Szerző Téma: Szeretet  (Megtekintve 29682 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Szeretet
« Válasz #75 Dátum: 2011 December 15, 21:03:29 »
Egy sötét szobában négy gyertya ég. Körülöttük csendesség. Egyszercsak elkezdenek halkan beszélgetni.

Megszólal az első gyertya: „Én vagyok az igazságosság“. Nagyon kevesen vannak, akik étetnek engem, érzem, hogy közeledik a végem. Még beszéd közben pislákolva kialudt.

A második is megszólal: „Én vagyok a hit“. A legtöbben kijönnek nélkülem is, mi értelme van, hogy égjek? Alig fejezte be és az ő kis lángja is kialudt.

A türelmesen vár a harmadik gyergyácska, majd megszólal: “Én vagyok a reménység”.
Az erőm elfogyott, az emberiség átadta magát a kilátástalanságnak. Szavai befejeztével az ő kis fénye is kialudt.

Hiertelen egy kisfiú lépett be a szobába. Látva a kialudt gyergyákat, sírva szólalt meg:
“Nektek egész végig kellett volna világítanotok!”

Ekkor megszólalt a még égő kis gyertya: “Ne félj, kisfiam! Amig az én lángom világít, meg tudjuk gyújtani újra a többieket is. Én vagyok a szeretet!”
Boldog arccal veszi a kisfiú a szeretet gyertyáját és tűzre lobbantja vele a másik három gyertyát.

A szeretet világossága soha sem fog kialudni, és táplálék az igazságosság, a hit és a remény számára.

Forrás NAI

 :2smitten:



Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Ivett

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 13
  • ivett
Re:Szeretet
« Válasz #76 Dátum: 2011 December 22, 11:42:52 »
Köszönöm Drága Elisabeth  Mama :044: :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Ivett

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Szeretet
« Válasz #77 Dátum: 2011 December 29, 21:11:21 »
 :2smitten:

Folytatnám a témát...

Tudom, hogy van benned állhatatosság, terhet viseltél az én nevemért, és nem fáradtál meg, 4. de az a panaszom ellened, hogy nincs meg már benned az első szeretet. 5. Emlékezzél tehát vissza, honnan estél ki, térj meg, és tedd az előbbiekhez hasonló cselekedeteidet, különben elmegyek hozzád, és kimozdítom gyertyatartódat a helyéből, ha meg nem térsz.
Jel 2,3-5

Elsö szeretet:

Elsö: Protosz (innen ismerjük a prototipus szót...)
Szeretet (itt): Agapé

Mire gondol itt az Íge pontosabban? Úgy értem az Ígéböl, hogy itt az elsö szeretet és az elöbbi cselekedetek szoros összefüggésben vannak.

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szeretet
« Válasz #78 Dátum: 2012 Január 08, 18:58:48 »
Az első szeretetről nekem az jut eszembe, amikor megtérünk, megismerjük az Urat és az Ő rendeletei szerint kezdünk el járni.
Egyfajta tüzes lelkülettel, amely az Úrért ég. Szerintem ezt sokan elhagyják idővel, megfeledkezve erről az első szeretetről, amit az Úrért éreztek.

Ide kell visszatérni és ebben növekedni.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Szeretet
« Válasz #79 Dátum: 2012 Január 17, 18:34:22 »
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Szeretet
« Válasz #80 Dátum: 2012 Február 13, 16:00:11 »
A szeretet himnusza - Jávor Pál

http://www.youtube.com/watch?v=-mPdNRr5ANk#
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szeretet
« Válasz #81 Dátum: 2012 Március 11, 20:42:45 »
Hozok egy igét! :2smitten:


"A szeretet nem illeti gonosszal a felebarátot. Annakokáért a törvénynek betöltése a szeretet."
(Római levél 13,10)
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Szeretet
« Válasz #82 Dátum: 2012 Március 11, 21:35:25 »
ÁMEN! és "A Szeretet soha nem múlik el!"

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szeretet
« Válasz #83 Dátum: 2012 Március 11, 21:42:03 »
"...A szeretet tehát a törvény betöltése."
(Római levél 13,10)

:afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Szeretet
« Válasz #84 Dátum: 2012 Március 12, 13:45:49 »
Érdekes az interaktív kapcsolat a szeretet és a törvény között....   

Mert az az Isten szeretete, hogy megtartjuk az ő parancsolatait; az ő parancsolatai pedig nem nehezek.

1Jn 5,3

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Szeretet
« Válasz #85 Dátum: 2012 Március 12, 14:58:30 »
Az első szeretetről nekem az jut eszembe, amikor megtérünk, megismerjük az Urat és az Ő rendeletei szerint kezdünk el járni.
Egyfajta tüzes lelkülettel, amely az Úrért ég. Szerintem ezt sokan elhagyják idővel, megfeledkezve erről az első szeretetről, amit az Úrért éreztek.

Ide kell visszatérni és ebben növekedni.

Ámen! :2smitten:
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:Szeretet
« Válasz #86 Dátum: 2012 Április 02, 15:42:20 »
Minden bun szeretetlenseg - egytol egyig. Ha valakinek Isten megnyitja a szemet, erteni is fogja, hogy mi a torveny summaja. Aki szereti az Istent - az meg is akarja tartani, kepesse pedig Isten teszi erre, hogy uj szivet ad, hus szivet, es aminek fel is van irva a falara - hogy ugye Te nem lopsz, nem hazudsz .... - mert ugye latod es tudod, mennyire artanal masnak es magadnak. Nagyon gyonyoruseges iga ez, ha valakinek Isten felkinalja. Nem arrol van szo, ha betartom, akkor szeretem - hanem ha szeretem, akkor betartom. Kepes vagyok ra, kepesse lettem arra.
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Nagy Gábor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 47
Re:Szeretet
« Válasz #87 Dátum: 2014 November 29, 00:51:02 »
Korinthusbeliekhez írt I. levél 13. rész

  1. Ha embereknek vagy angyaloknak nyelvén szólok is, szeretet pedig nincsen én bennem, olyanná lettem, mint a zengő ércz vagy pengő czimbalom.
  2. És ha jövendőt tudok is mondani, és minden titkot és minden tudományt ismerek is; és ha egész hitem van is, úgyannyira, hogy hegyeket mozdíthatok ki helyökről, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi vagyok.
  3. És ha vagyonomat mind felétetem is, és ha testemet tűzre adom is, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi hasznom abból.
  4. A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.
  5. Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rójja fel a gonoszt,
  6. Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;
  7. Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltűr.
  8. A szeretet soha el nem fogy: de legyenek bár jövendőmondások, eltöröltetnek; vagy akár nyelvek, megszünnek; vagy akár ismeret, eltöröltetik.
  9. Mert rész szerint van bennünk az ismeret, rész szerint a prófétálás:
  10. De mikor eljő a teljesség, a rész szerint való eltöröltetik.
  11. Mikor gyermek valék, úgy szóltam, mint gyermek, úgy gondolkodtam, mint gyermek, úgy értettem, mint gyermek: minekutána pedig férfiúvá lettem, elhagytam a gyermekhez illő dolgokat.
  12. Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről-színre; most rész szerint van bennem az ismeret, akkor pedig úgy ismerek majd, a mint én is megismertettem.
  13. Most azért megmarad a hit, remény, szeretet, e három; ezek között pedig legnagyobb a szeretet.
”Mikor pedig eljő majd a Vígasztaló, a kit én küldök néktek az Atyától, az igazságnak Lelke, a ki az Atyától származik, az tesz majd én rólam bizonyságot.” (Jn 15, 26)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Szeretet
« Válasz #88 Dátum: 2016 Február 13, 10:38:38 »
Korinthusbeliekhez írt I. levél 13. rész

  1. Ha embereknek vagy angyaloknak nyelvén szólok is, szeretet pedig nincsen én bennem, olyanná lettem, mint a zengő ércz vagy pengő czimbalom.
  2. És ha jövendőt tudok is mondani, és minden titkot és minden tudományt ismerek is; és ha egész hitem van is, úgyannyira, hogy hegyeket mozdíthatok ki helyökről, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi vagyok.
  3. És ha vagyonomat mind felétetem is, és ha testemet tűzre adom is, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi hasznom abból.
  4. A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.
  5. Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rójja fel a gonoszt,
  6. Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;
  7. Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltűr.
  8. A szeretet soha el nem fogy: de legyenek bár jövendőmondások, eltöröltetnek; vagy akár nyelvek, megszünnek; vagy akár ismeret, eltöröltetik.
  9. Mert rész szerint van bennünk az ismeret, rész szerint a prófétálás:
  10. De mikor eljő a teljesség, a rész szerint való eltöröltetik.
  11. Mikor gyermek valék, úgy szóltam, mint gyermek, úgy gondolkodtam, mint gyermek, úgy értettem, mint gyermek: minekutána pedig férfiúvá lettem, elhagytam a gyermekhez illő dolgokat.
  12. Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről-színre; most rész szerint van bennem az ismeret, akkor pedig úgy ismerek majd, a mint én is megismertettem.
  13. Most azért megmarad a hit, remény, szeretet, e három; ezek között pedig legnagyobb a szeretet.
Ámen.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Szeretet
« Válasz #89 Dátum: 2019 Április 14, 11:37:38 »
Pál a galatákhoz írt levelében első helyen említi a szeretetet, szerintem nem véletlenül, hiszen szeretet nélkül a lélek többi gyümölcse sem jöhet létre, nem létezhet és szeretet nélkül semmi jóra nem vagyunk képesek. És valljuk be őszintén, ezt a gyümölcsöt sokszor igen nehéz úgy ápolni, kezelni, megtartani, hogy ne romoljon meg. Vagyis úgy szeretni, hogy az legyen őszinte, feltétel nélküli, önzetlen. Az Újszövetség központi témája a szeretet, Jézus egész életével bemutatta, hogyan kell(ene) szeretnünk és bemutatta az Atya szeretetét is azáltal, hogy elküldte Őt ebbe a bűnös világba, hogy megmentsen bennünket. Jézus azt a parancsolatot hagyta tanítványaira, hogy egymást szeressék (János 13:34), sőt az ellenség iránt is szeretetet vár el követőitől (Máté 5:44). Ez utóbbi igen nagy erőfeszítést kíván, mert egy ellenséges, gonoszkodó, gyűlölködő, esetleg még erőszakos embert szinte lehetetlen szeretni, hacsak nem vagyunk hozzá hasonlóak. Persze nem teljesen lehetetlen, ha csak az embert látjuk a bűnei nélkül, ha csak az elveszett nyomorultat látjuk a bűnök közepette, ha ítélkezés nélkül, türelemmel, megértéssel közeledünk, akkor sikerülhet. Úgy gondolom, hogy a szeretet gyakorlása minden nap egy új kihívás egy olyan világban, ahol a szeretetlenség, az önzés, a hazudozás a természetes. Kívánom mindnyájunknak, hogy példát tudjunk mutatni a világnak azzal, hogy bemutatjuk és gyakoroljuk a szeretetet.

"Szeretteim, szeressük egymást, mert a szeretet Istentől van, és aki szeret, az Istentől született, és ismeri Istent; aki pedig nem szeret, az nem ismerte meg Istent, mert Isten szeretet. Abban nyilvánult meg Isten irántunk való szeretete, hogy egyszülött Fiát küldte el Isten a világba, hogy éljünk őáltala. Ez a szeretet, és nem az, hogy mi szeretjük Istent, hanem az, hogy ő szeretett minket, és elküldte a Fiát engesztelő áldozatul bűneinkért. Szeretteim, ha így szeretett minket Isten, akkor mi is tartozunk azzal, hogy szeressük egymást. Istent soha senki nem látta: ha szeretjük egymást, Isten lakik bennünk, és az ő szeretete lett teljessé bennünk.
Abból tudjuk, hogy benne maradunk, és ő mibennünk, hogy a maga Lelkéből adott nekünk. És mi láttuk, és bizonyságot teszünk arról, hogy az Atya elküldte a Fiát a világ üdvözítőjéül. Ha valaki vallja, hogy Jézus Isten Fia, abban megmarad Isten, ő pedig Istenben; és mi ismerjük és hisszük azt a szeretetet, amellyel Isten szeret minket. Isten szeretet, és aki a szeretetben marad, az Istenben marad, és Isten is őbenne. Abban lett teljessé a szeretet közöttünk, hogy bizalommal tekinthetünk az ítélet napja felé, mert ahogyan ő van, úgy vagyunk mi is ebben a világban. A szeretetben nincs félelem, sőt a teljes szeretet kiűzi a félelmet; mert a félelem gyötrelemmel jár, aki pedig fél, nem lett tökéletessé a szeretetben. Mi azért szeretünk, mert ő előbb szeretett minket. Ha valaki azt mondja: „Szeretem Istent”, a testvérét viszont gyűlöli, az hazug, mert aki nem szereti a testvérét, akit lát, nem szeretheti Istent, akit nem lát. Azt a parancsolatot is kaptuk tőle, hogy aki szereti Istent, szeresse a testvérét is." (1János 4:7-21)