Szerző Téma: Szeretet  (Megtekintve 29683 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:Szeretet
« Válasz #60 Dátum: 2011 Október 20, 10:37:26 »
  :2smitten:


Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Szeretet
« Válasz #61 Dátum: 2011 Október 20, 13:11:39 »
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Szeretet
« Válasz #62 Dátum: 2011 Október 20, 14:28:05 »
Drága Testvéreim!
Köszönöm ezeket a csodálatos videókat.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Szeretet
« Válasz #63 Dátum: 2011 Október 20, 16:05:59 »
 :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Harang

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 246
    • Isten szeret
Re:Szeretet
« Válasz #64 Dátum: 2011 November 15, 15:00:09 »
Pajor Tamás - Ez a szeretet :198:

Csak a szeretet képes arra,
Csak a szeretet kérhet arra,
Hogyha a siralom völgye rejt el,
Onnan kiragad, nem felejt el.
Ez a szeretet mindig bátor,
Mindent odaad, mégsem vádol.
Ez a szeretet hosszú-tűrő,
Ez az, ami a rosszon túlnő.

Refrén:
Ez a szeretet láng a szívben,
Ez a legjobb barát és minden.
Ez a szeretet mindig adna,
Még ha neki nem is maradna.
Ez a szeretet győzni tud csak,
A gonosz menekül tőle futva.
Ez az egy, ami tényleg biztos,
A szeretet maga Jézus Krisztus.

Vers:
Hogyha valaki égig érne,
Vagy ha hatezer évig élne,
Ennél nem tudna többet adni,
Mert jobb adni, mint elfogadni.
Nem kell lebegned fenn az égben,
Nem kell keresned lenn a mélyben.
Mert a szívedtől nincsen távol,
Ne várj holnapig, itt van mától.

Rap:
Ez a szeretet tűz, ami sosem fogy el.
Ez a szeretet szült úgy, hogy sosem dob el.
Ez a szeretet szél, mitől olvad a tél.
Nem csak magáért él, másvalaki a cél.
Ez a szeretet szó, ami hegyeket bont.
Tőled hallani jó újra, újra csak mondd.
Ez a szeretet kéz, mivel egekig érsz
Ő a legkisebb rész, mégis Ő az egész.


 :2smitten: http://www.youtube.com/watch?v=llxZR63jTrw#

Szeretteim, szeressük egymást:
 mert a szeretet az Istentől van;
és mindaz, aki szeret, az Istentől született,
és ismeri az Istent.  I. János levél:4:7.


"Jézus az út, az igazság és az élet." János 14:6.

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Szeretet
« Válasz #65 Dátum: 2011 November 15, 15:36:25 »
Ez egy nagyon jó ének, köszönjünk Harang  :2smitten: :2smitten: :2smitten:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Szeretet
« Válasz #66 Dátum: 2011 November 16, 13:33:54 »
Teljes szívből szeretni

   
Most pedig, óh Izráel! mit kíván az Úr, a te Istened tőled? Csak azt, hogy féljed az Urat, a te Istenedet; hogy minden ő utain járj, és szeresd őt, és tiszteljed az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, és teljes lelkedből,
5Móz 10,12

30. Szeressed azért az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, és teljes elmédből és teljes erődből. Ez az első parancsolat.
31. A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat. Nincs más ezeknél nagyobb parancsolat.

Mk 12,30-31

Teljes szívből....  Akkor nincs helye már a szívemben büszkeségnek, keserűségnek, haragnak, önteltségnek. Az ÚR nem elégszik meg fél szívvel!

Ha hiábavalóságok vannak a mi szívünkben, akkor azokkal is fogunk foglalkozni.

21. Ne térjetek el a hiábavalóságok után, a melyek nem használnak, meg sem szabadíthatnak, mert hiábavalóságok azok.
22. Mert nem hagyja el az Úr az ő népét, az ő nagy nevéért; mert tetszett az Úrnak, hogy titeket a maga népévé válaszszon.
23. Sőt tőlem is távol legyen, hogy az Úr ellen vétkezzem és felhagyjak az érettetek való könyörgéssel; hanem inkább tanítani foglak titeket a jó és igaz útra.
24. Csak féljétek az Urat, és szolgáljatok néki hűségesen, teljes szívetekből; mert látjátok; mily nagy dolgot cselekedett veletek.

1Sám 12,21-24

A természeti, körülmetéletlen szív gonosz:

Amikor az ÚR megérezte a kedves illatot, ezt mondta magában az ÚR: Nem átkozom meg többé a földet az ember miatt, bár gonosz az ember szívének szándéka ifjúságától fogva, és nem irtok ki többé minden élőt, ahogyan most cselekedtem.
1Móz 8,21

Telve van gyűlölettel, önigazsággal, önszeretettel, egoizmussal, aggodalommal, félelemmel, Isten iránti lázadással.

Ezért is könyörög Dávid, miután vétkezett:

Tiszta szívet teremts bennem, oh Isten, és az erős lelket újítsd meg bennem.   
Zsolt 51,12    

Másik helyen olvashatjuk a csodálatos ígéretet:

És körülmetéli az Úr, a te Istened a te szívedet, és a te magodnak szívét, hogy szeressed az Urat, a te Istenedet teljes szívedből és teljes lelkedből, hogy élj.
5Móz 30,6



Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Szeretet
« Válasz #67 Dátum: 2011 November 18, 16:52:01 »
,,,,
Teljes szívből....  Akkor nincs helye már a szívemben büszkeségnek, keserűségnek, haragnak, önteltségnek. Az ÚR nem elégszik meg fél szívvel! ,,,,,,,,

Ámen!

Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Szeretet
« Válasz #68 Dátum: 2011 November 29, 23:15:21 »
Ma elgondolkoztam egy kicsit még a szeretet fogalmán...

Szerintem a Krisztusi szeretet tud elengedni. Az emberi szeretet valahogy mindig fogni akar (persze mindig a legjobbat akarja...), és saját szeretetét helyezi elötérbe.
Tudnunk kell elengedni, azért, hogy az ÚR akarata érvényesülhessen az életünkben.
Nem a mi szeretetünk által változik meg valaki, hanem azért mert Isten formálja. A szeretet akkor sem múlik el, ha elengedünk valakit.

Kicsit nehéz kifejezni, amire gondolok, de úgy érzem ez is egy folyamat, amire Isten tanított meg.

Mindent elfedez, mindent hisz, mindent remél, mindent eltűr. 8. A szeretet soha el nem múlik.
1Kor 13,7-8

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szeretet
« Válasz #69 Dátum: 2011 November 30, 00:20:20 »
Ámen Testvérem.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Szeretet
« Válasz #70 Dátum: 2011 November 30, 10:07:05 »
Azt hiszem értem kedves Elisabeth, amit mondani akarsz. Nem lehet valakire ráerőltetni sem az akaratunkat, sem a szeretetünket.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Szeretet
« Válasz #71 Dátum: 2011 November 30, 10:14:46 »
Kedves Ditte!

Kicsit konkrétabban, arról elmélkedtem, hogy amikor a tékozló fiút elengedte az Atyja, akkor is nagyon szeretette, pedig tudta, hogy zsákutcába tart gyermeke. Elengedte... Nem mondta: Tönkre akarod tenni az életed?... Csak fájó szívvel elengedte és várt... Szerette és várt....

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Szeretet
« Válasz #72 Dátum: 2011 November 30, 10:22:06 »
Köszönöm. Ez nagyon jó példa.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Szeretet
« Válasz #73 Dátum: 2011 December 01, 22:47:01 »
Csodálatos ez a példa a szeretetről!

Amikor az ifjabb fiú elkérte örökségét az Ő Atyjának halála előtt,nem háborodott fel az Atyja,hogy várd meg halálom és aztán megkapod....Hanem oda adta,és elengedte,ahogyan Elisabeth említetted.
Teljesen tisztában volt az Atya,hogy mi vár fiára a világban,mi lesz a sorsa,mert jól ismerte.
DE szeretete nem szűnt meg akkor sem,mer ahogy olvashatjuk ,naponként kiment és várta haza a tékozló fiát.

Sokan vannak olyan gyermekei ma is az ÚR házából valók,akiket csábít a világ kivánságai,és nem tudják abban a pillanatban felmérni,hogy ezek mind múló örömek csak amiket kinál nekik a világ.
MIkor megsebezve,összetörve ráébrednek arra,hogy az Atyának házában mennyivel jobb volt az élete,akkor megszégyenülve,és elesettnek érezve magát,vissza tér az Atyai házba.

S mint olvashatjuk,hogy az Atya fut a fia elé aki épp félve talán osonva megy hazafelé,akkor nem megszidalmazza ,vagy elutasítva szól fiához,hanem:,,Talán még nagyobb szeretetet tanúsítván átöleli fiát.S ünnepi lakomát rendez neki.

Akik eltértek egykoron az ÚRtól,és kegyelemben meg tartattak,nem kell el ítélni az embereknek,mert ha az Atya szerető karjaiba zárja azt a gyermekét, ki. elveszett és megtaláltatott,s ki halott volt és feltámadott ,akkor nekünk is kegyesnek kell lennünk embertársainkhoz.

Hogyan ismernek meg minket a világban élő emberek,hogy Krisztusnak követői vagyunk? ,nem de akkor, ha  egymást szeretni tudjuk.?
KI tud szeretni önzetlenül?akiben Krisztus szeretete él.Maga Jézus!!!

Mert Jézus a szeretet,s ha bennünk él,akkor nem haragot,megvetést fogunk érezni ember társaink felé,hanem Igazi Isteni (AGAPÉ)szeretetet.

Gyakoroljuk ezt,mert amilyen könyörülő az Atya a fiakhoz,olyan könyörülő az ÚR az Őt félők iránt!

Legyen szívünkben Jézus,s akkor bennünk lesz a Szeretet! :084:

 :037:

 
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Szeretet
« Válasz #74 Dátum: 2011 December 04, 13:23:28 »
A Biblia azt mondja, a szeretet egy választás

"Szeresd az Urat, a te Istenedet, hallgass szavára, és ragaszkodj hozzá, mert így élhetsz, és így lakhatsz hosszú ideig azon a földön, amelyet Istened, az Úr esküvel ígért oda atyáidnak, Ábrahámnak, Izsáknak és Jákóbnak." ( 5Mózes 30:20)


A mai napon beléphetünk abba a hatalmas és irányíthatatlan szeretetbe, amely egyszerűen csak megtörténik velünk.Valójában a nyelvünk is magában hordozza a szeretet irányíthatatlanságát: Mi azt mondjuk : "Szerelembe estem" feltéve ha a szeretet valamiféle árok. Olyan mintha sétálnék az úton egyik nap és egyszer csak -bamm! - szerelembe estem... és már nem bírtam segíteni magamon.

De el kell mondjam az igazságot. Ez nem szeretet. A szeretet nem csak úgy megtörténik velünk. A szeretet egy döntés, ami elkötelezettséget von maga után.
Választanod kell, hogy szeresd Istent, mert Ő nem fog kényszeríteni hogy szeresd Őt. (5Mózes30:20) Fel kell nézz Istenre, és elindulni egy teljesen más úton. Le tudod rombolni az eddigi életed, ha ezt választod. Isten nem fog rákényszeríteni, hogy szeresd Őt, hiszen tudja hogy a szeretet nem lehet kényszer.

Ugyanennek az alapelvnek kell érvényesülni a kapcsolataidban is. Választhatod azt hogy másokat szeretsz, de Isten nem kényszerít arra hogy bárkit is szeress.

A karácsonyi időszak alatt, összegyűlünk hogy együtt ünnepeljünk a családunkkal és barátainkkal. Ezek az együtt töltött idők gyakran vidáman telnek el. De én több mint 30 éve vagyok pásztor, és tudom hogy előfordul amikor feszültséggel és szívfájdalommal is jár.
Van valaki akit lehet hogy nehezedre esik szeretni még karácsonykor is - valaki a családodból, barátaid vagy a szomszédaid közül ? Isten segíteni fog neked szeretni azt a személyt, feltéve ha te is akarod.

Ez természetesen nem azt jelenti, hogy minden tökéletes lesz, még azt sem hogy az a személy elfogadja majd a szereteted. De te vagy az egyetlen gátja annak, hogy másokat szeress - mert a szeretet egy döntés amit te hozol meg.

(Daily Hope by Rick Warren, 2011.11.26)


Én meghoztam a döntést : a szeretetet választom! Akkor is ha más nem ezt gyakorolja felém, teszem ezt azért, mert : Királyi törvény, szeress, hogy   é l j !
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12