vagyok a földön, ne rejtsd el előlem parancsolataidat!
Zsolt 119,19

Szeressétek a jövevényt, mert ti is jövevények voltatok Egyiptom földjén!
5Móz 10,19

Nem mondhatták sátram vendégei, hogy valaki nem lakott jól nálam hússal. 32. Nem hált jövevény az utcán, ajtómat kitártam az utas előtt.
Jób 31,31-32

A szentek szükségeire adakozók legyetek; a vendégszeretetet gyakoroljátok.
Rm 12,13

Ha csak azokat hívjuk meg a gyülekezetböl, akikkel jóba vagyunk, mennyivel vagyunk különbek a világiaknál?

7. A vége pedig mindennek közel van. Annakokáért legyetek mértékletesek és józanok, hogy imádkozhassatok.
8. Mindenek előtt pedig legyetek hajlandók az egymás iránti szeretetre; mert a szeretet sok vétket elfedez.
9. Legyetek egymáshoz vendégszeretők, zúgolódás nélkül.

1Pt 4,7-9





Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #35 Dátum: 2013 Január 29, 13:05:49 »
Egyetértek Testvérem.

Isten jó illatai vagyunk, Isten ismeretének a jó illatát kell hogy terjesszük ahol csak vagyunk. Még inkább egy gyülekezetben, ahová betéved egy érdeklődő.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #36 Dátum: 2013 Január 29, 13:34:51 »
Nagyon szép ez a kifejezés:

Idézet
Isten jó illatai vagyunk, Isten ismeretének a jó illatát kell hogy terjesszük ahol csak vagyunk.

Tehát a vendégszeretet egy nagyon szép feladat!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #37 Dátum: 2013 Január 29, 14:15:46 »
Ámen ,Testvéreim. :088:   

 A gyülekezetben ugyanakkor szolgálnunk is kell egymás felé és az Úrnak.Mindenkit mással bíz meg,és más kegyelmi ajándékokat ad nekünk amivel tehetjük ezt. 
Róma 12:4-8
4
Mert miképpen egy testben sok tagunk van, minden tagnak pedig nem ugyanazon cselekedete van:
5
Azonképpen sokan egy test vagyunk a Krisztusban, egyenként pedig egymásnak tagjai vagyunk.
6
Minthogy azért külön-külön ajándékaink vannak a nékünk adott kegyelem szerint, akár írásmagyarázás, a hitnek szabálya szerint teljesítsük;
7
Akár szolgálat, a szolgálatban; akár tanító, a tanításban;
8
Akár intő, az intésben; az adakozó szelídségben; az előljáró szorgalmatossággal; a könyörülő vídámsággal mívelje.
 


Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #38 Dátum: 2013 Január 29, 14:27:54 »
Igen Jázmin! :afro:
Mindannyian Krisztus tagjai vagyunk. :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #39 Dátum: 2013 Január 29, 23:16:07 »
ÁMEN! És a szeretet gyakorlására mindannyiunknak van elhivatásunk!

 :265:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #40 Dátum: 2013 Január 29, 23:34:18 »
Mindenféleképp, hiszen ez a tanítványok ismertetőjegyei. Jézus is azt mondta, hogy arról ismernek meg minket hogy a tanítványain vagyunk, ha szeretjük egymást (Jn 13,35). :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #41 Dátum: 2013 Január 29, 23:38:42 »
Akkor rajta, Testvérek, szeressük egymást! Hisz mindannyian Jézus Krisztus tanítványai vagyunk!

:2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #42 Dátum: 2013 Január 30, 06:39:00 »
Úgy gondolom, hogy  nagyon fontos szolgálat a gyülekezetekben az egymás felé történő imádkozás.

Jakab levél:5:16   
Valljátok meg bűneiteket egymásnak és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok: mert igen hasznos az igaznak buzgóságos könyörgése.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #43 Dátum: 2013 Július 02, 15:43:40 »
Igen Testvérem, ha valóban szeretjük a testvéreinket, akkor az Úrnál közben fogunk járni értük. :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #44 Dátum: 2013 Július 02, 15:46:36 »
Úgy hiszem, hogy egy közösségben kötelesek vagyunk megvizsgálni a lelki táplálékot és az erőtleneket (hitben kiskorúakat) hordozni.

Mert vannak akik úgy gondolkodnak, hogy Istennek gondja van a gyermekeire és ők ezért nem törődnek velük. Ez igaz, bár Isten arra hívott el minket, hogy egymásról gondoskodjunk. Így helytelen gondolkodás ez.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)