Szerző Téma: Szeretet  (Megtekintve 29692 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető norbi1984

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Szeretet
« Válasz #30 Dátum: 2011 Október 11, 19:59:10 »
“A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irigykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel. Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rójja fel a gonoszt. Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal. Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltűr. A szeretet soha el nem fogy: de legyenek bár jövendőmondások, eltöröltetnek; vagy akár nyelvek, megszünnek; vagy akár ismeret, eltöröltetik. Most azért megmarad a hit, remény, szeretet, e három; ezek között pedig a legnagyobb a szeretet.” (1 Korinthus 13: 4-8, 13)


Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szeretet
« Válasz #31 Dátum: 2011 Október 11, 20:03:53 »
Ámen!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Szeretet
« Válasz #32 Dátum: 2011 Október 17, 06:17:15 »
Mt.5,
43.   
Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet.
44.   
Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, a kik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, a kik háborgatnak és kergetnek titeket.
_____________________________________________________________________________________

Ezt gyakorolnunk kell! :2smitten:
Ámen
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:Szeretet
« Válasz #33 Dátum: 2011 Október 17, 07:51:47 »
„Abban nyilvánul meg Isten hozzánk való szeretete, hogy egyszülött Fiát küldte el Isten a világba, hogy éljünk őáltala. Ez a szeretet, és nem az, ahogy mi szeretjük Istent, hanem az, hogy ő szeretett minket, és elküldte a Fiát engesztelő áldozatul bűneinkért. Szeretteim, ha így szeretett minket Isten, akkor mi is tartozunk azzal, hogy szeressük egymást. Istent soha senki sem látta: ha szeretjük egymást, Isten lakik bennünk, és az ő szeretete lett teljessé bennünk.”   ”
– (János első levele, 4. rész 9-12.

Ámen !

Attila :2smitten:

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:Szeretet
« Válasz #34 Dátum: 2011 Október 17, 08:01:10 »
 Véleményem szerint  ! Szerintem  a hit nagyobb mint a szeretet.
Nem elmagyarázható, mert a szeretet egy folyamatos jó érzés, inkább monoton, ameddig tart. De az igaz hit olyan mint a kábítószer, mindig örülsz, mindig boldog vagy, mindig szomjas rá, még többet és többet akarsz belőle. A hit maga a végtelen jó, nagyobb még a szerelemnél is!

attila :2smitten: :044:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szeretet
« Válasz #35 Dátum: 2011 Október 17, 08:27:47 »
Kedves Attila Testverem!

Az ige az mondja, hogy a hitnel es a remenynel is nagyobb a szeretet. Hiszen az meg marad mindorokre.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Szeretet
« Válasz #36 Dátum: 2011 Október 17, 08:38:38 »
Ámen :2smitten:
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Szeretet
« Válasz #37 Dátum: 2011 Október 17, 08:42:16 »
Mert Krisztus Jézusban sem a körülmetélkedés nem ér semmit, sem a körülmetélkedetlenség, hanem a szeretet által munkálkodó hit."(Galátzia levél 5,6
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Szeretet
« Válasz #38 Dátum: 2011 Október 17, 09:03:03 »

A parancsolatnak vége pedig a tiszta szívből, jó lelkiismeretből és igaz hitből való szeretet:
1Tim 1,5    

14. Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek? Avagy megtarthatja-é őt a hit?
15. Ha pedig az atyafiak, férfiak vagy nők, mezítelenek, és szűkölködnek mindennapi eledel nélkül,
16. És azt mondja nékik valaki ti közületek: Menjetek el békességgel, melegedjetek meg és lakjatok jól; de nem adjátok meg nékik, a mikre szüksége van a testnek; mi annak a haszna?
17. Azonképen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.
Jak.2,14-17

Szerintem itt a hitböl való szeretet cselekedeteiröl van szó.

 :2smitten: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető smaragd

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 33
  • smaragd
Re:Szeretet
« Válasz #39 Dátum: 2011 Október 17, 09:47:52 »
Szerintem isten agapé szeretetéről beszél az ige ami megmarad és nem a mi emberi szeretetünkről ami nagyon is hullámzik nem állandó és sokszor nem kitartó  én a szeretet himnuszát is isten oldaláról értelmezem mint egy elénk tárva isten szeretetét ahogyan a mindenható értelmezi és gyakorolja a szeretetet. A MENYBEN ÉS FELÉNK IS!

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Szeretet
« Válasz #40 Dátum: 2011 Október 17, 10:36:21 »
Igen. Isten azt akarja,hogy mi is ezzel a szeretettel szeressünk. Ha nem a szeretet az, mai cselekvésre késztet minket, bármi amit teszünk, semmit nem ér.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Szeretet
« Válasz #41 Dátum: 2011 Október 17, 13:52:26 »
Kedves Attila Testvérem!

Ne haragudj de ellent kell mondjak neked, mert a legnagyobb dolog a világon a szeretet. És ez nem az a "kedves, jó érzés" amiről mi emberek beszélünk ha a szeretetre gondolunk. Az a szeretet, amelyet a I.Korinthus 13-ban tár elénk az Ige, egy nagyon cselekvő, dinamikus erő. Az a szeretet egyáltalán nem érzelmeken alapszik, hanem nagyon is Istenben gyökerezik, mert például :....a szeretet nem rója fel a gonoszt.... Gondold csak el ha téged valakik folyamatosan piszkálnak, és közben a segítségedből élnek, akkor könnyű dolog, hogy nem rovod fel a gonoszt? Nos bevallom, nekem nem könnyű. Csakis úgy tudom cselekedni a szeretetet, hogy mindennap betöltekezem Uram szeretetével.
Vagy vegyük csak a gyermekeinket, akik naponta próbára teszik a türelmünket, különösen mikor már önállósodnak, olyan könnyű :.... minden elfedez, mindent hiszen, mindent remél... betartani? Nekem nem volt könnyű, amikor a fiam egyidőben folyékonyan hazudott, arról, hogy mivel tölti az iskola időt, hol és merre jár. De mert megmaradtam a szeretetben, kijött a fiam ebből az állapotból. Ugyhogy szerintem a szeretet: cselekvő erő, amely Isten szeretetét közvetíti.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:Szeretet
« Válasz #42 Dátum: 2011 Október 17, 14:54:22 »
Kedves Attila Testvérem!

Ne haragudj de ellent kell mondjak neked, mert a legnagyobb dolog a világon a szeretet. És ez nem az a "kedves, jó érzés" amiről mi emberek beszélünk ha a szeretetre gondolunk. Az a szeretet, amelyet a I.Korinthus 13-ban tár elénk az Ige, egy nagyon cselekvő, dinamikus erő. Az a szeretet egyáltalán nem érzelmeken alapszik, hanem nagyon is Istenben gyökerezik, mert például :....a szeretet nem rója fel a gonoszt.... Gondold csak el ha téged valakik folyamatosan piszkálnak, és közben a segítségedből élnek, akkor könnyű dolog, hogy nem rovod fel a gonoszt? Nos bevallom, nekem nem könnyű. Csakis úgy tudom cselekedni a szeretetet, hogy mindennap betöltekezem Uram szeretetével.
Vagy vegyük csak a gyermekeinket, akik naponta próbára teszik a türelmünket, különösen mikor már önállósodnak, olyan könnyű :.... minden elfedez, mindent hiszen, mindent remél... betartani? Nekem nem volt könnyű, amikor a fiam egyidőben folyékonyan hazudott, arról, hogy mivel tölti az iskola időt, hol és merre jár. De mert megmaradtam a szeretetben, kijött a fiam ebből az állapotból. Ugyhogy szerintem a szeretet: cselekvő erő, amely Isten szeretetét közvetíti.

Köszönöm testvérek . Valóban , igazatok van .   :2smitten: Nem gondoltam végig Köszönöm . Attila

http://www.youtube.com/watch?v=t7KLtgA5AYE#

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Szeretet
« Válasz #43 Dátum: 2011 Október 17, 15:25:44 »
 :2smitten: :265:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szeretet
« Válasz #44 Dátum: 2011 Október 17, 16:01:32 »
:2smitten: :2smitten: :2smitten: 
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)