Szerző Téma: A jó pásztor  (Megtekintve 13839 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
A jó pásztor
« Dátum: 2011 Augusztus 04, 16:13:49 »
Akkor tehat ide kerulhetnek azok a hozzaszolasok, amely a jo pasztor  jellemzoi. :afro:
Milyen a jo pasztor?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:A jó pásztor
« Válasz #1 Dátum: 2011 Augusztus 04, 16:31:41 »
Én abban a kegyelemben részesültem, hogy végigkisérték az életemet / kivéve az utolsó 15 évet / az olyan lelkipásztorok, akik Istentől rendelt pásztorok voltak. Milyen emlékeim is vannak ? Együtt dobbant a szivük a nyájban élő testvérekkel. Gondjuk volt a betegekre, a hitben meggyengültekre. Szemmel tartották az elkoborlókat. Meglátogatták azokat akiknek erre szükségük volt. Nem volt olyan aki kivül esett volna a látókörükön. Tanácsolták, bátorították a hozzájuk fordulókat, és mindenek előtt élték is a hitüket, nemcsak prédikáltak róla. Jó volt az ilyen közösség tagjának lenni, és nagyon hiányzik mióta olyan gyülekezethez tartozom, ahol ez már egyáltalán nem fontos.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A jó pásztor
« Válasz #2 Dátum: 2011 Augusztus 05, 14:26:48 »
Eleg ha a pasztor iget hirdet? Errol szolna?
Kell, hogy gondoskodjon a gyulekezetrol?
 
Milyen a jo pasztor? Jezus azt mondta magarol, hogy O a jo pasztor.
Miert?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:A jó pásztor
« Válasz #3 Dátum: 2011 Augusztus 05, 14:36:07 »
Jézus a kánai menyegzőn segített az ifjű párnak, meglátogatta Péter beteg édesanyját, segítette és vezette a bűneit megbánó Mária Magdolnát, a vérfolyásos asszonyt, kenyeret és halat szaporított és ezzel jóllakatta a tömeget...és még sorolhatnám.

Mindeközben tanított, tanított és beteljesítette az Atya akaratát, és a próféciákat...
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:A jó pásztor
« Válasz #4 Dátum: 2011 Augusztus 05, 15:54:07 »
Igen.Ő a jó Pásztor!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Kijelentes7

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • szellemi aranyásó
Re:A jó pásztor
« Válasz #5 Dátum: 2011 Augusztus 11, 12:18:27 »
Úgy tűnik nem sok pásztor jár ezen a fórumon akik meg tudnák irni hogy milyen is egy 'Jó pásztor' ...

Pedig a válasz nagyon egyszerű ....  ha érdekel valakit akkor tudok valamit mondani ....  :169:

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:A jó pásztor
« Válasz #6 Dátum: 2011 Augusztus 11, 12:42:04 »
Úgy tűnik nem sok pásztor jár ezen a fórumon akik meg tudnák irni hogy milyen is egy 'Jó pásztor' ...

Milyen a jó Pásztor?

Milyen Jézus Krisztus? Mert Ő a jó pásztor.

Érdemes összegyűjteni, mit is ír róla az Ige...
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:A jó pásztor
« Válasz #7 Dátum: 2011 Augusztus 11, 13:58:28 »
"ha érdekel valakit akkor tudok valamit mondani ....  ":hát mondd...
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:A jó pásztor
« Válasz #8 Dátum: 2011 Augusztus 11, 14:38:39 »
Aki pásztori szolgálatban van, arról jelenleg csak egyről tudok, Zoltán testvér, aki mostanában ritkábban van a fórumon.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

ugar11

  • Vendég
Re:A jó pásztor
« Válasz #9 Dátum: 2011 Augusztus 11, 14:58:31 »
Kedves Testvérek!

Van egy ige a jó pásztorról ami a pásztori szolgálatot tisztán és jól leírja:
Az elveszettet megkeresem, s az elűzöttet visszahozom, s a megtöröttet kötözgetem, s a beteget erősítem; és a kövéret s erőset elvesztem, és legeltetem őket úgy, mint illik.(Ez34,16)

Szép és áldott napot kívánok minden testvérnek! :044:
ugar11

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:A jó pásztor
« Válasz #10 Dátum: 2011 Augusztus 11, 15:31:51 »
Idézet
(Jn 10:11 [HBDNT])
Én vagyok a jó pásztor. A jó pásztor életét adja a juhokért.


Idézet
(Mt 20:28 [HKBr])
 Valamint az embernek Fia nem azért jött, hogy néki szolgáljanak, hanem hogy ő szolgáljon, és adja az ő életét váltságul sokakért.

Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A jó pásztor
« Válasz #11 Dátum: 2011 Augusztus 11, 20:59:52 »
Aki pásztori szolgálatban van, arról jelenleg csak egyről tudok, Zoltán testvér, aki mostanában ritkábban van a fórumon.

Szia Irma!

Zoltán megírta a Mi Újság topicba, hogy táborban lesznek családjával és egyéb foglalatosságai lesznek.

:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:A jó pásztor
« Válasz #12 Dátum: 2011 Augusztus 11, 21:13:11 »
Szia Anti!

Azóta már láttam fenn a fórumon.

 :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Kijelentes7

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • szellemi aranyásó
Re:A jó pásztor
« Válasz #13 Dátum: 2011 Augusztus 11, 21:20:12 »
Na ez volt a nyerő válasz !  :06:  (Különben a többiek is jókat irtak, főleg Ugar, csak én éppen erre gondoltam.)

Jn 10:11
Én vagyok a jó pásztor. A jó pásztor életét adja a juhokért.

Én azt látom ebből hogy Jézus itt egy alapelvet fogalmaz meg, és ez az teljes elkötelezettség illetve az abból fakadó áldozatvállalás.
Más szavakkal Jézust azt mondja: Én vagyok az igazán jó pásztor mert én annyira szeretem őket hogy meg is halok értük.
És ebben minden dióhéjban minden benne van: az odaadás, a szolgáló vezetés, gondoskodás, utánajárás, stb ..

 :044:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A jó pásztor
« Válasz #14 Dátum: 2011 Augusztus 11, 21:21:30 »
Szerintem annak is örülne, ha eltudná olvasni az új hozzászólásokat. :hehe:
Bizonyára nincs elég ideje a válaszokhoz. De nincs ezzel semmi gond, hiszen ezt meg is írta nekünk.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)