Szerző Téma: Gyerekszáj  (Megtekintve 34393 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Katus73

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 233
    • Életem Krisztusban
Re: Gyerekszáj
« Válasz #30 Dátum: 2008 Február 26, 16:11:50 »
Hát ez nagyon jó volt, nagyon mosolyogtam.  :D   :010:    :058:
"Gyönyörködjél az Úrban, és megadja szíved kéréseit." Zsoltárok 37,4

kövecske

  • Vendég
Re: Gyerekszáj
« Válasz #31 Dátum: 2008 Március 01, 15:02:16 »
Óvodapedagógus tesóm élménye az oviban...

Beszélgetnek... egyik gyerek megkérdezi:
- Kik jutnak a mennyországba?
Mire egy aranyos kis 3 éves édes fiúcska válaszol:
- Akik már meghaltak.   :05: :2smitten:
 

Nem elérhető Katus73

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 233
    • Életem Krisztusban
Re: Gyerekszáj
« Válasz #32 Dátum: 2008 Március 01, 15:11:45 »
Hát gyerexáj ez is, a fiamtól, de nem éppen hitbeli. Remélem nem baj....

Tegnap beszélgettünk Palkó fiammal, hogy 1,5 év múva iskolába fog járni. A közlekedési eszköz is szóba került, hogy mi módon fog eljutni a suliba, a munkahelyemtől.
- Busszal fogsz menni a kórháztól a suliig.
Fiam szemei kikerekedtek, és nagyon megszeppenve ezt mondta nekem:
De, Anyu, én nem is tudok buszt vezetni!!!!!!   :045:

 :igen:    :2funny:  :hehe:   :010:   :048: 

Hát igen! Felvilágosítottam, hogy neki nem is kell vezetnie...

"Gyönyörködjél az Úrban, és megadja szíved kéréseit." Zsoltárok 37,4

Nem elérhető Katus73

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 233
    • Életem Krisztusban
Re: Gyerekszáj
« Válasz #33 Dátum: 2008 Március 01, 15:20:38 »
Az egyik vasárnapon, a gyerekalkalmon, az egyik testvérem végig Marcinak nevezte Palkó fiamat. Én is hallottam, de nem szóltam, gondoltam észreveszi előbb-utóbb.
Az alkalom végén a tesóm odament Palkóhoz, és kérte tőle, hogy ne haragudjon rá, amiért nem a nevén nevezte, mire a fiam megjegyezte:
- Én soha nem haragszom.

 :angel2:
"Gyönyörködjél az Úrban, és megadja szíved kéréseit." Zsoltárok 37,4

Nem elérhető Katus73

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 233
    • Életem Krisztusban
Re: Gyerekszáj
« Válasz #34 Dátum: 2008 Március 01, 15:28:17 »
Egy újabb gyerexáj jutott eszembe.
A vőlegényem beszélt telefonon a kisfiammal. Éppen arról beszélgettek, hogy karácsony előtt fognak találkozni egy  beszélő keretében, bent a börtönben.
A vőlegényem mondta, hogy milyen hely ez a börtön, stb.
Mire a fiam csak annyit mondott:
- Nem baj, én úgy is téged akarlak látni.   :088:
"Gyönyörködjél az Úrban, és megadja szíved kéréseit." Zsoltárok 37,4

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Gyerekszáj
« Válasz #35 Dátum: 2008 Március 01, 16:29:05 »
Óvodapedagógus tesóm élménye az oviban...

Beszélgetnek... egyik gyerek megkérdezi:
- Kik jutnak a mennyországba?
Mire egy aranyos kis 3 éves édes fiúcska válaszol:
- Akik már meghaltak.   :05: :2smitten:
 


Milyen igaz!  :063:

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Gyerekszáj
« Válasz #36 Dátum: 2008 Március 01, 16:29:50 »
Hát gyerexáj ez is, a fiamtól, de nem éppen hitbeli. Remélem nem baj....

Tegnap beszélgettünk Palkó fiammal, hogy 1,5 év múva iskolába fog járni. A közlekedési eszköz is szóba került, hogy mi módon fog eljutni a suliba, a munkahelyemtől.
- Busszal fogsz menni a kórháztól a suliig.
Fiam szemei kikerekedtek, és nagyon megszeppenve ezt mondta nekem:
De, Anyu, én nem is tudok buszt vezetni!!!!!!   :045:

 :igen:    :2funny:  :hehe:   :010:   :048: 

Hát igen! Felvilágosítottam, hogy neki nem is kell vezetnie...



 :D
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető mmarietta70

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 479
Re: Gyerekszáj
« Válasz #37 Dátum: 2008 Március 01, 18:32:50 »
De aranyos!  :hehe:
“A szeretetet nem cseppenként adom,hanem mindenkinek annyit küldök, amennyire éppen szüksége van.”

"Az Úr, a te Istened közötted van; erős ő, megtart; örül te rajtad örömmel, hallgat az ő szerelmében, énekléssel örvendez néked." (Sofoniás 3:17 - Károli)

Nem elérhető Colhicum

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 84
Re: Gyerekszáj
« Válasz #38 Dátum: 2008 Március 01, 21:37:21 »
Katus, ez nagyon jó!!!  :hehe:
És olyan sok minden van benne.
A szeretet soha el nem fogy.

Nem elérhető gyermek

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re: Gyerekszáj
« Válasz #39 Dátum: 2008 Augusztus 26, 14:15:54 »
Valóban rá kell döbbeni, arra, hogy a gyerekek mindent vizuálisan képzelnek el, a felnőttek pedig átvitt értelembe beszélnek, ugyanis a kisfiam 3 éves vot tavaly és sehogy sem akarta abbahagyni a szobában a labda dobálásását, én erre azt mondtam neki, Danika hagyd abba, mert begurulok!
Rám nézett és azt kérdezte: -Hova? Az ágy alá?
Minden mérgem elszállt.
Boldog az az ember, akinek a lelkében Isten hangját nem harsogja túl a világ hangja

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Gyerekszáj
« Válasz #40 Dátum: 2008 Augusztus 26, 16:51:34 »
Ez jó!  :hehe:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Hilda

  • Vendég
Re: Gyerekszáj
« Válasz #41 Dátum: 2008 Augusztus 27, 23:23:54 »
Egyik ismerősöm kislányát Pálmának hívják. Hallotta igehirdetés közben a saját nevét, és megjegyezte amit hallott, illetve majdnem.
Később rossz fát tett a tűzre, apukája el akarta fenekelni. Nagyon határozott hangon megszólalt:
-Nem verhetsz meg, benne van a bibliában, hogy senki közületek a pálmát el ne verje! (Kol 2,18.Senki tőletek a pálmát el ne vegye)
Mondanom sem kell a fenyítés ezúttal elmaradt! :2funny:

Nem elérhető Meli77

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 246
Re: Gyerekszáj
« Válasz #42 Dátum: 2008 Augusztus 28, 10:36:22 »
Egyik ismerősöm kislányát Pálmának hívják. Hallotta igehirdetés közben a saját nevét, és megjegyezte amit hallott, illetve majdnem.
Később rossz fát tett a tűzre, apukája el akarta fenekelni. Nagyon határozott hangon megszólalt:
-Nem verhetsz meg, benne van a bibliában, hogy senki közületek a pálmát el ne verje! (Kol 2,18.Senki tőletek a pálmát el ne vegye)
Mondanom sem kell a fenyítés ezúttal elmaradt! :2funny:

Ez nagyon tetszett! :D

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Gyerekszáj
« Válasz #43 Dátum: 2008 Szeptember 14, 10:41:11 »
Ez nagyon jól bemutatja, hogy bizony nem csak a Sátán vesz rá minket a bűn cselekvésére, hanem önmagunkban is képesek vagyunk a bűnre:

Az anyuka felfigyelt nagy kiabálásokra és sikoltozásokra. Berohant a nagyszobába, ahol a kislányát rajta találta a kisfián, miközben verte.
Az anyuka leválasztotta kislányát a kisfiáról és ezt kérdezte:
-hogy engedhatted meg, hogy az ördög beletegye a fejedbe, hogy meghúzd az öcséd haját és hogy térden rugd???
A kislány egy picit csendbe maradt, majd így szólt.
-lehet, hogy az ördög ötlete volt, hogy meghúzzam a haját, de hogy térdenrugjam, az az én ötletem volt!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

  • Vendég
Re: Gyerekszáj
« Válasz #44 Dátum: 2008 Szeptember 16, 21:22:57 »
Öntsd szavakba Istent

Egy általános iskolában az volt az egyik házi feladat, hogy fogalmazást kellett írni Istenről. Íme egy 8 éves gyermek írása:

Isten egyik legfőbb munkája az emberek gyártása. Ő gondoskodik arról, ha az egyik meghal, legyen helyette másik, hogy mindig legyen elég ember, aki gondoskodik a Föld dolgairól.

Ő nem egyből felnőtteknek teremti az embert. Szerintem azért, mert könnyebb babákat teremteni, mint egyből felnőtteket, mert azok kisebbek. Mivel Istennek nagyon sok a dolga, azért van az, hogy a szülőknek kell megtanítani a gyermekeket beszélni és járni.

Isten második legfontosabb munkája az imák hallgatása. Ez annyira elfoglalja, hogy nincs ideje rádiót hallgatni és tévézni. Viszont mindent hall a földről és mindent tud. Szóval nekünk nem szabad felesleges dolgokkal fárasztani őt, mert így is nagyon sok dolga van.

Ateisták azok az emberek, akik nem hiszik el, hogy van Isten. Pedig Jézus Istennek fia, aki a Földön egy csomó fárasztó dolgot tett például vízen járt, sok csodát tett amerre csak járt, de végül az embereknek elegük lett belőle, hogy mindig tanítja őket és megmondja az igazat, és keresztre feszítették. Pedig ő jó és kedves volt, mint az apja, és végül azt mondta az apjának, hogy bocsásson meg az embereknek, mert nem tudják, hogy mit tesznek, mire Isten azt mondta, hogy: Ok!

Isten nagyon hálás az ő fiának, azért amit tett itt a földön, így most már örökre a mennybe maradhat vele, és többet nem kell ezeken keresztül mennie. Most pedig segít neki a mennyben, például hallgatni az imákat és megkönnyíteni Isten munkáját. Olyan, mint egy titkárnő, csak több annál. A lényeg, ha imádkozunk, akkor, aki éppen soron van biztosan meghallgat, mert jól megosztják egymást között a munkát, így bármikor szabad imádkoznunk.

Ha te nem hiszel Istenben, akkor nagyon magányos vagy. Mert a szüleink nem kísérhetnek el mindenhova, és nem tudnak mindig velünk lenni, de Isten mindig velünk van, még akkor is, amikor félünk a sötétben, vagy éppen a nagyobb gyerekek bedobnak a mélyvízbe, pedig nem is tudok jól úszni...

És azért érdemes még Istenben hinni, mert Ő soha nem hal meg, és mindig jót akar nekünk.