Szerző Téma: Isten gyermekei megátkozhatóak?  (Megtekintve 8834 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Isten gyermekei megátkozhatóak?
« Dátum: 2011 Augusztus 13, 20:31:46 »
Mit mond erről a Biblia?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Isten gyermekei megátkozhatóak?
« Válasz #1 Dátum: 2011 Augusztus 13, 20:55:22 »
Isten Igéje azt mondja:

"Miként a madár elmegy és a fecske elrepül, azonképpen  az ok nélkül való átok nem száll az emberre."(Példabeszédek 26,2.)

Isten kegyelme körül vesz minket.
Szerintem ahogy Bálám nem tudott átkot mondani Izrael fiaira,hanem áldás jött ki  a száján, úgy Isten gyermekeire sem tud átok szállni.

Persze vannak azok az átkok,amik az engedetlenség,a törvényszegés következménye.Ha azonban vétkezünk,van szószólónk az Atyánál: Jézus,aki átokká lett értünk, megváltott minket bűneinkből és a törvény átkából.
A mi életünk el van rejtve együtt a Krisztussal Istenben.
Dicsőség az Úrnak!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Shándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Isten gyermekei megátkozhatóak?
« Válasz #2 Dátum: 2011 Augusztus 14, 19:57:14 »
Isten gyermekein nem fog semmiféle átok.
Élj úgy, hogy ne vegyenek észre, de ha elmentél, hiányozzál.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Isten gyermekei megátkozhatóak?
« Válasz #3 Dátum: 2011 Augusztus 14, 20:09:21 »
Isten megvéd minket.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető natalia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Isten gyermekei megátkozhatóak?
« Válasz #4 Dátum: 2011 Augusztus 15, 11:45:10 »
Shándor írta: "Isten gyermekein nem fog semmiféle átok."

ÁMEN!!!
Nati

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Isten gyermekei megátkozhatóak?
« Válasz #5 Dátum: 2011 Augusztus 15, 12:15:44 »
Békesség.

Isten gyermekei nem megátkozhatóak. Sőt, aki Isten gyermekét átkozza, az magát átkozza. Fejére tér vissza minden átok.


1Móz 12:3  És megáldom azokat, a kik téged áldanak, és a ki téged átkoz, megátkozom azt: és megáldatnak te benned a föld minden nemzetségei.

1Móz 27:29  Népek szolgáljanak néked és nemzetségek hajoljanak meg előtted; légy úr a te atyádfiain, és hajoljanak meg előtted a te anyádnak fiai. Átkozott, a ki téged átkoz, és a ki téged áld, legyen áldott.

Péld 26:27  A ki vermet ás [másnak], abba belé esik; és a ki felhengeríti a követ, arra gurul vissza.

Péld 28:10  A ki elcsábítja az igazakat gonosz útra, vermébe maga esik bele; a tökéletesek pedig örökség szerint bírják a jót.

Zak 2:8  Mert így szól a Seregeknek Ura: Dicsőség után küldött engem a pogányokhoz, a kik fosztogatnak titeket, mert a ki titeket bánt, az ő szemefényét bántja.



Zsolt 139:5  Elől és hátul körülzártál engem, és fölöttem tartod kezedet.

Zsolt 34:8  Az Úr angyala tábort jár az őt félők körül és kiszabadítja őket.

Zsolt 91:11  Mert az ő angyalainak parancsolt felőled, hogy őrizzenek téged minden útadban.



Dicsőség az Úrnak és hála az Ő védelméért.
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Isten gyermekei megátkozhatóak?
« Válasz #6 Dátum: 2011 Augusztus 15, 12:44:01 »
Ez sem ilyen egyszerű...
Én azt látom, hogy Isten szava tökéletes és örök érvényű, mégis, Isten az embert egy olyan szabad akarattal ruházta fel, hogy döntést hozhat arról, mi fog történni az életében.
Például: Egy régi misszionáriusról olvastam, hogy elküldte Isten egy afrikai törzshöz. Ott voltak varázslók is. Annyira "bátor" volt a misszionárius, hogy a ki vágatta a varázslók fáját. Mire kidőlt a fa a misszionárius is halva esett össze... Sajnos nem tudok konkrétumokat elég régen olvastam ezt...
Én azt tudom, hogy akkor tényleg nem fog rajtunk az átok, ha mindig azt tesszük, amit Isten mond, és nem akkor, ha általánosságban hívők vagyunk...
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Isten gyermekei megátkozhatóak?
« Válasz #7 Dátum: 2011 Augusztus 15, 12:54:59 »
Én is azt gondolom az Ige alapján, hogy akkor ha Jézus Krisztus védő "szárnyai" alatt vagyunk akkor vonatkozik ránk mindaz a jó, amit nekünk Isten megigért.
De vegyünk egy helyzetet. Konfliktus alakul ki egy hivő és egy világi ember között, a hivő haraggal reagál, és megtartja magában ezt, igy megbocsájtatlanság van az életében. Ha ezt nem rendezi akkor ajtót nyit / látásom szerint/ annak, hogy a világi ember rossz megnyilvánulásai rombolják az életét. Akkor kerül újra a "védett" állapotba ha ezt a kaput lezárja, vagyis megbocsájt. Akkor már nincs ereje rajta a gonosz beszédnek.

javítsatok ki ha tévedek.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Isten gyermekei megátkozhatóak?
« Válasz #8 Dátum: 2011 Augusztus 15, 13:06:11 »
Az a helyzet, hogy az Istenbe vetett hitünk arra ad garanciát, hogy meg lettek bocsátva a bűneink, de, hogy e mellett milyen butaságokat követünk el... Tudjátok, hogy a biblia szerint képesek vagyunk arra, hogy miután a kősziklára kerültünk,  nem aranyból építkezünk, hanem szénából, meg pozdorjából...  :063: ...ezek vagyunk mi.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Isten gyermekei megátkozhatóak?
« Válasz #9 Dátum: 2011 Augusztus 15, 13:58:57 »
Ez így igaz.
De a kérdés az, hogy: Isten gyermekei megátkozhatóake? tehát kívűlról egy másik személy részéről.
Az Isten gyermeke csak magát átkozhatja meg, éppen azzal ha a bűnt válassza és a bűn útján indul el. Mert a bűn átkot von maga után, abűn az átok.

De kivűlról, Isten gyermekét nem lehet megátkozni, mivel Isten védelme alat áll.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Emike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Isten gyermekei megátkozhatóak?
« Válasz #10 Dátum: 2011 Augusztus 15, 14:03:59 »
Szerintem Isten gyermekei nem megátkozhatóak, de talán mások sem, én legalábbis nem tudom elképzelni, hogy ez a megátkozósdi működik, mármint hogy egy ember megátkozna egy másikat, és ezzel valóban ártani tudna neki.

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Isten gyermekei megátkozhatóak?
« Válasz #11 Dátum: 2011 Augusztus 15, 14:55:19 »
Tényleg nem kötekedni akarok, de a válasz azért helytálló, mert szerintem az a misszionárius is Isten gyermeke volt, csak megfeledkezett egy-két dolgot megkérdezni Istentől (pl.: "Kivágjam-e a fát?", vagy hogy "Mikor vágjam ki a fát?") A varázslók elég kívül vannak,  és másik személyek is...  :063:
Vagyis Isten gyermeke is megátkozható és képes is fogni az átok rajta...

(Ha Isten gyermekén egy tökéletes nem hibázó, teljesen engedelmes személyt értetek, akkor ilyet ne keressetek a Földön.  :hehe: )
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Isten gyermekei megátkozhatóak?
« Válasz #12 Dátum: 2011 Augusztus 15, 14:59:17 »
Valószínű, hogy az "Isten gyermeke" fogalom alatt értünk mást, de meg kell érteni, hogy nem a tökéletesek az Isten gyermekei, hanem mi akik hiszünk. Ettől viszont még nem állunk Isten teljes védelme alatt, hanem ki vagyunk szolgáltatva a saját döntéseink következményeinek, de továbbra is Isten gyermekei lehetünk.
Csak akkor vagyunk Isten teljes védelme alatt, ha tökéletesen Isten terve szerint járunk...
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Isten gyermekei megátkozhatóak?
« Válasz #13 Dátum: 2011 Augusztus 15, 15:02:44 »
 :afro:
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Isten gyermekei megátkozhatóak?
« Válasz #14 Dátum: 2011 Augusztus 15, 16:40:12 »
Gábor, én se szeretnék vitatkozni.

Csak egy kérdésem van.
Szolgáltál olyanok közt akik közöt elterjedt a rontás, és a mágja, a kötözés, és varázslás?

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.