Szerző Téma: Szelídség  (Megtekintve 7937 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Szelídség
« Dátum: 2011 Augusztus 31, 22:30:34 »
Várjuk a hozzászólásokat.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Szelídség
« Válasz #1 Dátum: 2011 Szeptember 07, 16:35:17 »
Jézus azt mondta:
"Boldogok a szelídek,mert ők örökségül bírják a földet."(Máté 5,5.)

Milyen a szelíd ember?
Sokan ilyenkor egy teszetosza emberre gondolnak,aki olyan,mint egy lábtörlő.De ez nem így van.
A szelíd embernek is megvannak a maga gondolatai, indulatai,érzelmei.Azonban a szelíd ember,nem ezek alapján cselekszik.Fegyelmezett,és Istennek engedelmeskedik,nem pedig a testének.

Mózesről úgy beszél a Biblia,mint aki szelídebb volt minden embernél a földön.

Legeslegfontosabb,hogy az Úr Jézus szelíd és alázatos szívű volt.


"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Szelídség
« Válasz #2 Dátum: 2011 Szeptember 07, 17:57:59 »
Olyan tulajdonság, amit tanulni lehet.  :168:
Az Úr Jézus ezt mondta:
"Tanuljátok meg tőlem, hogy én szelíd és alázatos szívű vagyok!"

Ha Jézus közelségében maradunk, megtanuljuk Tőle a szelídséget.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Kijelentes7

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • szellemi aranyásó
Re:Szelídség
« Válasz #3 Dátum: 2011 Szeptember 08, 01:13:12 »
Jézus azt mondta:
"Boldogok a szelídek,mert ők örökségül bírják a földet."(Máté 5,5.)

Milyen a szelíd ember?
Sokan ilyenkor egy teszetosza emberre gondolnak,aki olyan,mint egy lábtörlő.De ez nem így van.
A szelíd embernek is megvannak a maga gondolatai, indulatai,érzelmei.Azonban a szelíd ember,nem ezek alapján cselekszik.Fegyelmezett,és Istennek engedelmeskedik,nem pedig a testének.

Mózesről úgy beszél a Biblia,mint aki szelídebb volt minden embernél a földön.

Legeslegfontosabb,hogy az Úr Jézus szelíd és alázatos szívű volt.

Ez nagyon jó hozzászólás volt !   :afro:

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Szelídség
« Válasz #4 Dátum: 2011 Szeptember 08, 11:01:32 »
 :afro: :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szelídség
« Válasz #5 Dátum: 2011 Szeptember 08, 14:24:20 »
Filippi 4. Fejezet
4 Örüljetek az Úrban mindenkor; ismét mondom, örüljetek!
5 A ti szelídlelkűségetek ismert legyen minden ember előtt. Az Úr közel!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Szelídség
« Válasz #6 Dátum: 2011 Szeptember 25, 14:01:11 »
Mt 10,16    
Ímé, én elbocsátlak titeket, mint juhokat a farkasok közé; legyetek azért okosak mint a kígyók, és szelidek mint a galambok.

1Kir 19,11-12
11.    És monda: Jőjj ki és állj meg ezen a hegyen, az Úr előtt. És ímé ott az Úr volt elmenendő. És az Úr előtt megyen vala nagy erős szél, a mely a hegyeket megszaggatta és meghasogatta a kősziklákat az Úr előtt; de az Úr nem vala abban a szélben. És a szél után földindulás lett; de az Úr nem volt a földindulásban sem.
12.    És a földindulás után tűz jöve, de nem volt az Úr a tűzben sem. És a tűz után egy halk és szelíd hang hallatszék.
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Szelídség
« Válasz #7 Dátum: 2011 Szeptember 25, 21:38:36 »
 Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Szelídség
« Válasz #8 Dátum: 2011 Szeptember 30, 16:15:05 »
Szőllősi Árpád: A szelídség
 

 A szelídség, mint jellemtulajdonság mindinkább kihal az emberek tudatából. A túlélésért folytatott küzdelemben a szelídség nem a legjobb módszer. Az egész társadalom azt képviseli, hogy az előrejutásért harcolni, küzdeni, taposni, könyökölni kell. Van-e helye egy ilyen világban a szelídségnek? Szükséges képesség a szelídség? Mi egyáltalán a szelídség?

A szelíd ember tulajdonsága, hogy nem fizet rosszal a rosszért. Legkönnyebb visszavágni, ha lehet kamatostul, és végül azon töprengünk, hogy ki is ütött vissza először. Viszont egy háborgást csakis nyugodt, és szelíd hozzáállással lehet lecsendesíteni.

"A szelíd felelet csillapítja a haragot, a sértő szó felkorbácsolja az indulatot" (Példabeszédek 15:1).A világ telve van igazságtalansággal. Ha szelíden el tudom viselni, ha szelíden el tudok valamilyen konfliktust rendezni, annak legtöbb áldását én kapom.

A szelídség nem gyávaság. "Íme, én elbocsátlak titeket, mint juhokat a farkasok közé; legyetek azért okosak, mint a kígyók, és szelídek, mint a galambok" (Máté evangéliuma 10:16). Mindkettőre szüksége van a szelíd embernek. Nyugodt, higgadt hozzáállás, de megingathatatlan lelkiállapot. Egy viharos viselkedéssel szemben nem visszavágni, nem megijedni, hanem bölcsen mérlegelni és cselekedni.

A szelíd ember tudja, mit akar. Erős és szívós jellem, mely meg tudja magát fékezni, hogy ne robbanjon mindjárt. A szelíd ember ura saját indulatának és gondolatának.

Ha valaha szükség volt szelíd emberekre, akik stabilan megállnak meggyőződésük mellett, de gyengéden viszonyulnak a problémákhoz, akkor az ma van. Ma, amikor az indulatok és a pillanat ihletése irányítja az embereket.

Mert "a szelídek ellenben uralják a földet, és élvezik a béke teljességét" (37. Zsoltárok 37:11)."


Szőllősi Árpád
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szelídség
« Válasz #9 Dátum: 2011 Szeptember 30, 18:37:33 »
Köszönöm Testvérem, építő! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Alex

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Szelídség
« Válasz #10 Dátum: 2011 Október 02, 18:00:26 »
Sziasztok !

A szelídség nem érzelmek nélküli gyenge viselkedésmód erőtlen állapot, egy alárendelt állapot amelyben az ember alárendeli magát Isten tökéletes akaratának és így él nem indulatból, agresszíven lázadó módon .
Ezért is ez viselkedésmód amely Istennek tetsző és hosszabb távon gyümölcsöző.

 Zsoltár 37,11 :
A szelídek pedig öröklik a földet, és gyönyörködnek nagy békességben.

Máté 5, 5 :
Boldogok a szelídek: mert ők örökségül bírják a földet.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Szelídség
« Válasz #11 Dátum: 2011 November 19, 14:53:56 »
Szerintetek van-e olyan, hogy valakinek a természete adottságától fogva szelíd? Illetve megkérdezem, van-e olyan, hogy valaki elég temperamentumos, és sokan úgy gondolják, hogy nem szelíd?

 :104:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szelídség
« Válasz #12 Dátum: 2011 November 19, 23:07:48 »
Ez érdekes kérdés. Azt tudjuk a Biblia alapján, hogy a szelídség az a Lélek gyümölcse.
Viszont Jézus azt is mondta, hogy tanuljuk meg a szelídséget Tőle (Mt 11,29).

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető pilgrim

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 75
Re:Szelídség
« Válasz #13 Dátum: 2011 November 20, 09:48:55 »
Szerintem, mivel az ember Isten képmására lett teremtve, megvan benne minden olyan tulajdonság, amely Istenben is. Tudunk szeretni, örülni, haragudni, és lehet bennünk szelídség is.

A mérce különbözik ember és Isten között. Jézus Krisztus előttünk példa mindenben, ő tükrözi nekünk az Atyát. Isten útjai és gondolatai nagyobbak a miénknél. De ahogy Jézus is mondta a szelídség tanulható tőle.

Ján 15,5 Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: aki énbennem marad, és én őbenne, az terem sok gyümölcsöt, mert nélkülem semmit sem tudtok cselekedni. 

Tudjuk, hogy a szelídség a Szent Szellem gyümölcse és így a végtelenségig lehet benne gyümölcsözni. Ahogy a fenti ige is mondja, ha rajta vagyunk a szőlőtőn sok gyümölcsöt teremhetünk. De ami mégfontosabb, ahogy Jézus is mopndta: nálam nélkül semmit sem cselekedhettek. A növekedést az Úr adja.

Jak 1,5 Ha pedig valakinek nincs bölcsessége, kérjen bölcsességet  Istentől, aki készségesen és szemrehányás nélkül ad mindenkinek, és meg is kapja.

Ha kenyeret kérünk, ő kenyeret ad! Ugyanígy a szelídséggel.

Szerintem fontos az, hogy ha valaki temperamentumos, ne rakjunk rá címkét, hogy ő ilyen és olyan. Ne könyveljük el, mert a gyümölcsözésünk folyamatos. Aki elkezdte bennünk a jó dolgot, az el is végzi az Úr Jézus ama napjáig.
www.teologia-mennyei-maflas.webnode.hu
https://www.facebook.com/teologia.mennyeimaflas
(Imrefi Ferenc)

2Tim 4:2 hirdesd az igét, állj elő vele, akár alkalmas, akár alkalmatlan az idő, feddj, ints, biztass teljes türelemmel és tanítással.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szelídség
« Válasz #14 Dátum: 2011 November 20, 10:51:14 »
Ámen! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)