Szerző Téma: Isten gyermekei megátkozhatóak?  (Megtekintve 8835 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Isten gyermekei megátkozhatóak?
« Válasz #15 Dátum: 2011 Augusztus 15, 18:33:05 »
Tényleg nem kötekedni akarok, de a válasz azért helytálló, mert szerintem az a misszionárius is Isten gyermeke volt, csak megfeledkezett egy-két dolgot megkérdezni Istentől (pl.: "Kivágjam-e a fát?", vagy hogy "Mikor vágjam ki a fát?") A varázslók elég kívül vannak,  és másik személyek is...  :063:
Vagyis Isten gyermeke is megátkozható és képes is fogni az átok rajta...

(Ha Isten gyermekén egy tökéletes nem hibázó, teljesen engedelmes személyt értetek, akkor ilyet ne keressetek a Földön.  :hehe: )

Szia Testvérem!

A helyzet az, hogy az ige az ami számunkra mérőzsinór. Vagyis egy lelkipásztor vagy egy misszionárius élete egy szintre nem emelhető Isten kijelentett szavához. Persze attól lehet bizonyság, de mindenekkor össze kell hasonlítani a nekünk adott kinyilatkoztatással (Szent írás).

Isten gyermekein nem fog az átok. Miért? Mert Isten gyermeke. Isten nem tagadja meg a gyermekeit és nem fogadja újra örökbe.
Nagyobb bennünk az, mint aki a világban van.

De mi a helyzet a bűnnel? Elkövetünk bűnöket? Igen. Ekkor Isten megtagad minket?
Ugyanúgy a gyermekei maradunk, lehet épp rossz gyermekei, de mégis az Övéi.

Mégis megbetegedhetünk vagy valamilyen csapás érhet minket. Miért? Egyik nyomósabb oka az eltávolodásunk. Kivettük kezéből az életünk irányítását. Ez átok? Nem. Ez a mi választásunk, a mi balgatag döntésünk és hitetlenségünk.

Az átok amiről a topic is szól, a másik ember rontása felénk, amely nem a mi állapotunktól függ, hanem Jézus vérétől amely több mint elég nekünk.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Isten gyermekei megátkozhatóak?
« Válasz #16 Dátum: 2011 Augusztus 16, 06:58:37 »
Az biztos Antee, hogy van igazságod... Teológiai értelemben tényleg nem fog az átok Isten gyermekein. Elismerem.

Kedves Zoli. Nem szolgáltam ilyen mélységű szellemi kötelékek között lévő emberek felé. Viszont én magam jártam okkult, fehér mágiával foglalkozó társaságban: agykontroll, fényadás, természetgyógyászati tanfolyamokon, de ott rontás és átok konkrétan nem szerepelt, így tényleg nincs tapasztalatom ezen a területen.

Már csak annyit fűznék hozzá talán, hogy legyen bennünk annyi Istenfélelem, hogy amikor a "mérőzsinórhoz" mérünk, akkor ne a leírt betűhöz tegyük, hanem a szellemhez. Mert például, ha történik valami (lásd: misszionárius) ami nem illik hozzá a mi általunk megismert mérőzsinórhoz, attól, még az nem biztos, hogy az hamis, talán csak mi nem értettük meg a mérés lényegét...
Jó ha fenntartjuk magunknak a tévedés lehetőségét...  :2smitten:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Isten gyermekei megátkozhatóak?
« Válasz #17 Dátum: 2011 Augusztus 16, 07:42:00 »
Szia!

Biztosan valamennyiünkben van annyi Istenfélelem. :afro:
Amúgy nem kell olyan messzire menni, ott van Annániás és Szafira is. Nem tudjuk róluk, hogy elkárhoztak. Talán csak félre lettek téve az útból. De ezt Isten tudja csak.

Az biztos, hogy meghaltak, az engedetlenségük miatt. Talán úgy, mint az említett misszionárius is.
A halál tehát átok? Nekunk mar nem! Egyszer mindenki meghal...

Áldott szép napot.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Isten gyermekei megátkozhatóak?
« Válasz #18 Dátum: 2011 Augusztus 16, 08:00:49 »
Köszönöm kedves Gábor. hogy válaszoltál.

Nézd én ilyen emberek közt szolgálok, akik nem csak hisznek ezekben, hanem csinálják is. A romák között elterjedt ez.
Viszont csodálatos az, hogy mikor egy olyan ember aki megvolt rontva, Krisztushoz jön, megtér és újjászületik, minden átok rontás, megszünik az életéből. Mert Krisztus az aki szabaddá tesz, és az ő szabadítása teljes. Az ő jelenléte az életünkben fedez be bennünket minden ilyen varázslástól.

Volt olyan aki a rontás miatt teljesen le fogyott tönkre ment testileg lelkileg, azután korházba került, és már halálán volt, a rontás miatt, elfogadta a Krisztust, és egyik napról a másikra helyre jött, többé nem fogott rajta az átok.
Nem csak a rontás áldozata, hanem a rontás kérője is a gonosz uralma alá kerül.  Akik rontást kértek másra, azokat a gonosz démonok kísértették, látásaik voltak, hangokat hallottak, nem volt nyugalmuk, és rettegtek a sötétben. Ilyenek is szabadulást nyernek a megtérés által, mert Krisztus jelenléte az életünkben az aki befedez, mert erősebb az aki bennünk van mint az aki a világban - mondja az Ige.

1Ján 4:4  Ti az Istentől vagytok fiacskáim, és legyőztétek azokat; mert nagyobb az, a ki bennetek van, mint az, a ki e világban van.

Azért tudom mondani, hogy Krisztus védelme alatt állunk, mert ha ez nem volna így már rég nem tudnék szolgálni ezek az emberek között. Ilyenek térnek meg. Persze, az nagyon fontos, hogy nem lehet bűnnel az életünkben ilyen emberekért imádkozni, nagyon fontos, hogy Krisztussal kapcsolatunk legyen. Mert ha ne vagyunk Krisztuséi, úgy járhatunk mint az ApCsel. 19-ben, azok a zsidók (Skévának fiai) akik ördögöt akartak űzni, de a gonosz démonok, őket szaggatták meg.

Az biztos, ezek komoly dolgok, de tudom mondani, hittel, hogy Isten gyermekét nem lehet megrontani, nem lehet megvarázsolni, vagy bármilyen mágijával mégátkozni. Mert akkor lehetetlen lenne a keresztyének missziója és az evangélisták, misszionáriusok és lelkipásztorok munkája.

A Sátánisták például, külön szertartásokat végeznek azért hogy megrontsák a lelkipásztorokat és misszionáriusokat, hogy evangelizációik sikertelenek legyenek, és ők vagy meghaljanak vagy bűnbe essenek. De Isten gyermekei és szolgái Krisztus védelme alatt állnak.

Pálnak a csodálatos hitt vallásával szeretném befejezni:

Róm 8:34  Kicsoda az, a ki kárhoztat? Krisztus az, a ki meghalt, sőt a ki fel is támadott, a ki az Isten jobbján van, a ki esedezik is érettünk:
Róm 8:35  Kicsoda szakaszt el minket a Krisztus szerelmétől? nyomorúság vagy szorongattatás, vagy üldözés, vagy éhség, vagy meztelenség, vagy veszedelem, vagy fegyver-é?
Róm 8:36  A mint megvan írva, hogy: Te éretted gyilkoltatunk minden napon; olybá tekintenek mint vágó juhokat.
Róm 8:37 De mindezekben felettébb diadalmaskodunk, Az által, a ki minket szeretett,
Róm 8:38  Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelemségek, sem hatalmasságok, sem jelenvalók, sem következendők,
Róm 8:39  Sem magasság, sem mélység, sem semmi más teremtmény nem szakaszthat el minket az Istennek szerelmétől, mely vagyon a mi Urunk Jézus Krisztusban.


Jézus pedig ezt mondja:

Ján 10:28  És én örök életet adok nékik; és soha örökké el nem vesznek, és senki ki nem ragadja őket az én kezemből.
Ján 10:29  Az én Atyám, a ki [azokat] adta nékem, nagyobb mindeneknél; és senki sem ragadhatja ki [azokat] az én Atyámnak kezéből.


 :2smitten:


Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Isten gyermekei megátkozhatóak?
« Válasz #19 Dátum: 2011 Augusztus 16, 08:17:52 »
Kedves Gábor én mindig csodálkozom az ilyen kijelentéseken:

Idézet
Már csak annyit fűznék hozzá talán, hogy legyen bennünk annyi Istenfélelem, hogy amikor a "mérőzsinórhoz" mérünk, akkor ne a leírt betűhöz tegyük, hanem a szellemhez. Mert például, ha történik valami (lásd: misszionárius) ami nem illik hozzá a mi általunk megismert mérőzsinórhoz, attól, még az nem biztos, hogy az hamis, talán csak mi nem értettük meg a mérés lényegét...

Mejik szellemhez kel mérni az igét, és ezt hogyan tesszük? Ez érdekes.
Mert az Írott Ige, a Biblia az a Szent Szellem, a Szent Szellem kijelentése. Nem lehet hozzámérni mert ő maga a kijelentett ige.

Ján 1:1  Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.
Ján 1:14  És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.

Aztán az Ige testé lett, aki a Krisztus tehát még egyedűl ő lehet a mérce, de ő megélte és betöltötte az Igét, mert ő volt az Ige.

Így a "mérőzsinórt" nem kell semmihez sem mérni, mert ő az alap, így nincs szükség egy újabb mérésre. Csak azok méregetik és szabdalják a mérőzsinórt akik nem akarják elfogadni.

Egy misszionárius élete nem bizonyíték, főleg akkor, ha nem is ismerted, (sok misszionárius indult el Krisztus nevében, de Krisztus nélkül, a történelem igazol)

Sok szeretettel .

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Isten gyermekei megátkozhatóak?
« Válasz #20 Dátum: 2011 Augusztus 16, 17:07:14 »
No, éjszakások után felébredtem, s van egy-két felvetésem:

Két dolgot kell világosan látni:
  • Hogyan kerültünk átok alá?
  • Hogyan kerültünk ki onnan?

Amikor az ember bűnt követett el, akkor átok alá került. Erről az I. Mózes 3. részében olvashatunk. Isten a törvényeken keresztül akarta az embert bűnismeretre ébreszteni. Pál apostol ekképpen tanít erről:

Idézet
(Gal 3:10 [Csia_2010]) Hiszen akik a törvény tettei alapján állnak, mind átok alatt vannak, mert meg írva: „Átkozott mindenki, aki nem marad meg abban, amit a törvény könyvében megírtak, hogy azt megtegye.”

A kérdés csupán annyi, hogy a törvény megcselekvői kikerültek-e az átok alól? Pontosítva a kérdést: képes volt- valaki is megcselekedni a törvényt?

Beláthatjuk az Ige alapkán, hogy:

Idézet
(Ef 4:17 [HNT])
Mondom tehát, és tanúsítom az Úr nevében, hogy többé nem élhettek úgy, ahogyan a pogányok élnek hiábavaló gondolkodásuk szerint.
(Ef 4:18 [HNT]) Az ő elméjükre sötétség borult, és elidegenedtek az Istennek tetsző élettől, mert megmaradtak tévelygésükben, és megkeményedett a szívük.
(Ef 4:19 [HNT]) Ezért erkölcsi érzékükben eltompulva, gátlástalanul mindenféle tisztátalan tevékenységre vetemedtek nyereségvágyukban.
(Ef 4:20 [HNT]) Ti azonban nem így tanultátok a Krisztust;
(Ef 4:21 [HNT]) ha valóban úgy hallottatok róla, és kaptatok felőle tanítást, ahogyan az megvalósult Jézusban.
(Ef 4:22 [HNT]) Vessétek le a régi élet szerint való óembert, aki csalárd és gonosz kívánságok miatt megromlott;
(Ef 4:23 [HNT]) újuljatok meg lelketekben és elmétekben,
(Ef 4:24 [HNT]) öltsétek fel az új embert, aki Isten tetszése szerint valóságos igazságban és szentségben teremtetett.
(Ef 4:25 [HNT]) Ezért tehát vessétek le a hazugságot, és mondjatok igazat, mindenki a felebarátjának, mivelhogy tagjai vagyunk egymásnak.
(Ef 4:26 [HNT]) "Ha haragusztok is, ne vétkezzetek: a nap ne menjen le a ti haragotokkal,
(Ef 4:27 [HNT]) helyet se adjatok az ördögnek.
(Ef 4:28 [HNT]) Aki lopni szokott, többé ne lopjon, hanem inkább dolgozzék, és saját keze munkájával szerezze meg a javakat, hogy legyen mit adnia a szűkölködőknek.
(Ef 4:29 [HNT]) Semmiféle bomlasztó beszéd ne jöjjön ki a szátokon, hanem csak akkor szóljatok, ha az jó a szükséges építésre, hogy áldást hozzon azokra, akik hallják.
(Ef 4:30 [HNT]) És ne szomorítsátok meg az Isten Szentlelkét, aki által el vagytok pecsételve a megváltás napjára.

Még egy dolog van bennem: Csak akkor várhatom (joggal) Isten védelmét, ha Ő uralkodik az életemben. Ha "csak" megváltott vagyok, egyébként pedig úgy élek, ahogy akarok, akkor ez a védelem hiányos lesz. Az Ő uralma kell, hogy érvényesüljön az életemben. Ne az ördögnek engedjek, hanem az Istennek. Ne a világ (a test) cselekedeteit tegyem, hanem újuljak meg, s  szentségben éljek.

Ha ez megvalósul az életemben, akkor egyetlen ellenem készült fegyver (átok) sem lesz jószerencsés, semmi sem szakíthat el az Isten szeretetétől. Győztes leszek, s a bennem lakozó Krisztus előtt minden térd meg fog hajolni.
Én azt tapasztalom a környezetemben, hogy számít az életem, számít a bennem lakozó Krisztus élete. Megkérdezik, hogy mi a véleményem az adott dologban. Tisztelnek, tisztelik a bennem lakozó Krisztust, még ha nem is követik.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Isten gyermekei megátkozhatóak?
« Válasz #21 Dátum: 2011 Augusztus 16, 17:53:51 »
Békesség.

Drága Petya testvérem.
Ezt nem érem?

Idézet
Ha "csak" megváltott vagyok, egyébként pedig úgy élek, ahogy akarok, akkor ez a védelem hiányos lesz.

Aki megváltott, és megismerte az Urat, újjászületett, az nem él csak úgy ahogy akar. Mert az aki csak úgy él, ahogy akar , az még nincs megváltva, az még nem született újjá.
Akik megváltattak, azok Isten gyermekei, azok Isten akarata alá rendelik magukat, szentségre törekednek, és azok Isten védelme alatt állnak.

Más a bűn következménye, és más a rontás, ami kívülről jövő átok.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Isten gyermekei megátkozhatóak?
« Válasz #22 Dátum: 2011 Augusztus 16, 19:09:39 »
Aki megváltott, és megismerte az Urat, újjászületett, az nem él csak úgy ahogy akar. Mert az aki csak úgy él, ahogy akar , az még nincs megváltva, az még nem született újjá.
Akik megváltattak, azok Isten gyermekei, azok Isten akarata alá rendelik magukat, szentségre törekednek, és azok Isten védelme alatt állnak.

Más a bűn következménye, és más a rontás, ami kívülről jövő átok.

 :2smitten:

Véleményem szerint ez két dolog.
1./ A megváltást elfogadni
2./ A megváltottságban élni.

Az elsőhöz:

A megváltást Isten készítette elő, mintegy bianco szerződést tárja az ember elé:

Idézet
(Jn 3:36 [HNT]) Aki hisz a Fiúban, annak örök élete van, aki pedig nem engedelmeskedik a Fiúnak, nem lát majd életet, hanem az Isten haragja marad rajta."

Az Isten által felkínált lehetőségnek a szabad akaratból való elfogadása ez. Végeredménye az üdvösség, ami nem megvásárolható, ingyen kegyelemből van. Cselekedete "csak" az elfogadás.

A másodikhoz:

Erről Pál az Efézusi levél 4. részében beszél. Keresztényeknek írja, olyanoknak, akik megváltottak.

Idézet
(Ef 4:20 [HNT]) Ti azonban nem így tanultátok a Krisztust;
(Ef 4:21 [HNT]) ha valóban úgy hallottatok róla, és kaptatok felőle tanítást, ahogyan az megvalósult Jézusban.
(Ef 4:22 [HNT]) Vessétek le a régi élet szerint való óembert, aki csalárd és gonosz kívánságok miatt megromlott;
(Ef 4:23 [HNT]) újuljatok meg lelketekben és elmétekben,
(Ef 4:24 [HNT]) öltsétek fel az új embert, aki Isten tetszése szerint valóságos igazságban és szentségben teremtetett.

Itt a végeredmény a szent élet, a cselekedet pedig a lelki megújúláson keresztül a test cselekedeteinek a nem megcselekvése, s az új ember cselekedeteinek a megcselekvése.

Tudom, ez nehezen kettéválasztható, de nem tudom mással magyarázni azt, hogy keresztények, akik elfogadták a megváltást, mindennapi életükben szentségtelen életet élnek. Az egyikért nem fizetek, de a másikhoz az én aktív cselekvő jelenlétem, a döntéstől az elkülönülésen át a mindennapi rendszeres cselekedetig szükséges.

A döntéstől kezdve, ami az Isten akaratának a felismerése, a nem megfelelő dolgoktól való elkülönülés, és az igazságnak a rendszeres, naponkénti megcselekvése.

Ugyanebben az összefüggésben mondja Pál:

Idézet
(Ef 4:27 [HNT]) helyet se adjatok az ördögnek.

Legyen a döntésem választóvonal: a bal oldalon legyen ott, az, ami Isten előtt utálatos: a harag, a lopás, stb, vagyis a bűnök, a jobb oldalon pedig az Isten Igazságának alárendelt életmód

Ami pedig a topic alapkérdését illeti, egyetértek: a bűn következménye nem egyenlő az átokkal. A Jézus gyermeke kegyelem alatt van, s nem a cselekedeteinek következménye alatt (Lásd a mózesi átokmondások)
Jézus bennünket a kegyelemben járásra hívott el, s ez a fenti igék mentén értelmezhető, legalábbis én így tudom értelmezni.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Isten gyermekei megátkozhatóak?
« Válasz #23 Dátum: 2011 Augusztus 16, 19:32:24 »
Bárkin fog az átok, ha jogos az átok.

" Átkozott ki Téged átkoz, s áldott ki Téged áld. "

Derek Prince nagyon szépen foglalta ossze, az áldás és átok témakorét......

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Isten gyermekei megátkozhatóak?
« Válasz #24 Dátum: 2011 Augusztus 16, 19:33:39 »
Isten Igéje azt mondja:

"Miként a madár elmegy és a fecske elrepül, azonképpen  az ok nélkül való átok nem száll az emberre."(Példabeszédek 26,2.)

Isten kegyelme körül vesz minket.
Szerintem ahogy Bálám nem tudott átkot mondani Izrael fiaira,hanem áldás jött ki  a száján, úgy Isten gyermekeire sem tud átok szállni.

Persze vannak azok az átkok,amik az engedetlenség,a törvényszegés következménye.Ha azonban vétkezünk,van szószólónk az Atyánál: Jézus,aki átokká lett értünk, megváltott minket bűneinkből és a törvény átkából.
A mi életünk el van rejtve együtt a Krisztussal Istenben.
Dicsőség az Úrnak!



Koszonom ditte! Nem ismertem az idevonatkozó IGÉT, de most ahogy elkezdtem visszaolvasni....már megis kaptam általad  :2smitten:

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Isten gyermekei megátkozhatóak?
« Válasz #25 Dátum: 2011 Augusztus 16, 20:07:44 »
Kedves Petya.

Éppen te idézed azt az igét ami ellent mond tanításodnak.

Idézet

    (Jn 3:36 [HNT]) Aki hisz a Fiúban, annak örök élete van, aki pedig nem engedelmeskedik a Fiúnak, nem lát majd életet, hanem az Isten haragja marad rajta."


A megváltást hit által fogadjuk el, és a megváltás nem más mint, egy új életett kapni, ezért megváltásnak megfelelően kel élni.

2Kor 5:17  Azért ha valaki Krisztusban van, új teremtés [az]; a régiek elmúltak, ímé, újjá lett minden.

Mert a Krisztusban való hit nem más mint a Krisztusnak való engedelmesség.
Ezért állítja Jézus az engedetlenséget a Hit ellentétének. hinni Krisztusban azt jelenti, hogy engedelmeskedek Krisztusnak.

Aki elfogadja Jézus kegyelmét és megváltását, az aszerint kell éljen, mert a megváltás nem más mint a gonosz uralma alól való megváltás, felszabadulás, egy új életre, egy Istenszerint való életre, (Róm.6), ami az Istennek engedelmeskedik.

Sajnos a mai keresztyénség, főleg a nyugatról beáramló tanítás, éppen erre próbálja redukálni a megváltást, az örök élet elnyerésére.
De a megtérés az újszövetség fogalmában nem más mint a bűntől való elfordulás, Isten iránti engedetlenségtől az Isten iránt való engedelmeséghez fordulni.

Nemlehet elválasztani az üdvösséget annak megélésétől.
Aki üdvösséget nyert az aszerint kell, hogy éljen. A fa, a gyümölcséről ismertetik meg, jó fa jó gyümölcsöt terem, rossz fa rosszat. A megváltás megváltáshoz méltó gyümölcsöt, életett eredményez.
Mert ha másképpen él, akkor azt jelenti, hogy még nem lett részese az üdvösségnek.

Idézet
Erről Pál az Efézusi levél 4. részében beszél. Keresztényeknek írja, olyanoknak, akik megváltottak.

Igen de az 5 részben aztmondja, ha nem változnak meg akkor Isten országát nem öröklik. Nagyon fontos hogy ne ragadjunk ki igerészeket, hanem az egész levél összefüggésében tanulmányozzuk, sőt az egész ÚjSz. összefüggésében.

Ottvan például a Galata 5r. ahol összehasonlításba kerül a test cselekedetei a Szellem gyümölcseivel.
Akik pedig testiek azok nem kedvesek Isten előtt, és itt érdemes tanulmányozni a Róm. levelet.

Nagyon kell vigyázni, mert az Egyesült Államokban ez a tanítás tette tönkre a keresztyéneket: - Elfogadhatod Krisztus kegyelmét és az üdvösséget úgy, hogy az életed nem kell megváltozzon. Így tele lettek a gyülekezetek olyan keresztyénekkel, akik isznak, cigarettáznak, házasságon kívül élnek csak kapcsolatban, elválnak, káromkodnak, csalnak, Istentelenül élnek, stb., nem számit az élete, csak az, hogy volt egy nap amikor döntött Krisztus mellet és ez elég, üdvössége van és a menyország részese - ez az egyik legveszedelmesebb tévtanítás.
Ettől őrizkednünk kell.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Isten gyermekei megátkozhatóak?
« Válasz #26 Dátum: 2011 Augusztus 17, 06:03:17 »
Ehhez én nem tudok hozzászólni, de NAGYON érdekes és tanukságos  beszélgetés, ugye, folytatjátok??? :igen: :igen:
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető Kijelentes7

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • szellemi aranyásó
Re:Isten gyermekei megátkozhatóak?
« Válasz #27 Dátum: 2011 Augusztus 17, 10:46:11 »
........
Nagyon kell vigyázni, mert az Egyesült Államokban ez a tanítás tette tönkre a keresztyéneket: - Elfogadhatod Krisztus kegyelmét és az üdvösséget úgy, hogy az életed nem kell megváltozzon.
.................

Igen én is hallottam erről a tévtanitásrül - ami szerintem az egyik leggonoszabb eretnekség.

Mindazonáltal úgy látom hogy a keresztények nagyrésze nem ebben hihet, mivel én még nem találkoztam ilyen gyülekezettel - nem is tudok konkrétan ilyenekről ...  :03:

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Isten gyermekei megátkozhatóak?
« Válasz #28 Dátum: 2011 Augusztus 17, 16:34:30 »
........
Nagyon kell vigyázni, mert az Egyesült Államokban ez a tanítás tette tönkre a keresztyéneket: - Elfogadhatod Krisztus kegyelmét és az üdvösséget úgy, hogy az életed nem kell megváltozzon.
.................

Igen én is hallottam erről a tévtanitásrül - ami szerintem az egyik leggonoszabb eretnekség.

Mindazonáltal úgy látom hogy a keresztények nagyrésze nem ebben hihet, mivel én még nem találkoztam ilyen gyülekezettel - nem is tudok konkrétan ilyenekről ...  :03:

Pedig sajnos az Egyessűlt Államok nagyrésze ezen a teológián alapszik. Ez ellen szólal fel jó néhány amerikai teológus és prédikátor, olyanok mint Paul D. Washer, Jhon Piper, John MacArthur, és mások.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Kijelentes7

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • szellemi aranyásó
Re:Isten gyermekei megátkozhatóak?
« Válasz #29 Dátum: 2011 Augusztus 18, 10:44:49 »


Pedig sajnos az Egyessűlt Államok nagyrésze ezen a teológián alapszik. Ez ellen szólal fel jó néhány amerikai teológus és prédikátor, olyanok mint Paul D. Washer, Jhon Piper, John MacArthur, és mások.

[/quote]

Kedves Zoltán,

tényleg nem vitának csak infóként: igen ismerem Paul Washer-t jónéhány prdéikációját néztzem (eredetiben) a YouTube-on. Ő is mint Piper baptisták.  Talán amikor úgy beszélnek hogy az USA 'nagyrésze', akkor talán inkább saját felekezeti köreikre gondolhattak amelyet ők ismernek - nem tudom ...

Én felekezetközi-karizmatikus területen mozgok, itt nem nagyon eszik ezt a tévtanitást, amelynek neve különben 'Once saved  - all saved' , magyarul : 'Ha egyszer meg lett mentve akkor teljesen (örökre) meg lett mentve.'

Testvéri szeretet  :044: