Szerző Téma: Szeretet  (Megtekintve 29794 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szeretet
« Válasz #15 Dátum: 2011 Szeptember 12, 13:54:46 »
Szivembol szoltal Testverem!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Szeretet
« Válasz #16 Dátum: 2011 Szeptember 12, 15:02:09 »
ÁMEN, Kedves Ági!

 :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Mártika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Szeretet
« Válasz #17 Dátum: 2011 Szeptember 12, 16:21:23 »
"Szeretet"

Oly érték,mely nem hasonlítható semmilyen értékhez a földön.
Mert ha van luxus lakásom,akár autóm,drága ékszereim,s van értékpapírom.....enyémlehet az egész világ,de ha szeretet nincs bennem semmi vagyok.

Az 1korintus13 részében,csodálatosan megérteti velünk Pál,Ha embereknek vagy angyaloknak nyelvén szólok is,szeretet pedig nincsen bennem,olyanná lettem,mint a zengő érc vagy pengő cimbalom.
folytatásban a 3 versben:És ha a vagyonomat mind felétetem is,és ha testemet tűzre adom is,és szertett pedig ha nincsen én bennem,semmi vagyok.
4,a szeretet hosszútűrő,kegyes,a szeretet nem irigykedik,a szeretet nem kérkedik,nem fuvalkodik fel.

Mindenben,felismerhetjük Atyánk csodálatos szeretetét.
Elküldte engesztélésül egyszülött Fiát,Jézust,hogy minden embernek aki elfogadja a kegyelmet örökélete lehessen.
Senkiben nincs akkora szeretet,mint volt  a mi Urunkban!Áldott Szent neve!

Kedves Ági szavaid nagyon megéríntettek!Köszönöm gondolat soraidat :2smitten:
Nem szabad elfeledkeznünk arról,hogy kinyújthatjuk remegő kezeinket az Úrfelé,mert ő mindenkor felsegít bennünket.
Mert nincs olyan fájdalom,gond,mit ő megnem oldna...

Szeretet:Mert Úgyszerette Isten a világot,hogy az ő egyszülött fiát adta,hogyha valaki hiszen őbenne,elne vesszen,hanem örökélete legyen.(jános3,16)
Mindenkinek örökélete lehet,ha elfogadja a szeretet álldozatát.(Jézus vérét)
Van szeretet a hitetlen emberben is,mert szereti az ő családját,szomszédait,testvéreit,rokonait,munkatársait,stb...de,akik az Úrban szeretnek,azok megtanulják azokat is szeretni,akik talán"ellenségei is voltak"
Mert nem az emberi szeretet motiválja már őket,hanem Istené(AGAPE)

Szeretet,öröm,békesség,azoké akik újjonnan születtek,kik magukra öltötték Krisztus Szeretetét.

S elmondhatják,Úram veled szeretek.

Áldott az Úr,ki testünk,szellemünk formálója.

    Mártika :2smitten:

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Szeretet
« Válasz #18 Dátum: 2011 Szeptember 12, 22:58:26 »
ÁMEN, Mártika!

9A szeretet ne legyen képmutató. Iszonyodjatok a gonosztól, ragaszkodjatok a jóhoz, 10a testvérszeretetben legyetek egymás iránt gyengédek, a tiszteletadásban egymást megelőzők, 11a szolgálatkészségben fáradhatatlanok, a lélekben buzgók: az Úrnak szolgáljatok. 12A reménységben örvendezzetek, a nyomorúságban legyetek kitartók, az imádkozásban állhatatosak. 13A szentekkel vállaljatok közösséget szükségeikben, gyakoroljátok a vendégszeretetet. 14Áldjátok azokat, akik üldöznek titeket; áldjátok és ne átkozzátok.  15Örüljetek az örülőkkel, sírjatok a sírókkal.
Róm 12,9-15

Erre csak az ÚR tesz bennünket képessé kegyelméböl.

Köszönöm URam, hogy Te elöbb szerettél engem...

Szeretettel

Elisabeth  :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Szeretet
« Válasz #19 Dátum: 2011 Szeptember 13, 08:28:34 »
Kedves Ági,Mártika és Elizabeth!
Teljesen egyetértek.Dicsőség az Úrnak!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Szeretet
« Válasz #20 Dátum: 2011 Szeptember 23, 11:54:26 »
Gandhira állítólag nagy hatással volt Krisztus tanítása,különösen a Hegyi beszéd. Komolyan gondolkodott azon,hogy áttér keresztény hitre.Erre csak azért nem szánta rá magát,mert bár Krisztust szerette,de  sajnos  a legtöbb keresztény,akivel találkozott,csak külsőségekben követték Krisztust,lélekben ne.
Milyen szomorú,hogy ezek az ún. keresztényeknek nem fénylett úgy a világosságuk,hogy az emberek látták volna jó cselekedeteiket és azok dicsérhették volna  a mennyei Atyát. Nem Krisztust képviselték. :04:

Szeretnék ehhez a Ghandi kérdéshez csatlakozni egy Túrmezei verssel:

Idézet
MAI KÉRÉS 
„Bizonyára keresztyénné lennék, ha egy keresztyén a nap mind a 24 órájában keresztyén lenne”  (Mahatma Gandhi)

Volt Bibliád, Újtestamentumod.
Híveidnek is olvastál belőle.
Elolvastad, kik a boldogok.
És szeretted a megfeszített képét,
a róla szívből szóló éneket.
Keresztyén mégse lettél,
mert nem találtál
24-órás keresztyéneket.
Csak felemásakat,
vagy álszent kizsákmányolókat,
Mesterük szavát meghazudtolókat.
S talán éppen te, a pogány, szerettél,
ahogyan Jézus Krisztus szeretett…

Szavad szíven talál,
mint téged a gyilkos golyó.
Hisz ezer meg ezer
szem kérdi ma is,
amit a tied kérdezett:
hol, merre látni
24-órás keresztyéneket,
egészeket, nem felemásakat?!

S szívemből a kérés felszakad:
Uram, irgalmazz!
Krisztus, irgalmazz!
Bárhova rendelsz és bármit tegyek,
csak arra adj erőt, hogy én is
24 órás keresztyén legyek!
      Túrmezei Erzsébet „Emberré lettél...”

Nos, ez a helyzet Ghandival. S őszinte leszek: megértem őt.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Szeretet
« Válasz #21 Dátum: 2011 Szeptember 26, 09:32:27 »
1913. Újév napján kedves, szeretett felesége Polly elutazott,
hogy egy más vidéken evangelizáljon.
Az utazás során hirtelen meghalt.

Hazahozták a holttestét, és Wigglessworth utasította őket, hogy vigyék a szobába, és tegyék az ágyra. Amikor az emberek elhagyták a házat, Wigglessworth becsukta az ajtót, és Jézus Krisztus nevében parancsolt a halálnak, hogy adja vissza a feleségét. Felesége felnyitotta a szemét, és mereven ránézett. "Miért tetted ezt, Smith?" - kérdezte.
"Polly, szükségem van rád."
"Smith, az én munkám készen van." - válaszolta - "Az Úr azt akarja, hogy Nála legyek."
Egy ideig még beszélgettek, aztán azt mondta Wigglessworth:
"Rendben van, elengedlek téged."

Az igazi szeretet elenged.
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Szeretet
« Válasz #22 Dátum: 2011 Szeptember 26, 09:40:23 »
1913. Újév napján kedves, szeretett felesége Polly elutazott,
hogy egy más vidéken evangelizáljon.
Az utazás során hirtelen meghalt.

Hazahozták a holttestét, és Wigglessworth utasította őket, hogy vigyék a szobába, és tegyék az ágyra. Amikor az emberek elhagyták a házat, Wigglessworth becsukta az ajtót, és Jézus Krisztus nevében parancsolt a halálnak, hogy adja vissza a feleségét. Felesége felnyitotta a szemét, és mereven ránézett. "Miért tetted ezt, Smith?" - kérdezte.
"Polly, szükségem van rád."
"Smith, az én munkám készen van." - válaszolta - "Az Úr azt akarja, hogy Nála legyek."
Egy ideig még beszélgettek, aztán azt mondta Wigglessworth:
"Rendben van, elengedlek téged."

Az igazi szeretet elenged.
De szép!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szeretet
« Válasz #23 Dátum: 2011 Szeptember 26, 09:44:02 »
Smith-t nagyon megviselte, hogy már nincs mellette a felesége. Valahogy úgy nyilatkozott magáról, hogy nagyon megtört lelkű ember lett ezért.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Szeretet
« Válasz #24 Dátum: 2011 Szeptember 26, 09:45:21 »
Gandhira állítólag nagy hatással volt Krisztus tanítása,különösen a Hegyi beszéd. Komolyan gondolkodott azon,hogy áttér keresztény hitre.Erre csak azért nem szánta rá magát,mert bár Krisztust szerette,de  sajnos  a legtöbb keresztény,akivel találkozott,csak külsőségekben követték Krisztust,lélekben ne.
Milyen szomorú,hogy ezek az ún. keresztényeknek nem fénylett úgy a világosságuk,hogy az emberek látták volna jó cselekedeteiket és azok dicsérhették volna  a mennyei Atyát. Nem Krisztust képviselték. :04:

Szeretnék ehhez a Ghandi kérdéshez csatlakozni egy Túrmezei verssel:

Idézet
MAI KÉRÉS 
„Bizonyára keresztyénné lennék, ha egy keresztyén a nap mind a 24 órájában keresztyén lenne”  (Mahatma Gandhi)

Volt Bibliád, Újtestamentumod.
Híveidnek is olvastál belőle.
Elolvastad, kik a boldogok.
És szeretted a megfeszített képét,
a róla szívből szóló éneket.
Keresztyén mégse lettél,
mert nem találtál
24-órás keresztyéneket.
Csak felemásakat,
vagy álszent kizsákmányolókat,
Mesterük szavát meghazudtolókat.
S talán éppen te, a pogány, szerettél,
ahogyan Jézus Krisztus szeretett…

Szavad szíven talál,
mint téged a gyilkos golyó.
Hisz ezer meg ezer
szem kérdi ma is,
amit a tied kérdezett:
hol, merre látni
24-órás keresztyéneket,
egészeket, nem felemásakat?!

S szívemből a kérés felszakad:
Uram, irgalmazz!
Krisztus, irgalmazz!
Bárhova rendelsz és bármit tegyek,
csak arra adj erőt, hogy én is
24 órás keresztyén legyek!
      Túrmezei Erzsébet „Emberré lettél...”

Nos, ez a helyzet Ghandival. S őszinte leszek: megértem őt.
Köszönöm szépen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Szeretet
« Válasz #25 Dátum: 2011 Október 11, 10:19:08 »
Ez is szeretet.!

Laci és Fercsi elválaszthatatlanok.
Igyekeznek mindent egyformán viselni,
csinálni vagy enni.

Hát Lackónak csomó olyan ételt kell ennie,
amit ki nem állhat. (székrekedés)
Kefír, avokádó,...
de van neki egy okos nagy bátyja, aki mindent
együtt eszik vele,
nagyon büszke vagyok rá.
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szeretet
« Válasz #26 Dátum: 2011 Október 11, 10:37:15 »
:2smitten: :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Szeretet
« Válasz #27 Dátum: 2011 Október 11, 10:58:09 »
Mt.5,
43.    
Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet.
44.    
Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, a kik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, a kik háborgatnak és kergetnek titeket.
45.    
Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, a ki felhozza az ő napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ád mind az igazaknak, mind a hamisaknak.
46.    
Mert ha azokat szeretitek, a kik titeket szeretnek, micsoda jutalmát veszitek? Avagy a vámszedők is nem ugyanazt cselekeszik-é?
47.    
És ha csak a ti atyátokfiait köszöntitek, mit cselekesztek másoknál többet? Nemde a vámszedők is nem azonképen cselekesznek-é?
48.    
Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes.
Akkor most kit is kell szeretni? Hogyan is kell szeretni?Miért is kell szeretni? Ez az Igeszakasz azért egészen más perspektívákat mutat,mint amit eddig ismertünk... :104: Mert ugye: Világi-Testvér... Hogy is van ez???
Mert azt tudjuk mind:I.Jn.2,15.    
Ne szeressétek a világot, se azokat, a mik a világban vannak. Ha valaki a világot szereti, nincs meg abban az Atya szeretete.
16.    
Mert mindaz, a mi a világban van, a test kívánsága, és a szemek kívánsága, és az élet kérkedése nem az Atyától van, hanem a világból.
17.    
És a világ elmúlik, és annak kívánsága is; de a ki az Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké.
Tehát az Ige szerint, nem a világ kívánságai-tévtanításai által foglyul tartott emberek ellen szól János, hanem a világ tanítása és ismérvei ellen!
Tehát nem az emberek ellen beszél, ahogyan ezt Pál is mondja:   Ef 6,12    
Mert nem vér és test ellen van nékünk tusakodásunk, hanem a fejedelemségek ellen, a hatalmasságok ellen, ez élet sötétségének világbírói ellen, a gonoszság lelkei ellen, melyek a magasságban vannak...
és végezetül:   Lk 6,46    
Miért mondjátok pedig nékem: Uram! Uram! ha nem mívelitek, a miket mondok?
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szeretet
« Válasz #28 Dátum: 2011 Október 11, 11:11:32 »
Igen Testverem, ez igy van.
Nem csak a szankkal kell kozel lennunk Istenhez, hanem a szivunkkel.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:Szeretet
« Válasz #29 Dátum: 2011 Október 11, 12:22:14 »
Mt.5,
43.    
Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet.
44.    
Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, a kik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, a kik háborgatnak és kergetnek titeket.
45.    
Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, a ki felhozza az ő napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ád mind az igazaknak, mind a hamisaknak.
46.    
Mert ha azokat szeretitek, a kik titeket szeretnek, micsoda jutalmát veszitek? Avagy a vámszedők is nem ugyanazt cselekeszik-é?
47.    
És ha csak a ti atyátokfiait köszöntitek, mit cselekesztek másoknál többet? Nemde a vámszedők is nem azonképen cselekesznek-é?
48.    
Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes.
Akkor most kit is kell szeretni? Hogyan is kell szeretni?Miért is kell szeretni? Ez az Igeszakasz azért egészen más perspektívákat mutat,mint amit eddig ismertünk... :104: Mert ugye: Világi-Testvér... Hogy is van ez???
Mert azt tudjuk mind:I.Jn.2,15.    
Ne szeressétek a világot, se azokat, a mik a világban vannak. Ha valaki a világot szereti, nincs meg abban az Atya szeretete.
16.    
Mert mindaz, a mi a világban van, a test kívánsága, és a szemek kívánsága, és az élet kérkedése nem az Atyától van, hanem a világból.
17.    
És a világ elmúlik, és annak kívánsága is; de a ki az Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké.
Tehát az Ige szerint, nem a világ kívánságai-tévtanításai által foglyul tartott emberek ellen szól János, hanem a világ tanítása és ismérvei ellen!
Tehát nem az emberek ellen beszél, ahogyan ezt Pál is mondja:   Ef 6,12    
Mert nem vér és test ellen van nékünk tusakodásunk, hanem a fejedelemségek ellen, a hatalmasságok ellen, ez élet sötétségének világbírói ellen, a gonoszság lelkei ellen, melyek a magasságban vannak...
és végezetül:   Lk 6,46    
Miért mondjátok pedig nékem: Uram! Uram! ha nem mívelitek, a miket mondok?

Ámen ! Így van testvérem  :2smitten:

Attila