Szerző Téma: A jó pásztor  (Megtekintve 13835 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:A jó pásztor
« Válasz #15 Dátum: 2011 Augusztus 12, 09:21:42 »
Szia Anti!

Csak kérdezte valaki, hogy vannak-e pásztorok a fórumon, és arra írtam, hogy én csak Zoltán tesóról tudok pillanatnyilag, de pontosan tudom, hogy neki nagyon sok elfoglaltsága van.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:A jó pásztor
« Válasz #16 Dátum: 2011 Augusztus 13, 21:05:05 »
Milyen a jó pásztor?

Az Úr igéje beszél erről. Van úgy, hogy mi akarjuk el dönteni milyen a jó pásztor, és mi választunk magunknak „jó” pásztort.

De az Ige,  (Isten – Krisztus ), tisztán elmondja nekünk, milyen a jó pásztor. Szeretnék ilyen lenni ... mert még tudom, hogy nem értem ezt el, még növekednem kell, talán éppen ez az oka annak, hogy még nem vagyok teljes idejű szolgája az Úrnak, a gyülekezetben.

1.   A  jó pásztor Krisztusról mintázza magát, nincs más példaképe, és számára nincs más követendő példa mint Krisztus.
2.   A jó pásztor a Fő pásztort követi, és neki számol el, neki akar kedves lenni.
3.   A jó pásztor nem saját értelmére támaszkodik hanem Isten igéjére. - „ Jer 3:15  És adok néktek szívem szerint való pásztorokat, és legeltetnek tudománynyal és értelemmel.”
4.   A Jó pásztor mindig elől megy - Ján 10:2,4  – tehát mindenben példát mutat, élőbb ő éli meg az igét aztán tanít.
5.   A jó pásztor gondoskodik a megfelelő táplálékról, arról, ami szükséges, hogy a nyáj növekedjen és megerősödjön. Zsolt 23:2 ; Ján 10:9
6.   A jó pásztor ismeri az övéit - Ján 10:3,14  – tehát ismeri a gyülekezet tagjait, és törődik velük. Meglátogatja őket és megismeri őket. Szívén és imádságain hordozza őket. Szereti őket és ebből a szeretetből fakadóan, együtt érez velük, az ő szenvedésük az ő szenvedése, az ő örömük az ő öröme, félti és ápolja őket, vigyáz rájuk, és ha valaki el kószál utána megy, és mégtöbb szeretettel, magához öleli.  (Ez.34.16)
7.   A jó pásztor életét adj a juhokért - Ján 10:11  – számára az első, a tagok, nem kihasználja őket, nem uralkodik rajtuk, hanem értük él, nem élősködik rajtuk hanem hagyja, hogy általa a tagok életett kapjanak,  adni akar és ha kel mindent,  még az élete sem drága neki, csak hogy megnyerje és megtartsa nyáját. 1Pt.5.2,3

Úgy látom, hogy Jézus szemléletében csak jó pásztor van. Vagy Jó pásztor vagy, vagy béres.
A béres, mint szakma, mint munkahej, mint megélhetés, vagy mint nyereség csinálja, a jó pásztor nem ezért teszi, neki ez elhívás, szolgálat, életvitel, teszi akkor is ha ez a szegénységgel, üldözéssel, megvetéssel vagy kárral jár, tehát az élete árán is ezt teszi.

Tudjátok az ige arról is beszél, hogy az Úr olyan pásztort ad amijenre mi vágyunk. Vannak akiknek olyan pásztor kel akit irányítani tudnak, akit a saját akaratukra formálnak. Olyan tanítót és pásztort keresnek, aki úgy beszél ahogy nekik tetszik, ahogy  kedves a fülüknek, akik kedvükre beszélnek, és kívánságaikat támasszák alá.

Ha a megtérést keresi a gyülekezet, a bűntől való eltávolodást, a szentséget és tisztaságot, ha az igazság után szomjazik, ha az Úr útja és akarata érdekli a gyülekezettet, akkor az Úr ad olyan pásztort és tanítót aki a szíve szerint való, aki az igazság útján jár aki jó pásztor.

Jer 3:12  Menj el, és kiáltsd e szókat észak felé, és mondjad: Térj vissza, elpártolt Izráel, ezt mondja az Úr, [és] nem bocsátom reátok haragomat, mert kegyelmes vagyok én, ezt mondja az Úr, nem haragszom mindörökké.
Jer 3:13  Csakhogy ismerd el a te hamisságodat, hogy hűtelenné lettél az Úrhoz, a te Istenedhez, és szertefutottál útaidon az idegenekhez mindenféle zöldelő fa alá, és az én szómra nem hallgattatok, ezt mondja az Úr.
Jer 3:14  Térjetek meg, szófogadatlan fiak, azt mondja az Úr, mert én férjetekké lettem néktek, és magamhoz veszlek titeket, egyet egy városból, kettőt egy nemzetségből, és beviszlek titeket Sionba.
Jer 3:15  És adok néktek szívem szerint való pásztorokat, és legeltetnek tudománynyal és értelemmel.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:A jó pásztor
« Válasz #17 Dátum: 2011 Augusztus 14, 05:46:40 »
Ámen!

...és ha ilyenné lesz egy pásztor, a nyáj biztonságban érzi magát, Megerősödik hitében,  Jézushoz tartozóként nem inog meg, ha pedig bűnbe esik, tudni fogja, ki az, akihez fordulhat. , és aki visszavezetheti őt Jézushoz.
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető Kijelentes7

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • szellemi aranyásó
Re:A jó pásztor
« Válasz #18 Dátum: 2011 Augusztus 14, 07:58:04 »
7.   A jó pásztor életét adj a juhokért - Ján 10:11 

Igen, ez a lényeg.  Ha egy vezető úgy gondolja hogy hajlandó meghalni a gyülekezet tagjaiért ...

Akár fizikai halált tekintve is. De ha nem is feltétlenül úgy, legalábbis meghalva a bűn és a test számára naponta, ahogy Pál irja, odaszántságban és a mások felé való szolgálatkézségben élve ...

Az Úr magasra tette a mércét ....  :03:

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:A jó pásztor
« Válasz #19 Dátum: 2011 Augusztus 14, 10:54:07 »
Milyen a jó pásztor?

Az Úr igéje beszél erről. Van úgy, hogy mi akarjuk el dönteni milyen a jó pásztor, és mi választunk magunknak „jó” pásztort.

De az Ige,  (Isten – Krisztus ), tisztán elmondja nekünk, milyen a jó pásztor. Szeretnék ilyen lenni ... mert még tudom, hogy nem értem ezt el, még növekednem kell, talán éppen ez az oka annak, hogy még nem vagyok teljes idejű szolgája az Úrnak, a gyülekezetben.

1.   A  jó pásztor Krisztusról mintázza magát, nincs más példaképe, és számára nincs más követendő példa mint Krisztus.
2.   A jó pásztor a Fő pásztort követi, és neki számol el, neki akar kedves lenni.
3.   A jó pásztor nem saját értelmére támaszkodik hanem Isten igéjére. - „ Jer 3:15  És adok néktek szívem szerint való pásztorokat, és legeltetnek tudománynyal és értelemmel.”
4.   A Jó pásztor mindig elől megy - Ján 10:2,4  – tehát mindenben példát mutat, élőbb ő éli meg az igét aztán tanít.
5.   A jó pásztor gondoskodik a megfelelő táplálékról, arról, ami szükséges, hogy a nyáj növekedjen és megerősödjön. Zsolt 23:2 ; Ján 10:9
6.   A jó pásztor ismeri az övéit - Ján 10:3,14  – tehát ismeri a gyülekezet tagjait, és törődik velük. Meglátogatja őket és megismeri őket. Szívén és imádságain hordozza őket. Szereti őket és ebből a szeretetből fakadóan, együtt érez velük, az ő szenvedésük az ő szenvedése, az ő örömük az ő öröme, félti és ápolja őket, vigyáz rájuk, és ha valaki el kószál utána megy, és mégtöbb szeretettel, magához öleli.  (Ez.34.16)
7.   A jó pásztor életét adj a juhokért - Ján 10:11  – számára az első, a tagok, nem kihasználja őket, nem uralkodik rajtuk, hanem értük él, nem élősködik rajtuk hanem hagyja, hogy általa a tagok életett kapjanak,  adni akar és ha kel mindent,  még az élete sem drága neki, csak hogy megnyerje és megtartsa nyáját. 1Pt.5.2,3

Úgy látom, hogy Jézus szemléletében csak jó pásztor van. Vagy Jó pásztor vagy, vagy béres.
A béres, mint szakma, mint munkahej, mint megélhetés, vagy mint nyereség csinálja, a jó pásztor nem ezért teszi, neki ez elhívás, szolgálat, életvitel, teszi akkor is ha ez a szegénységgel, üldözéssel, megvetéssel vagy kárral jár, tehát az élete árán is ezt teszi.

Tudjátok az ige arról is beszél, hogy az Úr olyan pásztort ad amijenre mi vágyunk. Vannak akiknek olyan pásztor kel akit irányítani tudnak, akit a saját akaratukra formálnak. Olyan tanítót és pásztort keresnek, aki úgy beszél ahogy nekik tetszik, ahogy  kedves a fülüknek, akik kedvükre beszélnek, és kívánságaikat támasszák alá.

Ha a megtérést keresi a gyülekezet, a bűntől való eltávolodást, a szentséget és tisztaságot, ha az igazság után szomjazik, ha az Úr útja és akarata érdekli a gyülekezettet, akkor az Úr ad olyan pásztort és tanítót aki a szíve szerint való, aki az igazság útján jár aki jó pásztor.

Jer 3:12  Menj el, és kiáltsd e szókat észak felé, és mondjad: Térj vissza, elpártolt Izráel, ezt mondja az Úr, [és] nem bocsátom reátok haragomat, mert kegyelmes vagyok én, ezt mondja az Úr, nem haragszom mindörökké.
Jer 3:13  Csakhogy ismerd el a te hamisságodat, hogy hűtelenné lettél az Úrhoz, a te Istenedhez, és szertefutottál útaidon az idegenekhez mindenféle zöldelő fa alá, és az én szómra nem hallgattatok, ezt mondja az Úr.
Jer 3:14  Térjetek meg, szófogadatlan fiak, azt mondja az Úr, mert én férjetekké lettem néktek, és magamhoz veszlek titeket, egyet egy városból, kettőt egy nemzetségből, és beviszlek titeket Sionba.
Jer 3:15  És adok néktek szívem szerint való pásztorokat, és legeltetnek tudománynyal és értelemmel.

 :2smitten:
Zoltán testvérünk soraihoz csupán annyit tennék hozzá : ÁMEN !!!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:A jó pásztor
« Válasz #20 Dátum: 2011 Augusztus 14, 11:01:14 »
Ja igen... De a leg odaszántabb Pásztor sem használ a gyülekezet összességének, ha a gyülekezeti tagok,( a nyáj) Nem éli azt, amire Isten elhívta őket az Úr Jézusban! Mert ne legyen ebben félre értés! Ha a nyáj csupán passzív hallgatóság, akkor minden tanítás-prédikáció: eleven szén a fejre! Mert ugyan halhatták az Igét, Ám az nem párosult hittel- vagy a hit, nem párosult hitből fakadó cselekedettel! ( ám ez már másik történet)
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:A jó pásztor
« Válasz #21 Dátum: 2011 Augusztus 14, 11:13:56 »
Ezzel kapcsolatosan, lenne is egy kérdésem: Hol van az a pont, ahol különbséget teszünk a Pásztor hibás vezetése-és a nyáj "hibás követése" között? Ha van ilyen pont, akkor mik lehetnek a Pásztor hibái-és melyek a nyáj hibái? /Bár ezzel kapcsolatban,mivel nem egészen ide kapcsolódik, lehet hogy új topikot nyithatnánk, csak éppen nem tudom van-e kereslet erre a témára???/
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A jó pásztor
« Válasz #22 Dátum: 2011 Augusztus 14, 11:23:59 »
Ja igen... De a leg odaszántabb Pásztor sem használ a gyülekezet összességének, ha a gyülekezeti tagok,( a nyáj) Nem éli azt, amire Isten elhívta őket az Úr Jézusban! Mert ne legyen ebben félre értés! Ha a nyáj csupán passzív hallgatóság, akkor minden tanítás-prédikáció: eleven szén a fejre! Mert ugyan halhatták az Igét, Ám az nem párosult hittel- vagy a hit, nem párosult hitből fakadó cselekedettel! ( ám ez már másik történet)

Igen Testvérem ez így van...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:A jó pásztor
« Válasz #23 Dátum: 2011 Augusztus 14, 11:46:05 »
Ne haragudjatok, de megint belekotyogok a nagyok témájába, de nem bírom magamban tartani...
A pásztor és a rábízott nyáj közötti kapcsolat akkor igazi és hatékony, ha teljes a szimbiózis köztük.
A pásztor olyan, amilyennek leírtátok, de tudnia kell, hogy nemcsak Istennek kell szolgálnia, hanem miután etalonként "reflektorfényben" él, mindig figyelnie kell arra is, hogy a tanítása  hiteltelenné válik, ha az életvitele nem áll a tanításával ellentétben /vizet prédikál és bort iszik/
A nyáj pedig figyel a szavára, odahallgat és Isten szócsöveként tiszteli a tanítóját és igyekszik a tanításait megfogadni. Mert ha nem teszi, a legjobb pásztor, pap, tanító - nevezzük bárhogy - is emberből lévén, belefárad, belefásulhat és "mit töröm magam" feladja. Gépiessé válik, a szavak holttá válnak és ha ez bekövetkezik, szétesik a nyáj - még ha formailag együtt is vannak.

Sokszor találkoztam kiégett, elfáradt papokkal... de tanítóval is.../pásztorral még nem, nem is nagyon ismertem ezt a szót ebben az összefüggésben, de azt hiszem, ezek a tények rá is vonatkoztathatók.
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:A jó pásztor
« Válasz #24 Dátum: 2011 Augusztus 14, 13:23:55 »
Kedves Klárika!

Akiket a hozzászólásodban említesz tipikusan NEM a jó pásztor kategóriájába tartoznak.

Miben különbözik a Jó Pásztor ezektől a pásztoroktól?

Először is abban, hogy folyamatosan kapcsolatban a Mennyei Atyával.

Idézet
(Jn 5:30 [Csia_2010]) Én magamtól semmit sem tehetek. Amint hallok, úgy ítélek, és ítéletem igazságos, mert nem a magam akaratát keresem, hanem annak akaratát, aki elküldött engem.

Az a pásztor, aki ezt teszi, annál a kiégés kizárva.

Idézet
(Ézs 40:28-31 [HNT]) Hát nem tudod, vagy nem hallottad, hogy örökkévaló Isten az ÚR? Ő a földkerekség teremtője, nem fárad el, és nem lankad el, értelme kifürkészhetetlen. Erőt ad a megfáradtnak, és az erőtlent nagyon erőssé teszi. Elfáradnak és ellankadnak az ifjak, még a legkiválóbbak is megbotlanak. De akik az ÚRban bíznak, erejük megújul, szárnyra kelnek, mint a sasok, futnak, és nem lankadnak meg, járnak, és nem fáradnak el.

Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:A jó pásztor
« Válasz #25 Dátum: 2011 Augusztus 14, 13:39:17 »
Ezzel kapcsolatosan, lenne is egy kérdésem: Hol van az a pont, ahol különbséget teszünk a Pásztor hibás vezetése-és a nyáj "hibás követése" között? Ha van ilyen pont, akkor mik lehetnek a Pásztor hibái-és melyek a nyáj hibái? /Bár ezzel kapcsolatban,mivel nem egészen ide kapcsolódik, lehet hogy új topikot nyithatnánk, csak éppen nem tudom van-e kereslet erre a témára???/

Talán ez az ige ad erre a kérdésre választ:

Idézet
(Ezék 3:17 [HNT]) Emberfia! Őrállóvá tettelek téged Izráel házában. Ha igét hallasz tőlem, figyelmeztesd őket az én nevemben!
(Ezék 3:18 [HNT]) Ha azt mondom a bűnösnek, hogy meg kell halnia, és te őt nem figyelmezteted, és nem szólsz neki, figyelmeztetve a bűnöst, hogy ne járjon bűnös úton, és így életben maradjon: akkor az a bűnös meghal ugyan bűne miatt, de a vérét tőled kérem számon.
(Ezék 3:19 [HNT]) De ha te figyelmezteted a bűnöst, és ő nem tér meg bűnéből, és bűnös útjáról, akkor ő meghal a bűne miatt, de te megmented a lelkedet.
(Ezék 3:20 [HNT]) Ha az igaz letér az igaz útról, és gonoszságot követ el, akkor én bukását okozom, és ő meg fog halni. Ha nem figyelmezteted őt, akkor meghal ugyan vétke miatt, és emléke sem marad meg igaz tetteinek, amelyeket véghezvitt, de a vérét tőled kérem számon.
(Ezék 3:21 [HNT]) Ha viszont figyelmezteted az igazat, hogy ne vétkezzék többé az igaz, és ő nem vétkezik, akkor életben marad, mert engedett a figyelmeztetésnek, és te is megmented a lelkedet.

Vagyis:

A pásztor jól vezet, a nyáj engedelmes ==>>Minden happy, Isten akaratába illeszkednek mindketten.
A pásztor jól vezet, a nyáj engedetlen ==>>A pásztor megmentette lelkét, a nyáj elvész.
A pásztor rosszul vezet, a nyáj engedelmes ==> A pásztor elvész, a nyáj is elveszne, de az Úr fog róluk gondoskodni.
A pásztor is és a nyáj is rosszul vezet, ill. engedetlen ==>> Mindkettő elvész.

A Jó Pásztor elmegy a vérig. Nem elégszik meg azzal, hogy én elmondta, a többi a ti dolgotok. A Jó Pásztor a véréig könyörgött az övéiért (Az a bizonyos Getsemáné kerti történet.)
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:A jó pásztor
« Válasz #26 Dátum: 2011 Augusztus 14, 13:53:09 »
Bocs petya, de én most megteszem azt, amit csak a "boldog tudatlanság" szemtelensége enged meg - vitába szállok veled.
A pásztor is emberből van, és mint ilyen, a környezet hatása igenis nyomot hagy rajta. Mert ha nem, akkor ez az ember szent vagy zombi...tisztelet a kivételnek, mert általánosítani nem szabad.
Hiába erős a hite, hiába erős az elkötelezettsége, egy idő után, ha nem kap pozitív visszajelzést a gyülekezetétől, bizony megeshet hogy belefárad, alábbhagy a lelkesedése, horribile dictu még a hite is elveszhet. Nem azért, mert nem hitt, nem imádkozott, egyszerűen azért, mert ember, akinek a szavai elszálltak a levegőben, akikért élt, dolgozott, akiknek Jézusról beszélt és a megtérésről. azok oda sem figyelve élnek tovább a világban.

Miért ne fájna a csalódás, a kudarc egy pásztornak, ha szétszalad a nyája, akiért imádkozott, akiért odaadta az életét, akiért megtett minden tőle telhetőt, a legjobb tudása, legmélyebb hite szerint?
Nem hiszem, hogy lenne a világon egyetlen olyan pásztor is, aki azzal indult a hivatásában, hogy "én egy langyos, rossz pásztor szeretnék lenni, akit nem is érdekel, figyelnek-e rá a rábízottak. A jó pásztor is belefáradhat a közönybe. Sajnos. Ilyenek vagyunk mi emberek, valamennyien.

"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:A jó pásztor
« Válasz #27 Dátum: 2011 Augusztus 14, 13:57:26 »
Még annyit. Érzésem szerint a gyülekezet legalább olyan felelős a pásztora lelki épüléséért, mint fordítva.
Az a gyülekezet, aki a közönyével magára hagyja a pásztorát, tönkre is teheti azt.
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:A jó pásztor
« Válasz #28 Dátum: 2011 Augusztus 14, 14:32:16 »
Kedves Petya!

Ha csak egy ilyen pásztort is ismersz Budapesten, akkor én abba a gyülekezetbe elmegyek tagnak :

"....A Jó Pásztor elmegy a vérig. Nem elégszik meg azzal, hogy én elmondta, a többi a ti dolgotok. A Jó Pásztor a véréig könyörgött az övéiért (Az a bizonyos Getsemáné kerti történet.)...

Jézuson kivül ilyen pásztor nincs ilyen. Legalábbis én még hasonlóval sem találkoztam. Én azt tapasztaltam meg, hogy vannak pásztorok, vannak kedvelt tagok, és van a többi. Azok akik csak az Úrra számíthatnak, mert hiába lennének a  "jó nyáj" a pásztort csak a kedvelt juhok érdeklik. Ez a valóság.

Az Úr Jézus példáját ismerjük, a Biblia álláspontját szintén, de a valóság az nagyon más.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

feszter

  • Vendég
Re:A jó pásztor
« Válasz #29 Dátum: 2011 Augusztus 14, 14:38:42 »
Idézet
A Jó Pásztor elmegy a vérig. Nem elégszik meg azzal, hogy én elmondta, a többi a ti dolgotok. A Jó Pásztor a véréig könyörgött az övéiért

Ámen ! Nagyon megfogott ez a gondolat és szeretnék pár sort magam is írni rólla.

Ésa. 53,6
Mindnyájan, mint juhok eltévelyedtünk, kiki az ő útára tértünk; de az Úr mindnyájunk vétkét ő reá veté.
Amikor az emberiség letévedt Isten ösvényéről, elengedhetetlenül szükségük van egy pásztorra, hogy rávezesse őket az élet útjára, és megvédje őket a veszedelemtől. Juhok sok veszéllyel néznek szembe:erkölcstelenség, a sokféle hamis tanítás és nyílt üldözés.
Jézus a Jó Pásztor,ismeri juhait egyen-egyenként, életét adta a juhokért, kész és képes üdvözíteni juhait, önmaga feláldozásával. 
Én vagyok a jó pásztor; és ismerem az enyéimet, és engem is ismernek az enyéim, A miként ismer engem az Atya, és én is ismerem az Atyát; és életemet adom a juhokért.
 Az én juhaim hallják az én szómat, és én ismerem őket, és követnek engem.
A Jó Pásztor bensőséges közösségben van az őt követő nyájjal ezért felismerik  védelmezőjük hangját .Füves legelőkön terelgeti, csendes vizekhez vezeti a nyájat. Biztosítja számukra a szellemi táplálékot, nem  szűkölködnek.