Szerző Téma: Milyen feladatunk van a gyülekezetben?  (Megtekintve 13781 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #60 Dátum: 2013 Július 03, 13:51:00 »
Jaja, veszélyes ima a Mi Atyánk. Hiszen voltaképpen azt imádkozzuk: Ha nem bocsájtok meg embertársaimnak, Te se bocsáss meg nekem.  :119:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #61 Dátum: 2013 Július 04, 08:48:33 »
Hát igen.... egyszer tanúja voltam egy érdekes párbeszédnek.

Alkalom után István, a pásztorunk beszélgetett egy idős testvérnővel:
"- István testvér, én már negyven éve haragban vagyok a sógorommal, akkor sem fogok neki megbocsájtani.
- Hát xxxxx néni, akkor sajnos nem találkozunk a Mennyben. Jézus egyértelműen megmondta, hogy ha mi nem bocsájtunk meg egymásnak, nekünk sem lesznek megbocsájtva a bűneink."
Nagyon fontos ez. Hiszen, ha meg nem bocsátás van szívünkben, elzárjuk magunkat Isten kegyelmétől. Mindig késznek kell lennünk a megbocsátásra.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Milyen feladatunk van a gyülekezetben?
« Válasz #62 Dátum: 2013 Július 04, 11:15:03 »
Igen, a megbocsátás a kötelességünk.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)