Szerző Téma: Hitetlenek áldást nyerhetnek?  (Megtekintve 10104 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Hitetlenek áldást nyerhetnek?
« Dátum: 2011 Augusztus 23, 13:33:29 »
Sziasztok Testvéreim!

A témát azért is nyitottam, mert érdekelne (remélem nem csak engem), hogy mit mond a Biblia azokról a hitetlenekről, akik akarva-akaratlanul betartják Isten egy-egy parancsolatát, amellyel ezért áldást nyernek.

Valóban áldást nyernek vagy csak az áldás csak a hívőkké?

Például meg van írva, hogy tiszteld apádat és anyádat, hogy hosszú életű lehess a földön. Mindenkié ez az áldás?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Hitetlenek áldást nyerhetnek?
« Válasz #1 Dátum: 2011 Augusztus 23, 16:46:14 »
Sziasztok

Itt ragadnám meg a szót a találkozóval kapcsolatban.
Megnéztem a képeket, a videót. Szóval biztos, hogy nagyon jó volt.
Két okból nem mentem:
1. Elméletileg én ekkor Udinésében lettem volna eredetileg.
2. Mikor pár napja kiderült, hogy tudnék menni, akkor meg volt egy sértődőstég bennem, meg egy nagy fokú lustaság. (Az Úr bocsássa meg mind a kettőt nekem)

Akkor rátérnék a kérdésre.
Én úgy gondolom, nem csak áldásuk van "hitetleneknek", de még üdvösségük is.
 :044: :2smitten:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Hitetlenek áldást nyerhetnek?
« Válasz #2 Dátum: 2011 Augusztus 23, 17:15:25 »
Szia Robi.

Kár, hogy nem voltál, mert nagyon szerettem volna, ha személyesen is megismerhetelek volna, és persze mind azokat akik még nem jöttek el.

Érdekes a válaszod.
Az első felével egyet értek, mert az Úr Jézus beszél erről, hogy a hitetlenek, a gonoszok is részesülnek áldásokban, jókban.
A hozzászólásod második fele viszont, ...  hát ... - az üdvösség hit által van akkor egy hitetlenek akinek nincs hite, hogy lehet üdvössége?

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Hitetlenek áldást nyerhetnek?
« Válasz #3 Dátum: 2011 Augusztus 23, 17:26:24 »
Lukács 18,18.    
És megkérdé őt egy főember, mondván: Jó Mester, mit cselekedjem, hogy az örökéletet elnyerhessem?
19.    
Monda pedig néki Jézus: Miért mondasz engem jónak? Nincs senki jó, csak egy, az Isten.
Testvéreim. Én azt gondolom ez lehet a válasz a feltett kérdésre. Ha valaki akár akarattal-akár akaratlanul tartja be Isten parancsolatait, ezzel még nem lehet igaz Isten előtt. Hiszen:Gal 2,16    
Tudván azt, hogy az ember nem igazul meg a törvény cselekedeteiből, hanem a Jézus Krisztusban való hit által, mi is Krisztus Jézusban hittünk, hogy megigazuljunk a Krisztusban való hitből és nem a törvény cselekedeteiből; Mivel a törvény cselekedeteiből nem igazul meg egy test sem.(!)
De a legnyomósabb érvem: Jn 14,6    
Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.
Ez tehát a hitetlenek üdvösségére vonatkozó véleményem. A hitetlenek számára való álldással kapcsolatban azonban:   Mt 5,45    
Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, a ki felhozza az ő napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ád mind az igazaknak, mind a hamisaknak.
Az élet áldása-az élethez szükséges dolgok áldása az övék is, hiszen a Mennyei Atya minden teremtményével jó egy bizonyos pontig, azon túl pedig Igaz!
És mindenki aratja majd amit a földi létében vetett. (Gal 6,7)
Ő szabad akaratot adott minden embernek! Nem csak a hívőknek, de még a hitetleneknek is! Sőt ebben az aspektusban: Csak a hitetlenek rendelkeznek szabad akarattal, hisz a hívők a szabad akaratukat letették az Isten oltárára szabad akaratukból, mondván: Atyám a te akaratod legyen meg,ne az enyém!
Ha tehát a hitetlenek erre a világra, és e világ hiába valóságaira alapoznak és ide vetnek, miért ne adná meg nekik a Mennyei Atya az ideig való örömöt?! Hiszen a hitetlenek azt választották az örökkévaló helyett! És ezt vissza is lehet fordítani ám... Ha a hívő az örökkévalóságot választotta az ideigvaló helyett, Ha a láthatatlant választja a látható helyett, ha Szellemben vet a test helyett... Akkor miért irigykedik azokra, akik kikérve az örökségüket, a láthatókra fecsérlik...(?)
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Hitetlenek áldást nyerhetnek?
« Válasz #4 Dátum: 2011 Augusztus 23, 19:58:11 »
Kegyelmet  :2smitten:

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Hitetlenek áldást nyerhetnek?
« Válasz #5 Dátum: 2011 Augusztus 23, 20:09:22 »
 :08:      Ézs 26,10    
Ha kegyelmet nyer a gonosz, nem tanul igazságot, az igaz földön is hamisságot cselekszik, és nem nézi az Úr méltóságát.   :044:
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Hitetlenek áldást nyerhetnek?
« Válasz #6 Dátum: 2011 Augusztus 23, 20:09:38 »


Hit nélkül, pedig senki sem kedves Isten előtt, mert aki Istent keresi, annak hinnie kell, hogy ő van: és megjutalmazza azokat, akik őt keresik.
ZSID  11 , 6

A M E N

 :2smitten: :2smitten: :2smitten:



Ani Kinor

  • Vendég
Re:Hitetlenek áldást nyerhetnek?
« Válasz #7 Dátum: 2011 Augusztus 23, 20:15:15 »
:08:      Ézs 26,10    
Ha kegyelmet nyer a gonosz, nem tanul igazságot, az igaz földön is hamisságot cselekszik, és nem nézi az Úr méltóságát.   :044:


A kegyelem, a kegyelmi ajándékok gyógyítják, meghatják, átjárják a szívet.

De, Testvérem, lehet Neked van igazad. Mert van olyan ember, aki hiába szólítja az URAT, hiába kér, NEM KAP!
Szóval ez is az ÚRTÓL fugg.

 :2smitten:

.... és, megjegyezném, az ember gonosz, a szíve miatt. " CSALÁRDABB A SZÍV MINDENNÉL, GONOSZ AZ, KI ISMERHETNÉ AZT. "    JER  17 , 9
Szóval effektíve, mind kegyelmen fuggunk  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Hitetlenek áldást nyerhetnek?
« Válasz #8 Dátum: 2011 Augusztus 23, 20:17:17 »
Lukács 18,18.    
És megkérdé őt egy főember, mondván: Jó Mester, mit cselekedjem, hogy az örökéletet elnyerhessem?
19.    
Monda pedig néki Jézus: Miért mondasz engem jónak? Nincs senki jó, csak egy, az Isten.
Testvéreim. Én azt gondolom ez lehet a válasz a feltett kérdésre. Ha valaki akár akarattal-akár akaratlanul tartja be Isten parancsolatait, ezzel még nem lehet igaz Isten előtt. Hiszen:Gal 2,16    
Tudván azt, hogy az ember nem igazul meg a törvény cselekedeteiből, hanem a Jézus Krisztusban való hit által, mi is Krisztus Jézusban hittünk, hogy megigazuljunk a Krisztusban való hitből és nem a törvény cselekedeteiből; Mivel a törvény cselekedeteiből nem igazul meg egy test sem.(!)
De a legnyomósabb érvem: Jn 14,6    
Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.
Ez tehát a hitetlenek üdvösségére vonatkozó véleményem. A hitetlenek számára való álldással kapcsolatban azonban:   Mt 5,45    
Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, a ki felhozza az ő napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ád mind az igazaknak, mind a hamisaknak.
Az élet áldása-az élethez szükséges dolgok áldása az övék is, hiszen a Mennyei Atya minden teremtményével jó egy bizonyos pontig, azon túl pedig Igaz!
És mindenki aratja majd amit a földi létében vetett. (Gal 6,7)
Ő szabad akaratot adott minden embernek! Nem csak a hívőknek, de még a hitetleneknek is! Sőt ebben az aspektusban: Csak a hitetlenek rendelkeznek szabad akarattal, hisz a hívők a szabad akaratukat letették az Isten oltárára szabad akaratukból, mondván: Atyám a te akaratod legyen meg,ne az enyém!
Ha tehát a hitetlenek erre a világra, és e világ hiába valóságaira alapoznak és ide vetnek, miért ne adná meg nekik a Mennyei Atya az ideig való örömöt?! Hiszen a hitetlenek azt választották az örökkévaló helyett! És ezt vissza is lehet fordítani ám... Ha a hívő az örökkévalóságot választotta az ideigvaló helyett, Ha a láthatatlant választja a látható helyett, ha Szellemben vet a test helyett... Akkor miért irigykedik azokra, akik kikérve az örökségüket, a láthatókra fecsérlik...(?)



Csodálatos, AMEN ! ! !
 :2smitten:

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Hitetlenek áldást nyerhetnek?
« Válasz #9 Dátum: 2011 Augusztus 23, 20:25:07 »


 :2smitten:

.... és, megjegyezném, az ember gonosz, a szíve miatt. " CSALÁRDABB A SZÍV MINDENNÉL, GONOSZ AZ, KI ISMERHETNÉ AZT. "    JER  17 , 9
Szóval effektíve, mind kegyelmen fuggunk  :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Ámen Testvérem. Igazad van.  :2smitten: Mert:   Rm 11,6    
Hogyha pedig kegyelemből, akkor nem cselekedetekből: különben a kegyelem nem volna többé kegyelem. Hogyha pedig cselekedetekből, akkor nem kegyelemből: különben a cselekedet nem volna többé cselekedet
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Hitetlenek áldást nyerhetnek?
« Válasz #10 Dátum: 2011 Augusztus 24, 06:17:23 »
"Lukács 18,18.   
És megkérdé őt egy főember, mondván: Jó Mester, mit cselekedjem, hogy az örökéletet elnyerhessem?
19.   
Monda pedig néki Jézus: Miért mondasz engem jónak? Nincs senki jó, csak egy, az Isten.
Testvéreim. Én azt gondolom ez lehet a válasz a feltett kérdésre. Ha valaki akár akarattal-akár akaratlanul tartja be Isten parancsolatait, ezzel még nem lehet igaz Isten előtt. Hiszen:Gal 2,16   
Tudván azt, hogy az ember nem igazul meg a törvény cselekedeteiből, hanem a Jézus Krisztusban való hit által, mi is Krisztus Jézusban hittünk, hogy megigazuljunk a Krisztusban való hitből és nem a törvény cselekedeteiből; Mivel a törvény cselekedeteiből nem igazul meg egy test sem.(!)
De a legnyomósabb érvem: Jn 14,6   
Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.
Ez tehát a hitetlenek üdvösségére vonatkozó véleményem." /idézet Shomer ajin

Valamit le kell szögeznem, nincs üdvösség Krisztus nélkül.
Senkit sem biztatnék arra, hogy ne fogadja el Jézus megváltását, sőt ennek az ellenkezőjére biztatok mindenkit.
Nem akarok senkit megkavarni, vagy félre vezetni, sőt vitatkozni sem akarok.
Azt is leszögezném, hogy első sorban nem a megigazultságról beszélnék, hanem arról, hogy lehetséges e olyan embernek a menybe mennie, aki valamilyen okból, nem fogadta el Jézust?

Igen lehetséges, ha ennek az ellenkezőjére is van lehetőség. Márpedig tudjuk, hogy van.
Máté 7:22  Sokan mondják majd nekem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-e, és nem a te nevedben űztünk-e ördögöket, és nem cselekedtünk-e sok hatalmas dolgot a te nevedben?
Máté 7:23  És akkor vallást teszek majd nekik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők.

Visszatérve testvérem az általad említett Lukács 18-ra, ott pedig Jézus a következőkkel fejezi be a beszélgetést:
Luk 18:25  Mert könnyebb a tevének a tű fokán átmenni, hogy nem a gazdagnak az Isten országába bejutni.
Luk 18:26  Akik pedig ezt hallották, mondának: Ki üdvözülhet tehát?
Luk 18:27  Ő pedig monda: Ami embereknél lehetetlen, lehetséges az Istennél.

Gyakran idézik ezt az Igét:
Róm 9:15  Mert Mózesnek ezt mondja: Könyörülök azon, akin könyörülök, és kegyelmezek annak, akinek kegyelmezek.
Róm 9:16  Annak okáért tehát nem azé, aki akarja, sem nem azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené.
Én azt gondolom, hogy Isten hatalmában áll az, hogy eldöntse, ki az aki üdvösséget kap és ki nem.
Én azt hiszem, hogy minden emberre úgy kell tekinteni, mint aki már üdvösséget kapott, és nem pedig úgy, hogy megy a pokolba.
(ezzel nem azt akarom mondani, hogy minden hitetlen ember üdvösséget kap, és a gonosz emberek nem kerülnek a megérdemelt helyükre. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nekem mint Krisztusban hívőnek, hogy kellene tekintenem még azokra is, akik nem abban hisznek mint én)
Hiszen a kegyelem minden emberre elhatott.

Róm 2:13  (Mert nem azok igazak Isten előtt, akik a törvényt hallgatják, hanem azok fognak megigazulni, akik a törvényt betöltik.
Róm 2:14  Mert mikor a pogányok, akiknek törvényük nincsen, természettől a törvény dolgait cselekszik, akkor ők, törvényük nem lévén, önmaguknak törvényük:
Róm 2:15  Mint akik megmutatják, hogy a törvény cselekedete be van írva az ő szívükbe, egyetemben bizonyságot tévén arról az ő lelkiismeretük és gondolataik, amelyek egymást kölcsönösen vádolják vagy mentegetik.)
Róm 2:16  Azon a napon, melyen az Isten megítéli az emberek titkait az én evangéliumom szerint a Jézus Krisztus által.

 :044: :2smitten:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Hitetlenek áldást nyerhetnek?
« Válasz #11 Dátum: 2011 Augusztus 24, 06:46:04 »
Találkoztatok már nagyon öreg, szellemileg teljesen befolyásolhatatlan, az érelmeszesedéstől gondolkodni képtelen emberkéket, akik egész hosszű életükben katolikusként éltek, gondolkodás nélkül hittek, hisz ebbe születtek bele, erre nevelték őket a felmenőik, a környezetük.
Ezeknek szegényeknek beszélhetek én az Igazságról, kedvesen vagy nem kedvesen meghallgatnak, bólogatnak, aztán folytatják az életüket ott, ahol abbahagyták. Bezárkózva a maguk beszűkült világába,  imádkoznak, ahogy mondták nekik, az új ismeretek egyszerűen nem jutnak el a tudatukig. Hitük van, a szívük nyitott, Jézus ott van az életükben, de nem tudnak megújulni, megtérni, mert öregek, és már csak a plebános úr kolompja után képesek vonulni, mint a szegény kis birkák.
Szerintetek Isten, a kegyelmes Isten hozzájuk nem lehet irgalmas?
Igen, én is azt hiszem, hogy Isten a szuabályok mögé káétva fog itélkezni, áldani vagy büntetni.
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Hitetlenek áldást nyerhetnek?
« Válasz #12 Dátum: 2011 Augusztus 24, 06:48:21 »
Bocsánat, ezt nagyon elszúrtam. Helyesen így hangzik a mondat:
Igen, én is azt hiszem, hogy Isten a szabályok mögé látva fog ítélkezni, áldani vagy büntetni.
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Hitetlenek áldást nyerhetnek?
« Válasz #13 Dátum: 2011 Augusztus 24, 07:03:30 »
Nehéz kérdés ez.Kérlek,mondjátok el,mit gondoltok ezzel kapcsolatban.
Imádkozni fogok erről.
Ezek a gondolatok jutottak eszembe egyenlőre,de kérlek,ti is szóljatok ehhez hozzá:
Isten igazságos, nem nézheti el a bűnt és egy napon ítélkezni fog.Ugyanakkor Isten irgalmas és kegyelmes és ismét mondom igazságos.
Ez az ige jutott eszembe:

"És amely szolga tudta az ő urának akaratát, és nem végezte el,sem annak akarata szerint nem cselekedett, sokkal büntettetik meg;
Aki pedig nem tudta, és büntetésre méltó dolgokat cselekedett,kevesebbel büntettetik. És valakinek sokat adtak, sokat is követelnek; és a kire sokat bíznak, többet is követelnek."(Lukács 12,47-48.)
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hitetlenek áldást nyerhetnek?
« Válasz #14 Dátum: 2011 Augusztus 24, 09:04:58 »
"Lukács 18,18.   
És megkérdé őt egy főember, mondván: Jó Mester, mit cselekedjem, hogy az örökéletet elnyerhessem?
19.   
Monda pedig néki Jézus: Miért mondasz engem jónak? Nincs senki jó, csak egy, az Isten.
Testvéreim. Én azt gondolom ez lehet a válasz a feltett kérdésre. Ha valaki akár akarattal-akár akaratlanul tartja be Isten parancsolatait, ezzel még nem lehet igaz Isten előtt. Hiszen:Gal 2,16   
Tudván azt, hogy az ember nem igazul meg a törvény cselekedeteiből, hanem a Jézus Krisztusban való hit által, mi is Krisztus Jézusban hittünk, hogy megigazuljunk a Krisztusban való hitből és nem a törvény cselekedeteiből; Mivel a törvény cselekedeteiből nem igazul meg egy test sem.(!)
De a legnyomósabb érvem: Jn 14,6   
Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.
Ez tehát a hitetlenek üdvösségére vonatkozó véleményem." /idézet Shomer ajin

Valamit le kell szögeznem, nincs üdvösség Krisztus nélkül.
Senkit sem biztatnék arra, hogy ne fogadja el Jézus megváltását, sőt ennek az ellenkezőjére biztatok mindenkit.
Nem akarok senkit megkavarni, vagy félre vezetni, sőt vitatkozni sem akarok.
Azt is leszögezném, hogy első sorban nem a megigazultságról beszélnék, hanem arról, hogy lehetséges e olyan embernek a menybe mennie, aki valamilyen okból, nem fogadta el Jézust?

Igen lehetséges, ha ennek az ellenkezőjére is van lehetőség. Márpedig tudjuk, hogy van.
Máté 7:22  Sokan mondják majd nekem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-e, és nem a te nevedben űztünk-e ördögöket, és nem cselekedtünk-e sok hatalmas dolgot a te nevedben?
Máté 7:23  És akkor vallást teszek majd nekik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők.

Visszatérve testvérem az általad említett Lukács 18-ra, ott pedig Jézus a következőkkel fejezi be a beszélgetést:
Luk 18:25  Mert könnyebb a tevének a tű fokán átmenni, hogy nem a gazdagnak az Isten országába bejutni.
Luk 18:26  Akik pedig ezt hallották, mondának: Ki üdvözülhet tehát?
Luk 18:27  Ő pedig monda: Ami embereknél lehetetlen, lehetséges az Istennél.

Gyakran idézik ezt az Igét:
Róm 9:15  Mert Mózesnek ezt mondja: Könyörülök azon, akin könyörülök, és kegyelmezek annak, akinek kegyelmezek.
Róm 9:16  Annak okáért tehát nem azé, aki akarja, sem nem azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené.
Én azt gondolom, hogy Isten hatalmában áll az, hogy eldöntse, ki az aki üdvösséget kap és ki nem.
Én azt hiszem, hogy minden emberre úgy kell tekinteni, mint aki már üdvösséget kapott, és nem pedig úgy, hogy megy a pokolba.
(ezzel nem azt akarom mondani, hogy minden hitetlen ember üdvösséget kap, és a gonosz emberek nem kerülnek a megérdemelt helyükre. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nekem mint Krisztusban hívőnek, hogy kellene tekintenem még azokra is, akik nem abban hisznek mint én)
Hiszen a kegyelem minden emberre elhatott.

Róm 2:13  (Mert nem azok igazak Isten előtt, akik a törvényt hallgatják, hanem azok fognak megigazulni, akik a törvényt betöltik.
Róm 2:14  Mert mikor a pogányok, akiknek törvényük nincsen, természettől a törvény dolgait cselekszik, akkor ők, törvényük nem lévén, önmaguknak törvényük:
Róm 2:15  Mint akik megmutatják, hogy a törvény cselekedete be van írva az ő szívükbe, egyetemben bizonyságot tévén arról az ő lelkiismeretük és gondolataik, amelyek egymást kölcsönösen vádolják vagy mentegetik.)
Róm 2:16  Azon a napon, melyen az Isten megítéli az emberek titkait az én evangéliumom szerint a Jézus Krisztus által.

 :044: :2smitten:

Szia Erdei!

Bizonyára Te is tudod, hogy vannak akik Jézus nevében gyógyítanak úgy, hogy nem is ismerik.
Isten olyan edényt használ, amelyre éppen szüksége van. Van, amikor szamarat.

Ezeknek mondja majd Jézus az általad bemásolt igerészt:
"Máté 7:22  Sokan mondják majd nekem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-e, és nem a te nevedben űztünk-e ördögöket, és nem cselekedtünk-e sok hatalmas dolgot a te nevedben?
Máté 7:23  És akkor vallást teszek majd nekik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők."

Hogy vannak-e olyanok, akik Jézus nélkül üdvözülhetnek? Szerintem is vannak, de csak azok, akik nem hallottak még Jézusról. Ezek saját maguknak készítenek törvényt a lelkiismeretük szerint, erre mondja Pál is, hogy a törvény cselekedete bele van írva az ember szívébe.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)