Szerző Téma: Hiba vagy bűn?  (Megtekintve 7231 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Hiba vagy bűn?
« Válasz #15 Dátum: 2011 Szeptember 16, 19:40:17 »
Azt gondolom Ajinnak abban nagyon jó a látása, hogy a bűn az bűn. Mindegy, hogy tudok róla vagy sem. Mellékes.
Azt hiszem a BTK. így kezdődik: "A törvény nem tudása, nem mentesít a törvény felelőssége vonása alól".
A bűn, nem azért bűn, mert én tudok róla, vagy egyetértek vele. A bűnt, nem én határozom meg.

Hiba, az sok fajta van. Helyesírási, matematikai, vagy csak rossz döntések.
Hibázhatok úgy, hogy semmi bűnt nem követek el.
Sok bűnt követhetek el, úgy hogy nem hibázok.
Sokat hibázhatok bűn nélkül.

 :044: :2smitten:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető sasvarinebaratherika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Hiba vagy bűn?
« Válasz #16 Dátum: 2011 Szeptember 16, 20:46:44 »
A hibat es a bunt ,sehol nem tanitjak es megis mindenkivel megesik.
a hibat blegtobb esetben helyre lehet hozni,de a bunt  bunvallassal elkell hagynunk,mert megbocsajtast szabadulast,csak Isten adhat.Istennel csak egy
megbocsajthatatlan bun van,a"SZent Lelek" karomlasa.Erre bunbocsanat sem ezen a vilagon, se az elkovetkezendoben sincs.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Hiba vagy bűn?
« Válasz #17 Dátum: 2011 Szeptember 17, 10:47:45 »
A hibat es a bunt ,sehol nem tanitjak es megis mindenkivel megesik.
a hibat blegtobb esetben helyre lehet hozni,de a bunt  bunvallassal elkell hagynunk,mert megbocsajtast szabadulast,csak Isten adhat.Istennel csak egy
megbocsajthatatlan bun van,a"SZent Lelek" karomlasa.Erre bunbocsanat sem ezen a vilagon, se az elkovetkezendoben sincs.
Bocsáss meg Testvérem. Engedd meg nekem hogy a te írásod nyomán reflektáljak egy felettébb veszélyes nézetre, ami sajnos elterjedt hívő körökben, miszerint : " hupsz...bocsi... tévedtem; ill.: " na ezt elszúrtam"  Az első mint láthatjuk "csak hiba" kategória... de mi ez a csak hiba?
Jer. 24,2.    
Az egyik kosárban igen jó fügék valának, a milyenek az először érő fügék; a másik kosárban pedig igen rossz fügék valának, sőt ehetetlenek a rosszaság miatt.
3.    
És monda az Úr nékem: Mit látsz te Jeremiás? És mondék: Fügéket. A jó fügék igen jók, de a rosszak igen rosszak, sőt rosszaságok miatt ehetetlenek.
Na most mi itt a córesz? csak hibásak voltak ezek a fügék....
Más aspektusból azonban: Ha vásárolunk valamit, talán gyümölcsöt-esetleg zöldfélét... Akkor a "csak hibásakat" kidobjuk a jók közül! vagy nem?
Ez tehát a "csak hiba" kategória...
És most rákanyarodnék az "egyetlen megbocsáthatatlan bűn kategóriára"   Testvéreim: A Pokolban senki nem tesz különbséget a " majdnem Üdvözült"- és a "bőven elkárhozott" - emberek között!
Ily módon, és ebből kiindulva, Senki ne nyugtatgassa magát azzal a butasággal: Nem követtem el a megbocsájthatatlan bűnt, tehát nem fenyeget a kárhozat... MERT AZT TUDJUK: MINDEN MEG-NEM BÁNT ,ÉS MEG NEM VALLOTT BŰN, BOCSÁNAT NÉLKÜL MARAD! ÉS EZEK ELVÁLASZTANAK ISTENTŐL! ÍGY NINCS KEGYELEM!
Nem csak egy, mégpedig a "megbocsáthatatlan"  bűn miatt lehet kárhozatra jutni!
De mely bűnt is nevezi Jézus megbocsájthatatlan bűnnek? Honnan ered ez? Mert azt ugye gondoljuk, hogy ez a bűn nem a Máté 12-ben jelenik meg először?!
Az Úr mondja:   Ézs 5,20    
Jaj azoknak, a kik a gonoszt jónak mondják és a jót gonosznak; a kik a sötétséget világossággá s a világosságot sötétséggé teszik, és teszik a keserűt édessé, s az édest keserűvé!
Ebből az Igéből láthatjuk: nem Üdvözítő a jót-rossznak mondani! Jézust ugyan ezzel vádolták, ezért tanított minket így: "nem bocsáttatik meg"..
.
Ha pedig ez így van: Hányan nem követték el ezt a bűnt? Soha nem támadtunk még Testvérre azzal: Nem Isten Szelleme van benned!... Démonizált vagy!... stb...Ezzel mondhatjuk a "Jót-Rossznak" Vagy épp fordítva: Valakit hazug létére-Igaznak mondani (!!!)
Hányan mondhatták már felebarátra-Testvérre: Bolnd... Nem épp elméjű... vagy egyenesen: Mesüge (?!)
És ezek is nagy és komoly bűnök ám! Jézus mondja:Mt 5,22    
Én pedig azt mondom néktek, hogy mindaz, a ki haragszik az ő atyjafiára ok nélkül, méltó az ítéletre: a ki pedig azt mondja az ő atyjafiának: Ráka, méltó a főtörvényszékre: a ki pedig ezt mondja: Bolond, méltó a gyehenna tüzére.
Ne legyünk már annyira biztosak a bűnkategorizálás tekintetében! vagy ha mégis azok akarunk lenni: Akkor kategorizáljunk Istennek tetszőbb módon: Megbánt és megvallott- meg nem bánt és agyonhallgatott-eltitkolt bűnök ...
Ha pedig valaki Isten Szelleme által felismerni véli magában ezeket a bűnöket, és megbánta őszintén és szívből, Tudd meg Testvérem: Isten mindennél nagyobb! Nincs bűn ami nála hatalmasabb lehet, nincs bűn amire Isten ezt nyilatkozná: Gyermekem én szeretném neked megbocsájtani, de ezt már én sem tudom... Jézus azokról beszélt, akik kitartanak a hivatalos állásfoglalásuk mellett, és hivatalra emelik a "Jót-csak azértis rossznak állítjuk doktrínát"
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Hiba vagy bűn?
« Válasz #18 Dátum: 2011 Szeptember 20, 21:47:46 »
Shomer ajin nagyon egyetértek!

ezért is mondtam az elején hogy nem teszek különbséget, hiba vagy bűn között mert mindkettő eltér a helyestől.
De vajon ki az aki mindig mindenben helyesen dönt? Vagy mindig meglátja a bűneit? Én biztosan nem. Épp ezért mindig minden percben szükségem van Jézus kegyelmére és kereszthalálára, így élek benne és Ő énbennem. Mert a kereszt által élek és nem vagyok többé a törvény alatt..
ez pedig nem az én ügyességem vagy szentségre törekvésem hanem Istentől a Krisztusért nekem adatott szentség.. ezért szabad vagyok tenni a jót, és szabad vagyok attól hogy folyton lógó orral a bűneimen elmélkedjek...ami megölné az örömöt. Az öröm pedig a lélek egyik gyümölcse!

így én nem fogalkozok azzal hogy bűn-e vagy hiba tudom elválaszt Istentől ha nem vagyok a Krisztusé.. De mivel az övé vagyok, megyek tovább az úton és tanulok!  :05:
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17